Bedrijfsschool-aktiviteiten pagina 14 WF-Nieuws Examens De jaarlijkse Bedrijfsschoolexamens zijn weer achter de rug. Op maandag 18 april startte het drie weken durende praktijkexamen, waarbij een tachtigtal leerlingen moest bewijzen, dat hun twee of drie jaar durende bedrijfsschoolopleiding inderdaad geleid had tot het vereiste nivo van aan komend vakman. Voor het laatst werd in het oude schoolgebouw nog eens alles ingezet om dit bewijs te kunnen leveren. Draaibanken, lasmachines, boor machines en overige apparatuur moesten er voor de verhuizing nog eens goed aan geloven, maar alles verliep ogenschijnlijk probleemloos. Op 31 mei en 1 juni werd in Dordrecht het theorie- deel van dit SOM-eindexamen afgelegd. En nu maar afwachten wat het resultaat zal zijn. Voor het eerst is in dit schooljaar door het landelijk leerlingstelsel SOM een nieuwe examenstructuur ingevoerd, waarbij gedurende de twee jaar durende vakopleiding in totaal vier tentamens voor het theoriegedeelte worden afgenomen. In januari 1994 vond het eerste ten tamen plaats, op 14 en 15 juni kon de betreffende groep voor de tweede keer in de examenbanken plaatsnemen. In ieder geval moet het zo zijn, dat een aantal leerlingen reeds de helft van het theorie-examen succesvol heeft afge rond. In spanning wordt daarom op de uitslag gewacht. Aan het eind van het voorschakeljaar wordt ook een landelijk examen afge legd, waarmee een plaats in de twee jarige reguliere vakopleiding kan worden verworven. Op dinsdag 21 juni werd het theoriedeel geëxamineerd, op de twee dagen daarna het praktijk gedeelte. Dit laatste examen was het eerste examen in het nieuwe schoolgebouw. Al met al wachten honderden mensen, bestaande uit alle leerlingen, ouders en leraren met spanning hoe de resultaten van deze afrondingen van het schooljaar 1993-1994 zullen zijn. Diploma-uitreiking - Veiligheidsactie Sinds de laatste diploma-uitreikingen op 26 januari en 24 februari - zie het maartnummer van het WF-Nieuws - is weer een aantal door de afdeling Opleidingen georganiseerde cursussen met succes afgerond. Op 6 juni vond in de Kantine KopHaven tijdens een feestelijke bijeenkomst de diploma-uitreiking plaats, in aanwezig heid van vele genodigden uit bedrijfs leiding en ondernemingsraad. De heer H. L. Maathuis reikte een aantal certificaten uit aan de geslaagden van de SOM-cursus Leidinggeven, een cursus die al eerder succesvol is gevolgd en waaraan inmiddels weer door een nieuwe groep is deelgenomen. Ook een zevental WF-medewerkers ontving van hem het certificaat vork heftruckrijden. Dit examen is inmiddels 58 maal succesvol afgelegd. Acht deelnemers aan de cursus Scheeps- reparatie Werktuigbouw rondden deze nieuwe opleiding met succes af. Zij ontvingen van de heer E. H. van Leeuwen het behaalde SOM-certificaat. Hij reikte ook de zeven SOM-certificaten Scheepsreparatie Casco uit, een cursus die reeds veelvuldig met succes is gevolgd. Twee elektromonteurs konden uitzijn handen het VEV-diploma Monteur Elektrische Installaties in ontvangst nemen. Een bankwerker slaagde voor de SOM-opleiding Constructie Bank werker-Lassen. Overigens slaagden in juni ook twee medewerkers voor de SBC-opleiding Practicum Hydrauliek en Pneumatiek en twee bedrijfsschoolleraren voor het diploma leermeester aan de Pedago gisch Technische Hogeschool. De laatste vier diploma's zijn inmiddels buiten Wilton-Fijenoord uitgereikt. Aansluitend op deze diploma-uitreiking vond de overhandiging plaats van de door de directie van Wilton-Fijenoord beschikbaar gestelde prijzen voor de vier winnaars van de prijsvraag waar mee de WF-aktie 'Veilig gedrag op de werkplek' werd afgesloten. De heer P. Stad won een draagbare kleuren TV, de heer H. Zandwijk een dinerbon voor twee personen. De wekkerradio werd gewonnen door de heer C. den Adel. De heer F. N. van den Dood kon een VVV-bon in ontvangst nemen. Verhuizing Bedrijfsschool Zoals reeds aangekondigd in het vorige Wilton-Fijenoord Nieuws is de nieuw bouw van de Bedrijfsschool op het huidige werfterrein vrijwel voltooid. Meteen na de afronding van de praktijk examens in het oude schoolgebouw, startten leerlingen en staf met de voor bereiding van de verhuizing. Toen dan ook op dinsdag 24 mei de verhuizer met groot materieel kwam voorrijden, was al heel wat werk verricht. Gereedschappen ingepakt, machines losgekoppeld, kasten en werkbanken geschilderd of zelfs geheel vernieuwd en de outillage aangepast aan de nieuw te betrekken locatie. Hal na hal in het oude schoolgebouw raakte leeg, het nieuwe schoolgebouw daarentegen raakte steeds meer gevuld zonder echte tegenvallers. Toen precies een week later de laatste verhuiswagen zijn korte route - buitenom - had afgelegd, konden zowel de bedrijfsschoolstaf, de leerlingen en de Technische Dienst, die de gehele operatie leidde, terugzien op een geslaagde actie. Inmiddels is het oude schoolgebouw als slooppand overgedragen aan de Gemeente Schiedam en vordert het inrichten van het nieuwe gebouw gestaag. Machines zijn aangesloten, nieuwe machines zijn geïnstalleerd en in gebruik genomen. Zelfs zijn de eerste examens op de nieuwe locatie al weer achter de rug. Na de zomervakantie van de Bedrijfsschool vindt - op 24 augustus - de officiële opening van deze aanwinst voor Wilton-Fijenoord plaats. Mevrouw drs I. Günther, lid van Gedeputeerde Staten van de Provincie Zuid-Holland zal de openingshandeling verrichten. Op zaterdag 27 augustus van 9.00-12.00 uur houdt de nieuwe Bedrijfsschool Open Huis.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1994 | | pagina 14