De Burgemeester van Schiedam 124 WAARSCHUWING vestigt nog eens opnieuw met den grootsten nadruk de aandacht van de ingezetenen op het gevaar, dat men loopt, wanneer men bij het inwerking komen van het luchtafweergeschut of na het sein „luchtalarm" of tijdens luchtgevechten op straat blijft of zich op straat begeeft. Door aldus te handelen brengt men niet alleen zichzelf, maar ook ande ren in ernstig gevaar. De gevolgen hiervan kan men telkens weder in de nieuwsbladen lezen. Laat ieder, die tijdens bedoelde oogenblikken niet op straat moet zijn, rustig thuis blijven en zich ook niet in de nabij heid van ramen e.d. ophouden. SCHIEDAM, 25 Juli 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN HAAREN. Linksboven: Burge meester Frans van Haaren (tweede van rechts) laat op 28 augustus 1939 vanaf het bordes van het stad huis de mobilisatie afkondigen. (Foto A. Maltha/GA Schiedam) Links, tweede van boven: Voordat de Duitsers het land binnenvielen, werd de politiepost aan de Buitenhavenweg met zand zakken beschermd. (Foto H.K. Rodi/GA Schiedam) Midden boven: Bij de eerste bombardementen in 1941 bleven Schie dammers op straat naar de vliegtuigen kijken. De burgemeester waar schuwde tegen deze gevaarlijke gewoonte. (GA Schiedam) Linksmidden: Bij een bombardement door geallieerden op Wilton- Fijenoord vielen er ook bommen inde Aleida- straat, Vlaardingerdijk, de Nassau Dillenburgstraat en in de Veenlantstraat. De ravage in deze laatste straat is gefotografeerd vanuit een bovenraam in de St. Liduïnastraat. (Foto J. Apon/GA Schiedam) Linksonder: Tijdens de Tweede Wereldoorlog vermoordden vier Schiedammers twee in Schiedam ondergedoken joodse vrouwen om hun geld. Rechercheurs zoch ten in het haventje van Houtman aan de Maas kant naar de slachtoffers. (Archief Gemeente- politie/GA Schiedam) Links: De 'Westerdam', op stroom liggend in de Nieuwe Maas, kreeg bij een geallieerd bombarde ment in augustus 1941 een voltreffer, vloog in brand en zonk. (Foto P. Bot/GA Schiedam)

Ach Lieve Tijd (tijdschrift) | 2001 | | pagina 22