Bezoek aan Wilton-Fijenoord Barge 'Bar-331' WF-Nieuws pagina 9 Op maandag 11 april bracht een dele gatie van de PvdA een bezoek aan Wilton-Fijenoord. Het gezelschap bestond uit minister J. Ritzen, partij voorzitter F. Rottenberg, de Tweede Kamerleden M. van Traa en W. van Gelder en Europarlementariër Mevrouw L. van Bladel. Zij werden vergezeld door een aantal fractiemedewerk(st)ers. Na een gesprek met de heren Jonker, Schuurman en Maathuis, waarbij ondermeer gesproken werd over de scheepsreparatiemarkt, de scheeps- nieuwbouw, milieumaatregelen, opleidingen en allochtonenbeleid, werd het gezelschap met een opstapwagen naar dok 6, 7 en 8 gebracht om de scheepsreparatie in de praktijk te zien. Na deze rondleiding over de werf spraken de delegatieleden nog met de ondernemingsraad. Op dinsdag 26 april ontving Wilton- Fijenoord opnieuw hoog bezoek. Op uit nodiging van de Europese Gemeen schap bracht een delegatie uit Hongarije een bezoek aan Zuid-Holland. Eén dag waren de Hongaarse over heidsvertegenwoordigers en leden van ontwikkelingsorganisaties, vergezeld door medewerkers van de provincie, te gast bij de Gemeente Schiedam. De Gemeente besteedde hierbij grote aandacht aan de manier, waarop het bedrijvenpark Vijfsluizen, de voormalige westzijde van de werf, tot ontwikkeling wordt gebracht. De bijeenkomst vond plaats in de toen malige Bedrijfsschool. Naast een uiteen zetting door de heer Van Huygevoort van de Gemeente Schiedam, hield de heer Van de Geer een inleiding over de betekenis van de Bedrijfsschool voor de regio en de rol die de Gemeente Schiedam speelt bij het handhaven van dit opleidingsinstituut door de verhuizing naar het huidige Wilton-Fijenoord terrein. Op 5 april kwam de barge 'BAR-331 van EMC Nederland bij WF in dok 4. Deze pijpenlegger moest voor het komende seizoen zijn special survey ondergaan. WF kreeg opdracht voor een compleet dokprogramma en voor verschillende reparaties. Tevens werden er uit gebreide inspecties uitgevoerd in de ballasttanks, aan de huid en aan het vlak. Nadat alle reparaties waren uitgevoerd en afgenomen, kon de barge op 8 april uitdokken en vertrekken naar zijn thuis plaats in de Wilhelminahaven. G. van Koppen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1994 | | pagina 9