EEN DIENSTBODE f 40 00. mnm mk iimim Burgerlijke Stand, H ECHTZAKEN, BUITENLAND. MARKTBERICHTEN. DIENST ADVERT ENTIEN. sterker toegenomen dan het getal schepen, dit is daaraan toe te schrijven, dat de stoomvaart steeds grooter booten in de vaart brengt, terwijl het zeil- schip hoe langer hoe ineer uitzondering wordt. De Hollandsche Mantschappij van Landbouw, afdeeling Rotterdam, Schiedam en omstreken heeft een adres aan den gemeenteraad aangeboden oin een toelage uit de gemeeiHekas voor een alhier te houden tentoonstelling van vee- en pluimgedierte. Donderdag 9 Januari, zal daaromtrent door B, en W. preadvies uilgebracht worden. Vrijdagavond waren hier de ijsfeesten op de gereserveenle banco nog in voile gloria. IJsfeest met elektrische verlichting en met welslicht, waarbij de rijders nolens volens zich van een lampion h 25 cents moesten voorzien, na vooraf 25 cent entree te hebben betaald, opgeluisterd door het getoeter van muzikanten met ruige pelsmutsen op en dikke bouffanten urn, wier verkleumde hauden, als zij van geen ijslandsche wanteu voarzieu waren, voorzeker de instrumenten niel konden regeeren, zietdaar het moderne ijsvermaak. Met al die gere-erveerde banen gaat het oud Hollandsche ijsvermaak, waarbij de grootste gelijk- heid, vrijheid en broederschap heerschte, verloren. Daar lag arm en rijk, als het tegen den wind ging, mede op in den slier, daar hielp de aristocraat den daglooner, of omgekeerd, aan een bandje of leertje, of houtje, of riempje, als hij een ongelukje had. Daar rolde de dame tusschen den boerenknecht en den rijken rentenier, wanneer de oplegger in een scheur haakte, of over een strootje viel. Nu niets van dat alles; weg is de Hollandsche ongedwon- genheid; wachters staan aan de banen ora te zorgen, dat al wat er werkmanaehtig of boersch uitziet, verwijderd wordt, of dat er eerst het noodige geld geofferd wordt. De etiquette, die nimmer op het ijs, met zijn kort leven, kon optreden, is er toch werkelijk verschenen. De baan is kunstmatig glad gemeakt, evenzoo hebben de ijsgewoonten en ge- bruiken hun ongekunsteldheid verloren, en zijn min of meer een copie van de balzaal geworden. Het is nu of een wedren om prijzen, waarbij alles wat sierlijk is, uit het oog wordt verloren, of een salon in de open lucht, waar de dames en hare cavaliers elkander ontmoeten, en waironder het kind uit het volk zich niet mengen mag en op zijn hoogst nog op een afstand aanschouwer mag blijven. En onder al die notabelen van de stad, die naar die banen getrokken worden, omdat het n u eenmaal mode is, beweegt zich zoo menig heertje, dat niet eens zooveel kan verdieDen als de flinke werkman, dat nog op koslen van vader en moeder moet onderhouden worden. Deze Deerat een air aan, alsof hij duizenden te verteeren had, en maakt de afscheiding, die er nn in het ijsvermaak is, nog grievender en stootender voor het kind uit het volk. Met weemoed denkt men aan den tijd, toen ieder het recht had de baan te betreden, toen ieder naar zijn vermogen den man aan de plank en den baanveger bedacht en deze laatste, tot groot ver- maak van de geheele baan, den schrok den bezem voor de voeten wierp. Men schrijft ons Zoo zijn we dan in onze verwachting, dat met de intrede van het nieuwe jaar ook de winter in zijne meest bekoorlijke gedaante zou optreden, wederom teleurgesteld. Nieuwjaarsdag gladde ijsba- nen in 't vooruitzicht, die hier en daar zelfs al den vlnggen schaatsenrijder droegen, Donderdag en Vrij- dag al den ernst merkbaar op het gelaat van den stren- gen wintervorst en de ijsvreugde overal in vollen gang te midden van de tooverachtig getooide natuur, Zaterdag reeds dooiweder met groote teleur- s ellingThans rest ons niets meer dan de hoop op een gewenschten ommekeer, die nrar oordeel van weer en weerglaskundigen ook te wachten is. Moge die verwachting niet beschaamd worden is veler welgemeende wensch. Niet alleen hun, die in de eerste plaats het aangename van den winter zoeken, met luchtig hart en opgeruimden zin het vlugge ijzer onder den voet bindeu en met belangstelling de belangrijke wedstrijden heinde en verre volgen tusschen de wereldkampioenen, is zijne intrede aangenaam, maar ook de ernstige mensch wenscht deze, overtuigd als hij is, dat eene wissr- ling der weersgesteldheid, waarbij de langdurige tijd van vochtigheid vervangen wordt door droge, vrie- zende winterkou, de aarde vooral ten goede zal ko- men. Het uitvriezen van den van water doorweekten bodem wordt zeer wenschelijk geacht, al zou men tevens gaarne over de wintergewassen het sneeuw- klred zien uitgespreid. Wij willen hopen, dat in 't wijze wereldbestuur de ordening der dingen zal mogen overeenstemmen met de wenschen van 't algemeen. SCIIIEDAM. Ingeschreven van 31 Dec. 1889 tot 6 Jan. 1890. GEBOREN31, Geertruij Johanna Jac. Lena, N. H., d. van G. Montfort en W. Van IJssel. Tuinsingel. 2, Corns. Gerardus, N. H., z. van W. Deijl en P. Van der Bent. L. Singelstraat. Wilhelmus Eranciscus, E. L, z. van J. F. "W. Droge en W. F. Kooijman. Kreupelstraat. Anton, R. C., z. van P. A. Tempelaars en J. C. Van Everdink. Singel. 3, Anna Margaretha, N. H., d. van C. J. Verkade en M. Wessel. Hoofdstr. Adrianus Johs. R. C., z. van J. G. Rademakers en M. P. Nagelsmit. N. Molenstraat. Bernardus Carolus Maria, R. C., z. van H. Dries en E. Henken. Heerenstraat. Adriana Helena, N. H., d. van J. Bijl en H. Van Meene. Heerenstraat. Jacobus, R. Cz. van W. H. Van Ekris en J. Verhaar. Spoorstraat. 4, Theodorus, R. C., z. van T. Schipper en A. J. M. Butker. Kortlandstr. Johs. Adrs., R. C., z. van N. Over de Vest en M Hertbach. Ploegstraat. Christoffelina Engelina, N. H., d. van M. den Uijl en H. E. Kraa. Kreu pelstraat. Arij, N. H., z. van A. de Lange en C. S. Kerdel. Hoofstraat. 5, Johanna Lena, N. II., d. van A. de Haan en J. Simon. Helenastr. Maria Elisabeth Wilhelmina, R. C., d. van J. L. Esbeukman en J. M. Harting. Baan. Hendrikus Adrianus, R. C., z. van H. J. L. Brokling en C. J. Visser, Groenendal. Johs. Philippus, N. H., z. van J. Roetman en G. Soeters. Konijnenbuurt. 6, Johs. Bernardus, R. C., z. van P. Wasman en E. M. Hendriks, Breedstr. Wilhelmina Maria, R. C., d. van R. J. Kleipaal en J. M. Elatt, Raam. Pieter, N. H., z. van P. Driel en A. Groeneweg. Nieuwsticht. OVERLEDEN 2, Geertruida Elisabeth Bouw- man R. C., Hoofdstr. Gerardus Antonius Oost- hof R. C., 73 j. en 4 m., wed. H. C. Hatling- huis, Hoogstr. 3, Johanna Gagestein, 55 j. en 11 m., echtg. van H. H. Haarmann N. H., Singel. 4, Petronella Cornelia Gijsen, 2 j. en 6 ra.BN. H., Zijlstr. 5, Maria Quak, 1 m. N. H., Oversell, weg. Cornelia Elisabeth van Waard, 4 w. N. H., Hoogstr. 6, Simon Heus N. H., 24 j. en 4 m., Br. veld. Apolonia Abenes, 51 j. en 8 m., echtg. van S. Van den Bas R C., Maasstr. OUWERSCIIIE. GEBOREN31, Philippus Adrianus, z. van Jan Willem Karreman en Adriana Johanna Roineijn. 3, Geertruida, d. van Jan Rechorst en Geertruida Aan de Wiel. Leendert, z. van Eelke Braaksma en Johanna de Koster. 5, Antonius Johannes, z. van Johannes Hofstede en Barbara de Leede. Adrianus, z. v. Johannes Martijn en Jenneke van Veghelen. 6, Dirk, z. van Johannes Jacobus Voogdt en Adriana Vogelezang. OVERLEDEN 3, Cornelis van den Bosch oud 77 j., wedr. van Wilhelmina van der Kruk. 4, Petronella van den Akker oud 4 m. Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam. Zilting van 31 December 1889. Op politiek gebied gaat tegen woordig niet veel om. De oorzaak hiervan is, dat de verschillende Staatsmachises, zoo pas na nieuwe jaar, nog niet goed aan den gang zijn, zoomede, dat de gezond- iieidstoestand in Europa verre van bevredigend is. Dat overal influenza heerscht is zeker, maar ze- ker is het ook, dat zeer veel ongesteldheden, die het uitvloeisel zijn van een gewone verkoudheid, aan influenza worden toegeschreven. Met dat al is het sterftecijfer in verscheidene Europeesche steden zeer groot, en heeft' men het verlies te betreuren van menig man der wetenschap en kunst of van hoog geplaatste staatbeambten. Voor 011- gesteldheid werd bijna niemand gespaard, de vrouw van den president der republiek evenmin, als de Keizer van Duitschland of de Keizerin-weduwe aldaar, zijnde de eersten broeder beter en de laatste is nog lijdende. Dat men zoo weinig over de kwestie van ENGELAND met Portugal hoort is hoofdzakelijk toe te schrij ven aan de ongesteldheid van Lord Salisbury. Men zegt, dat deze de ziekte heeft gekregen door het behandelen der papieren, die uit hauden van Russische Staatsambtenaren kwamen, welke aan de ziekte leden. Opmerkelijk is het, dat juist de ambtenaren aan het ministerie van buitenlandsche zaken, welke met die taak belast waren, aangetast werden, terwijl anderen verschoond bleven. Wat men omtrent het hangende geschil verneemt komt uit Afrika. Een particulier telegram in Engeland ontvangen en aan Lord Salisbury ter kennisname aangeboden, meldt dat de Portugeezen met een stoomkanonneerboot de rivier zijn opgevaren en toen de oeverbewoners verplicht hebben de Engelsche vlaggen uit te leve- ren. Ook moet een Engelsche boot, die den handel op} de meeren zou exploiteeren, gedwongen zijn de vlag te strijken en een visitatie te on- dergaan. Aan de Engelsche zijde staat Johnston, de Engelsche consul, die met al die stammen ver- dragen sluit, om het verder voortdringen der Por tugeezen te beletten. Van daar dat daarginds de toestand hachelijk is voor Eindelijk is in het lijk gevonden vau de gouvernante der prinses die in den brand te Laeken omkwam, toen zij eenige kleinoodien poogde te redden, of misschien wel de prinses te hulp wilde komen, die zij ver- meende, dat nog in het brandende gebouw ver- toefde. Zij is waarschijnlijk in de rook gestikt, terwijl tevens kostbaarheden en geld bij het lijk gevonden zijn. De werkstaking in Bouriage en Cbarleroi blijft het zelfde, in het land van Luik hebben zelfs on- geregeldheden plaats gehad. Toch heeft men hoop, dat de mijnwerkers binnen een paar dagen weer aan den gang zijn. De mijnwerkers vragen loon in verhoudmg tot den verkoopsprijs van de steenkool en een arbeidsdag van 10 uren stemmen de pa- troons toe, dan zijn zij 8 Januari weder aan den gang. Ook in zijn de arbeiders weer aan het werkstaken, hoofd zakelijk in Silezie, en andere mijnwerkers dreigen dit voorbeeld te volgen, daar wil men wel loons- verhooging geven, doch den arbeidstijd niet op 8 uur brengen. Met de socialistenwet is het daar niet in het reine. De minister van binnenlandsche zaken Herrfursh wil de bepaling van het uitwijzingsrecht er uit lichten, Bismarck wil die er juist in houden. Wie zijn zin zal krijgen, is wel te voorzien, minis ter Herrfursh, zal, als hij op zijn stuk staat, wel moeten aftreden. Aan het Duitsche Emin-pacha-comite is een telegram uit Zanzibar ontvangen, waaruit blijkt, dat daar een brief van Peters voor het comite was ontvangen. In heeft het geographisch en historisch genootschap, waarvan Don Pedro pre sident was, besloten den voor- zittersstoel onbezet te laten en, zoolang Don Pedro leeft, met rouwfloers te bekleeden. Dit besluit is genomen op voorstel van den vader vau den Pre sident der tegenwoordige republiek. PailN0lle a 11.50 I 12^25 BEURS VAN AMSTERDAM. Per Telegraaf. WORDT GEVRAAGD |>ij deze betuigen wij onzen welgemeenden dank -*-*7001 de vele bewijzen vau belangstelling onder- vonden, bij het overlijden van den heer I). J. BLOMMENDAL en Wed. P. A. R. BLOMMEN- DAL, geb. Vroom. SchiedamJ laardingenJ Januari. Ouwerschie Uit alter naam WED. D. J. BLOMMENDAL. TE KOOP Een mooie en sterke Trekbok, gewoon met kin- deren om te gaan des verkiezende met tuigook genegen te laten probeeren. Te bevragen, of franco brieven onder lett. T. B. aan het bureau van dit blad. EEN OPPASSEND JONGMENSCH, die een vaste betrekking heeft, vraagt ter leen, tegen 5 °/a rente met 3-maaiidelijksehe a Mossing, veertig gulden. Brieven onder letter P., aan het bureau van dit Blad. Van Abshove is een bekende vischhandelcar te Vleardingen. Den 18den Nov. werd de heer van Abshove, zoo wat tegen 8 uur 's avonds, door een knecht geroepen met de tyding, dat een Scheveninger met een ton haring van hem op den loop ging. De Scheveninger L. S., die nu daarvoor in de bank der beschuldigden zit, houdt stokstyf vol, dat hij nooit met dien ton op den loop is geweest. Hij heeft toen den heelen dag borreltjes gedronken, is niet erg fiks geweest, is tegen de ton aangeloopen, en toen is de ton aan het rollen gegaan. D. van Rijn constateert, hoe die ton op de Oisthaven gerold is, wel 40 pas ver, dat de grond daar volkomen wa- terpas ligt, zoodat er nog al een hard duwtje toe noodig is, om zoo'n ton eens eventjes te laten rollen en dat hij er niets van gemerkt had, dat bekl. zoo erg dronken was. De officier van Justitie merkt op, dat nit de stnkken blijkt, dat bekl. gezegd heeft, die ton weg te rollen, om borreltjes te koopen. President. Dns had je niet genoeg, en moest je nog meer hebben Bakker is waker by van Abshove; er lagen daar wel 200 tonnen. Hij zag bekl. aankomen. Hij ging aan het rollen. Waar ga je nair toe Laat my begaan. Neen, dat doe ik niet. Kerel, ik zal je van nacht een poets bak- ken. Ziedaar het amusante gesprek tusschen beiden. Bakker zegt, hij was beschonken en wilde de ton niet terug rollen van waar hij hem gehaald had. Bekl. Heer rechter, die man is doof, hoe kan hij mij verstaan als hy niet hooren kan President. Jij knnt wel hard rollen, dus je znlt wel hard geschreeuwd hebben. J. Van der Linden is waker bij IJzermans, de wakers hel- pen elkander als er onraad is. Deze constateert hetzelfde als zijn voorganger, bekl. zeide toen, hij moest voor dien ton een glaasje bier hebben. Bekl. zegt, o, zoo erg dronken te zijn geweest, hij was den heelen dag aan het proeven geweest. De president gelooft gaarne, dat bekl. wat dronken geweest is, maar hoopt, dat de les, die hij krijgt, hem nn zal nopen om niet meer dronken te worden. Van Abshove constateert, dat dc ton door voortdnrend duwen 30 M. is weggerold. Dat bekl. behoorlijk verzocht is, de ton weer terug te rollen. Dat hy toen gezegd had, er liever 5 jaar aan te wagen. Dat de waarde van de ton was f 13 14, dat bekl. ten deele beschonken was. Bekl. O, ik was zoo mooi verstandeloos, van het borrel tjes drinken. De officier van justitie kwalificeert het feit poging tot diefstal, en eischt 1 maand gev. str. Bekl. verzoekt genade, als zijnde nooit in rechters handen geweest. L. v. d. S. sionwerman te VLAARDINGEN, heeft in dronkenmanstaal de politie, die hem aanraadde naar huis te gaan, beleedigd. Eisch bij verstik f 5.00 boete. B. K. kleermakerskuecht te VLAARDINGEN, staat terecht als hebbende 2 stnkken voering, een van 1 el en een van 34 el zich toegeeigend ten nadeele van H. S. Van Wessel aldrar. Bekl. behoefde niet te stelen, hij had kost en in- woning en f 3.50 per week. Daarenboven was zijn baas te- vreden over zyn werk. De bras vertrouwde hem ten voile, want hij wist niet beter of het jongemensch was eenigszins gefortuneerd. Maar de baas kon het niet begrypen, hoe het goed zoo gauw opkwam, en by het opmaken van zyn balans, op het einde van het jaar, bleek het, dat er heel veel ver- bruikt wes, waarran wist hp niet. Het jongemensch maakte geen verteeringen en deed oak geen bnitensporigheden, by was twee jaar by Van Wessel in dienst geweest, zoodat er ge- legenheid genoeg was geweest om hem gade te slaan. Bekl. heeft alles bekend. Waar toe deedt gy dien diefstal?" „Ik weet het niet." nWat hebt gy met de opbrengst van nwe dievery gedaan?" ,Glaasjes bier voor gekocht." Men maakt bekl. opmerkzaam, dat daar heel wat bier voor gedronken kan wordenbekl. kan daarop geen antwoord geven. Eisch 1 maand gev. str. Werden veroordeeld: J. C. S. ond 27 jaar, schilder te OUWERSCHIE, wegens diefstal, twee maanden gev. str. K. H. H. oud 37 jaar te ROTTERDAM, wegens verdnis- tering en oplichting te Hillegersberg en Waddingsveen, drie maanden gev. str. J. J. v. L. brandersknecht te SCHIEDAM, wegens dief stal van touw, drie maanden gev. str. De minnrar, die het meisje dat van de liefde niets meer won weten, ia de keel kneep, de familie sloeg, en de denr niet nit wilde, werd gestraft met 3 weken gev. str. PORTUGAL omdat die stammen in een zeer vijandige stemming tegen dat rijk zijn. De Portugeesche gezant in Engeland, laat zich niet veel uit, en wacht steeds het verslag van majoor Serpo Pinto. Of deze laatste nog teruggeroepen wordt, is zoo heel ze ker niet. Evenmin is het nog zeker, hoe de kwes tie uitgemaakt zal worden, of een gemengde coin- uiissie de grenzen tusschen de bezittingen der beide landen in die streken zal regelen, of, dat het een of auder gekroond hoofd als arbiter op zal treden. B E L G I E DUITSCHLAND B R A Z I L I E SCHIEDAM, 8 Januari 1890. Datum. Spoeling Moutwyn Genever. Amst. Vereen. Bears Makelaars Vereen. proef. 4 1.80 1.40 11.— 11.— 16.50 17.75. 6 1.80 1.40 11.— 11.— 16.50 17.75. 7 1.50 1.00 11.— 11.— 16.50 17.75. GRAANMARKT. ROTTERDAM, 6 Jannari. Binnenlandsche Granen. Daar de aanvoer heden nog zeer onbeteekenend was en ook de meeste koopers hnn gewoon wekelyks bezoek nog niet bervat bebben, was de handel zeer onbednidend en werd dientengevolge besloten nog geen uitvoerig bericbt te laten drnkken. Vlas. Gedurende de vorige week is er op het land zeer weinig omgegaan. Heden ter markt bedroeg de aanvoer ruim 32,000 steen, voor een groot gedeelte van inferieure qnaliteit, waarvoor niet veel kooplust bestond, zoodat een gedeelte onver- kocht bleef. Lijnzaad weinig aangevoerd, doch overigens onveranderd. MEELBEBICHT. Tengevolge der feestdagen bleef de omzet onbednidend, de stemming evenwel vast. Heden was de markt weinig bezocht en werd Meel op vorige pryzen gehouden. NOTEEBINGEN. Eerste qnaliteit Inlandschf 12.a f 12.25 Tweede a 8.75 10." Eerste qualitoit Dnitscb 11.50 12 50 Tweede Extra pnike qua!, llongaarsch16.75 18.— i?s!8te - 15.- 16.25 Ordinaire 10.— u._ Prima Amerikaausch B 12.50 16.50 Tweede qual. n 8.50 9^50 Derde Zecuwvr.be Tarwebloem13.75 n 14,50 Zeenwscb Tarwemeel 10.10.50 Eransche Roggeblorni Inlandsch n 12.75 13.75 alles per 100 kilogr. netto. Zeeuwsche eieren f 6.50 A 6.80, Overm..assche dito f 6 80 a 7.00 de 100 stnks. ROTTERDAM, 6 Jan. Op de veemarkt waren aingevoerd 218 velte runderen, 47 vctte- en graskalveren, 4 nuchtere kalveren, 318 schapen of lammeren, 463 varkens, biggen 0 bokken of geiten. De pryzen van bet vee. waren als volgt: Runderen lo qnaliteit 80 ct., 2e qual. 74 ct., 3e qual. 70 ct; Kalveren le qual 105 A ct., 2e qual. 90 A 95 ct.; bchapea, le qnal. 60 ct., 2e qnal. 50 ct., alles per kilo. Varkens le qnaliteit 27 ct., 2e qnal. 26 ct,, 3e qnal. 25 ct., lichl 8\>ort 22 A 23 ct. per 4 Kg. Zeeuwsche ajuin. Heden geen aanvoer wegens de feest dagen. 's-GRAYENHAGE, 6 Jan. Boter per vat van 40 kilo: le qual, f-60 A 62, 2e qual. f 50 a 59 alzoo per kilo le qual f 1.50 A 1.55, 2e do. f 1.25 a 1.474. VarkensmarktGeen aanvoer. AMSTERDAM, 4 Januari. Pryzen der aardappelen op hedenEriesche Dokknmmer jammen f 2.30 A f 2.50, Eraneker dito f 2.20 A 2.40 dito Engelsche jammen f 1.75A 1.80. Zeeuwsche Spuische jammen f 2.40 A 3.50 dito Flakkeesche f 2.25 A f 2.50. dito poters f A Geldersche blanwe f 2.00 A 2.10, Hamburgers f 3,70 A 3.80, roode f 0.00 A 0.—. Hillegom- mer f A Zaayers f A alles per beet. LONDEN, 6 Januari. Ter veemarkt werden aangevoerd 2100 Runderen, 8000 schapen, 60 Kalveren en 80 Yarkens. Pryzen der Runderen 2/4 A 4/9, Schapen, 4/4 A 6/8 Kal veren 3/9 A 6/- en Varkens 2/8 a 4/6 per steen. pCk. Nederl. CariiSc. Werk. Sohnld. 24 w n h n 3 Obi. 34 Spanje, Turkye, flongarye, Gondleening 1881 lostenryk, Obt. in pap. Mei. niv. Jan./Juii. Portugal, Oblig. 1888/89 Rusland, Oblig. 1864 1000. 2e Oost. Leaning 6 1860 2e laen. 100 44 1875 G. 60-100 4J 1880gecons. n 1889 1867/1869. Perpetueele Schuld. Gepriv Obi. Alg. Schuld Gee. Ser.D. Obi. 18764 Mexio Obi6 Brazilie 1889 4 Pe.a, Obi. 1870 ger6 1872 ..6 Venezuela, Obi. 18814 Anturik*, Maxwell 0. v. A. gest. Ineomb. Gestenip. Rusland, Gr. Sp. My. A. 5 Zweden, Zw.-Noorw C. v. 0. 5 Amerika, Atckisons T. C. v. A. Central Pacific. Aand L. v. A. Denver Rio Gr. Fior. Centr. P.O. v.gew. A. Louisv. Nas. C. v. A. Miss. Kansas T. Aand. Alg.Gec.flyp.Obl.5 N.-Y. L, Erie a West A Ontario Oert. v. A. U. Pac. Hoofdl. Cert. v. A. t'/ao. St. L.C.v. A.^estemp. Western N. Y. P. Ct. v. Aand. Obi. 2e Hyp. Canada South. 0. v. A Pacific. A Niet officieele. 3 pCt. Obi. Panama Eerste Tranvaalscbe Goudmyn Aand. Pen. Koper My. le Serie 7 West. Stoomtr. Mij Zeebad Loosdninen 4 4 Jan. 83f 97A 102|f 874 734 74| IO244 644 1004 89& 694 914 17i 934 954 764 184 164 604 144 22^ 1234 204 334 344 174 74 864 1G 65 20 68& 32 8iv 56J 754 6 Jan. 834 974 1024 ■744 7414 934 1024 644 lOOfJ 89tV 904 934 69J 174 95 754 184 164 504 144 122U 204 33 344 174 714 864 114 654 20^ 684 294 754 - 134 7 Jan" 1024 7314 74| 941 1024 644 1014 1004 89 884 934 17 934 95 75^ 184 164 504 14 4 1214 194 33 344 74 87 114 644 194 684 84 75A 164 A AJXTB; EDIATGEN A AM VBAGEN. Planiage B. 91.

De Schiedammer | 1890 | | pagina 3