Lokaal Aurora." De Rijzweep NA AFLOOP BAL H. P. WIJSBROEK, buitenland. Burgerlijke Stand, EEC H T ZAKEN. STATEN-GENERAAL. MABKTBERICHTEN. PRIJZEN DER EFFECTEN. ADVER T E N T I E N. Schiedamsche Tooneel-vereeniging Z ond ay 2 Febrnari a.s. OP ALGEMEEN VERZOEK 2e Opvoering van op den hoek van de Ooievaarssteeg. van de Alg. Ned. Militie-Maatschappij BROERSVEST. SCHIEDAM. Het vechten van de houten poppen in de win- kelkast is voor de meesten aanlokkelijker. Wat een verschil bij onze zuidelijke naburen, waar de koetsier, als hij een oogenblik stil moet staan, op den bok zijn dagblad leest, en waar de schoenpoetserzoo lang zijn borstel niet gaat de kansen van de Europeesche politiek, uit tal van opgekocbte couranten napluist. Zijn de tOestanden daar ginder beter dan hier Ik meen wel erger, want daar, waar ieder in de politiek liefhebbert, wordt het een warboel. Werklieden, die gaan liefhebberen in de staat- huishoudkundewiden dikwerf maatschappelijke toestanden veranderen, waaraau niet veel te doen is. Anderen, die daarmede niets te doen willen hebben, slaan dikwerf over tot een ander uilerste. Zij balen in hun vrijen tijd allerlei zorg in het hoofd en spoelen het ten slotte weg, of, zij gaan pijprooken, staroogen en pogen aan niets te denken. Daarom begroet ik met vreugde het optreden van de vereeniging tot veredeling van volksvermaken. Deze geeft een werkman zang en muziek te hooren, die hij begrijpen en ook zelf zingen kan. Zij laat hem ernstige en koddige voordrachten hooren. Als de werkman uit eigen boezem zangkoren wil vormen, moedigt zij het aan. Het leven op een Belgisch, Duitsch of Lim- burgsch dorp is vaak gezelliger, dan in een groote stad; daar vormen de zangkoren, de harmonie- corpsen, die veelal uit leden der werkende klasse bestaan, een onderlingen band, waarvan de stedeling zich geen denkbeeld kan vormen. Waarom kan dit hier ook niet bestaan En, nu ik weer naar de muziek ben gedwaald, moet ik berichten, dat er eindelijk een kapelmeester is gevonden, die voor den heer Muller Berghaus, die ons reeds lang verlaten heeft, het harmonie- orchest zal dirigeeren, namelijk de heer Carl, uit Stuttgart. SCIIIEDAM. Ingeschreven van 25 tot 31 Jan. 1890. ONDERTROUWD: 31, C. v. Katwijk, 26 j., N. H. en J. C. Voogd, 26 j., N. H. T. Kalk- man, 23 j., R. C. en A. M. v. Rijn, 18 j., R. C. GEBOREN 26, Jacobus Josephus, R. C., z. v. L. G. Haring en A. Van der Zalm. Zijlstr. 29, Gerrit, N. H., z. v. J. Woldhuis en J. H. de Ridder. Noordvestsingel. 30, Laurens, N. H., z. v. L. Van Ravens en W. Veenman. Broersveld. OVERLEDEN: 25, Cornelis Van der Vlugt, 1 j. en 2 m., N. H. Adrianastr. 27, Joha. Jaca. Timmermans, 71 j. en 6 m., N. H., echtg. van K. Ozefius. Singel. 28, Cornelia Rijnhout, 8 d., N. H. Nieuwsticht. Geertje de Lange, 11 m., N. H. Westerkade. 29, Pieter Driel, 23 d., N. H. Nieuwsticht. Josina Witkaru, 46 j. en 2 m., N. II., echtg. van B. Scliulze. Baan. Barendina Prein, 37 j. en 2 m., R. C., echtg. van J. Kloos. Groenelaan. Petrus Johannes Schnepel, 48 j. en 2 m., N. H., echtg. van J. M. Horman. Hoofdstr. Gijsbert Visser, 26 j. en 2 m., N. H. Oversch. weg. OCWERSCHIE. GEBOREN: 24, Maria Theodora, d. van Jaco bus de Laat en Maria Landman. 26, Arnoldus Andries, z. van Petrus Marinus Koot en Lena Van de Lisdonk. 27, Willem, z. van Corstiaan Klapwijk en Elisabeth Wijnolst. OVERLEDEN: 26, Eelko Hensens, oud 44j., echtgenoot van Cornelia Snaathorst. Melchior Vliegenthart, oud 4 maanden, 27, Levenloos ge- boren een kind van het vrouwelijk geslacht. Arrondissements-Reehtbank te Rotterdam. Zitting van 28 Januari 1890. Niettegenstaande den zwaren ro iw van Let liof, is de verjaardag van den Keizer met veel blijkeu van belangstelling gevierd. Even rustig als in Duitschland is 't ook in F R A N K R IJ K, alles is er kalm. Op politiek gebied is er al heel weinig leven. Ja zelfs in Lenz, waar men nu aan het staken is, doet men dit doodbedaard, er zijn troepen naar die streek gezonden, doch zij zijn er niet eens noodig. llet laatste Boulangistische opstootje kwam stellig door den fellen wind, die in de lucbt zat. Nu, die is er stellig allemaal uitgewaaid, want aan een stijve bries heeft het nergens outbroken. l)e Boulaugisten hebben nog een diner a 6 l'ranc per couvert gegeven, ter herinnering aan de ver- kiezing van hun generaal, en wat het meest zegt, zich daarbij zeer fatsoeulijk gedrageu. Ze hebben gegeten, gedronken, de Marseillaise gezongen, het borstbeeld van hun generaal vertoond, en een inarseh gespeeld, waarvan de woorden zoo wat neer- blijft bedaard. Aan geen der mogendheden is officieel beklag gedaan, er zijn geen nota's meer ontvangen, of afgezonden. De bedaarde houding van de regeering schijnt ook de republikeinsche heethoofden in bedwang te houden. De toestand tusBcben Engeland en dit rijk kan echter zoo niet blijven bestaan. Men zegt, dat het in het plan der regeering ligt, om zich met Engeland te ver- staan, en pogingen aan te wenden, of men niet met elkander, desnoods met behulp van een con ferencetot een behoorlijke grensregeling kan komen. Doch alvorens tot die grensregeling over te gaan, wil Portugal aan Engeland het bewijs leveren, dat aan alle eisclien is voldaan. Wat de verkiezingen in denemarken betreffen, deze zijn nu afgeloopen, de geloofsbrieven zijn onderzocht en de Tweede Kamer is compleet. Toch schijnt het daar een raar huishouden tezijn. '/3 deel der leden zijn kleine grondeigenaars, met weinig ontwikkeling. De gematigde oppositie, een zegen voor elk constitutioneel land, verliest er hoe langer hoe meer terrein, terwijl de uiterste partijen, socialisten en conservatieven, hoe langer hoe meer veld winnen. brengt de telegraaf ons de lijding, dat de republiek van Brazilie door de V. S. erkend is, en dat New- York gemachtigd is, 10 millioen dollars voor het houden van een wereldtentoonstelling te besteden. Uitstel is geen afstel, zegt men wel eens, welnu, dat zeggen de mijnwerkers in duitschland ook. Wij zullen rustig blijven, zeggen zij, zoolang tot de verkiezingen afgeloopen zijn, maar is het 1 Maart en wij hebben onzen zin niet, dan gaan wij staken; met die bedreiging presenteeren zij meteen hun voorwaarden. Nu zijn er ook ande ren in het Boven-Silezische district, die op heel gematigden toon hunne grieven hebben te kennen gegeven, en heel eerbiedig de tusschenkomst van den keizer hebben ingeroepen, om verbetering in hunne positie te brengen. Die menschen daar schij- nen dan ook billijke grieven te hebben. In dien tusschentijd wordt er ijverig gewerkt, om stemmen te werven voor de candidaten, die de partijen gaarne gekozen zien. Wat of de uit- slag van de verkiezingen zal wezen, is nog niet te voorzien. Men denkt over het algemeen, dat de partijen van de gematigde richting van vooruitgang wel de bovenhand zullen hebben. Het kon ook anders uitvallen, de oppositie kon eens te sterk vertegenwoordigd worden naar den zin der regee ring. Dan komt er een nieuw ontwerp socialisten- wet, dat natuurlijk afgestemd wordt, en dan ont- bindt de keizer den rijksdag. Of dit nu veel hel pen zal, valt te bezien, doch op alle manieren, men kan het wagen om een volksvertegenwoordiging die meegaande is te krijgen. Te ontkennen valt het niet, dat de gereserveerde houding, die en de Keizer en de Rijkskanselier bij de verwerping van de wet in acht namen, alle partijen wel een wei nig in de war bracht, hetgeen wel het doel van zeker slim staatsman zal geweest zijn. Per Telegraaf. 's-Hage, 31 Januari 1890. In de heden gehouden zitting van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, werd de begrooting van Suriname goedgekeurd. De Minister van Ko- lonien onthield zich, van een oordeel over de houding van den Gouverneur, wegens onvoldoende gege- vens. De heer Wertheim constateerde, gemis van zelfbeheersching en benadeeling van het gezag door den Gouverneur. Eene wijziging van het regee- rings-reglement zou de Minister o\ erwegen. Bij het hoofdstuk Kolonien bestreden de heeren Van Gennep, Insinger en Six sterk het beleid van den Minister, die zioh uitvoerig verdedigde. BEURS VAN AMSTERDAM. Per Telegraaf. 'savonds ten 8 uur precies. of twintig jaar later. Oorspronkelijk Tooneelspel in 3 bedrijven of 9 tafereelen, van HUBERTUS JANSEN. vergeten niet. een bezoek te brengen aan het Koffiehuis AGENT Prospectussen en inliehtingcn op aanvrage verkrijgbaar. Een diefstal nit VLAARDINGEN geeft aanleiding, dat de Rechtbank alhier in een uiterst moeielijk jnridiek vraagstuk zal rnoeten beslissen. W. IJ., ond 30 jaar, A- J- v. oud 31 jaar, varenslieden en A. Houd 20 jaar, kuiper, alien te Via; rdingen, staan terecht als beklaagd van te hebben weggenomen (te zamen en in vereeniging) vier vaatjes haring van de stoomboot „Vlaar- dingen II", toebehoorende aan de firma IJzermans Co., met het oogmerk, om zich deze wederrechteljjk toe te eigenen. Daarenboven nog, de twee eerste bekl., van (te zamen en in vereeniging) te hebben weggenomen, van de stoomboot „Vlaar- dingen III", met het oogmerk om zich wederrechtelijk toe te eigenen, een kist gerookte bokking, toebehoorende aan Jan Maarleveld. De beklaagden hebben alles reeds bekend. Zij zijn met een vlet, die voorzien was van een bun, tusschen de beide booten gevaren. W. IJ. is aan boord gegaan. A. J. v. G. heeft den boel aangepakt. A. H. heeft het deksel van de ban opeegehonden. Voordeel van den diefstal hebben zij niet gehad, de Vlaardingsche politie was ze te spoedig op 't spoor. Dit gebenrde in den nacht van 16 op 17 December. Als getnigen verschijnen nu J. Brouwer, W. van Klenk, K. A. Maarleveld, H. Broos, D. v. d. Kooi, J. Schep, J. van der Linde en II. Ringers. Aan het eerste feit achtte de Officier van Jnstitie alien even schnldig. A. H. was een onmisbare schakel in de keten der feiten geweest, die den diefstal constitueerden. De beide beklaagden hadden hnnne handen te vol gehad, de een met afladen de ander met aanpakken, om de bnn te openen, en dat was noodig, om het gestolen goed aan het oog te onttrekken. Voor den eersten en tweeden bekl., die alzoo schnldig waren geoordeeld aan 2 diefstallen werd 6 en 3 maanden gevangenisstraf geeischt. Voor den derden bekl., die aan een diefstal werd schnldig geoordeeld, werd 4 maan den gev. str. geeischt. Voegen wij hierbjj dat de le en 3e bekl, reeds een vonnis hadden ondergaan. De verdediger Mr. Van Raalte begon met te zeggen, dat Minister Hodderman eens by de behandeling van het straf- wetboek voorspeld had, dat een rechtsgeleerde zon zeggen: „mijn client is wel schnldig als medepliehtige, maar niet als dader." Dit was nn het geval met den derden beklaagde, die als mededader terecht staat, en als dit niet aangenomen wordt, zal rnoeten worden vrijgesproken. Want ware in de dagvaarding subsidiair medeplichtigheid ten laste gelegd, dan zon bekl. daarvoor nog gevonnisd kun- nen worden, maar, als ik nu bewijs, dat hij geen mededader is, kan hp niet als medepliehtige gevonnisd worden, want hij staat er niet voor terecht. Pleiter wijdt nu uit, hoe het komt, dat de redactie van de beschuldiging aldus gesteld is, en hoe hij daartegen in verzet had knnnen komeuhelwelk niet in het voordeel van zijn client was geweest. Tot verduidelijking voor onze lezers zullen wij mededeelen, dat er omtrent n het mededaderschap aan diefstal" tweeerlei leer bestaat. „Le subjectieve leer," die zooveel zegt, als de heler is net zoo goed als de stelerdeze gaat, in platte bewoor- dingen, uit van het denkbeeld, die meegaat om te stelen, al doet hij nog zoo weinig er aan, is ook dief. „De objectieve leer", bp deze moet men eerst het noodige hebben uitgevoerd, om dief te zijn. Zoo zeide de officier van justitie, men is mededader, als men een onmisbare schakel is in de keten van feiten, die den diefstal vormen. Pleiter is voorstander van de objectieve leer en zegt, tot hoever strekt zich de diefstal? De le bekl. haalt het van boord en de 2e bekl. pakt het aan, daarmede is het feit volbracht. Het openen van de bun, staat niet in onmiddellpk verband met den diefstalals de bun niet open was geweest, was het feit, toen de tweede bekl. het aangepakt had, toch reeds volbracht. Het delict strekt zich dus nit, tot het openen van de bun, welk feit dus eigentlijk buiten het misdrijf staat. Het goed is ook door den len en 2en bekl. ge- borgen, en het enkel openhouden van een deksel, vormt niet een misdrijf van diefstal Is dit achtbaar college voor de subjectieve leer, d.rn is bekl. schuldig, als er vooraf afspraak tot stelen was. In Duitschland bestaan onder de juristen twee partijen.de eene is voor de subjectieve, de andere is voor de objectieve leer. Maar bij ons bleek het, toen de strafwet in de Tweede Earner behandeld werd, dat en regeering fen vertegenwoordi- ging waren „voor de objectieve leer". Ittersma, ofschoon partijman voor de subjectieve leer, zegt in het tijdschrift voor het strafrecht, dat uit de gesehiedenis van ons recht bljjkt, dat de wetgever de objectieve leer bedoeld heeft. En nu een antecedent21 April 1887, in de zaak van Gheel, heeft het O. M. naar de subjectieve leer geeischt, en de rechtbank heeft gevonnisd naar de objectieve. Maar neem aan, dat dit college voorstander is der subjec tieve leer, dan is 3e bekl. DOg niet schnldig, dan eischt die leer, dat er eerst afspraak tot diefstal moet zijn en die ontbreekt hier. De officier van justitie repliceerende betoogt, dat hij in zijn requisitoir heeft laten doorschemeren voorstander der objectieve leer te zijn. Het verplaatsen van vier vaten is hier het misdrijf van diefstal, alle drie hebben er aan meegeholpen. Bij het blusschen van een brand, waarbij de emmers van hand tot hand gaan, is de eerste zoowel als de laatste, die het water in het vuur werpt, blusscher. Zij verleenen alien rechtstreeksche hnlp, geen een zpdelingsche. Bp een diefstal, Waarbij de een opwerpt en de ander vangt, zijn beiden schuldig. De officier blijft zijn eisch persisteeren. De verd. merkt op, dat de officier hier rechtstreeksche met zpdelingsche hnlp verwart. De vergelpking van het opwerpen en vangen gaat niet op, dat vangen deed de -e bekl., al was het op een korten afstand, de 3e hield een- voudig het deksel van de bun open. Volgens leze leer is hij, die een lncifer afschrapt en aan een dief geeft, die licht noodig heeft, ook dief. Verd. persisteert zijn conclusie. Nu wordt nog door de rechtbank opnieuw onderzocht, in hoever voorbedachte rade, om te gaan stelen, bij bekl. aan- W6Z1? Dit de antwoorden van bekl. is op te maken, dat de drank- duivel mede heeft geholpen, om die fiinke, krachtige mannen in de gevangenis te helpen Zij waren een weinig aange- schoten, wilden wat gaan zeilen en kregen het toen ih eens in het hoofd, roover op de stoombooten te spelen. EERSTE EAMER. Bij de voortzetting van het begrootingsdebat werd Woens- dag, na slechts een korte woordenwisseling tnsschen de heeren Ver'heyen en Pijnappel en de Regeering, het hoofdstuk Justitie aangenomen. Het hoofdstnk Binnenlandsche Zaken gaf in de eerste plaats den heer Six aanleiding, om eene uitvoerige critiek te vellen over de thans gehouden volkslellingvooral de zoo ingewikkelde inrichting der telkaarten vond bij dezen spreker, die in het jaar 1880 als Minister de volkstelling had geleid, scherpe afkeuring. Klaagde de heer Van Swin- deren over de ongelijkf toekenning van subsidie in de kos- ten van lager onderwps aan arme gemeenten, de heer Alberda drukte nog eens den algemeen gedeelden wensch nit, dat overal, dus ook in gemeenten waar het bijzonder onderwps in de behoeften voorziet, voldoend lager onderwps te ver- krpgen zou zpn. Ook nitte deze afgevaardigde den wensch, dat over het algemeen meer zon worden gedaan voor vak- onderwps en voor het onderwps der vrouw. Bij de behandeling der Marine-begrooting deed de Regee ring de verklaring, dat er een commissie voor de zeemacht zal worden benoemd, al kon de benoeming dan ook nog niet in de eerste dagen worden verwacht. De rpkswerven worden inmiddels gaande gehouden. Znnder veel disenssie werden nu, na de Marine-begrooting, ook die voor Financien, de Ve'sting-begrooting en de begrooting voor Bnitenlandsche Zaken aangenomen. In de gisteren gehouden zitting is met 33 tegen 3 stem- men de begrooting van Oorlog aangenomen. De Minister gaf bp het debat de verzekering, dat een snelle en onge- stoorde mobilisatie behoorlpk is voorbereid. Hij bood aan in een geheime zitting de vragen van den heer Tindal te beantwoorden. De Earner nam dit aanbod niet aan, maar constateerde, dat de aanneming geen votum van vertrouwen inhield. Hoofdstuk Wacerstaat is aangenomen. Bp de be grooting voor Suriname deelde de Minister wel den geest, maar niet den vorm mede van het antwoord van den Gouverneur-Generaal aan de Koloniale Staten. kwamen op /7Wie zoU Boulanger niet hoog vereeren, Met dien generaal kan men alles trotseeren/' Na nu n°g meer pret gemaakt te hebben gingen zij rustig uitslapen. De besliste republi- keiiien hebben nu een soort Unie gemaakt, om den laatsten woensdag van elke maand de hangende vraagstukkeu te begpreken. jSiogal seusatie maakt een brochure, die eerst- daags van de hand van Kolonel Stoffel verschijnen zal, doch waarvan men de strekking reeds kent. Kolonel Stoffel was vroeger toegevoegd militair aan het gezantschap te Berlijn (1870) en ontraad- de Napoleon III den oorlog met Duitschland, Volgens Stoffel is nu Rusland de boeman, die alles overweldigen zal, en daarom moest Erankrijk met Duitschland maar een verbond sluiten, daar zouden alle staten van Europa, Rusland uitgezon- derd, zich bij aansluiten, en zoo kreeg men een voor goed verzekerde vrede. Om hiertoe te kunnen geraken, zou Duitschland maar Elzas-Lotharingt n rnoeten teruggeven. Nu dit zal weleens gebeurenn.l.Als de kalveren een polkaatje op het ijs dansen. Het gouvernement van PORTUGAL Uit A M E R I K A Ann Stads Waag gewogen van 24 Jan. tot 30 Januari227 acutaten en 115 zestiendeu vaten ioter, wegende te zamen 5690 kg. Prjjs f 62 f 70 het vierde, f'1.65 a f 1.76 het kg. .le kw. f 235—265 2o kw. f 170—216 225 -257 230-270 65—87 20 -37 165—210 125-175 45—58 9—14 25—80 332e STAATSLOTERIJ, 5e klasse. Prijzen van f 100 en daarboven. Trekking van 29 Jan. No. 7394, f 25000. No. 5276, 8457, 8580 en 19338 ieder f 1000. No. 10485, 10721, 10878, 11241, 13652, 158003, 19564 en 20458 ieder f 400. No. 531, f 200. No. 4371, 6129, 9457, 12477, 14572, 15662 en 19859 ieder f 100. Trekking van 30 Jan. No. 599, 10009, 17055, 17912 en 19555 ieder f 1000. No. 3491, 17224 en 18504 ieder f 400. No. 8148, 12010, 14527, 18307 en 20640 ieder f 200. No. 1794, 2823, 4988, 6241 6248, 6468, 9677, 9708, 9912, 10606, 10783, 13219, 14497, 15066, 16102, 16377, 16474, 17087, 17331, 18377, 18851, 19774 en 20353 ieder f 100. SCHIEDAM, 31 Januari 1890. Datum. Spoeling Moutwijn Genever. Amst. Vereen. I Beurs Makelaars Vereen. proef. 29 1.40 0.80 9.75 9.75 15.25 16.50. 30 1.40 0.80 9.75 9.75 15.25 16.50. 31 l._ 1.— 9.75 9.75 15.25 16.50. DELFT, 16 Januari. Voor Tarwe heden ter Graanmarkt eene lagere stemming. Gerst vast in prijs, overigens geen verandering. Westlandsche Tarwe f 7.00 a 7.90, Zeeuwsche f 7.00 A 8.90. Westl. Roggef 5.00 a 5.50. Zeenwschef 5.00 a 5.90. Nieuwe Wintergerst f a Chevalier Gerat f 5.10 A 6.10. Westl. Zomergerst f 4.50 a f 5.50. Korte Haver 3.50 a i 4.50, Lange f 2.75 a f 3.50. Duivenboonen f 7.00 a f 8.10. Paardenboonen f 6.00 a 6.60. Bruine boonen f 9 a f 11.50 Groene Erwten f 8.00 a f 10.75 - Witte Erwten f 6.00 a 6.75. Koolzaad Bonder handel f A f V tte Koeien Kaifkueien Vaarkocien Vette Kalveren.... Sckapeu Lnuischapen Vstte Lauunuren van f Weilammeren Hage»e Yorken* 20—30 Biggen Nuchtere Ralvonn 625 Faarden Stieren - 130175 Ossen T iluml vitesi li per kilof 0.64 A I 0.70 a f 0.74 Vet Kaifsvlcosck per kilo0.76 0.85 0.90 Sc'iapeuvleusoh per kilo0.64 0.70 LJ'Ji-.vieescb per kilo AMSTERDAM, 29 Jan. Ter veemarkt van heden waren aangevoerd rund* lste qualiteit a c., 2de qnal. c. 3e qnal. c. per klio, inelk- en krlikoeien f A 451 vette kalveren, lste qual. 1— A c., 2de qual. 90 c. per kilo, graskalveren t A 72 nuchtere kalveren f 7 A 14, 0 schapen f a lammeren, f a 183 vette var- kens, 46 A 52 c. per kilo. biggen paarden f AMSTERDAM, 30 Januari. Prijzen der aardappelen op heden: Friesche Dokkummer jammen f 2.20 A f 2.60, Franeker dito f 2.10 A 2.30 dito Engeische jammen f 1.70A 1.75 Zeenwsche Spuische jammen f 2.00 A 3.40 dito Flakkeesche f 2.00 A f 2.25, dito blanwe f A Gelderscbe blauwe f 2.10 A 2.20, Hamburgers f 3.60 A 3.70, roode f 2.05 A 2.10. Hillegom- mer f .A Zaaijers f A alles per beet. LONDEN, 30 Januari. Ter veemarkt werden aangevoerd 200 Runderen, 1000 schapen, 20 Kalveren en 50 Va.kens. Pryzen der Runderen 2/4 A 4/8, Schapen, 4,4 A 6/6 Kal veren 3/9 A 5,8 en Varkens 2/4 A 4/2 per steen. pOt. 29 Jan. 30 Jan. 31 Jan. Ned ,ri. CertifSe. Work. 8chnld "4 ft b ft Obi. 3i Hongarye, Goudleening 1881 4 Oostenryk, Obi. in pap. Mei. 5 zilv. Jan./Jnli. 5 Portugal, Oblig. 1888/89 4) Rusland, Oblig. 1864 f 10005 2o Cost. Leaning 6 1860 2e leen. 100 44 1875 G. 50-100 44 1880gecons. 4 ft 1889 4 1867/18694 Spanje, Perpetueele Schuld. 4 Turkije, Gepriv5 Obi. Alg. Schnld Geo. Ser.D. Egypte, Obi. 18764 Mexico Obi.6 Brazilie 1889 4 Pern, Obi. 1870 ger6 ft 1872 5 Venezuela, Obi. 18814 Anierika, Maxwell C. v. A. gest. Incomb. Gestemp. Rnsland, Gr. Sp. My. A6 Zweden, Zw.-Noorw C. v. 0. 5 Amerika, Atckisons T. C. v. A. Central Pacific. Aand 0. v. A. Denver Rio Gr. Flor. Centr.P.C. v.gew.A. Lonisv. Nas. C. v. A. Miss. Kansas T. Aand. n n ft Alg.Gec.Hyp.0bl.5 N.-Y. L. Kris e West. A. Ontario Cert. v. A. U. Pae. Hoofdl. Cert. v. A. Wab. St. L.C.v. A. gestemp. Western N. Y. P. Ct. v. Aand. Obi. 2e Hyp. Canada South. C. v. A Pacific. A Niet oficieele. 3 pCt. Obi. Panama Eerste Tranvaalsche Uoudmijn. Aand. Pen. Koper Mij. le Serie 7 West. Stoomtr. My Zeebad Loosdninen4 83& 97J 102(3 884 754 75J 1024 664 101 100i| 894 914 94J 69f 914 173 94 75 20 17-A 524 13 194 1213 22f 324 34A 16& 7 914 10& 65 19 68 324 83 30 594 76J 84 124 834 974 103 884 758 75| 92 102 A 663 1014 1014 89(3 913 95 69 91 173 934 744 204 17-nr 524 12(3 194 121(3 224 31(# 344 16& 73 903 644 194 664 32& 84 30 584 763 834 983 102(3 883 75| 76 933 102| 66rs 1014 1004 89| 943 173 94 95 744 203 174 52 134 203 121& 22A 31fk 344 16& 73 90(3 10 634 263 19 66f 324 84 30 583 774 83 133

De Schiedammer | 1890 | | pagina 3