-7- De ARBO-werkgroep bestaat uit enerzijds de werknemers, vertegenwoordigd door de Comm. V., G. W. van de O.R., bestaande uit de heren Atacan, Winters, Trouwborst en Zagwijn en anderzijds de werkgever, vertegenwoordigd door de heren Schuurman en Maathuis. Door een wisseling van directie, werd de werk groep vanaf de 7e vergadering voorgezeten door de heer Stok i.p.v. de heer Schuurman De genoemde leden van de ARBO-werkgroep worden ondersteund door (de permanent uitgenodigde-) deskundigen, t.w. de bedrijfsarts de heer Klop (R.B.G.D.) en de veiligheidskundigen de heren Berendsen (S.B.V.) en v.d. Pluym. Tijdens dit overleg wordt o.m. het jaarplan vastgesteld en komen verder alle zaken aan de orde die betrekking hebben op V., G. en W. De besluiten die naar aanleiding van de discussies in de vergadering van de ARBO-werkgroep worden genomen, worden vermeld in de notulen, welke intern aan de belanghebbenden worden toegezonden. 7Ongevallenoverzicht Voor de vaststelling van de statistische gegevens zijn de normen van NEN 3047 gehanteerd, waarin de volgende definities worden gehanteerd Arbeidsongeval Een aan een werknemer in verband met het verrichten van arbeid overkomen, ongewilde, min of meer plotselinge gebeurtenis, die de dood, een lichamelijk letsel, ziekte of aandoening tot gevolg heeft en die resulteert in een werkstaking van de getroffene. Werkstaking: Het staken van het werk of van de ploegendienst op de dag van het ongeval, dan wel binnen 24 uur na het ongeval. W.F. beschouwt het slachtoffer waarop de melding betrekking heeft als stakend, wanneer dit op de melding van de Medische Dienst vermeld staat. 7.1. Ongevallen registratie. In 1994 werden in totaal 1062 ongevallen met letsel geregistreerd. Hiervan waren 148 ongevallen die betrekking hadden op bedrijfsschoolleerlingen en 174 ongevallen die betrekking hadden op anderen dan personeel van ons bedrijf, dat wil zeggen onderaannemers en overigen. Na aftrek van deze groeperingen bleven er 740 gevallen over die betrekking hadden op W.F.-personeel Hiervan hadden er 79 betrekking op ongevallen met verzuim, terwijl de overige 661 meldingen betrekking hadden op kleinere letsels zonder verzuim. Voor statistische verwerking komen alleen die ongevallen in aanmerking met een verzuim van 1 volle dag of meer. Van de genoemde 79 gevallen waren er 17 met een verzuim van minder dan 1 volle dag, zodat er 62 gevallen resteren voor statistische verwerking. De genoemde 62 ongevallen leidden in totaal tot het volgende arbeidsverzuim: 60 gevallen met in totaal 783 volle dagen. 2 gevallen lopen door naar het jaar 1995, maar geven over 1994 een totaal verzuim van 4 dagen. Bovendien liepen 3 gevallen door uit 1993, welke over 1994 nog aanleiding gaven tot in totaal 145 verzuimdagen. In totaal voor 1994 derhalve een arbeidsverzuim van 783 +4+145 932 dagen 8 7.456 verzuimuren. Het gemiddeld personeelsbestand bedroeg 703 personen. -/-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1994 | | pagina 21