Openbare Verkooping Heulsche Botermoppen, mnm der effected BUITEN LAND. MARKTBERICHTEN. ADVRRTENTIEN. Vraag J. C. SCHILP, Het is alsof het woord werkstaking een magne- tischen invloed uitoefent, en de menschen, zoodra zij er slechts van hooren, zenuwachtig maakt. Het gaat met werkstaking, als met het proces, waarvan Dickens vertelt, waarover geen twee personen vijf minuten konden spreken zonder ruzie te krijgen, vandaar misschien het verschijnsel, dat in FRANKRIJK de Kamer, die zoo lang heel fatsoenlijk over de zaken had zitten te beraadslagen, op eens het voorkomen kreeg van een groot dolhuis. Debatten over invoerrechten op rijst en mais, een interpellate over de visscherij op New-Eoundland, liepen kalm af. Er werd gei'nterpelleerd over het vemietigen van het besluit van den Parijschen ge- meenteraad, die gelden had uitgetrokken om werk- stakers te steuneu. Is dit op maatschappelijk gebied reeds te dolzinnig om van te spreken, op staathuis- houdkundig gebied is zoo'n besluit een onding, want de staat moet buiten het geschil blijveu tusschen patroon en arbeider. De minister had dit besluit vernietigd en beloofde het telkens te zulien doen, als een gemeenteraad zijn bevoegdheid zoo te bui- ten ging. Nu raakten de poppen aan het dansen, het was, of dat woord werkstaking een sein was geweest, om eindelijk eens lucht te geven aan zijn lang virkropte Socialistische, Communistische en Boulangistische en den hernel weet welke „islische" gevoeleus nog meer. De afgevaardigden waren in woestaards veran- derdmen schreeuwde, men raasde, men tierde, men schold, men balde de vuisten en ging bijna haarplukken. Een socialist begon te schreeuwen Joffrin bekloin de tribune, deze was de persoon, die voor Boulanger gekozen was. Groot kabaal onder de Boulangisten. De voorzitter wilde, dat Joffrin als afgevaardigde geeerbiedigd zou worden. Het gevolg was bomhari. Deroulede, een ander bou- langist, vangt een scheldpartij aan te midden van het tumult. De voorzitter liet de Kamer beslissen, of op Deroulede de censuur moest toegepast wor den, dat is, of hij niet voor een poos buiten de deur gezet moest worden. De Kamer besliste, hij moest er uit. Deroulede wilde niet gaan. Schor- sing der zitting. Daarna weer opening. Joffrin komt aan het woord, Deroulede begint opnieuw weer opstootjes. Nu komt de diender in de gc- daante van een Kolonel der militaire macht, met een peleton soldaten, en zegt; er goedschiks uit, of mijn mannen nemeu je mee. Deroulede mar- cheert met zijn vrienden af. Dit was het eerste bedrijf, dat onder verschrik- kelijk lawaai was afgespeeld. Nu begon er een tweede bedrijf, dat onder vreeselijk rumoer net als het vorige was. Nu moesten er twee uit. Ein delijk sloot men de zitting en was men feitelijk geen streep verder gekomen. Den volgenden dag ging alles weer van een leien dakje, alsof er niets gebeurd was. Een der afgevaardigden heeft nu een verscherping van het reglement van orde voorge- steld die zich dan niet behoorlijk gedraagt, krijgt, zooals nu, toepassing van de censuur; gaat hij dan niet dadelijk op aanmaning van den voorzitter weg, zoo moet hij een jaar lang buiten blijven, en krijgt al dien tijd geen geld als afgevaardigde. Schande genoeg, dat afgevaardigden met zulke schooljongens-straf- fen bedreigd moeten worden. Wat de werkstakingen in betreffen, het gaat er mede als met het weder, zoo ziet het er bedroefd uit en regent het uit den treu- ren, en dan schijnt het zonnentje weer. Van de werkstakers is het bericht den eenen dag, dat zij willen werken en den anderen dag, weer niet. Zij schijnen echter nu langzamerhand aan den ar- beid te gaan. Ook in sukkelt men in Hamburg met een werkstaking van scheepsstokers en kolentrammers, die meer loon begeeren. Personeel uit Belgie (Antwerpen) daar- heen gezonden, werd door de werkstakers beleefd verzocht, niet aan te monsteren, en toen zij hier- aan voldeden, werden zij ruim van levensmiddelen en geld voor de terugreis voorzien. In vergadert nu een anarchisten-congres, welks woede tegen de maatschappelijke toestanden geen palen keut. Nihilisten, socialisten van alle naties zijn nu vereenigdeen Nederlander heeft als president gefungeerd bij de eerste zitting. Wat er gesproken is, komt op het oude neer. De kooplieden beklagen zich bij het gouverne- ment, dat goederen, die uit Portugal besteld en nu ter aflevering gereed liggen, eenvoudig afgete- legrafeerd worden. Hiermede lijden zij groote scha- debestaat er nu voor ons in dat land geen rechts- zekerheid, vragen zij. Wat zelve betreff, men blijft even woedend op al wat Engelsch is. Laten wij ons best ook doen, daar wat kwijt te raken. .Koffie, thee, suiker, allerlei ca cao kunnen zij daar gebruiken, dat leverde vroe ger Engeland. Wat ons betreft, wij moesten de handel in Portwijn, die vroeger direct naar Enge land ging, zien in handen te krijgen. Een klein volk moet waakzaam zijn. BEURS VAN AMSTERDAM. Per Telegraaf. I 84* 13 (om coolant geid). De Notaris Mr. II. M. C. POORT- MAN, te Schiedam, zal op Donderdog r30 Januari 1890, des namiddags te 2 uren, in het gebouw ,/M usis Sacrum" aan de Lange Haven aldaar, door den Vendumeester S. BURGER, doen verkoopen EEN NETTEN INBOEDEL, bestaande in Tafels, Stoelen, Spiegels, Linnenkast, Boekenkast, Schriji- bureau, Piano, Pendules met Coupes, Kachels, Ledekanten met Beddegoed, Waschtafels, Vloer- kleedenGlas-Verlakt- en Aardewerk, voorts: een Gouden en een Zilveren Horloge, Zilve- ren Vorken en Lepels en ander gewerkt Goud en Zilver, en wat meer ten verkoop zal worden aangeboden. 's Morgens voor de verkooping van 9 tot 12 uren te zien. NR. Geene goederen kunnen bij deze verkooping worden bijgebracht. overheerlijk van smaak. Te be vragen bij voorheen J. M. KATER. vroeger in de branderjj daarnaast. J. B. (3e bekl) is slechts driemaal iu dn branderjj geweest. W. 13. (4e bekl) kwam daar meer, en was er goed bekend. Pres Is bet de gewoonte in branderijen om geld in de kast te houden? Hoe groot is bet gat in de beining? Get.Ongeveer 35 cM. in bet vierkant. Er liggen stnk- ken afbraak van een beining voor de rechtbank, get. zegt, dat bet moeieljjk is te zeggen of dit dezelfde stnkken zijn, die er uitgebroken werden, zjj gelyken wel op het audere hout, dat nog in de heining zit. Den eersten bekl., bij wien de vermiste kleedingstukken gevonden zijn, wordt gevraagd, hoe hij er aan kwam Bekl. Ik kreeg ze J. B. (3de bekl.) Ik viel in het water, ging kopje onder. J. B. bad zo zelf ran het lijf. Offic. van Jnstitie. Bekl. J. B. hebt gij die kleeren gegeven Bekl. J. B. (3do bekl.) lliervan weet ik niets. Wel weet ik, dat J. B. (le bekl.) in het water is gevallen. Offic. van Jnstitie. Get. van Oosternm, kan men in het weiland, aohter de branderij in de sloot vallen, en kopje onder gaan? Get. van Oostrnm. Onmogelijk, daar zijn slechts greppels. Officier van Jnstitie. Gij wilt n dus door lengens er nit redden le. bekl. J. B. Ik ben cUn<juit" in de slool gevallen, met het vaatje by my. 2e. bekl. J. H. Het is in de Poldervaart geweest. le. bekl. Ja, daar is het te breed, om over been te stappen. J. C. Noreobnrg, Inspecteur van politie, verklpart ten 34 nur 's margins kennis te bebben gekregen van den diefstal. Hy beschryft in welken toestand hy de branderij gevonden heeft, hetgeen met de getnigenis van den meesterknecht strookt. Een ijzer nit het kippenhok is in de branderij gevonden. J. B. (3e bekl.) Daarmede heb ik de rnit ingeslagen. De agenten W. Ester, B. G. Van Meurs, H. Trillekens en W. Van Oosten, brengen verslag nit over de plaats der aan- honding van elk der beklaagden, en van het aantal sigaren en de geldswaarde, die bij hen gevonden zijn. By bekl. J. B. werd door agent Ester gevonden een fieseh brandewijn, die hij voorgaf in Rotterdam gekooht te hebben. Petronella Bruinis, huisvronw van W. Vink, vroeger spoor- wegwachteres onder Kethel, treedt nn als getnige op. Get. verklaart, dat meD in den avond van den 9den tegen Hi uur, ruim, op de dear klopte en toen zag zjj, dat het mannen met een vaatje waren. Haar man sliep. President. Doe je open by nacht, als er geklopt wordt? Get. Ja, het kan somtijds voor dienst wezen, als er extra treinen door moeten. Pres. En dan in het hoist van den nacht gaat gjj als spoorwegwachteres een vaatje drank koopen? Wat heeft dat daar te maken? In nw fnnctie als wachteres behoort geen drank bij u. Get. Ik was verbonwereerd. Presid. Liet je, je man dan maar slapen? Get. Zjj zeiden my, dat zij er f 20 voor wilden hebben. Presid. Vondt gij het niet pleizierig, zoo goedkoop aan een vaatje drank te kunnen kcmen? Kom, beken my maar, die mannen sjjn bekenden van je, anders doe je ze niet open zoo laat. Gy wist er van, dat gy zulk een vaatje kon dit koopen. Zij zijn vroeger bij je geweest. Toen hebben zy gezegd, ik zal je wel eens zoo'n vaatje bezorgen Denk eens na, hoe kunnen zy het in hun hoofd krijgen, in het holle van den nacht met drank naar den spoorweg te gaan Get. blijft volhouden, dat de mannen er onverwachts mede aankwamen. Zy vroegen f 20. Zij had maar f 15. Een daarvan J. B. (le. bekl.) zeide, hy was zeeman, het moest f 20 worden. Wij hooren verder van get. dat de f 5.die er aan ontbraken, voornamelyk door de vertoogen van de le. bekl., ook gekomen zijn. Er is by haar aan huis geld gedeeld. Met een kannetje is er nit het vat brandewijn in een flesch voor de mannen overgegoten. J. B. (le. bekl.) houdt vol, geen cent ontvangen te hebben. Offic. van Jnstitie. Zjjn by u aan huis de letters uit het vaatje geschrapt? Get. Ja. Offic. van Jnst. Ei zoo! die letters moesten er nit, gy wist wel, dat dit niet was, zooals het hoorde. Waarom liet gij toe, dat die letters er nit geschrapt werden Get. verklaart, bang te zjjn geweest. Offic. Gij behoefdet niet bang te zjjn, gy kendet die man nen te goed; tusschen u en W. B. bestond zelfs vriendschap. Gij taptet in stilte borreltjes, dat hebt gy aan tal van per sonen gedaan. (De offic leest een lijst van personen op, die daar borreltjes gedronken hebben). Voor dien drank werdt gij belaald. Daarvoor wordt gij natunrlijk gedagvaard. Maar op het oogenblik bewijst dit, dat gij drank noodig hadt. Get. Nooit heb ik brandewijn in huis gehad Offic. van Justitie. Gij knnt en brandewijn en jenever gebrniken. B. kwam dikwijls by je in de buurt visschen, en bij zeko.re gnlegenbeid heett liy u gezegd, als ik een vaatje brandewijn heb, zal ik het by je brengen. Get. (schreiend). Nooit! nooit! Ik weet er net zoo min van, als van het uur van mijn dood. Er wordt onderzocht, hoe ver de wachterswoning van de branderij af is. Dit blijkt een half uur te zijn. De 2de bekl J. H. wordt nu wederom on lervraagd Uit diens antwouden vernemen wij, dat hij met W. B. (4de bekl.) op zekeren dag uit visschen is gegaan, dat de spoorwachteres en hy goede vrienden schenen te zyn. Hy had gezegd, dat als hij iets had, hij het de vrouw zou brengen. En zoo hoorde hy van 40 kan en van 10 stnivers. Dat gebenrde met Allerheiligeu. Get. Ja, hy had mij beloofd, dat, als hy een beetje had, hy my een beetje zou geven, en ik zeide my goed. Pres. Dat komt nader. Jjj wildet een klein beetje hebben, maar, als dat kleine beetje een vat was, zeidet gy ook niet, neen. Eerst een klein beetje, straks een vat. Get. Het was o»er een klein beetje uit de flesch, dat ik sprak, ik wist vooraf, dat het gekheid was, er kwam nooit iets van. Pauze. Het doet ons leed, dat onze ruimte te beperkt is, om van de verklaringen der agenten, omtrent de aanhouding en het fouilleeren der bekl. in details te tredenij kunnen maar hoofdtrekken terug geven. Tocb is uit die verklaringen ge- bleken, dat Schiedam een uitstekeud politiecorps heelt. Wjj zullen gebruik maken van de verklaring der agenten, in zoo ver dit voor het juist begrip der zaak noodig is, en ten slotte onze kulde brengen aan de leden der politie, die kort, zaakryk en duidelijk voor het tribHnaal getuigenis aflegden. De getuigenis van den agent Fillekens, die het vat om 11 nur aan de woning van de spoorwachteres in beslag nam, waar het reeds in den kelder geborgen was, komt in hoofd- zaak hierop neer, dat die vrouw op hem den indruk maakte, dat zy iets gedaan had, wat niet behoorde. C. Danser, ambtenaar, constateert, dat de gestoien brands- wjjn een sterkte had van 50,3°,'0. Dat de waarde was f 0.80 per L. Dat het fust waard was f 9.00. J. H. van der Klink, sigarenhandelaar, verklaarde, dat de sigaren, oie ter terechtzitting lagen, waren van het merk ,de Duitsche Rijkspost". Dat hy meende de eenige te zyn, in Schiedam, die dat merk verkocht. Dat get. van Ooste rnm alt yd dergelijke sigaren bij hem haalde. Agent van Oosten verkl., dat hy tusschen J. B. (3e bekl.) en W. B. (4e bekl.), terwjjl deze afgescheiden in het politie- bureau opgesloten zaten, een gesprek heett hooren voeren, waarvan den inhoud daarop neerkwam, dat men 3 of 5 jaar eel kan krjjgcn. De beide bekl. die dit gesprek moeien gevoerd hebben, herinneren er zich niets meer van. Styntje Mol, bierhuishoudster, by wie bekl. op den avond van den diefstal zyn geweest, moet opheldering geven hoe laat zy gekomen zyn, en of zy ook met elkander gepraat hebben, alsmede bet uur van hun vertrek. Zy schyneu toen elk op zich zelf dit bierhuis bezocht te hebben. W. Vink, de echtgenoot van de spoo-wegwachteres, treedt nu als getnige op. Deze was nog half in slaap, toen hy die mannen in zyn huis ontwaarde. Hy sliep op een op- kamertje en kwam, wakker wordende, slaapdronken beneden. Hy heeft een kruik en een flesch nit het vaatje zien vullen, en aan het vat zien krabben, meent dat dit laatste J. H. (2e bekl.) gedaan heeft. Er wordt gevraagd, hoe hy als spoorwegman er toe komt terken drank te koopen? Get.Mjjn vrouw schonk deze en gene wel eens een borreltje. Pres.Dat kwam toch by uw betrekking niet te pas Get.Ik liet het aan myn vrouw over. Pres.Maar de man is het hoofd, en is en blijft ver- antwoordelijk. Get.: Verllaart, dat hij uit zijn betrekking ontslagen is, dat hy het vaatje zelf in d-m kelder zette, en dathetnader- hand door de politie gebaald werd. Pres.: Toen gij wakker werdt, vondt gij het toen niet raar, dat daar midden in den nacht een vat bij je vrouw gebracht werd? Get.: Was nog slaperig, de zaak had al haar beslag genomen, toen hij zich rekenschap van hetgeen er gebenrde kon geven. Pres. Heeft W. B., (4e bekl.) nooit beloofd uw vrouw wat te brengen Get.Ja, dat wel, maar er kwam in den rogel niet van. Pres.: Dan dronk W. B. weleens een borreltje bij je vrouw? Get. Hy heeft nooit een borreltje gekocht. Offic. van Jnst.Ja, maar hij heeft je weleens een bor reltje beloofd. Get.Ja, een beetje in een half fleschje. Offic. van Just.: En dan sprak je vrouw stellig weleens over, voor 50 cent krijgen Get.Ja, dat heb ik weleens hooren zeggen. Offic. van Just. Man, je draait er om, ik vraag naar de waarheid. Get. W. B. (4de bekl.) is nu en dan komen visschen. Hij heeft toen aan mijn vrouw gezegd, dat by een beetje zou meebreugen, dat zou twee kwartjes kosten. Maar ik ontgaf my dat, bij is zoo raar. De vrouw wordt nu nogmaals voor de balie geroepen. Zij verklaart bekl. niet gezien te hebben. De officier wjjst er op, dat twee getuigenissen dit staven, H. verklaart, dat W. B. (4de bekl.) hem den weg wees, om bij den spoorweg to visschen, toen dat gesprek tusschen hem en de vrouw plaats vond. W. B. (4de bekl.) zegt, dat de vrouw gevraagd had, of hij iets kon missen uit het fleschje, dat hij bij zich had. De bekl. moeten nu elk vertellen, waar zij dien avond geweest zijn en baarfijn uitleggen, wat zij gedaan hebben. J. B. (le. bekl.) verbaalt, dat hy dien avond naar zyn brcer (4de bekl.) is gegaan, om te visschen, dat hij er H. later een lijn hebben gehaald, dat hij wat Hamburgsche jenever bij zich had, dat de 4 bekl by elkander waren, dat H. en B. (2de en 3de bekl.) dadelyk aan het breken zyn gegaan, dat hy ze zag verdwynen, dat hij geroepen heeft „waar bennen jelui", dat zij toen geroepen hebben »stil! stil!" dat zij om een lncifer hebben gevraagd, dat er nog toevallig een in zijn zak zat, en dat hy die overhandigd had. Wat zij daar uitgevoerd hebben, weet hij niet. Later kwamen zy met een vaatje zeggende: dat zy een goeie hadden. Dat vaatje is een eind door de sloot getrokken, en toen gedragen naar het spoor, en bekl. wrs recht big, dat hy ook eens dragen mocht, het was zoo koud. Nader- hand had hy f 2.50 gekregen, hy dacht wel, dat dit van gestoien goed was. Maar overigens is hij aan niets schul- dig. Ja, het is waar, volmondig bekent hij, dat het zijn schuld is, dat het vaatje f 5.00 meer by de spoorwegwach teres heeft opgebracht. Maar anders, geen cent heeft hy van de opbrengst ontvangen. De 2e en 3e bekl. leggen nogmaals bekentenis van hun misdrjjf af, daaruit bljjkt, dat le bekl. wel degelijk heeft mede gedaan. Zy le, 2e en 3e bekl. in de bran derjj geweest. De le bekl. was de eerste, die de spons van het vat nam en proefde, hy riep de andere toe, komaan, neem een beetje, dan kryg je moed. Daarbij heeft le bekl. de kast met den 3e bekl. helpen openbreken. Bekl. zeggen niet vooraf afspraak te hebben gemaakt. Op den laten avond kregen zy d n inval, om hier of daar wat te krygen (n.l. stelen,) al was het niet precies een vat. De 4e bekl. W. B., weet niets van den diefstal. Hij was achter de branderij, toen kwamen de mannen met het vat. Hoe zij er aan kwamen wist hy niet. De pres. informeert, of er achter de branderjj gelegenheid tot visschen is. De agenten en anderen verklaren, dat daar slechts een sliksloot is. De pres.Gij gaat alzoo visschen op een plek waar niet te visschen is De offic. van just, neemt nu zijn requisitor. ZEd. Achtb. acht het feit wettig en overtuigend bewezen. Hy brengt hulde aan de guile bekentenis van den 2den en 3den bekl., J. H. en J. B Er is een vooraf beraamd plan geweest, alles wijst daarop, misschien was J. B., die van zee terug kwam, daar ongelukkig ingeloopen, en ook zou het requisitor van Z.Ed. Achtb. veel zachter voor hem kunnen xjjn, indien hy door zyn laffe, leugenachtige houding zyn schuld niet verzwaard had. Hy zegt, ik ben even door het gat gekropen, en daarmede houdt mijn schuld op. Maar de kleedingstuk ken, die daar hingen zyn bij hem gevonden, zoomede het geld, afkomstig van de deeling, nog geheel compleet. Ook de flesch met gestoien brandewijn is bij hem daarbij was hij de oorzaak, dat het vaatje f 5.00 opbracht. De chef van het lieele complot, de aanstoker is W. B., (4e bekl.), die daar het beste bekend is, en de aanwyzingen heeft gedaan. Reeds lang had hij aan vrouw Vink beloofd wat te brengen, er is toen over den prijs van 0.50 gesproken. Alles was beraamd, en er moest een lijn gehaald worden in de laatste oogenblikken; dat „beetje" sloeg des noods op „een heel vat". Wat had hy met die lijn noodig in een weiland waar niet te visschen viel? Wat had hij daar zelfs in dat weiland noodig Wat moest by daar doen tot de anderen terug kwamen Hij heeft opgegeven dronken te zijn geweest. Hij heelt een half uur gewandeld over weiland, greppels en slooten, en ongebaande wegen, is aan het spoor gekomen, heeft onderhandeld, nog een kan uit het vat met brandewyn gevuld, geld in ontvangst genomen enz. Die medewerking is niet bloot eenvoudige medeplichtigheid, of heling. Hy was de man, die het plan beraamd moet hebben, want in het holle van den nacht wijst hij dadelijk den weg aan, waar er geld voor te maken is. Waar ze zelfs onmid- dellijk geld vcor hun buit kunnen-krygen. Wy hebben hier te doen met een hoofddader. Voor de 4e bekl. W. B., wordt nn geeischt 4 jaren, voor de lste, 2e en 3e bekl 2 jaren gev. str. De advocaat Mr. Tak heeft omtrent de kwalificatie van het feit met het 0. M. geen verschil van meening. Er zijn echter verzachtende omstandigheden. W. B. (4e bekl.) is in zooverre schuldig, dat hij het vaatje heeft helpen dragen; met J. B. (le bekl.) is dat eveneens het geval; men moet niet te veel gewicht hechten aan de verklaring van beide beschuldigden, J. B. is schuldig aan heling. Maar, wat ook het oordeel van de rechtbank zy, men heeft hier te doen met huisvaders, die half dronken het feit pleegden. H. (2e bekl.) heeft zich weleens verzet tegen de politie, B. (3e bekl.) is ook weleens in aanraking geweest met de politie, doch beiden hebben zich verder tatsoenljjk gedragen. De get. Vink heeft hier veel schuld, door drank te koopen in den nacht. Waren er geen opkoopers, dau zouden er minder diefstallen gepleegd worden. Deze getnige kan dan ook deze rechtszaal verlaten met de wetenschap, dat het aan haar te wyten is, dat vier mannen in de gevangenis gaan. Na deze verdediging zeide nog een der bekl., dat als W. B. (4e bekl.) er niet geweest ware, het zoo ver niet zou zijn. BELGIE DU1TSCHLAND ENGELAND PORTUGAL 332e STAVTSLOTERIJ, 5e klasse. Prijzen van f 100 en daarboven. Trekking van 21 Jan. No. 17908 f 15000. No. 4171 10000. No. 9351 en 17569 ieder f 1500. No. 7027, 15448, 15578, 18672 en 20917, ieder f 1000. No. 13312 f 400. No. 5035, 6536, 8654 en 11481 ieder f 200. No. 2211, 3295, 6860, 6979, 12457, 17059 en 18364 ieder f 100. Trekking van 22 Jan. No. 618, 15345, 18832 en 20070 ieder f 1000. No. 5218, 7501, 10569 en 13781 ieder f 400. No. 6084, 13263 en 17764 ieder f 200. No. 2195, 5417, 10927, 11431, 11700, 13168, 13181, 13251, 13390 en 15924 ieder f 100. Trekking van 23 Jan. No. 9004 f 50000. No 2078 f 1500. No. 2649,11108 en 16401 ieder f 1000. No. 57, 2029, 4029, 9080, 9875 en 18579 ieder f 400. No. 1J40, 7108, 9079, 10845 en 12380 ieder f 200. No. 1005, 1281, 3977, 6031, 7901, 9920, 10804,11289, 14892, 16090 en 19337 ieder f 100. SCHIEDAM, 24 Jannari 1890. Datum. Spoeling Moutwjjn Genever. Amst. Vereen. Beurs Makelaars Vereen. proef. 22 1.50 1.20 9.75 9.75 15.25 16.50. 23 1.50 1.20 9.75 9.75 15.26 16.50. 24 1.50 1.20 9.75 9.75 15.25 16.50. DELFT, 16 Jannari. Ileden tor Graauuiark tot wjjkende prijzen weinig kuudel. Westlandscko Tarwe f 7.00 a 8.00, Zeeuwache 1 7.00 a 8.90. West!. Rogge f 5.00 a 5.50. Zeeuwschef 5.00 a 5.75. Nieuwe Wiutergerst f a Chevalier Gerstf5.— a 6 10. Westl Zomergerat f 4.00 a f 5.25. Korte Haver 3.50 a 1 4.60, Laoge 12.75 a 13.50. Dnivenbooneu f 7.00 a 18 00. Paardenboonen f 6 00 a 6.50 Bruinc kronen f9 a f 12.00 Greene Erwten f 8.00 a f 11.25 - Wide Erwten. f 6.00 a 6 90. Koolzaad zouderhandel f f Aan Stads Waag gowogen »an 17 Jan. tot 23 Jauuari232 aclitsten en 112 zestienden vaten boter. wegende te zamen 5760 kg. Prjjs f 52 4 64 het vierde, f 1.30 k f 1.60 het kg. Vette Koeienle kw. f 240275 trw. I 164—210 172—215 136—190 40—56 18—22 Ka tkoeien250280 Vaarkooien 230—255 Vette Kalveren 7590 j) Schapen26—30 Lamschapen Vette Lammerenvan f Weilammeren Magere Varkens... Biggen10—16 Nuektere Kalveren 7,50—19 Paarden.. 30—90 Stieren140—160 Ossen Rundvleesch per kilof 0.65 4 f 0.70 a 1 0.74 Vet Kalfsvleesch per kilo0.75 0.85 0.95 Scbapenvleesch per kilo0.62 0.67 Lai'svloesch per kilon AMSTERDAM, 20 Januari. Prijzen der aardappelen op hedenFriesclie Dokkummer jammen f 2.20 4 f 2.60, Franeker dito f 2.10 4 2.30 dito Engelsche jammen f 1.70, 4 1.75 Zeenwsche Spuische jammen f 2.00 4 3.40 dito Flakkeesche f 2.00 4 1 2.25, dito blauwc f .4 Geldersche blauwe f 2.10 4 2.20, Hamburgers f 3 60 4 3.70, roode f 2.05 4 2.10. Hillegom- mer f 4 Zaaijers f 4 alles per hect. AMSTERDAM, 22 Jan. Ter veemarkt van heden waren aangevoerd rand* lste qualiteit a c., 2de qnal. c. 3e qual. c. per klio, melk- en kallKoeien f 4 150 vette kalveren, lste qual. 14 c., 2de qnal. 80 c. per kilo, grrskalveren f 4 53 nnchtere kalveren f 8 4 14, 2 schapen f a lammeren, f a117 vette var kens, 46 4 50 c. per kilo. biggen paarden f Spanje, Turkije, Egypte, Nederl. Certiflc. Werk. flohnld. 24 n n i>n n e Be Obi. -H Hongarjje, Goudleening 1881 4 Oostenrijk, Obi. in pap. Mei. 5 eiiv. Jan./Jnli. 5 Portugal, Oblig, 1888/89 44 Rusland, Oblig. 1864 1000. 5 2e Cost. Leaning 6 I860 2a lean. 100 44 1875 G. 50-100 44 1880gecons. 1889 1867/1869. Perpetueele Schuld. Gepriv Obi. Alg. Schuld Gee. Ser.D. Obi. 18764 Mexico Obi6 Brazilie 1889 4 Peru, Obi. 1870 ger. 6 1872 5 Venezuela, Obi. 18814 Ansorika, BCaiw-k' C. v. A. gest. Incomb. Gestomp. Rusland, Gr. Sp. My. A6 Zweden, Zw.-Noorw C. v. 0. 5 Amerika, Atckisons T. C. v. A. Central Pacific. Aand 0. v. A. Denver Rio Gr. Flor. Centr. P.C. v.gew. A. Lonisv. Nas. 0. v. A. Miss. Kansas T. Aand. Alg.Gec.Hyp.Obl.5 N.-Y. L. Erie a Went. A Ontario Cert. v. A, D. Pac. Hoofdl. Cert. v. A. Wat k, L.O.r A. ^estemp. Western N. Y. P. Ct. v. Aand. nan Obi. 2e Hyp. Canada South. C. v. A Pacific. A Niet o-fficieele. 3 pCt. Obi. Panama Eerste Tranvaalsche Goudmijn. Aand. Pen. Koper My. le Serie 7 l,;p-1. Atonuatr My Zeebad Loosdninen 4 pOt. 22 Jan. 83A 102i| 874 74f 75Ar 914 1024 67 101 looj 89J 914 94J 69 92 94 95 7744 204 174 524 134 204 1214 24 304 344 164 74 864 104 65A 26 184* 66^ 84 294 594 754 I 23 Jan. 83A 964 1024J 874 744* 754 92 1024 664 101A 101 894 904 944 694 91 174 934 954 774 20 17 524 13* 194 121| 24 30J 344 16* 74 86* 10* 644 184 664 314 84 30 59 754 81 s TU 24 Jan 834 974 1024 87f 74| 754 93** 1024 664 1014 101 894 904* 94* 914 17* 954 764 194 17* 614 134 194 122 244 30* 344 164 74 864 104 654 18* 664 30 58| 744 84 134

De Schiedammer | 1890 | | pagina 3