Rotterdamse Elektrische Tram m.v. 'New Zealand Reefer' Dankbetuigingen pagina 6 WF-Nieuws Tijdens een bezoek aan de RET werd Wilton-Fijenoord benaderd om een stalen vloer in de garage aan de Kleiweg te ontwerpen en aan te bieden. Deze garagevloer moest rond de bestaande werkputten geconstrueerd worden. Door de ingebruikname van een nieuw type autobus, met een verlaagd instap- regiem ten behoeve van service aan de passagiers, waardoor de bus circa 15 cm lager is en het feit, dat de huidige generatie monteurs langer is dan de vorige generatie monteurs, bleken de werkputten ergonomisch niet meer te voldoen. De oplossing werd gevonden in een verhoogde stalen garagevloer, zodat de stahoogte in de put met circa 30 cm werd verhoogd. Na het indienen van de offerte kompleet met tekening konden wij in de Scheeps- bouwloods de vloer construeren, in delen naar de RET transporteren en ter plaatse monteren. Tevens werd de vloer voorzien van het nodige railingwerk, een antisliplaag en de benodigde puttrappen. Om de normale dienst in de garage van de RET niet te hinderen, werd zoveel mogelijk in de avonduren gewerkt. In week 11 vond met de RET-mede- werkers de oplevering plaats, waarbij de RET, zowel over de uitvoering van het werk als over de inzet van onze mede werkers bijzonder tevreden was. Enige technische gegevens: afmeting vloer 13x15 meter, hoogte 300 mm; totaal gewicht: circa 15 ton. Ook is in de garage aan de Kleiweg een nieuwe wasstraat, kompleet met afvul- installatie in gebruik genomen. Aan het einde van de dienst rijden de bussen, voor stalling, een vaste route via de wasstraat. Hier wordt het busnummer door een garagemedewerker ingetoetst. Daarna volgt ter plaatse het vullen van de brandstoftank en eventueel het bijvullen van de smeerolie en koel vloeistof. Het voordeel van dit systeem is, dat er een goede registratie is omtrent het verbruik van de betreffende autobus. Voor zowel de ophanging van de overheaddeuren in de wasstraat als voor de montage van de vulinstallaties heeft Wilton-Fijenoord de constructies geleverd. D. J. Blom Half januari bezocht dit koelschip onze werf voor nagenoeg dezelfde werkzaam heden zoals die werden uitgevoerd aan het zusterschip de 'Nippon Reefer'. Betimmering en isolatie van de ruimen werden geheel gerenoveerd. De cilinderkoppen van de hoofdmotor werden gewisseld en de oude werden in de Machinefabriek gereviseerd. Dit laatste was voor de 'Nippon Reefer' door de eigenaar aan een Franse firma uit besteed. Nadat Wilton-Fijenoord hem had overtuigd, dat dit door ons net zo goed behartigd kon worden, werd die opdracht nu aan ons gegund. Voorts is het schip van een nieuwe schroef voor zien, die in de Machinefabriek pas- gemaakt is op de as. Na met succes te hebben proefgedraaid op plaats 29, heeft het ranke vaartuig op 25 februari weer het ruime sop gekozen. L. Gouman Van de volgende jubilarissen en hun familie werden dankbetuigingen ontvangen. 40 jaar H. E. de Koster Afscheid P. G. van de Geer

Wilton Fijenoord Nieuws | 1995 | | pagina 6