Jobbing werkplaatsen Machinefabriek WF-Nieuws pagina 7 Zoals u op bijgaande foto's kunt zien staan hier een aantal karweien op, die door jobbing verworven zijn. U ziet enkele delen van een MacGregor Hagglunds kraan, die in de werkplaats is voor een complete revisiebeurt, wat in nauwe samenwerking gebeurt tussen medewerkers van de Machinefabriek en monteurs van Hagglunds. Verder ziet u op de kotterbank een winchframe in bewerking, een opdracht van de firma Huisman. In het midden een mengtrommel van Jewo Metaal waarbij de samenwerking tussen Machinefabriek en Scheeps- bouwloods uitstekend verliep. Op de foto hieronder een schroefas, afkomstig van het schip 'Nedlloyd Zeelandia', die wij gedeeltelijk opgezuiverd hebben en afleverden met een vulflens. Om deze as weer bruikbaar te maken, moest deze uit het schip genomen worden. Naast de schroefas een pijp van 14,5 meter lengte waar wij ter plaatse van de kunststoflaag enige draaibewer- kingen hebben uitgevoerd voor onze buren van EMC-European Maintenance Contractor. L. Lips Eind december 1994 kregen wij van de firma MENCK GmbH de opdracht voor het overhalen van een heihamer, type 3000. Dit type heihamer wordt veelal gebruikt in de offshore. Het demonteren en monteren was een geheel nieuwe uitdaging voor de mensen van de Machinefabriek, wetend dat de slagkop met cilinder zo'n 50 ton weegt en ook nog een keer met behulp van een kraan overgepakt moest worden. Na montage werd de gehele heihamer geverfd. Dit alles werd uitgevoerd tot tevredenheid van de opdrachtgever. Het totaal gewicht is 88 ton. De af metingen zijn: lengte 12 meter, hoogte 3,2 meter en breedte 3 meter. J. van Minnen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1995 | | pagina 7