Seacat Danmark en Hove Great Britain pagina 4 WF-Nieuws Begin januari zijn bij ons ingedokt twee aluminium passagier-catamarans 'Seacat Danmark' en 'Hoverspeed Great Britain'. De eerste onderhoudt een dienst tussen Göteborg in Zweden en een klein plaatsje in Denemarken en de tweede vaart tussen Boulogne in Frankrijk en Folkestone in Engeland. De Seacat Danmark had de pech op weg van Scandinavië naar Wilton met hoge snel heid in een golfdal te duiken ten gevolge waarvan de boegdeur met achter liggende constructie zwaar ontzet werd. In principe was het aluminiumwerk uitbesteed aan een gespecialiseerde firma. Deze bleek echter, reeds voor aanvang van het werk, met een capaciteitsprobleem te kampen, waar door een groot gedeelte van het aluminiumwerk door ons zelf is uit gevoerd. Na wat koude startproblemen bleek iedereen enthousiast over dit, voor de staalgroep, nieuwe materiaal. Het is natuurlijk veel lichter dan staal maar het is ook veel gemakkelijker te bewerken. Het is gebleken, dat aan de constructies van beide schepen nogal wat structurele problemen kleven. Dit wijst erop dat de constructeurs op het materiaal aluminium nog niet zijn uitgestudeerd. Er is ook veel bankwerk uitgevoerd, zoals het plaatsen van een extra generator en het plaatsen van een stuurbaar gemaakte waterjetbowl. Een van de belangrijkste redenen voor de eigenaar om naar Wilton-Fijenoord te komen, was de overdekte dokloods. Voor het verwerken van aluminium zijn de eisen aan de omgeving hoger dan die bij staal. Zo is het onmogelijk in regen en/of wind aluminium te lassen. Ook zijn de eisen aan het verfwerk op dit soort schepen veel hoger dan wij normaal gewend zijn. Ook hierbij werkt het gebruik van de dokloods in het voor deel van zowel de klant als de werf. Daarom hebben we een goede troef in handen om in de toekomst meer van dit soort schepen te behandelen. M. Heijboer

Wilton Fijenoord Nieuws | 1995 | | pagina 4