Diversen WF-Nieuws pagina 9 Willy Wilton-Fonds In 1994 zijn door het Willy Wilton-Fonds 124 aanvragen die verband houden met een financiële tegemoetkoming, in behandeling genomen. De verzoeken kwamen van werknemers en oud werknemers. Er is een totaalbedrag uit gekeerd van f 94.235,87. Hierbij zijn de uitgaven aan kerstpakketten inbegrepen. Deze werden voornamelijk verstrekt aan langdurig zieke werknemers. Door de werknemers is in 1994 in het Fonds een bijdrage geleverd van f 2.973,25. Eenzelfde bedrag is door Wilton-Fijenoord verstrekt. De verkoop van oud materiaal leverde een bedrag op van f 1.404,-. Op 31 december 1994 bedroeg het vermogen van het Willy Wilton Fonds f 583.253,28. Bedrijfsmaatschappelijk werk In maart is een andere maatschappelijk werkster via Humanitas aangesteld - ook met vastgestelde spreekuren op haar kantoor bij Wilton-Fijenoord - teneinde de medewerkers die een beroep deden op bedrijfsmaatschap pelijk werk behulpzaam te zijn. Sommige medewerkers kwamen met vragen van praktische aard, anderen kwamen met persoonlijke problemen. Dat varieerde van problemen op het werk tot problemen op het gebied van huisvesting, van problemen rond ziekte tot relationele problemen. De bedrijfsmaatschappelijk werkster heeft de meesten van hen een stukje op weg kunnen helpen, soms door een goed gesprek, soms ook door hen gericht door te verwijzen. In een aantal situaties bleek alleen al het geven van concrete informatie voldoende te zijn. Naast het voeren van gesprekken met medewerkers, bestonden de werkzaam heden van de bedrijfsmaatschappelijk werkster tevens uit: de behandeling van aanvragen bij het Willy Wilton-Fonds, regelmatig overleg in het sociaal- medisch team, ziekenbesprekingen, plaatsingsoverleg en overleg met diverse instanties. Ook oud-werknemers van Wilton-Fijenoord wisten in 1994 de weg naar maatschappelijk werk te vinden. Jubilea 27 Medewerkers hebben in 1994 hun jubileum gevierd, van wie 1 haar 121/2-jarig dienstverband 4 hun 40-jarig dienstverband en 22 hun 25-jarig dienstverband. De jubileumvieringen werden over het algemeen gevierd in de Directiekamer van Kantoor Kop Haven. Deze jubileum vieringen werden bijgewoond door de naaste familie, de directie, bedrijfs leiding, bazen en chefs van de be treffende afdeling. Ook was vele malen een lid van de Ondernemingsraad aanwezig. Voor 12 jubilarissen die hun loopbaan bij Wilton-Fijenoord 25 jaar geleden op de Bedrijfsschool begonnen, werd een gezamenlijke viering georganiseerd in de kantine van Kantoor Kop Haven. Koninklijke Onderscheiding Ter gelegenheid van Koninginnedag vond op vrijdag 29 april 1994 de uit reiking plaats van een Koninklijke Onderscheiding in verband met hun 40-jarig dienstverband aan twee van onze medewerkers in actieve dienst en aan twee (ex-) medewerkers, die in middels van de SUM-regeling gebruik hebben gemaakt. Ten stadhuize van de gemeenten Vlaardingen, Schiedam en Oud-Beijerland, werden door de respectieve burgemeesters deze onder scheidingen uitgereikt. Afscheidsbijeenkomst De 24 ex-medewerkers, die in 1993 gebruik hebben gemaakt van de SUM- regeling werden door de directie uit genodigd om de op 30 maart ge organiseerde afscheidsbijeenkomst bij te wonen. De ex-medewerkers werden op die dag, al dan niet in aanwezigheid van echtgenote/echtgenoot c.q. partner, door de directie in een toespraak en door de vertegenwoordigers van bedrijfsleiding en ondernemings raad 'bijgepraat' over de laatste ontwikkelingen in het bedrijf. Bij het afscheid werd hen een herinnerings geschenk en de dames een orchideetak overhandigd.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1994 | | pagina 25