1 B U I T E N L A N D. MARKTBERICHTEN. PRIJZEN DER b7fICTIN. duitschland BEURS VA.N AMSTERDAM. Per Telegraaf. het toestel, gelijke uitwerking zal hebben als de kleine vlarn diclitbij, en dat liier dus een inder- daad nuttige uitvinding is gedaan. Men scbrijft aan het Centrum Meermalen boort men gewagen dat het postwezen in de laatste jaren zoo uitmuntend is ingericht en men in het buitenland de kleinste plaatsjes in ons land kent. Ofschoon Breda geen stad van den eersten rang is, komt haar naam en in de geschiedenis en in den handel genoegzaam voor om haar in het buitenland te kennen. Niet alzoo te Reims. Den 14 Nov. jl. werd daar een brief verzonden aan eene firma te Breda. Het adres bevatte den stem- pel van den afzender, den naam van den geadres- seerde en in duidelijke letters Breda. Eerst Zondag kwam de brief te Breda aan; hij had een reisje, blijkens de verschillende poststempels, gemaakt door Erankrijk naar iederen plaatsnaam die op Breda gelijkt, had even te Parijs gernst, om van daar te vertrekken naar Portugal, van daar naar het Land //Wo die (Jrangen bltihen." Spanje bezit even- wel geen Breda, maar het Belgenland bezit Bre- schaart, doch ook daar wist de brief geen rust te vinden; hij verlangde naar warmer streken, een reisje door Torente, Pavia en Mantua; nu was het genoeg. Een geleerd postdirecteur scheen geen ge- noegen te nemen met dat kosteloos bezoek, het bracht der bodemlooze schatkist in Italie geen cen time recht aan; daarom schreef de heer op het door stempels, schrift en blauwe strepen mismaakte cou- vertvedi Breda Nord Brabant Olanda. Het was toen al 4 Januari; de reis werd nu rechtstreeks afgelegd. De influenza. Omtrent deze raadselachtige modeziekte verklaart een beroemd professor te Berlijn, dat het eene catarrhale aandoening is, voomamelijk van 't slijmvlies der ademhaling- werktuigeu, die gepaard gaat met sterke nerveuse verscbijnselen, als hoofdpijn en pijn in den rug enz. Bij eene epidemie in 1854 zag de professor flinke soldateu door die nerveuse aandoeningen lijden, alsof het teere meisjes waren. De eerste epidemie deed zich voor in de 13e eeuw en m 1780 had deze ziekte zich bijna over het geheele noordelijk gedeelte van de aarde uitgebreid. Hare verspreiding gescbiedde steeds van 't oosten naar 't westen, waaruit men wil afleiden, dat eene be- paalde ziektestof door luchtstroomingen wordt voortbewogen. Hiervoer getuigt het merkwaardig geval, dat de bemanning van een schip midden in den Atlantischen Oceaan werd aangetast door in fluenza juist op 't tijdstip, dat men berekenen kon, dat de met ziektestof bezwangerde lucht haar tocht over zee maakte en over het schip had kunnen heenstrijken. Zij verspreidt zich niet door onmid- dellijke besmetting van den eenen mensch op den anderen. Zij heerscht meer in den winter en de lente dan in den zomer. Voor menschen is zij niet gevaarlijk. Volgens den inspecteur van den gezondheidsdienst te Brussel lijden ook paarden aan deze ziekte en voor deze dieren is zij niet zonder gevaar. In 1872 moesten te New-York, ten gevolge van een epidemie onder de paarden, 16,000 stuks worden afgemaakt en ook Belgie verkeeide voor eenige jaren in een dergelijk geval. In de middeleeuwen was de influenza ook niet ongevaarlijk voor de menschenzij sleepte in die lijden van ruwheid en onkunde duizendeu ten grave, doch zij heeft, gelijk andere beschavingsziekteu, voor de leschaving moeten wijken en haar gevreesd karakter verloren. Een mooi zaakje om door advocaten te wor den uitgevochten. Te Warschau was onlangs een herstelde zieke niet in staat om zijn geneesheer te betalen en hij overhandigde hem derhalve, in plaats van contant geld, een lot in eene loterij. Het toeval wilde, dat op dit lot een prijs van veertigduizend gulden viel. Toen dit feit bekend werd, ging de patient naar den dokter en beweerde, dat hij het lot enkel maar bij wijze van pand had gegeven; de docter beweerde daarentegen, dat het bij wijze van betaling was afgestaan. Men ver- wacht, dat het verschil van meening tot een hoogst belangrijk proces aanleiding zal geven. Het beste zou wel zijn als de twee partijen het op een accoordje gooiden en 't fortuintje deelden. Waarschijnlijk zullen zij ook wel zoo verstandig zijn. Een merkwaardig geval van hondentrouw en schranderheid wordt door Amerikaansche bladen verhaald. Vijf jaren geleden werd in den omtrek van Pun- ta Arenas (Chili) een landeigenaar vermoord en beroofd van den gordel, waarin hij zijn goudgeld bij zich droeg. Men vond den grooten hond van den vermoorde huilend bij het lijk; maar het trou- we dier was stellig niet bij de misdaad tegen- woordig geweestanders zou het zijn meester ver- dedigd hebben. De hond werd door een vriend van zijn dooden meester in huis genomen. Van den moordeDaar kon men geen spoor ont- dekken, totdat men onlangs op de plek, waar de moord gepleegd was een onbekenden man dood vond liggen, en op hem den hond, die in groote woede bezig was hem te verscheuren. De vrees dat het dier dol was, bleek ongegrondweldra ontdekte men de oorzaak van zijn woede de doode had den gordel van den vermoorden landeigenaar om, en de hond, die daaraan in hem den moor- denaar herkende, had zijn meester gewroken. Voor eenigen tijd heeft de Pruisische re- geering aan kappers en barbiers scherpe voorschriften gegeven tot reiniging hunner instrumenten, tenein- de altijd onaangename, dikwijls zeer gevaarlijke aan- stekelijke ziekten te voorkomen. De prefect der Seine heeft nu ook door de gezondheidsraad een rapport hierover iaten uitbrengen. Deze erkent ook het groote gevaar, dat in het gebruik van niet ontsmette toiletbenoodigdheden ligt en heeft den prefect maatregelen daartegen voorgesteld. Het Berliner Tageilatt vestigt er de aan- dacht op dat wij, in onze onwetendheid, onze paarden dikwijls het meest pijn veroorzaken in den bek. Legt, zegt het blad, maar eeus uwtong te- gen het gebit, nadat het den ganschen naebt in een temperatuur onder het nulpunt heeft gehangen. Gij zult er uw tong niet gemakkelijk weer van kunnen losmaken, en komt zij eindelijk vrij, dan zult gij een stuk van de huid uwer tong er op hebben achtergelaten. Dompelt men het gebit echter vooraf in warm water, dan zal dit alles niet plaats hebben. Wij maken de koetsiers en voer- lieden dus opmerkzaam op het verwarmen der ge- bitten. Met weinig moeite zijn zij in staat hun dieren veel lijden te besparen. Hoe de Europeesche vorsten zich vermaken. Speelt de Keizer van D.uitschland het liefst schaak, koning Herbert van Italie is een anrts-liefhebb°r van dammen. Czaar Alexander HI heeft een zekere voorliefde voor trie trac, terwijl onze koning het meest van het piquet-spel houdt. De keizer van Oostenrijk, Eranz Jozef is een echte kluizenaar. In zijn studeervertrek, dat voor geen mensch toegaukelijk is, geeft hij zich met hart en ziel aan het melancolie-spel over, waarmede hij zich uren achtereen vermaakt. De prins van Wales bevindt zich in zijn snip- peruren of bij zijn paarden, of hij amuseert zich met het baccara-spel, waar hij een echte liefhebber van is. Uit Hamburg wordt heden gemeld, dat de internationale schaatsenwedstrijden (op 1609 en 3218 meters) en de bondsraces zullen gehouden wor den op 4 en 5 Pebruari. ijs en weder dienende. Het bewaren van aardappelen. Door Vilmorin wordt als een bijzonder aanbe- velingswaardig middel tegen de uitbreiding der aard- appelziekte, op grond van eigen ondervinding, aan- geraden het gebruik van kalk bij het bewaren van aardappelen. De aardappels, die voor poters be- stemd zijn, laat hij in een laag van 8 A 10 cen timeter nitspreiden in de kuil, op de plaats waar men een hoop wil maken. Op deze laag wordt fijue kalk gestrooid, hetzij ongebluschte, hetzij die, welke zich zelve gebluscht heeft; in het laatste geval moet iets meer genomen worden. De knollen moe ten slechts licht bestrooid, niet geheel door kalk- poeder omgeven worden. Daarop volgt een tweede laag aardappels, van van 8 a 10 cM.die op gelijke wijze bestrooid worden, en zoo gaat men voort tot de kuil gevuld is. Op 1000 KG. aardappelen zijn 5 A 10 KG. kalk ruim voldoende. De kalk werkt hierbij in de eerste plaats water onttrekkend, de aardappels blijven droog aan de oppervlakte, en in de tweede plaats worden aan de oppervlakte mogelijk aanwezige kiemen der ziekte gedood. De kalk kan wel is waar de binnen in de aardappels aanwezige kiemen der ziekte niet geheel tegengaan, maar haar toch verminderen en binnen zekere grenzen houden. Als de toestanden in Amerika en hier niet ver- anderen, is het niet onmogelijk dat Amerika steen- kolen naar Europa gaat uitvoeren. Terwijl in de Oude Wereld bepaald gebrek aan steenkool heerscht, is de voorraad in Amerika zoo groot en de vraag zoo gering, dat het artikel onverkoopbaar is en de mijnen stilstaan, waardoor er in Wyoming 6000 werklieden leegloopen. Ten deele komt dit door het weder, dat buitengewoon warm is. Wat 's winters nooit gebeurt, de groote meren zijn volkomen vrij van ijsen op het Boven- meer bijv., waar de scheepvaart gewoonlijk in No vember gesloten wordt, kunnen de stoombooten vrij varen. Te Chicago wijst de thermometer 60 gr.In Iowa gaat het gras weer groeien, boo- men knoppen en bloemen ontluiken en ook langs de geheele Atlantische kust en in Mississippi heerscht voorjaarsweder. Het traktaat van Berlijn is thans, wat vroeger de bepalingen van het Weener-congres waren, de officieele coden voor de Europeesche Staten, om elkander van internationale rustverstoring te be- schuldigen. De Czar van RUSLAND is uit zijn humeur op twee mogendheden, namelijk Bulgarije en Oostenrijk. Bulgarije mocht zijn spoorwegen niet beleenen zonder toestemming van Turkije. Wij zeggen spoorwegen, omdat dat een deel van al de lijnen (die door Oost-Rumelie loo- pen) nog onder de souvereine rechten van den Sultan staat. Nu is die leening genoteerd aan de beurs van Weenen, onder goedkeuring van het Oostenrijksche gouvernement. Volgens de opvat- ting van den Czar is de vorst daar onwettig, en het sluiten van de leening onder goedkeuring van de Oostenrijksche regeering een da ad van halve erkenning van een onwettig potentaat en aldus een schennis van het Berlijnsche traktaat. De Czar heeft in een nota de mogendheden op een en ander gewezen, hetgeen eigenlijk wil zeggen vik ben er over uit mijn humeur." De mogend heden hebben die nota voor kennisgeving aange nomen, wat gelijk staat met het antwoord ffwie uit zijn humeur is, moet maar zien er weer in te komen." Daarmede is de geschiedenis uit, totdat de Czar eens goed boos wordt, en dan weer al de oude koeien uit de sloot haalt. Ook PORTUGAL zegt, dat het Berlijnsche traktaat is geschonden. Daarin is bepaald, dat, als twee mogendheden met elkander veischil hebben, men niet meer zal doen als de straatjongens in van Alphen en zeggen z/Kom laten wij deez' twist beslechten, z/En eens dapper samen vechten." Neen, de wereld is zooveel ouder en daarmede zijn de menschen zooveel wijzer geworden. Als er nu verschil is tusschen twee rijken, dan moet meti maar dadelijk niet gaan moorden en doodslaan op groote schaal, neen, eerst moeten er scbeids- rechters komen, en die moeten beproeven, of zij de zaken in het reine kunnen brengen. Dat zegt het traclaat van Berlijn. Zend ik daarover een nota aan de mogendheden, denkt Portugal, dan krijg ik tccli ten antwoord //voor kennisgeving aangenomen", wat in dit geval weer wil zeggen ,er is zooveel gezegd en geschreven, waarop de bakker geen brood geeft." De verwoedheid, en dit is het ware woord, van de bevolking wordt echter niet minderalles wat Engelsch is, kan men niet meer luchten of zien. Men houdt volks- optochten, waarbij men zijn hart tegen Engeland lucht geeft. Engelsche vlaggen worden verbrand, de Engelscben die in Portugeeschen dienst zijn moeten Porlugeesch worden, of krijgen hun ontslag, decoraties, die men van Engeland heeft gekregen, wor den teruggestuurd, handelsrelaties met Engeland afge- broken, contracten met Engelschen weigert. men uit te voeren enz. Nu komen de Duitschers en denken //wacht, daar is een slag te slaan voor onzen handel." Wij zijn de beste broeders, zeggen zij nu, eerstdaags verkeeren wij in hetzelfde geval als gij- lieden, en krijgen ook ruzie met den Engelschman over Afrika, ten minste, wij zijn daar ginder al heel dicht bij elkander in de buurt. Welnu, doe nu zaken met ons. Het is natuurlijk dat ziGh de lessen der geschiedenis heeft ten nutte gemaakt en een voorbeeld heeft genomen aan de manier waarop Engeland altijd de zaakjes, vooral in kolonien, exploiteert. Het Duitsche gouverne ment wakkert dien handelsgeest aan. De Rijksdag heeft nu weer het subsidieeren van een stoomvaart- lijn op Oost-Afrika aaDgenomen. Levendig was het debat, dat gevoerd werd, over de vraag, zal onderweg Antwerpen, of Rotterdam aangedaan wor den? De Hamburgers zijn voor Antwerpen, de Zuid-Duitschers voor Rotterdam, maar de regeering zegt, ik bemoei mij liever daar maar niet mede en zal de keus van de haven overlaten aan de readerij, waaraan die stoomvaartdienst zal worden opgedragen. De mijnwerkers in de Westfaalsche kolendistric- ten beginnen weer lastig te worden. Zij zijn eerstens erg socialistisch gezindbij de verkiezingen voor den Rijksdag moeten geen mannen van het vak, maar een volbloed socialist Lehmann gekozen wor den. Dan willen zij, dat het loon 50 percent verhoogd, en de arbeidsdag op niet meer dan 8 uren gesteld wordt. Werkstaking en troebelen zijn daar natuurlijk weer te voorzien. Ook in BELGIE heeft het met vereende krachten wederom ten arbeid optrekken, weer veel te lang geduurd naar den zin der mijnwerkers. 12000 man zijn weder aan het staken in het land van Charleroi. In plaats van ordelijk te zijn, beginnen zij te dreigen. Zij zijn woedend op de patroons, die zij vermeenen, dat zich niet aan de overeengekomen schikking hebben willen houden. Hun leader Callewaert verklaarde dan ook uitdrukkelijk, dat hij voor het behoud der rust niet meer instaat. Het gouvernement heeft nu een paar eskadrons cavallerie en wat infanterie er heen gezonden. Men zal daar stellig niet 1 evreden zijn voor er wat lood in het hoofd zit, om de licht- zinnigheid te genezen. Met het terugkeeren van de gezondheid van den jongen Koning van SPANJE, treedt ook beterschap in bij het parlementaire leven. Kon men bij 's Konings aanvankelijke beterschap er niet in slagen een nieuw kabinet te formeeren, thans is het gelukt. Het nieuwe kabinet is samen- gesteld als volgt: Sagasta, minister president Armyo, builenlandsche zaken; Puygcerver, justitie; generaal Bermudez Reina, oorlog admiraal Romero, marineBecerra, openbare werken Guillon, kolo nien Capdipon, binnenlandsche zakenEguilior, financien. MEELBERICHT. Gedurende de vorige week blcef de stemming geheel de- zelfde terwijl de omzet beperkt bleef. Heden was de rnarkt weinig bezocht en bleven prijzen onveranderd. NOTKERINGEN. Eerste qualiteit InlandschI 12.a f 12.25 Tweede b 8-75 n Eerste qnaliteit Dnitscb 11.50 12.50 Tweede n n Extra pnike quai. Hongaarsch16.75 18. Eerste 15- Ordinaire 10.— Prima Amorikaanscb 12.50 8.50 n n e 16.25 14.— 16.50 9.50 14.50 10.— 10.50 it 11.50 12.75 B, 12.25 13.75 GRAANMARKT. ROTTERDAM, 20 Jannari. Binnenlandsche Granen. Nieltegenstaande de aanvoer heden maar klein was heerschte er weder flauwe kooplust en gingen enkele artikelen iets in prijs terug. Tarwe, 10 cents lager. Nieuwe VI., Z.. El. en O. de beste f7 a 7.30, goede en mindere qual. f'6.90 a 5. Per 100 kilo kwamen eenige afdoeningen tot stand van f7.50 tot 9, naar gelang van qual. Canada Tarwe onveranderd f4.75 a 5.65. Rogge flanw en 10 cents lager. De beste partytjes kon- den van f5.40 tot 5.70 opbrengen en mindere qual. f4.50 A 5.30. Gerst. Winter- en Zomer- prjjshoudend. Winter- werd per hect. verhandeld van f 3.25 tot 5.50, en per 100 kilo van f7 tot 8.80. Zomer- per hect. f3.50 a 4.60. Cheva- liergerst als voren. De beste f5.25 A 6.75, rechtaf puike qual. nog daarboven, mindere soort f4.25 A 5. Haver met tragen kooplust, 10 cent lager. De beste f 3.25 a 3.80, goede en mindere soort f3.10 A 2. Per 100 kilo werd iets gedaan van f 6.60 tot 7. Paardenboonen ruimer aangeboden en tot onveranderde prjjzen te plaatsen f5.25 a 5.90. Bruine boonen zeer weinig gevraagd en wegens ilauwe kooplust 25 cents lager afgegeven. De beste f7.76 a 8.25, goede en mindere qual. f7.50 a 6. Witte boonen langzaam tot vorige prjjzen te plaatsen. De beste f 8.75 a 9, goede en mindere qual. f 8.50 7. Blauwe Erwten flauw onveranderd. De beste f7.75 A f 8, goede en mindere f 7.50 tot f 6.50. Geringe en niet kokende f 5.50 A 6. Kanariezaad weinig gevraagd. De beste qual. f6.25 A mindere soort f5.75 A 6.50. Vlas. Gedurende de vorige week was de handel op het land zeer levendig, zoowel in de mindere als in de betere soorten. Ter markt bedroeg heden de aanvoer circa 36,000 steen, waarvoor goede vraag bestond, zoodat het aangebodene vrij welofschoon langzaamtot onveranderde prjjzen koopers vond. Lijnzaad stil tot nagenoeg onveranderde prijzen. Tweede qual. Derde n - Zeeuwsche Tarwebloem13.76 Zeeuwsch Tarwemeel Fransche Roggebloem Duitsche Inlandsch alles per 100 kilogr. netto. Zeeuwsche eieren f 5.80 A 6.00, Overmaassche dito f 6,20 A 6.30 de 100 stuks. ROTTERDAM, 20 Januari. Champions f 0.00 a 0.00. Spuische Jammen f2.20 a 3.00 Flakkeesche Jammen f 1.90 a 2.40. Jammen Poters f 1.20 1.60. Zeeuwsche Blauwe f 1.80 A 2.10. Geldersche blauwe f 2.10 a 2.25. Zeeuwsche ajuin f 3.26 A f 3.50 per 50 kilo. Zeeuwsche ajuin. Heden was de aanvoer van marktgoed onbeduidend. ROTTERDAM, 21 Jan. Op de veemarkt van gisteren en heden waren p-ngevoerd „6 paarden, veulens, 1 ezels, 883 magere ruuderen, 654 vette runderen, 277 vette- en graskalveren, 42 nuchtere kalveren, 125 schapen ol lammeren, 441 varkens, 49biggen 1 bokken of geiten. De prjjzen van bet vee, bestecd ter markt van heden, waren als volgt: Runderen le qualiteit 76 ct., 2e qual. 72 ct., 3e qual. 68 ct; Kalveren le qual A ct., 2e qual. 87J A 921 ct.; Schapen, le qual. 65 ct., 2e qual. 60 ct., alles per kilo.. Varkens le qualiteit 2G ct., 2e qual. 25 ct., 3e qual. 24 ct., licht soort 22 A 23 ct. per 1 Kg. Prjjzen Melkkoeien f 200 A f 240. Kalfkoeien f 220 A f 375 Stieren f 170 A 230. Pinken A Graskalveren f A Vaarzen f 180 A 200. Paarden 40 a 75. Op de Botermarkt werden aangevoerd: 69/8 en 65/16 ton en 1150 stukken A 1 kilo. De prjjzen van boter waren heden als volgt: lste qual. f 0.58. 21e qual. 0.54, 3de qual. f 0.50. Voor stukken van 1 kilo werd 50 A 70 cent betaald. Vlasbenrs 35961 Blauw en 2590 steen Wit. GOUDA, 19 Januari. Kaas. le qual. f A 2e qual. f 24 A 26. zwaardere f Agraskaas fANoordhollandsche f 24.— A .28.Aangevoerd 19 partjjen. Goeboter f 1.30 A f 1.40. Weiboter f 1.05 A f 1.20. 's-GRAVENHAGE, 20 Jan. Boter per vat van 40 kilo: le qual, f 58 A 61, 2e qual. f 52 a 57; alzoo per kilo: le qual f 1.45 A 1.62*, 2e do. f 1.30 a 1.42*. LEIDEN, 17 Januari. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoeren en pry- zen als volgt 0 paarden f a 0 veulens f A 12 stie ren f 78 a 220, 61 kalf- en melkkoeien f 105 A 278, 34 vare dito f 100 a 230, 52 vette ossen en koeien f 137 A 305 64 A 76 c. per kilo5 graskalveren f 28 a 42, 24 vette dito 46 a 78, a 70 a 85 c. per kilo, 23 nuchtere dito f5.— A 16.50, 232 vette schapen f 23 A 40.50, 65 a 70 c. per kilo, 46 weide dito f 17 A 27.—, 0 lammeren —.—A 18 magere varkens f 18 A 27.00, 40 biggen 9,00 A 15.00 Kaas. Heden waren aangevoerd 16 party en. Goudschekaas 18 A 26.00, Edamsche 2e soort f —alles per 50 kilo. LEIDEN 18 Januari. Boter per vat le qual. f 58 a 64, 2e qual. f 48 a 56. Aanvoer middelmatig en handel traag. Turf. Aangevoerd van 13 Jan. tot 18 Jan. dubbele hect. prijs 36 a 41 c. AMSTERDAM, 20 Januari. Prjjzen der aardappelen op heden: Friesche Dokkummer jammen f 2.30 A f 2.60, Franeker dito f 2.20 A 2.40 dito Engelsche jammen f 1.70, A 1.80 Zeeuwsche Spuische jammen f 2.20 A 3.50 dito Flakkeesche f 2.20 A f 2.50 dito blauwe f 2.10 A 2.20, Geldersche blauwe f 1.90 A 2.10, Hamburgers f 3.70 A 3.80, roode fA 0. Hillegom- mer f 4 Zaajjers f A alles per hect. AMSTERDAM, 20 Januari. Op de veemarkt waren aangevoerd 616 runderen, van welke de prjjzen waren: vette lste qual. f 0.70 A 0.75, dito 2de qual, f 0.65, dito 3e qual. f 0.55 per kilo, melk- en kalfkoeien f 150 A 270, 0 vette kalveren le qual f 0.00 2e qual f 0.00 per kg., 0 graskalveren f a f 47 nuchtere kalveren 7 a 14, 2 schapen, f a lammeren f a f— 221 vette varkens 46 a 62 c. per kilo. LONDEN, 20 Januari. Ter veemarkt werden aangevoerd 1900 Runderen, 9000 schapen, 100 Kalveren en 60 Varkens. Prjjzen der Runderen 2/4 A 5/1, Schapen, 4/4 A 5/8 Kal veren 3/9 A 6/6 en Varkens 2/4 A 4/4 per steen. pOt. 18 Jan. 20 Jan. 21 Jan. Nederl. Certiflo. Work. Sohuld. 2* obi. 3* Hongarjje, Goudleening 1881 4 Oostenrijk, Obi. in pap. Mei. 5 zilv. Jan./Juli. 6 Portugal, Oblig. 1888/89 4* Rusland, Oblig. 1864 f 10005 2e Oost. Leening 6 1860 2e leen. 100 4* 1875 G. 60-100 4* 4 4 4 4 5 1880gecons b 1889 1867/1869 Spanje, Perpetueele Schuld. Turkjje, Gepriv Obi. Alg. Schuld Gee. Ser.D. Egypte, Obi. 18764 Mexico Obi6 Brazilie 1889 4 Peru, Obi. 1870 ger6 b 1672 bq 6 Venezuela, Obi. 18814 Amerika, Maxwell C. v. A. gest. Incomb. Gestemp. Rusland, Gr. 8p. Mjj. A6 Zweden, Zw.-Noorw C. v. 0. 5 Amerika, Atckisons T. C. v. A. n Central Pacific. Aand 0. v. A. Denver Rio Gr. I Flor. Centr. P. C. v. gew. A. Louisv. Nas. C. v. A. Miss. Kansas T. Aand. Alg.Gec.Hyp.0bl.6 N.-Y. L. Erie a West. A. Ontario Cert. v. A. U. Pac. Hoofdl. Cert. v. A. Wab. St. L.C.v. A. gestemp. Western N. Y. P. Ct. v. Aand. b b b Obi. 2e Hyp. Canada South. C. A Pacific. A Niet officieele. 3 pCt. Obi. Panama Eerste Tranvaalsche Goudmjjn Aand. Pen. Koper Mjj. le Serie 7 West. Stoomtr. Mjj Zeebad Loosduinen4 83A 83& 83} 97* 97* 102} 102* 102* 87 86* 74*4 74} 74| 75A 74} 74*4 91} 101 102& 1026 67} 66} 666 101 100} 101* 89* 89* 89* 91* 891 94} 94* 69} 68} 68* 91* 91* 90* 17* 17*4 17* 93} 93} 95} 956 95} 77} 77} 76} 20} 206 20} 17* 17} 17* 51} 52} 52* 12} 13* 13 19* 21 20 122& 121* 122 24} 24} 24* 30f 30} 34} 346 34} 16}# 16} 16* 7} 7* 7* 86} 85} 86* 10 106 10} 64* 65} 65} 26 19}} 19* 18} 65* 65 65* 8} 8} 8* 30* 30 30* 58* 58} 59 76} 76 75* 8}# 13* 11}

De Schiedammer | 1890 | | pagina 3