Vrijwillige Yerkooping piujzen der mmm RECHTZAKEN. STATEN-GENERAAL. BUITENLAND. MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIEN. z. van C. H. Pinster en M. Poot. N. Singelstr. OVERLEDEN11, Maria Scholte, 69 j. en 10 m. R. C., wed. van D. J. Seijkens. Kethelstr. 12, Maria Kuevoeds, 82 j. en 5 m. R. C. Hoogstr. 13, Johs. Hendricus Van Baarle, 15 j. en 4 m. R. C. Bagijnhof. Johs Bakkes, 92 j. en 4 m. echtg. van J. Korperslioek. N. H. Oversell, str. Dirkje Scholte, 17 in. R. C. Baan. OUWERSC1IIE. GEBOREN 12, Theodorus, z. van Heinrich Ferdinand Biisching en Grietje Bofman. OVERLEDEN: 8, Jorina Van der Gaag, 2 in. 14, Adriana Groen, 3 in. Arrondissements-Rechtbank te 's-Gravenhage. Zilling van 6 Maart 1890. De ministrieele crisissen zijn tegenwoordig aan de orde van den dag. Zij ontstaan eensklaps en lossen zich dikwerf weer op even snel als zij ontaan zijn. In staat men nu voor het aftreden van den premier Tisza. Al vijftien jaar heeft hij den toestand be- heerscht en als iemand dat zoo lang doet, snakken de menschen, die hun vak van de staatkunde ma- ken, ook eens naar een veranderingelje. Al een jaar lang moet men gepoogd hebben, den premier over boord te gooien, eindelijk is men er in ge- slaagd. De geschiedenis die daartoe de gelegenheid heeft nangeboden, is wel een weinigje ingewikkeld, doch wij zullen trachten die duidelijk te maken. In 1848 stonden de meeste tronen te waggelen. Het volk wilde niet langer als een onmondig kind ge- regeerd worden, maar integendeel door middel van vertegenwoordigmg mede deelnemen in de regeering. Oostenrijk had aan zijn eerst minister Prins Met- teruich wel een bekwaam staatsman gehad, doch deze was ongenegen, om het volk veel aandeel te geven in de regeering. Vooral de Hongaren wil den niet aan den leiband van Oostenrijk loopen, maar drongen aan op een zelfstandig eigen bestuur. Toen stond Kossuth op en zette als uitstekend redenaar, alle gemoederen in vuur en vlam, en zoo werd met de wapens, ten koste van veel bloed en tranen, Oostenrijks Keizer eene mildere staatkunde afgedwongen. Kossuth, die van een zelfstandig Hongaarsch rijk gedroomd had, bleef buitenslands en wilde den keizer van Oostenrijk niet erkennen. Het vaderland, dat aan Kossuth's bezielende taal en aan zijn onvermoeid slreven een veel betere regeling van zijn belangen te danken had, maakte hem eereburger van verscheidene steden. Nu is een Hongaar, die buitenslands vertoeft, verplicht, om, als hij zijn Hongaarsch burgerschap wil be- houden, om de 10 jaren een zekere formaliteit te vervullen en een verklaring te onderteekenen. Kos suth deed dit nimmer, daar het onderteekenen van een dergelijke verklaring, volgens hem een erken- ning van Frans Joseph was. Er zou een nieuwe wet op het Hongaarsch Staatsburgergschap komen. Tisza besloot nu, een uitzonderingsbepaling te maken voor Kossuth, want het ging toch niet aan dien hoogst verdienstelijken Hongaardien men eenmaal met eere in de geschiedenis zou vermelden, en waar later Hongarije zoo trotsch op zou wezen, voor vreemdeling te verklaren, omdat hij wat koppig was in het vervullen van een kleine formaliteit. Kossuth gaat schrijven en verklaart in een open brief, dat hij de grondwet van het land en den Koning van Hongarije nooit zou erkennen. Dit had men al lang geweten, want Kossuth heeft in zijn heele agitalors loopbaan nooit iets anders gezegd. Gaat gij voor zoo'n man, een uitsluitings wet maken, zeideu de ministers die met Tisza regeerden, voor een man die uw Keizer beleedigt, een oproermaker, die de wetten van het land niet eerbiedigt, trek uw wet in. Dat nooit, zeide Tisza, ik heb het beloofd, en rnijn woord is mijn zegel. Dan gaan wij naar den Keizer en geven Z. M. de keus, gij, of wij aftreden. Over hetgeen er verder is voorgevallen, hangt een nevel. De Keizer kan zijn getrouwe ministers niet afvallen, maar moet ook de prikkelbaarheid van Hongarije ontzien. Men zegt dat Tisza zal aftreden, maar tot heden toe is het nog geen voldongen feit. Een paar afgevaardigden van ITALIE hebben zich op onbetamelijke wijze gedragen en den premier Crispi uitgemaakt, Natuurlijk heeft deze zuidelijk bloed in de aderen. Inplaats te zeg gen heeren, ik condoleer je met het verlies van je pleidooi, verberg nu je retraite maar niet onder grofheden, schopte hij zijn stoel achteruit, liep weg, en verklaarde niet langer bij een president der Kamer te willen zitten, die niet beter de orde weet te handhaven. Alsof deze in slaat ware te beletten, dat er een paar hatelijkheden gezegd worden. Nu, de Koning heeft er voor gezorgd, dat die ruzie tusschen Crispi en den president is bijgelegd. Er komt nu een nieuw reglement voor de Kamer, waarbij den Heeren belet zal worden, alles te zeggen, want hun voor den mond komt. Dat er altijd wat biijft zitten, tusschen die twee, is zekerItalianen vergeven niet licht. Wat betreft, dit zal eerstdaa.'s tegen Dahomey te velde moeten trekken. De halve wilden, die onmenschen of liever duivels van barbaarsch- en wreedheid zijn, vallen van tijd tot tijd in terreinen die onder Frank- rijk's protectoraat ttaan, en houden dan verschrik- kelijk huis. Veel eer is er met zulke Afrikaansche oorlogen niet le halen. Als men een heel negerkroin (soort stad of dorp) sloopt., maakt men nog voor geen twee kwartjes schade. Binnen twee dagen is er met de slijk van het land, en wat biezen, of bamboe, of wat hout, al naar dat er te vinden is, een nieuw krom gebouwd. Huisraad hebben zulke halve wilden toch niet. Dan kan men in de moe- rassen omkomen, en de wilden zijn wel zoo sluw, om, als zij een militaire macht zien, te maken, dat zij wegkomen. Is men zoo dwaas ze wat diep landwaarts te achtervolgen, dan heeft men kans, nooit meer uit het laud te kunnen komen, want weldra wordt bijna ieder door de venijnigste moeras koortsen aangetast. Als men dan afgeinat, naar geest en lichaam vermoord door de ziekte van het land, bijna geen weerstand meer kan bieden, slaan de wilden hun slag en kumen als paddestoelen uit den grond, met drommen van duizenden te gelijk opdagen. Zoo is het verloop van bijna alle Afri kaansche negeroorlogen. De conference in BEUR8 VAN AMSTERDAM. Per Telcgraaf "A OPENBARE De Notaris P. P. J. VAN DER HEIJDEN, te Schiedam, zal in het openbaar verkoopen I. Eene BHANDElltJ.. /7de Druif," met rui- men open grond, wijk D. 133. II. Eene BIl.WDEMJ, ,/de Ruit," met ruimen open grond, wijk D. 132. Deze Sranderijen zijn voorzien van koelbakken met koperen beslag, 1 distilleer-, 2 ruuketels en 12 beslagbakken. III. Eene MOUTERIJ, ,/de Papegaai," met open grond, stortende 5 last. Alles aan het Groenewegje en dadelijk te aan- vaarden. IV. Een IIEERENIIUI met overbouwden gang, keuken en open grond, aan de Schie- of Koningstraat, wijk D. 130, ter groo'-te van 207 vierkanle ellen. Verhuurd lot 15 Decem ber 1892, voor /450.'sjaars. -VJ3. Alles aan en bj elkander gelegen, en groot 1390 vierkanle ellenuitmuntend terrein om te bouwen. De verdeeling der verschillende koopen is op het terrein duidelijk afgebakend, en de heer THEOD. GOVAA.RT is bereid aanwijzing te doen terwijl het Ilccrcnhiiis te bezichtigen is Dinsdag en Woensdag voor de veiling, van elf tot vier ure, op vertoon van een toegangbiljet, afgegeven door voornoemden Notaris. Veiling op Vrjdag 21 Maart 1890, 's mor gens elf ure, en afsiag daags daarna, 's avonds acht ure, in het „Verkooplokaal" aan de Korte Haven te Schiedam inmiddels ligt de kadastrale kaart ter inzage en zijn inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris VAN DER HEIJDEN. Een schoonmaakster, die den boel de deur uitdraagt, is een ongeluk in bnis. De dames kunnen van groot geluk spreken, als de menschen, die by haar over den vloer komen, vertrouwd zyn. Mejuffrouw L. Valk, die in Spnistraat 52 in DEN HAAGt zoo'n Duitsche restanratie hondt, bad als schoon maakster, een lievertje, dat den boel maar mee nam. Zie bier het lijstje van hetgeen daar de deur al uitgedragen was: Een blauwe ijzeren pan met deksel. Een mooie blauwgla- zeu wynflesch. Een andere blauwe pan. Een blikken pan met deksel. Een vlceschhaak. Een schaaltje. Een groente- scbaal. Twee kleine schotelljes. Een blauwe steenen pan. Twee messen. Vier zakdoeken. Dat alles was in den asch- bak gevonden, of door een der huisgenooten als oud wegge geven, en volgens gewoonte-recht, komt al wat oud is, der schoonmaakster toe, aldus zegt bekl. De jnffrouw betoogde, dat het niet weggegeven was. Getuigen verklaarden, dat bekl., 'savonds van haar werkhuis komende, onder hare kleeren steeds goed verborgen had. De rechters vinden dit een heel rare bergplaats, en de Officier van Jnstitie verklaart, dat deze praktjjken als diefstal moeten gekwalificeerd worden en eischt 2 maanden gevange. nisstraf. DEN HAAG kan er verder mt de gefeliciteerd worden, dat er weer vier brutale ladelichters ingerekend zyn. Het zyn bengels van 13 tot 15 jaar, die het gunstige oogenblil af- loeren. Een hondt de winkelbel vast en een ander van het viertal maakt de lade leeg. De grootste schavnit van het viertal is ongetwyfeld de 13jarige knaap, die reeds drie- maal wegens ladelichten ingerekend werd. Wat doen zy met dat geld, zal men vrageneerst bier drinken, dan taartjes eten, en dan wordt de rest besteed om vuurwapens te koopen waarmede zy, als hun misdryf ongestraft was gebleven, voor- zeker als roovers op stille wegen zouden zyn opgetreden Twee van die jeugdige boosdoeners gaan naar een opvoedings- gesticht en voor de anderen is drie maanden gevangenisstraf geeischt. Zitting van 10 Maar I 1890. Er is niets nienws onder de zon. Een dertigtal jaren ge- leden was er een groot kabaal aan de Amsterdamsche benrs. De directeur van een hour- en verhnur-kantoor, tevens zaak- waarnemer, alias zakwaarnemer, werd door fatsoenlyke han- delaren van de benrs gedrongen, omdat zy zyn nabyheid niet wilden dulden. Dit gat aanleiding tot opstootjes op den Dam. De schouwburgen vertoonden later den zaakwaarnemer in zyn doen en laten, onder de titel van Onzin Comp., dat deels een satire op zyn onzinnige quitanties was en deels op den naam van de firms zinspeelde. Ofschoon de deugniet door de mazen van de wet wist te ontkomen, zoo werd het kantoor door al de grappen, die er met de firms op het tooneel werden verkocbt, zoo berucht, dat het van zelf verliep. De mazen van het nieuwe wetboek zyn nu wat nauwer voor oplichters, daardoor zit A. I. J. v. G. in het zondaars- bankje. Hy is vroeger militair geweest en daarna zaakwaarnemer geworden. Hy stelt zich ten taak, tegen goed geld iemand erfenissen te bezorgen, en uw zaak, maar nog beter zyn ei- gen zak, te behartigen. Een Leidsche juffronw wil graag van haar man af, waarvan zy reeds gescheiden leefde. Een goed vriend had de Juf fronw den zaakwaarnemer v. G. gerecommandeerd, 0een scheiding bewerken, dat was maar een penlschil voor v. G. Als men gescheiden was, kon men binnen 180 dagen hertrou- wen en als v. G. zijn rug tegen de rechtelyke machten zette mocht men nog spoediger trouwen. Eerst had hy de juffronw gevraagd, of zy gratis wou pro- cedeeren, voor geld ging het natuurlyk spoediger. Dan maar voor geld, zeide de juffronw. Als het mee liep, dan was zy er voor f 60 af, anders voor f 120. Nu dan maar gemaakt, dat zij spoedig hertrouwen kon, zoo gezegd, zoo gedaan. Maar o, het liep zoo tegen, van tyd tot tijd waren er sommen van f60, van f 125, of flOO noodig. Nu eens was de man, die in Utrecht woonde, zoek, daar waren advertentiekosten, hurgemeesters-plakkaten noodig, om den man te zoeken, dat was bypassen voor de juffronw. Eiudelijk werd hy gevonden, en werd zyn spoorwegkaartje in beslag genomen, zoodat hy niet weg kon. De juffronw geloofde nu heilig, dat de man geen nieuw kaartje kon koopen, en paste maar by, zoo maar met f 100 of 60. Toen was er geld in beslag genomen van haar man, dat op de spaarbank stond, dat zou de rechtbank aan de juffronw toekennen, als zij maar bijpaste. Een ander- maal wou de rechtbank eerst f 140 gedeponeerd hebben an ders deden de Heeren niets, en gingen hun pyp rooken, in plaats van over de zaak te spreken. Dat geld kwam er ook. Nn won de man het kind van de juflrouw hebben, de recht bank zou het kind der moeder toewjjzen als zy f 500 by de rechtbank deponeerde, ten teeken dat zij het onderhonden kon. Maar die rechtbank scheen wel een grondeloozen put te zyndat was niet genoeg, er moest nog meer komenhet kwam niet gauw genoeg, nu sloeg de rechtbank haar prijs op, er kwam een dwangbevel, dat voor domme menschen zooveel wil zeggen, als betalen, of de gevangenis in. De jnffrouw vloog in doodsangstnaar Rotterdam om het geld te leenen. Gelukkig hielpen goede vrienden en een advocaat, Mr. in de rechten, haar op den goeden weg. Zoo wat f 1020 had onze jnffrouw den zaakwaarnemer in zyn zak gestopt, zonder dat er iets van eenige beteekenis in haar zaak gedaan was. De bekl. gaf voor het geld geleend te hebben. Zoo bleek uit het getuigenverhoor, dat bekl. ook f 10.000 van iemand in DEN HAAG geleend had, om de erfenis Gordyn in het reine te brengen. Voor de onderzoekingen van bekl. waren de menschen zoo bang, dat zy hem al f 40.000 geboden hadden, als hy maar stilletjes die zaak Gordijn wou laten rnsten, zoo zeide bekl. De officier van Justitie eischte voor dezen oplichter 2 jaar gevangenisstraf. Mr. de Haas pleitte voor bekl. Daar die gewichtige nasporingen in de erfenis Gordyn niet gedaan kunnen worden, zoolang bekl. in de gevangenis zit, is er hard kans, dat de geleende f 10.000 eerst terecht komen als de kalveren op het ijs dansen, te meer daar het kantoor van bekl. failliet is, met een debet van f 8000, en een credit van niet te innen preteusies en f 2.50 aan contanten. Zitting van 13 Maart 1890. Wy hebben laatst melding gemaakt van den yselyken kindermoord door een dienstbode te 's HAGE, welke treurige zaak door ziekte van een der getuigen moest worden uit- gesteld. Als men zoo'n zaak in alle details hoort ontvonwen, vraagt men zich af, hoe is het mogelyk, dat znlke dingen in een bewoond huis ongemerkt kunnen plaits hebben. Niemand in huis heeft er op gelet, dat de meid in gezegende omstandigheden verkeerde, dan mevronw, maar daar zy met Februari wegging, dacht deze, zy zal het tot dien tyd wel uithonden. Zy sliep met een andere meid boven, schenkt 's morgens tusschen 5 en 6 uur aan een wicht het leven, zonder dat haar slaapkameraad er iets van bemerkt, dan dat zy wat lang op bet privaat gebleven is. Over hetgeen op dit privaat geschied is hangt een dichten slnier. De beklaagde, die hoogst spaarzaam met haar woorden is, erkent dear een wicht het leven te hebben geschonken, voor het overige is er uiets meer uit te krijgen. Is het er in gevallen? Het kan, zegt de geneesheer. Is het er opzettelijk in gelegd? Moeten wij opmaken dat het meisje verbluft en verbaasd, zelf niet geweten heeft wat zij deed Wie, zal het beslissen Maar, wordt er gevraagd, gij wist toch wat voor de deur stond, had gij nu niets klcar voor de kleine? Zij was met een dergelijken toestand niet op de hoogte, zeide zy. Genoeg, zij bekent het privrat met een deksel gesloten te hebbeD, is weer wat gran leggen en volgens gewoonte aan het werk gegaan. Tegen 9 uur voormiddag bleek het pri vaat verstupt te zyn met een t -lhont heeft zij toen getracht, het lijkje van het wicht door den koker te doen verdwijnen. Dit ging niet, toen trok zy het er uit en borg het vcar- loopig in een koffer. Tegen den avond wikkelt zij het in een grauw papier, doet daarom een blauw geruit voorschoot, gaat met dien dr evigen last de deur uit, en legt het pakje in het gangpad van een hotje neer. Zij bezocht vervolgens nog een vr eudin, en ging weer near het huis waar zij diende. Een arme schoonmaakster vindt het pakje, denkt dat het lot dien avond op een gansje valt, doet het open, e'n valt bijna omver van schrik. Zy ziet niet eens, dat het kind verwond is, allcen kan zy constateeren, dat het een prachtig kind is. De politie wordt er mede in kennis ges eld. Nu reikt men den dread kwijt, want de wijze van recherche naar de misdadigers, biijft verholen. Genoeg, beklaagde wordt in hechtenis genomen. De politie verzegelt het kinderlijkje en stelt het zoo aan den geneesheer ter hand. Deze onderzoekt alles hearfijn en brengt als zyn rapport uit, dat het kind is omgekomen am een yselyke verwouding, die niet anders dan door een breed, plat mes of een breeden schaar kan zyn verc trzaakt. ,1k heb mes noch schaar gehad," zegt bekl. Maar kan het dan ook gekomen zyn door het stooten met het talhout? „Onmogelijk", zegt de deskundige. Een talhout ligt vor de balie, er zit nog een bloedvlekje aan, het is gevonden in het huis wr-r bekl. diende. Men heeft scherp onderzocht of er in het huis waar bekl. diende een instrument was te vinden, waarmede die verwon- ding kon zyn toegebracht, vru'hteloos. Het rrquisitor van den Officier van Justitie steunt op het visum repertum van den geneesheer. Uit dat visum repertum, in verband dat niemand dan bekl. dat kind in handen had gehad, het niet in gereedbeid hebben van kindergoed, wordt geconcludeerd tot voorbedachten rade, om met de kwalificatie kindermoord te besluiten. 6 Jaar gevangenisstraf wordt voor deze ongelukkige geeischt. De advocaat-verdediger poogde pan te toonen, dat het visum repertnm geen bewys was dat het kind geleeld had. Tal van geleerde aanhalingen van beroemde genecskundigen, een pair brieven van dokters werden overgelegd, dat dezelfde verschynselen en kenteekenen by doodgeboren kinderen ook aangelroffen worden. Kortom er ontspon zich letterlyk een medisch debat, wearin de Officier van Justitie, wederom op medisch gebied, de aangevoerde gronden bestreed. Maar het kind is gestikt in het privaat zal men zeggen. Ook dit beweren werd uit de lykschouwing streng door den verdediger bestreden. If EEDE KAMER. In de zitting van Woensdag is de eindstemming over de pensioenwetten bepaald op Woensnag 19 Maart. Daarna was aan de orde de interpellatie van den heer A. Van Dedem over de oplossing der Minister] eele crisis, waar- omtrent de interpellant inlichtingen vroeg, en in't bijzonder of de Regeering vasthield aan hare verklaring dat zy binnen den kring harer bevoegdheid ook de verplichtingen als Chris- tennatie zou naleven, die Nederland ten opzichte van Indie heeft. Daarbij vioeg de heer Tak vanPoortvliet, waarom de Minister Mackay het Departement van Binnenlandsche Zaken had ver- laten, waarom hy als Minister van Kolonien is opgetreden en of daardoor het zwaartepunt van het staatkundig beleid ver- plaatst was naar K- lonien. Op laatstgenoemde vraag antwoordde de Minister Mackay ontkennend. Hij bleef het hoofd van het Kabinet; door de verandering was geen wyziging gebracht in de politiek der Re geering. De Minister Lohman zou de schoolwet uitvoeren evenals hy. Omtrent kiesrecht, defensie en flnancieele plan- nen bleef deze getrouw aan hetgeen hij als leider had ge zegd. In zake de godsdienstpolitiek in Indie handhaafde de Regeering de meening, dat vrijheid van godsdienst ook bij den inlander moest gecerbiedigd worden, zonder dat wij het Chris tendom in Indie behoorden te verloochenen. Daarna werd gedebatteerd tusschen de heeren Van Alphen, Schiepman, Heemskerk en Van Nunen eenerzijds, en W. K. Van Dedem, Van Honten, Roell en Rutgers anderzyds. Laatstgenoemden verdigden het votnm der Eerste Earner, be streden de staatkvnde van den Minister Keuchenins, opperden vrees dat de heer Lohman op schoolwetgebied zich door par- tydrift zou laten leiden en dat de Minister Mackay was verhuisd om aan zijne toezegging te ontkomen. Nadat de heer Domela Nieuwenhuis er op gewezen had dat dit debat tot niets leidde, daar de Ministers lachten om de liberalen, nu zy een meerderheid rechts achter zich hadden, herhaalde de Minister Mackay, dat hy de algemeene staatkun- dige leiding bleef voeren, dat hij niet als Koloniaalhervormer was opgetreden en dat de schoolwet nu, even als door hem, zou worden uitgevoerd. De Minister Lohman verklaarde, dat althans dit jaar geen kiesrechthervorming van hem zou te wachten zijn; hy had genoeg te doen met hetgeen zijn voorganger had voorbereid. De schoolwet zou hy naar letter en geest uitvoeren; hij ver- langde den vrede en demping der klove. Ten aanzien van het vrjje hooger onderwys erkende hy, dat de vervulling van zyn wenschen moeielijk was en niet kon geschieden zonder medewerking van de Staten Generaal. In de zitting van gisteren werd het debat over de inter- pel'ettie, naar aanleiding van de Ministrieele crisis, voort- gezet. De heeren De Beaufort, Mecs en Smidt verklaa den zich geheel onvoldam. De Regeering had volgens hen de verschuiving in het Kabinet niet gemotiveerd. Bljjkbaar was de Kabinetsformatie het gevolg van invloeden van buiten. De bezorgdheid omtrent de uitvoering der schoolwet was dan ook gerechtvrardigd. Ook de heer Sanders vroeg daar- omtrent inlichting. In zyn antwoord verklaarde de Minister van Kolonien dat een deel der redenen tot deze oplossing der crisis geheim moest> n blij ven. Hy nam de portefeuille van Binnenlandsche Zaken op zich in. 's lands belang. Eene ontbinding der Eerste Kamer zou ongewenscht zyn, dair de leuze voor of tegen thans niet by de verkiezing mocht gelden. De interpellatie was na deze verklaring afgehandeld. Op eene vraag van den heer Viruly heeft de Regeering ge- antwoord, dat onze gedelegeerden te Berlyn eene zeer gere- serveerde houding moeten aannemen en zich tot niets binden. OOSTENRIJK HONGARIJE FRANKRIJK DUITSCHLAND over het arbeiders-vraagstok komt Zaterdag a. s. bijeen. Engeland schijnt wel de zaak te hebben willen uitstellen, doch zendt nu toch zijn vertegen- woordiger. Spanje en Portugal zijn ook genoo- digd. In de eerste dagen wordt er natuurlijk niet veel gedaan, want dan constitueeren zich de ver- schillende commissies. SCHIEDAM, 14 Maart 1890. Datum. Spoeling Moutwijn Genever. Amst. Vereen. Beurs Makelcirs Vereen. protf. 12 1.40 1.60 9.76 9.75 16.25 16.50. 13 1.40 1.30 9.75 9.75 15.25 16.50. 14 1.30 1.60 9.— 9.— 14.50 15.75. DELFT, 13 Maart. De handel ter Graanmarkt was heden tot fiauwe pryzen niet uitgebreid. Nnrhtere Kalveren Stieren 170—215 140—170 45-54 36- 44 8—14 50—100 W- stlandsche Tarwe f 7.00 a 8.00, Zeeuwacho I 7.00 K90. Westl. Rogge f 4.75 a 5.60. Zeeuwschef 5 00 a 5,75. Nieuwe Wintergerst f a Chevalier G erst f 63)0 6 50 Westl. Zomergerst f 4.00 a f 5 25. Korte llaver 3 75 a t 4.60, Lauge f 2.75 i f 3.25. - Duiveatoonen f 7.00 a f 7 70. Paardenboonen f 5.50 a 6. 26 Brum. L mien f9 a f 11.00 Groeue Erwteu f 8.00 a f 11.50 Witt,. Krwten f 6.00 a 6.70. Koolzaad zonder handel f A f Ian Stads Wssg gewogeu van 6 Maart tot 13 Maart253 aclitsten en 137 zesticnilen vaten boter, wegende te zamen 6430 kg. Prys f 56 A 64 bet viejrde. fr 1,404 f 1 60 het kg. V tta Koeionle kw I 230—270 ie Sw. 1 180-210 Saifb-.eien236 275 Vaaikoeien 210- 268 Vette Kalveren n 6587 Schapen18-28 j' La rr.schapi n60-56 Vette Lammeren van f Weilammeren ;ere Varkcns... 28—54 Biggen 621 Paarden Ossen Rundvleesch per kilof 0.64 A f 0.70 A f 0.76 Vet Kalfsvleesch per kilo0.80 0.90 a 1.10 Sehaptnvleegch per kilo0,58 0,68 a Lamsvleesch per kiloan AMSTERDAM, 13 Maart. Pryzen der aardappelen op hedenFriesche Dokkummer jammeu f 2.00 A f 2.60, dito Franeker f 2.10 A 2.30, dito Engelsche jammen f 1.60, A 1.75. Zeenwsche Spuische jammen f 1.90 A 3.50 dito Flakkeesche f 0.00 A f 0.01. dito blauwe f A Geldersche blauwe f 2.00 A 2.20, Hamburgers f 3.70 A 3.80, roode f 2.— A 2.10, Hillegom- mer f A Zaayers f.— A alles per hect. AMSTERDAM, 12 Mairt. Ter veemarkt van heden waren aangevoerd 0 rand, lste qualiteit a c., 2de qual. c. 3e qnal. c. per klio, melk - en kallaoeien f A 166 vette kalveren, lste qual. 1.C0 A c., 2de qual. 80 c. per kilo, graskalveren 1 A 103 nuchtere kalveren f 7 A 13, 0 schapen f a lammeren, f a 139 vette var- kens, 48 A 51 c. per kilo. biggen paarden f LONDEN, 13 Maart. Ter veemarkt werden aangevoerd200 Runderen, 10C0 schapen, 50 Kalveren en 10 Varkens. Pryzen der Runderen 2/4 A 4/9, Schapen, 4/9 A 7/- Kal veren 3/9 A 6/8 en Varkens 2/4 A 4/2 per steen. Nederl. Certific. Werk. Sol-old. pCt. 12 Mrt. 13 Mrt. 21 n nir 3 n Obi. 31 Hongarye, Goudkenin'g 1881 4 Oostonruk, Obi. in pap. Mei. 5 zilv. Jan./Juli. 5 Portugal, Oblig. 1888/89 41 Rusland, Oblig. 1864 1000. 6 2e Oost. Leening 5 I860 2s loon.100 41 1875 G. F.0-100 41 1880 gecous. .4 1889 4 1867/1869. 4 Spanje, Perpetneele Schuld. 4 Turkye, Gepriv6 Obi. Alg. Schuld Gee. Ser.D. Egypte, Obi. 18764 Mexico Obi8 Brazilie 1889 4 Pern, Ubl. 1370 ger6 1872 6 Venezuela, Obi. 18814 5/axwol! 0. v. A gest. - Incomb. Oestemp. Rusland, Gr. Sp. My. A6 Zweden, Zw.-Noorw. C. v. 0. 5 Amerika, Atckisons T. C. v. A. Central Pacific. Aand r. A. Denver Rio Hi. Flor. Centr. P.O. v.gew. A. Louisv. Nan. 0. v. A Miss. Kanas T. C. Aand. Alg.Gec.Hyp.Obl.5 N.-Y. L. Erie a West A Ontario Cert. v. A. U. Pac. Hoofdl. Cert. v. A. WabSt. L. C. v. A gestemp. Western N. Y. P. Ct. v. Aand. Obi. 2e Hyp. Canada South. 0. v. A Pacific. A. Niet officicelc. 3 pCt. Obi. Panama Eerste Tranvaalsche Goudmyn Aand. Pen. Koper Mij. le Serie 7 West. Stoomtr. Mij Zeebad Loosduinen 14 Mrt 81f 81H 81« 965 97 96A 103 103 102} 86f 86} 74 74* 73*f 74* 74* 74* 93 93} 102& 1024 102A 65i 65A 65} 101* 101* 101} 101,% 101} 101} 89^ 90,% 90 90| 91* 91} 94 94* 94A 69f 69* 93* 93} 93} ISA 17H 17} 94A 95 76 76Ar 76 A 19* 19 19* 16 16 16 61* 62 51} ilA 10} 10A 16* 16} 16* 120} 120} 120} 21fi 21} 22} 34^ 35} 35A 32 H 32* 32} 15} 15} 16 7-G 7} 7} 84* 84* 83} 7* 7A 7* 65* 64* 17} 18 63A 63} 63} 29* 30} 8} 9 8} 31* 31* 31} 56 56* 56A 73* 73* 72} 6A 6} 13* -

De Schiedammer | 1890 | | pagina 3