Wandelkaart van het Sterrebosch en omgeving bswerkt dour J. K.DOMINICUS hoofdopnchterbij Gemeentewerken Schaal 5000 rustbanken Uitgave Herri Rebers,alléén Hoogstraat 146 Schiedam. irict-Whn I Zwem feesten in 1863 en 1913. In november 1863 stond bij het stadhuis op de Grote Markt een erepoort in de vorm van een Byzantijnse tempel, 28 meter lang en 14 meter hoog, gaf het Muziekkorps der Dienstdoende Schutterij een volksconcert en kon men aan de nog niet bebouwde Warande van vuurwerk genieten. De zakkendragers beeldden de intocht van de Prins van Oranje uit in een gekostumeerde optocht, de stad was feestelijk versierd en op de gevels van veel woningen hadden de bewoners vaderlandslievende teksten aangebracht. In 1913 organiseerde de Oranje vereniging de onafhankelijkheids feesten. Er waren toespraken, maar ook sportwedstrijden, een filmvoorstelling in de open lucht met begeleiding van de 'stomme' films door het harmonie orkest Sint-Ambrosius en Gusto's Muziekvereeniging, en een concert van het Stedelijk Muziekcorps onder leiding van C.K.L. Burgdorffer, maar het hoogtepunt was ook nu de aankomst van de 'Prins van Oranje', ditmaal met een visserspink bij het Hoofd, waar het dochtertje van de heer Van Vliet, 'lid der oudste Hoofd familie' hem bloemen aanbood. Achter de muziek van Sint-Ambrosius reed hij naar het stadhuis op de Grote Markt Boven: Jarenlang was het Sterrebos een geliefd wandelgebied voor Schiedammers. Zij koesteren goede herinneringen aan 'De Zandvlakte', de Kilometerlaan en de Maaskant, want hier hebben ze hun eerste 'verkering' beter leren kennen. De wandelkaart, waarop de rustbanken zijn aangegeven, is getekend door J.K. Dominicus. (GA Schiedam) Linksmidden: Grote belangstelling vanaf de Lange Nieuwstraat voor een muziekuitvoering in de Plantage, omstreeks 1902. (Foto W. Nauta/GA Schiedam) Linksonder: Lambert J. Melchers maakt op zijn gemotoriseerde fiets omstreeks 1905 een gezellig tochtje met Agatha van Gent in 'de aanhanger'. (GA Schiedam) 212

Ach Lieve Tijd (tijdschrift) | 2001 | | pagina 14