-10- 7. 9 november Dok 7, ms. American Reefer Tijdens het opstarten van straalwerkzaamheden werd, door de bedieningsman, per ongeluk de verkeerde afsluiter geopend, waardoor een gritnozzle ongewild in werking kwam. Hierdoor liep straler letsel op aan gelaat en ogen. 8 27 december Plaats 22, Reine Astric Tijdens het aanbrengen van PUR-schuim in de blistertanks van het schip, ontstond een zodanige hitte-ontwikkeling, dat hierdoor gasvorming ontstond welke door slachtoffer werd ingeademd. Als gevolg hiervan is hij onwel geworden en had hij last van benauwdheid. 9. 29 december Sleepboot Z.P. Condon Door een foutieve afmeer-manoeuvre van de sleepboot Z.P. Chandon brak de achtertros van het de Z.P. Condon. Hierdoor werd man getroffen, waardoor letsel aan dijbeen ontstond. 9Maatregelen naar aanleiding van ongevallen Wanneer de aard, ernst of omvang van het ongeval zodanig was, dat het nood zakelijk geacht werd hier een rapportage over te doen, werd na discussie in de ARBO-Werkgroep besloten of en zo ja, welke maatregelen genomen zouden moeten worden Daar waar het persoonlijk element in de toedracht een belangrijke rol speelde, werden de betrokkenen persoonlijk benaderd; daar waar sprake was van organi satorische of systematische onvolkomenheden werd getracht deze te verbeteren. 10Ziekteverzuim Het totale ziekteverzuimpercentage is in 1994, ten opzichte van 1993, met 3,3 gedaald tot 7,8 11Overzicht van door ambtenaren gestelde eisen of gegeven aanwijzingen In 1994 werden geen brieven ontvangen van de Arbeidsinspectie met een inhoud, die betrekking hadden op gestelde eisen of gegeven aanwijzingen. 12Overzicht van door werknemers gemelde gevaren In de loop van 1994 werd door werknemers diverse keren gebruik gemaakt van de mogelijkheid om geconstateerde of dreigende gevaren te melden. Genoemd kunnen worden: - Anti-Fouling verfwerkzaamheden in nabijheid van ander personeel. - Aanwezigheid van asbest op diverse locaties. - Slechte afdichting van dekopeningen a/b van reparatieschepen. - Gebruik van een in slechte staat verkerende gangway in dok 5. - Onvoldoende ventilatie bij laswerkzaamheden in besloten ruimten. - Hygiënisch onderhoud van verselucht kappen. - Dwanghekken naar fietspad (buiten de W.F.-poort). nl-vgw94 i

Wilton Fijenoord Nieuws | 1994 | | pagina 24