Ideeënbus 'WEC Rotterdam' WF-Nieuws pagina 5 klus gehad vanwege de beperkte ruimte en een dikke laag modder op de bodem van de ballasttanks. De afdelingen bankwerkers-buiten en werkplaatsen konden hun hart ophalen bij het over halen van de diverse onderdelen van de hoofdmotor. Een andere moeilijkheid bleek verder het hydrauliek pijpsysteem voor de bediening van de luiken te zijn. Met vereende krachten konden de WF-mannen de problemen oplossen zodat de reder met een opgelucht gevoel het schip kon uitzwaaien. A. Zijderveld Wij hebben beloofd u op de hoogte te houden van de stand van zaken van reeds ingediende ideeën. Enige tijd geleden heeft de heer P. van Hulst uit de Machinefabriek het idee ingediend betreffende hulpgereedschap ten behoeve van een moerenvanger. Dit hulpgereedschap maakt het mogelijk om moeren die gebruikt worden om onder andere scheepsschroeven te borgen, rechtstreeks in de juiste stand in de moerenvanger te monteren. Dit bespaart veel tijd zowel in de fabriek als in het dok. Tevens werkt de nu gekozen werkmethode veiligheid ver hogend omdat de moeren niet meer van de vloer (horizontaal) naar een verticale stand gekanteld moeten worden. Het hulpgereedschap is reeds vele malen met succes gebruikt. Op het ogenblik heeft de Ideeënbuscommissie in behandeling: een speciale klauwplaat om het inspannen van werkstukken zoals grote bussen en pijpen op draai banken te vergemakkelijken en een aantal aanpassingen aan een pijpen- slijp- en afbraammachine, zodat het slijpen en afbramen van ketelpijpen sneller en gemakkelijker kan gebeuren. De 'WEC Rotterdam', een containerschip met een lengte van 170 meter, bezocht medio april onze werf voor een breed scala van werkzaamheden. In korte tijd was er werk uit te voeren door alle vakgroepen. Bij voorbesprekingen met de reder bleek, dat de oorspronkelijke opdracht om het 'Grimm wheel' te verwijderen, veranderd was, omdat deze op zee eraf gevallen was. Een 'Grimm wheel' is een extra schroef die achter de originele schroef van een schip gemon teerd wordt om het rendement van de schroef, dus vermindering van brand stofverbruik, te verbeteren. Een inspectie van de schroefas was noodzakelijk om eventuele ontstane schade te kunnen repareren. Tevens had het schip problemen met diverse lekkende ballastleidingen. De afdeling fitters heeft bij het repareren hieraan een moeilijke

Wilton Fijenoord Nieuws | 1994 | | pagina 5