Uit Amsterdam wordt ons d.d. 20 dezer gemeld Wederom heeft een hevige brand onze stad ge- teisterd. Ditmaal heeft de vuurgod tot voorwerp zijner vernielzucht gekozen de majestueuse stads- schouwburg. Te 6 uren in den morgen van dezen dag braken de vlammen uit in bet achterste ge- deelte van bet gebouw, wat in minder dan geen tijd in licliterlaaie stond. Zoo snel greep het ver- nielend element om zich heen, dat reeds te half zeven de brand aan den schoonen voorgevel, welke naar den kant van het Leidscheplein gekeerd is, uitbarste. 't Was een alles overweldigend schouw- spel, die huiveringwekkeDde vuurzee tezien. Welk een ontzettende gloeihitte door zulk een vlammen- massa ontwikkeld werd, valt licht te begrijpen. Spoedig sprongen dan ook vele glasruiten in het fraaie American-Hotel, waar op de bovenste ver- dieping weldra een begin van brand ontstond, het- geen men gelukkig spoedig meester was, anders ware de ellende niet te overzien geweest. Onze wakkere brandweermannen gingen inmid- dels met leeuwenmoed voort te strijden voor het behoud van den schouwburg, die ontegenzeggelijk een sieraad der hoofdstad was. Ze stonden even- wel machteloos tegen den overmachtigen vijand. Om half acht stortte onder donderend geweld de tweede verdieping, waarop zich de foyer bevond, in, en toen was alles verloren. De kostbare bi- bliotheek, de geheele inventaris, tal van schitterende costumes alles is door den vuurgloed verzengd. De stad was, zooals hier met de meeste gemeente- bouwen het geval is, in deze hare eigen verzeker- aarster, d. w. z. het vernielde gebouw was niet geassureerd. Hedenmiddag om half vier waren nog verschei- den spuiten druk aan het werk, en verspreidden de vlammen zich nog steeds langs de goten en bovengedeelten van het gebouw, of beter gezegd van de ru'ine. Eene onafzienbare menschendrom bewoog zich onophoudelijk over het Leidscheplein, waardoor de trams en andere voertuigen zeer in hun gang werden belemmerd. Omtrent de oorzaak van den brand heeft men nog geen flauw vermoeden. De vriendelijke lezer houde het mij derhalve ten goede, wanneer ik me omtrent deze kwestie niet in gewaagde ver- onderstellingen ga verdiepen. Voor den feestmaaltijd, gisteren ten paleize op Het Loo door Zijne Majesteit den Koning ge- geven ter gelegenheid van Hdz. 73sten geboorte- dag een dag door het Nederlandsche volk met dankbare vreugde begroet waren een 4 5 tal ge- noodigden aanwezig. Door Zijne Majesteit werden persoonlijk ontvangen, behalve de deken van het corps diplomatique en de voorzitter van den ministerraad, de minister van buitenlandsche zaken, die de gezanten der Vereenig- de Staten van Noord-Amerika, Belgie, Groot-Bri- tannie, Spanje en Japan aan Zijne Majesteit heeft voorgesteld. Zijne Majesteit, gekleed als admiraal, klein uni form, was bij deze ontvangst buitengewoon spraak- zaain en opgewekt. Zijne als altijd heldere, krachtige stem getuigde gelukkig van Zijne welstand. Toch zou de deelneming aan het feestmaal zelf en het toespreken van a 11 e genoodigden Zijne Majesteit te zeer hebben vermoeid. Nadat de overiee eenoodiirden door do ero»t meesteresse van het Hof, mevrouw Hartsen, waren ontvangen, trad Hare Majesteit de Koningin, die een rose zijden kleed droeg en de diamanten kroon op het hoofd, met II. K. II. Prinses Wilhelmina binnen, om de gasten allerminzaamst te begroet en en toe te spreken. Prinses Wilhelmina ging hierop haren doorluchtigen vader tegemoet, die, de feest- zaal binnengetreden met Hdz. dochter aan de hand, alle genoodigden begroette, en daarna de zaal weder verliet. Vdor het midden van den rijk versierden feest- disch, die in de groote galerij was aangericht, was H. M. de Koningin gezeten. Aan hare rechter- zijde zat graaf R. J. Schimmelpenninck, aan hare linker de vice-admiraal jhr. Van Capellen tegeno- ver Hare Majesteit de gezant van Belgie, als de oudste der genoodigde diplomaten. Voorts, behalve de grootmeesteresse en hofdames, de grootofficieren der kroon, de voorzitters der beide Kamers, de vreemde gezanten, de ministers en de adjudanten van dienst. Aan het feestmaal heerschte een bijzonder op- gewekte toon. Ook na afloop er van onderhield Ilare Majesteit zich met alle genoodigden, steeds trouw het Prinsesje aan hare zijde, dat aan ieder vriendelijk de hand reikte en door de meesten vrij werd toegesproken. De corridor van het paleis was rijk versierd met bloemen, voor de gasten zeker een vriendelijk symbool van dezen voor vorst en volk heugelijken feestdag van den 19en Februari. Hij wilde een eerlijk leven leiden hij beloofde zichzelven een totalen omkeer in zijn levenswijs te brengen en een toonbeeld van braafheid te wor- den. Hij wist, dat hij, in plaats van beter, recht- vaardiger of sterker dan de menschen in het alge- meen te zijn, slechter, geveinsder en zwakker was. Maar dit nam hij zich voor, dat, het kwam er niet op aan hoe armoedig hij aan den kost kwam, het moest eerlijk zijn. Ilij wilde niet meer de roofvogel van het speelhol, de man, die van het billartspel leefde, of de zwendelaar van beroep zijn. Ilij wilde een nieuwe levenswijze gaan aan- leggen. Het klinkt zoo mooi, als men zegtik ga besluiten, om een nieuwe levenswijze aan te leggen, namelijk om nu iets heel goed en roemrijk te doenmaar reeds het niet meer doen, van hetgeen wij niet moesten doen, is al zoo moeielijk. Het is zoo moeielijk het rijtuig dat midden op de helling is gekomen tegen te houdenof de paarden te beteugelen, die aan den bol zijn, of den dijk te stoppen die doorgebroken is; of de streng garen af te winden, waarvan de draad ver- ward isen ziet, het is of het spel zoo spreekt, om een nieuwe levenswijze aan te leggen, dienen altijd dergelijke bezwaren ovrwonnen te worden. En om in den nazomer van het leven, van nieuws af aan te beginnen, valt dubbel zwaar. Men vindt de sporen van zijn oude voetstappen in zijn levensbaan terug, en is steeds geneigd daarin zijn voet te zetten, want de dag spoedt ten einde en de schemering verdonkert reeds het pad. In het Hotel des hides te 's-Hage is aange koineu de familie Rothschild van Parijs en bedien- den. De familie, die de merkwaardigheden van de residentie komt bezichtigen, heeft in genoemd hotel de appartementen betrokken, welke, tijdens IID. verblijf hier ter stede, door H. M. de Koningin van Serviii werden bewoond. De statistiek der sterften over September 1889 wijst aan, dat in Zuid-IIolland, met eene bevolking van 943495 inwoners, het aantal over- ledenen met levenloos aangegevenen op 1000 inwo ners per jaar bedroeg 18.87. Op 1000 inwoners komen in die statistiek de volgende gemeenten voor Delft met 19.99 overledenen. Dordrecht 19.56 Gorinchem 13.42 Gouda 35.01 n Den Haag n 18.55 Leiden 14.43 Rotterdam 18.64 Schiedam 14.83 Schiedam, 21 Februari. Op de gebruikelijke wijze werd alhier wederom de 7 3e verjaardag van Z. M. den Koning gevierd, door het uitsteken der vlag, zoowel van de openbare gebouwen als van vele particuliere woningenhet bespelen van het carrillon en het houden van een inspectie over de schutterij. Te 1 uur was deze in orde van parade opge- steld door den oudsten kapitein G. M. Meijer. Nadat de troepen voor hun commandant hadden gedefileerd, rukten zij ten half twee weder in. Na afloop der inspectie waren de officieren de gasten van Burgemeester en Wethouders, en de leden van den gemeenteraad. Daarbij werden verschillende dronken ingesteld, waarvan de eerste was gewijd aan Z. M. onzen geeerbiedigden Koning. 's Avonds werd in de zaal der off.-vereen. een feestconcert gegeven door de stafmuziek der d.d. schutterij alhier, waarbij waren uitgenoodigd het kader, voor zoover getiouwd, met hunne vrouwen. De zaal was vrij goed bezet en bood een gezel- lig schouwspel aan. Llet afwisselend programma, waarvan enkele nummers door hun militarisme uitmunten, werd flink afgespeeld. Een woord van lof aan de heeren B. en M., die door hun optrcden, de aantrekkelijkheid der uitvoering nog zeer verhoogden. Door den majoor-commandant werd een feest- dronk ingesteld op Z. M. onzen geeerbiedigden Koning, en het antwoord voorgelezen, dat de officieren op hun toegezonden gelukwensch ont vangen hadden, hetgeen van den volgenden inhoud was »Z. M. den Koning draagt mij op, u Hoogst- deszelfs dank over te brengen, voor den aange- boden gelukwensch. De Adjudant van Dienst, Van Spengler." Bij de Dinsdagmiddag ten raadhuize alhier arehouder r.pnr»un,.0 q.anl)p.stedin2wan bouwmaterialen ten benoeve der gemeente, voor den dienst 1890, waren laagste inschrijvers voor Perceel I, vlakke Waalstraatklinkers, wed. D. Van Lange Zn. te Rotterdam, voor f 13.74 p. m. Perceel II, scherp rivierzaud, G. Snoeij Az. te Krimpen a/d. IJsel, voor 63 cent per stere. Perceel III, Ben-Ahin of Greskeien, T. J. Smit te Dordrecht, voor f 59 95 p. m. Perceel IV, beslagen eikenhouten palen, S. Pad- denburg te Woensel, voor f 963.10. Perceel V, Rijnsch eikenhout, H. L. Giessen te Doesburg, voor f 2859. Perceel VI, als boven en Wezelsch eiken ribhout, F. W. v. d. Elst Co. te Schiedam, voor f 2514. Perceel VII, Noordsche grenen delen en koperw. ribhout, H. J. Plant Co. te Schiedam, voor f 1050.70. Perceel VIII, iepenhouten brugstrooken, A. T. Van Dongen te Prinsenhage, voor f 379.20. Perceel IX, perkoenpalen, H. J. Lammers te Varseveld, voor f 126 per 10.0 stuk. Perceel X, gegoten ijzeren straatsyphonsde Nederl. Stoomboot-maatschappij te Rotterdam, voor f 476. Perceel XIverglaasde Engelsche ijzeraarden buizen, II. J. Bosman te Rotterdam, voor f 255. Perceel XII, steenslag van natuurlijken steen, la Society des Gre< te Yvoir, voor f 4.44 per kub. meter. De toewijzing van de verschillende perceelen werd aangehouden. Toch is het nog mogelijk er komen somtijds hulpmiddelen om het steile pad der deugd te kunnen bewandelen, en er zijn somtijds punten, die steun geven, welke door stevige handen gegre- pen kunnen wordenen de man, die alles wil, ziet boven naar het blauw des hemels, zonder meer omlaag te kijken en staat dan dikwerf eer hij het zelf weet, weer boven op den top van den rots. En als de majoor in dien harden strijd, om eerlijk door de wereld te komen, het hard te ver- antwoorden had, en den inoed hem begon te ontzinken, dan dacht hij om dat kind, dat hem braaf en eerlijk waajide, dat in zijn gebeden Gods zegen voor hem zou afsmeken, en dan zeide hij in zich zelveals ik nu maar ernstig wil, zal alles niet te vergeefsch zijn. Maar van meet af aan moest hij zijn werkkring veranderen. Het was te laat voor hem, zijn for- tuin in Australie te beproeven, of naar Zuid-Ame- rika te gaan, of in Afrika goud en diamanten te zoeken, maar met dat al moest hij toch een plek opzoeken, waar niemand hem haarfijn kende, en daarom verhuisde hij ook van het eene eind van de stad naar het andere. De groote vraag was, wat te beginnen. Wan neer hij 's morgens zijn nederig slaapvertrek verliet, ging hij in een stille restauratie, zijn ontbijt gebruiken, vroeg daarna de couranten en las al de advertenties na. Er werden voor tal van betrekkingen menschen ge vraagd, maar weinig betrezkingen waren voor hem beschikt. Was hij bekwaam geweest, om in vijf of zes talen correspondentie te voeren was hjj een Door de politie alhier is proces-verbaalTop- gemaakt, tegen drie jougens, die flesschen^gevuld met jenever outvreemden uit de distilleerderij van den Kraton, ten nadeele vanfden beer Melchers, ■n wiens dienst zij ook waren. 1 Zekere vrouw S. is als vermoedelijke heelster ook in deze zaak betrokken. Als een bewijs van den betrekkelijken zachten winter, dien wij tlians hebben, moge dieuen, dat reeds nu enkele vogels eieren hebben. Dezer dagen zagen wij weder een kanarie ei. Ook werd ons verteUl, dat iemand hier ter st de reeds kuikens heeft. Wederom is een openbare les gehouden van den cursus voor handenarbeid. Met belangstelling werd die door de aanwezigeu gevolgd. Er werd geknipt, gezaagd, gevlochten en gepolitoerd en vele voorwerpen door de leerlingen vervaardigd, waren geexposeerd. Het is een nuttige en aangename bezigheid, die meer veld wint. Een nieuwe cursus vangt in de volgende week aan. Woensdagavond circa 11 uur passeerde een rijtuig, dat van Vlaardingen kwam en waarin twee dames gezeten waren, de Mariastraattoen plotse- ling de moer van een der achterste wielen brak en dat wiel van de as liep. Het rijtuig tuimelde op die as, waardoor deze krom werd en een der veeren brak. Zoowel de dames als de koetsier J. B., kwamen met den schrik vrij. Toen gisteren morgen ongeveer 7 uur, Jan Houbraken, brandersknecht in de branderij van den heer W. F. Tak, aan de Nieuwe Haven, op de stelling stond om een kit beet water uit den be- slagbak te scheppen, verloor hij zijn evenwicht en viel in het kokende vocht. Zijn vader, meester- knecht in die branderij, mede op de stelling staande, zag het ongeluk en hielp hem er dadelijk uit. Op verschillende plaatsen van het lichaam en aan het hoofd deerlijk verbrand, is de ongelukkige nog naar zijne woning geloopen, waar hij onmiddelijk onder geneeskundige behandeling is gesteld. Hij is onge- liuwd. Zijn toestand is niet zonder gevaar. Ouwerschie, 21 Februari. A. s. Zondag des voormiddags 9£ en 'snamiddags 2 uur, zal Ds. Leenmans alhier optreden. Men schrijft ons uit Rotterdam d.d. 20 Februari De conducteurs van de stoomtram, trouw gehol- pen door de ageuten van politie, doen genoeg hun best, om de jongens van het haugen achter de stoomtram af te houden. Wat helpt het? Dat gratis mederijden schijnt zoo uiterst pleizierig, dat, al zien de bengels, dat en conducteurs en politie staan te loeren, om ze te snappen, ze zich toch maar vast klemmen, en zich al hangende laten medevoeren. Zoo raakte er van de week een jongen onder de train het liep belrekkelijk goed af, hij kneusde maar den voet. Maar nu moet er eens een erger ongeluk gebeuren, dan zijn en politie en conducteurs bij den grooten hoop, de grootste plichtverzuimers, die er te vinden zijn. Wat kan de politie aan een kleuter doen, die aan de tram hangt Hem naar het bureau brengen, en in een hok stoppen ik weet niet, of dat wel mag. Het ware wenschelijk dat zij eens de vrij- heid kregen, ze een flink pak slaag uit te deelen. Zoo nil on flan zie ik of een condiicleur of neu agent wel eens een kleuter vangeu, die aan de tram hangt dan wordt hij medegenomen en is het Leideu in last van het spektakel dat hij tot groot ongenef van de passagiers in de tram maakt. Daar de jongen nu erg in het nauw zit, loert hij op het geschikte oogenblik, om er uit te springen, en zoo zou men nog erger ongelukken kunnen krijgen, dan die men wil verhoeden. De conducteur kan niet altijd den jongen bij den kraag vast houden elk oogenblik is het passagiers afzetten, plaats- bewijzen uitgeven, geldwisselen enz. Het is een jongens liefhebberij, die uiterst gevaarlijk is, waarbij het publiek de krachtige pogingen van conducteurs en politie om ongelukken te voorkomen beter moest steunen, en waarbij de openbare macht tot best- wil van de kinderen maar een oogje dicht moest knijpen, als er op een heel dik vleeschelijk lichaams- deel, een half dozijntje stevige plakken met de hand wordt uitgedeeld Er was met Konings verjaardag wat meer vlag- gentooi dan verleden jaar. Er werd groote parade gehouden, en de scherpschutters trokken met voile muziek door de stad om hun vaandel te halen en te brengen. De vereeniging tot veredeling van volksvermaken gaf het aangekondigde concert. Het bekende gruden tientje werd aan de oudstrijders uitgereikt, en in de opera werd door Mevr. Saal- born een gedicht ter gelegenheid van Zr. Ms. ge- boortedag vsorgedragen. Ook de bond van oud- onderofficieren bleef niet achter, en herdacht met een echt kameraadschappelijk feest, den heug'ijken dag. geroutineerd snelschrijver, en kon hij dan de bes- te getuigen overleggen omtrent karakter, bekwaam- heid en ondervinding als boekhouder of als verslag- gever, dan had hij misschien een postje van 800 gul den per jaar kunnen krijgen, namelijk als tegelij- kertijd geen Duitscher, die het dubbele van het ge- vraagde voor de helft van het geld wilde doen, me de soliciteerde. Had hij twee of dried uizend gulden gehad, dan had liij die dadelijk in een nieuwe maatschappij, welke in een lang gevoelde behoefte van het pu bliek voorzag, kunnen steken, en zoude boekhou der over zijn eigen geld geworden zijn, maar zoo rijk was hij niet of had hij 12 postzegels er aan willen wagen, dan had hij die aan een onbekend weldoener der mensehheid moeten zenden, om de administratiekosten te dekken van het geschrift, dat hem zou toegezonden worden, en waarin hem den weg werd aangewezen f 100 en nog meer per week te verdienen. De majoor, die op grooter schaal ook al eens met dat bijltje gehakt had, voelde tot zoo iets weinig roeping. Op advertenties voor betrekkingen, waartoe hij zich geschikt gevoelde, werd door hem geschreven. Somtijds meldde hij zich daartoe persoonlijk aan Door het vele schrijven werd zijn schrift beter, in zulk een geval was hij een postzegel en wat papier kwijt. Persoonlijk aanmelden vorderde veel tijd en stelde zijn karakter op een harden proef. Daar er zich bijna altijd tal van candidaten had den aangemeld, moest hij 6f met een heel troepje wachten, of op een rij gaan staan, tot zjjn beurt kwam, om binnen gelaten te worden. j)an werd hij in dien tusschentijd door de spotacptjgg Brieven uit DEN IIAAG. III. Gelukkig de ministerieele crisis is opgelost Dat de regeering het niet alien naar den zin kon inaken was te voorzien, maar ik geloof toch, dat er in billijkheid, geen reden van klagen is. De heer Keuchenius, in wiens „eigenaardigheden" men in de Eerste Kamer zooveel gevaar zag voor Indie, verlaat het Kabinet, en zijn plaats wordt door den om zijn bezadigdheid en kunde algemeen geeerdeu Mackay ingenomen. In dit opzicht dus is den Senaat volkomen voldoening geschonken. Van den anderen kant is, om de anti-revolutionnaire partij tevredeu te stellen, de heer Keuchenius iu den ministerraad door een geestverwant vervangen, van wiens geschiktheid voor de portefeuille van bin- nenlandsche zaken iedereen overtuigd is, en die genoeg Staatsman zich heeft getoond om zich aan de groene tafel onpartijdig te gedragen. Daarenbo- ven worden de vrienden van den heer Keuchenius schadeloos gesteld voor zijn aftreden, door de ge legenheid om hem terstond den zetel in de Tweede Kamer aan te bieden, die de heer Lohman verlaat. Ook van die zijde dus geen reden tot beklag. En wat de Katholieken aangaat en de liberalen zij gaan door de reconstructie van het Ministerie voor- noch achteruitin de politieke verhou- dingen van Kamer en Kabinet verandert niets. Waartoe dus de personen op een goudschaal te wegen, om tot de couclusie te kunnen komen, dat er wel iets is veranderd Men zij billijk en erkenne dat de oplossing een gelukkige en verstandige is. Of ze vruchtbaar zal blijken voor het land dat leere de toekomst. We hebben nu een ander onderwerp van gesprek de decoratie-zegen bij gelegenheid van 's Konings verjaardag. Algemeen wordt verzekerd, dat de Ministerraad 60 benoemingen en bevorderingen in de orde van den Nederlandschen Leeuw voorge- dragen had, maar dat Z. M. de Koning er 12 heeft geschrapt en van enkelen der niet-gedecoreer- den heeft men zelfs, vrij onkiesch of althans zeer onvoorzichtig, de namen reeds vermeld, als met het ridder- of kommandeurskruis versierd Hoe dit zij, algemeen heeft het een zeer aange- namen indruk gemaakt, dat de Regeering bij deze gelegenheid aan het personeel der Rijks-ambteuaren heeft gedacht, en zonder te letten op politieke of kerkelijke kleur, vele v rdienstelijke mannen, die hun leven grootendeels in de ministerieele bureaux slijten, ten nutte des lands, een blijk van waar- deering en aanmoediging heeft geschonken. De wijze waarop dit is geschied, pleit ten zeerste voor de Ministers. In het bijzonder heeft de Minister van Waterstaat, weder een blijk gegeven van zijn flinke opvattiDg der regeerings-taak, door o. a. een onzer eerste landbouwers, den heer Breebaart, te Winkel, een kranig aannemer, den heer Volker te Sliedrecbt, en een groot reeder, den heer Ruys te Rotterdam, het ridderlint te doen toekomen, ofschoon 't bekend is dat zij alien in de politiek tegenover het tegenwoordig ministerie staan. Eerlijk gezegd men heeft van weinig Minis- teries v6or dit, zooveel onpartijdigheid bij het toekennen van belooningen en onderscheidingen gezien. Ook bij het toekennen der broederorde van den Ned. Leeuw heeft het Kabinet in den laatsten tijd getoond zijn plicht te verstaan en rebelling te houden met de sympathien der natie. Zooals gij weet komt aanst. Dinsdag de Tweede Kamer wed-r bijeen. Men verwacht dan, dat, na eenig sectiewerk, de nieuwe pensioen-regeling aan de orde zal komen. Daarover zal heel wat te doen zijn De specialiteiten raken er blijkbaar nooit over uitgepraat. Wat mij betreft, ik hoop dat de Wet gevende macht deze oude en uiterst moeielijke kwestie tot oplossing brengen en daarbij de billijkheid zooveel mogelijk betrachten zal. Mocht ik een wensch uiten, dan zou 't deze zijn, dat men, aan de wet eenmaal terugwerkende kracht gevende, gelijk de Minister van Financien zelfs wil flink handele en ook de weinige nog in leven zijnde weduwen van de ambtenaren, die reeds sedert 1836, aan 't pensioeufonds hebben bijgedragen, een uit- keering verzekere. Over de viering van 's Konings 73sten verjaar dag kan ik kort zijn. Het was Woensdag recht vroolijk in de stadde vlaggentooi in de straten, de orgels en andere vertooningen, de versiering van ons Voorhout met eerepoorten en vlaggen aan de boomen der middellaan de kermis die daar, 's middags vooral, bij een muziekuitvoering van de schutterij-kapel en 's avonds toen de huzaren er speelden, bij de kwistige verlichting, diuk bezocht was en reeds den omvang van een kleine kermis van weleer gekregen had er waren zelfs ,/spellen" met clowns er voor om 't publiek te lokken de parade, en bovenal het's avonds in de Maliebaan ontstoken vuurwerk met prachtige slotdecoratie, den Koning ter eerehet onthaal van de school- en nijdige blikken van zijnjmede-sollicitanten begluurd, of onbeschoft afgesnauwd door ondergeschikten van de directie. De slotsom van alles was, dat de majoor zich had laten inschrijven als Kampioen in het tournooi voor het dagelijksch brood, en dat hij de Kampplaats betrad, zonder het zwaard van veelomvattende kennis, of zonder de lans van verstand van zaken, of zonder het schild van protectie, en worstelend met zoovelen, die van dat alles ruimschoots voor zien waren en daareuboven nog hun jeugd in hun voordeel hadden, werd hij niet alleen uit den zadel geworpen, maar zelfs totaal afgemaakt. Zijn hoed verloor zijn glans en zijn rok krecg dien. Daarentegen werd zijn geest zwaartillendi-r en zijn beurs lichter, hij bewandelde de paden der eerlijkheid, maar met kapotte schoenen. Somtijds beving hem de wanhoop dan hij wild^. maar weer terugkeeren, hoe gemakkelijk was e'r niet iets met kaarten te verdienen. Op zekere/n dag liep hij een zijner oude kennissen tegen Ret lijf, die hem nieuwe kunstjes vertelde, hoe ofm^n met het meeste gemak altijd vijfhonderd nut jassen kon winnen, hoe of men veel kon verdienen, door maar even een ander mans naam te zetten, of door een braaf, eenvoudig man een sprookje op te disschen. De uitnoodiging om aan een schelm- stuk mede te doen, was vergezeld van een gul- hartig aanbod n.l. om niet alleen een kostelijk, maar ook een hartig diner te gaan gebruiken. De maag van den majoor deed geducht zijn rech- ten gelden, want om zijn geld te rekken, had hij heel armoedig moeten leven, en nu was het op, en liep hij nog nuchter rond. Wordt vervolgd

De Schiedammer | 1890 | | pagina 2