TYANDERRAAG VERIIUISI) IS jWaarsclmwing!!! jMagazijn J)E STER.1 VAN wisTENDORP DAT MOET JE GAAN PROEM E P. WIJSBROEK, RECHTZAKEN. STATEN-GENERAAL. BJJ I T E N L AND. MARKTBERICHTEN. PRUZBN DIR wmm A D V E R T E N T I E N. Alvorens U GOEDERENof MEU B E L E N koopt overtuigt U eerst van de groote j sorteering en goedkoope prijzen jin het als solied bekende g LANGE HAVEN 11. Anti-Septische VerbandstofFen CHIRURGISCHE ARTIKELEN, Een lekker glas GERSTE- voor 6 centen, en een overheerlijk glas LAGERBIEH voor 7 centen, 001EVAARSTEEG. van de Alg. Ned. lilitie-Maatschappij BROERSVEST. SCHIEDAM. Het groote nieuws van den dag komt uit DUITSCHL AND. In heel Europa wordt nu het ontslag van den Rijkskanselier von Bismarck besproken. Al gerui- men tijd hoorde men het gerucht, dat er een ver- schil in zienswijze tusschen den Keizer en den Rijks kanselier was over regeeringsaangelegenheden. De orngang van Z. M. en den Kanselier was oogen- schijnlijk steeds zeer intiera. Wie zal beslissen, wat er in het Kabinet voorvalt van hetgeen daar verhaudeld wordt, lekt niet veel uit. Vorsten zijn in het openbaar zeer spaarzaam met hun woor- den, zij weten, dat alles opgevangen, en elke uit- drukking door iedereen op zijn manier uitgelegd wordt. Ook Bismarck is te doorslepen en te ge- routineerd staatsman, om uit de school te klappen. raagt men, was er reden voor het vermoeden, dat de Keizer en Bismarck het niet met elkander vinden konden, dan moet men gulweg, ja zeggen. Zoo nu en dan kwam ons wel eens wat ter ooren, waardoor daghelder bewezen werd, dat de Keizer zijn eigen denkbeelden over alles had, en niet aan den leiband van een raadsman zou willen loopen. De Keizer overtuigde zich graag met eigen oogen van den staat van zaken, zond dikwerf, buiten zijn ministers om, personen uit, om het een of ander haarfijn te onderzoeken en nam dan een besluit. In 's Keizers levenswijze zien wij iets onrustigs, iets gejaagds, dat den door en door vurigen krach- tigen man, met een vasten wil teekent, die ook alles met eigen oogen wil aanschouwen. Zoo zien wij hem reizen en trekken, om daarna dadelijk de arbeiderskwestie aan te vatten, en, als die geregeld is, dan gaat hij weer op reis. Wat wij zeker niet als een gevolg van een advies van Bismarck kun nen beschouwen, is 's Keizers krachtig persoonlijk optredeu, zijn streven om de sociale toestanden te beheerschen en door reglementeering te veranderen. Een man, vergrijsd in het vak zooals Bismarck, weet bij ondervinding, hoe weinig een enkel per- soon vermag, om toestanden te veranderen, die het gevolg zijn van neigingen, behoeften, geaard- heid en moreele ontwikkeling van duizenden en duizenden. De tijd en de omstandigheden hebben die toestanden geschapen, de tijd moet ze ook wijzigen. De sociale strooming is niet door een dam tegen te houden, wel te leiden. Wat nu gebeurt, nl. het houden der conference, om door een algemeene wetgeving op den arbeid, de verhou- ding tusschen patroon en arbeider in het reine te brengen, geschiedt niet op advies van den man, die duizend en nogmaals duizendmaal ondervonden heeft, hoe weinig men met reglementen vermag, maar is het werk van een modernen Karel den Stoute, die de sociale kwestie wil beheerschen. Voorwaar de Keizer guut den werkman het hoen in den pot, dat moeten wij erkenuen maar de Eransche Koning Henri IV heeft het al eeuwen vodr dien Keizer den werkman gegund, en te oor- deelen naar hetgeen men vroeger nog kon eten, als men een braspenning (20 cents) daags verdiende, is er hoe langer hoe minder kans, dat het hoen ooit in den pot komt, (wie kent niet de over- bekende geschiedenis van den man, die den pot met grauwe erwten en spek omschopte, als zijnde geen eten voor een man, die een braspenning daags verdiende). Onmogelijk, 's Keizers optreden is niet de uit- voering van een advies van Bismarck. Dat de par tijen, elk op huu eigen houtje, de aftreding van Bismarck verklaren, is te begrijpen. Toen er tijdens den zieken Keizer Erederik sprake was van een aftreden van den Kanselier, zat men in zak en asche. De toestand in Europa was dreigend, de Keizer kon elk oogenblik vallen, men kende den zoon nog niet als gebieder, en vroeg of het Rijk niet aan de genade van een enkele partij overgeleverd zou worden, wanneer geen krachtig staatsman dien zoon ter zijde stond. Doch nu ziet men een Keizer, die krachtig zelf de teugels der regee ring in handen wil nemen, een vorst die nog bo- ven de partijen staat, maar die door zijn persoon lijk optreden weldra partij zal moeten kiezen. De ijzeren Kanselier wist de partijen in balans te hou den elke partij hoopt nu te winnen, en denkt dat de vorst misschien eenmaal wel voor haar in het gareel zal komen. Vandaar dat dit aftreden van den grootsten staatsman onzer eeuw, door ve- len met een zeker "soort aangename gewaarwor- ding begroet wordt. Zwijgen wij verder over het mogelijke verschil tusschen den Kanselier en zijn gebieder, maar wijzen wij enkel nog op het feit, dat een man, die zoo hard gewerkt heeft als Bis marck, een zenuwlijder moet wezen. Geruimen tijd, zagen wij al den ouden heer niet meer van zijn buitenverblijf komen; was hij in Berlijn, dan kwam hij zelden in den Rijksdag; de slaap moet bij hem kunstmatig teweeggebracht worden, de arfsen hebben hem gezegd, dat hij zijn leven ver- kort, als hij geen rust neemt, en de familie heeft er sterk op aangedrongen, dat hij zich zou terug- frekken. Alles in verband met elkander beschouwd, is het aftreden van den Kanselier een feit, dat door den natuurlijken loop der diugen is teweeg gebracht. Nu is er dan toch een nieuw ministerie in frankrijk opgetreden, en het is zoo wijs geweest, niet heel veel te beloven. Natuurlijk zijn veel pourparlers m de pers over dit kabiuet, waarin nu ook weder Constans zit, het gevolg van de verandering. Zooals altijd, het is voor de eene partij te breed en voor de andere te lang. Nu, iets voor alien pas te knippen, gaat moeielijk. De Hcrtog van Orleans is een oolijkert. Hij zegt tot zijn vriender, vraag maar niet mijn vrij- heid, want zoolang ik in de gevangenis zit, ben ik nog op Eranschen bodem. Hij wil dus niet weg, hij heeft het veel te goed. Kan het anders, lekker eten en drinken, een kamer met een mooi uitzieht, permssie om in een prachtigen tuin te wandelen, mooie meubeltjes, boeken om in te lezen; nu op die manier kan men dadelijk duizenden sollici- tanten voor het martelaarschap krijgen. In hebben de Liverpoolsche dokwerkers het werk ge- staakt, en na wat drukte gemaakt te hebben zijn ze weder aan den gang gegaan. De mijnwerkers zijn nog duchtig bezig en zullen oorzaak zijn, dat niet alleen de kolen duur worden, maar dat de werklieden van honger omkomen, want er komt kolennood en dan moeten de fabrieken sluiten. Zoo dupeert de eene werkman den anderen. BEURS VAN AMSTERDAM. Per Telegraaf. 7ft 8ft 6ft TAILLEOR, bericht aan zijn geachte klanten en stadgenooten, dat hij van de Singel naar de OOST-SINGEL. Hij beveelt zich beleefd aan voor alles wat tot het Tail leursvak behoort. APOTHEKER, heeft aan zijn Apotheek een Magazijn toegevoegd van en diverse als inhalatie-tocstellen, ijszakken, melk-kook- apparaat, volgens Prof. Dr. SOXHLET, etc. etc., vertrouweude daardoor te voorzien in een te dezer stede bestaande behoefte. in het Koffiehuis op den hoek vail de AGENT IVospectussen en nlichtiiigeii opaanvrage verkrijgbaar. Dat men dikwijls niet weet, hoe eene koe een haas vangt is te begrijpen; minder begrijpelijker is het echter, dat echte Schiedammers niet weten, hoe men aan jenever komt, die somtyds schandekoop aangeboden wordt, terwyi de accyns op het gedistilleerd nog niet afgeslagen is. Het opkoopen van dergelpke extra goedkoope spiritnalien heeft menigeen al in het ongeluk gebracht. J. W. K., branderskuecht, oud 16 j., zit met zpn moeder W. H., huisvrouw van J. I. H. K., koperslager, alhier, in het zondaarsbankje. De eerste .bekl. moet zich verantwnorden wegens diefstal van 5 vierkante ilesschen jenever, en de tweede wegens heling van het door diefstal verkregen goed. Engering, baas aan de distilleerdery van Melcher, treedt als get. op. Hy verklaart, dat de zaak, waarin hii werkzaam is, een zeer drnkke inrichting is, wel 10000 vierkante flesch jes worden daar op een dag gemaakt, zoodat een paar flesck- jes drank niet spoedig gemist worden. Er is een heining, die het achterdeel van de fabriek van den Gravelandschen pol der afaluit, doch zooals get. later bemerkt heeft, weten de jongens elkander te helpen, om over de heining te komen, en zoo jenever te stelen. De waarde van zoo'n fleschje is voor export 16 cents en is het ook met pure cgnac dan 20 cents. Natuurlyk moeten de spiritualien als zy de stad ingaan, uitgeslagen worden. Ofschoon bekl. maar voor 5 fleschjes terecht staat, staan er verscheidene fleschjes voor de balie, die get. als afkom- stig van de fabriek, herkent. De moeder bekent, dat zij die fleschjes van den jongen heeft aangenomen. De president is van oordeel, dat de moeder heel goed wist, dat de jongen niet eerlijk aan den drank kwam, en dat zy, door miar van hem aan te nemen, hem in zyn kwaad gesterkt heeft. Do vader van den jongen moet er achter gekomen zyn, dat hy oneerlyk was, en toen moet hy hem een dnchtig pak slaag gegeven hebben. Wist de moeder niets van die vaderlyke bestraiflng Zy zeide, zy was er niet by geweest. Ten opzichte van den jongen zal de rechtbank in aanmerking nemen, dat hy een goede vra ht slaag heeft gehad en toen weer is gaan stelen. De moeder dacht, zooals zy zeide, niet beter, of haar zoon kreeg van tyd tot tyd wat jenever. Zoo zeide meu aan de rechtbank, heb je er wel om gedacht, dat de ilesschen ook waarde hebben, en dat men in moeielykhe- den met de administratis komt, als men jenever buiten de distilleerdery laat gaan, zonder ze te veraccynsen. Duimel, brandersknecht, bekent gulweg, dat hy ook wel jenever gekaapt had, maar dat, toen de baas hem ondervroeg, hij bekend had, dat de jongens somtydr eens 's weeks, som tyds driemaal 's weeks zoo'n fleschje kaapten. De bekl. veroutschuldigde zich met te zeggen, dat Duimel ook gekaapt had. Ja, zegt de President, hy staat nu niet terecht. Er zyn veel meer dan 6 fleschjes jenever gekaapt dit blykt dnidelyk uit het getuigeDverhoor. Aan de vrouw wordt gevraagd wat zij met al die jenever deed. Het ant- woord is:, de kinderen wasschen, zij had er vier. (Mogeiyk hebben die er wel in gezwommen.) Aan haar wordt verder gevraagd, hoe het te rymen is, dat zy by de Commissaris van Politie bekend had, te weten, dat de jongen niet eeriyk aan de jenever kwam, en nu zegt, dat zy niet beter wist, of hy had ze present gekregen. De bekl. heldert dit niet op. De Officier van Justitie verklaarde, dat hier de heelster erger is dan den steler, omdat een moeder, in plaats van het kwaad by haai kind tegen te gaan, voordeel trok nit de schandelyke handelwyze van haar zoon. Voor de moeder werd alzoo geiiischt een maand en voor den zoon 10 dagen gevangenisstraf. P. v. d. K oud 16 jaar, distilleerdersknecht, staat terecht met H. G., huisvrouw van C. P. S. Ook deze heeft jenever gestolen, en ze voor 17 cents het fleschje verkocht aan den tweeden bekl. Aan de vrouw werden dezelfde opmerkingen gemaakt als aan de vorige bekl. Deze zeide ook, niet beter te weten, of de jongen kreeg nu en dan zoo'n beetje. Dni- mel en Engering treden weer als get. op. Deze bekl. zegt ook, dat Duimel in zyn tijd meegekaapt heeft. Duimel zegt, ik heb er eens vijf cent en een sigaar voor gehad, dat ik ze hielp. Men vraagt de vrouw, wat ze met de jenever deed. Het antwoord waszij kocht ze voor haarman, dan bleef hij Zondags thnis. Ook thans wordt voor de vrouw 1 maand en voor den jongen 10 dagen gevangenisstraf geeischt. M. v. K., P. L. B. en I. H. G staan nu terecht voor een verzet tegen de politie. 19 Febr. is K. erg beschonken en lastig in de herberg van De Nies. De politie wordt gehaald. Hoofdagent Wage- mans verschijnt met de agenten Mnlder en Van Meenen. K. is nu stil, doch een oogenblik later gaan de poppen weer aan het dansen. Nu zegt de politie „er uit," zy zet hem op scraat en zegt, je kunt gaan. K. vliegt op de agenten toe, en moet nu natuurlyk mee naar het bureau, waarin hy, hoe dronken hy ook was, weinig zin heeft. Nu kreeg men verzet. B. en G. poogden K. los te rukken en K. schopte en sloeg om zich heen. K. zegt te dronken te zya geweest, om wat van deze ge- schiedenis te weten, en de andere bekl. zeggen, dat zy den beschonken man naar huis wilden brengen, en toen klappen van de politie kregen. De President, maakt hun de opmer- king, dat als de politie de hand op iemand legt, men er zich volstrekt niet meer mee mag bemoeien. De Officier van Justitie verklaart, dat K. vroeger bedaard was, maar nu ongunstig bekend raakt. In de laatste tyden was hy bij elke ongeregeldheid op straat tegenwoordig. Twee dagen later, 21 Febrwas er bnrengerucht, waarin ook hfl betrokken is. Het misdryf van K. wordt gekwalificeerd als mishandeling en weerspannigheid en 6 weken gevangems wordt voor hem geeischt; het feit van de andere bekl. werd gekwalificeerd als weerspannigheid, en voor ieder 14 dagen gevangenisstraf g661SCht. Een heel net gekleed heer kwam nu in het zondaarsbankje te zitten wegens landloopery. Hy zag er dan ook niet land- looperig uit, want zijn toilet was volmaakt in orde en eerder geschikt om een visite te maken, dan om er mede naar de bedelaars-kolonie te gaan. Toch had die dandy zich 3 maal bij (le politie in Rotterdam, om voeding en ondrrkomen moe- ten aanmelden- Het was een jong mensch van goeden hnize, die niet wilde oppassen, en waar nu de familie niets van weten wilde. Hy verklaarde nog op een schip terecht te kunnen komen. Na een scherpe reprimande van den President en van den Officier van Justitie, verklaarde deze laatste, dat hy bekl. nogmaals in de gelegenheid zon stellen, om in zijn eigen onderhoud te voorzien, waarom Z.Ed. Achtb. nu geen opzen- dmg near de bedelaars-kolonie, maar slechts 12 dagen hech- tenis eischte. TWEEDE KAMER. In de zitting van Dinsdag is bij de beraadslaging over het wetsontwerp_ betrekkelijk de inkwartieringen en het onderhoud van het krijgsvolk enz., het artikel der Regeering gewijzigd, waardoor in de wet zijn opgenomen, regelen omtrent de ken- ring van paarden in vredestijd voor oorlogsdoeleinden, en zulks met 53 tegen 26 stemmen. De taxatie in vredestijd is verval- len. Het ontwerp zelf is daarna aangenomen. In de zitting van Woensdag werd het ontwerp tot herziening der wet op de consulaatrechten, waarbij o. a. het recht van expeditie van een schip is verlaagd tot f 2,50, goedgekeurd. Op voorstel van den heer Van Bylandt is het tarief voor at- testatien de vita niet verhoogd, maar onveranderd gebleven. Vervolgens is behandcld het voorstel-Reekers, tot opheffing van het verbod om in de Zuiderzee met den wonderkuil te vis- irchen. Het voorstel werd bes'.reden door de heeren Zaayer, T. Mackay en Oppedijk, en verdedigd door de heeren Visser van Hazerswoude en Reekers, terwijl de Minister van Waterstaat er zich niet tegen verzette, aangezien een definitieve regeling der visscherij op de Zuiderzee, niet zeer spoedig te verwachten is. Het werd ten slotte aangenomen met 69 tegen 19 stemmen. De pensioenwctten voor ambtenaren, hunne weduweii enwee- zen, zoomede het ontwerp houdende nadere regeling der kanse- larij-lcges, zijn zonder hoofdclijke stemming in de tweedelezing aangenomen, met de wijzigingen, daarin door de Regeering en commissie van rapporteurs gebracht. Vervolgens zijn aangevangen de beraadslagingen over het voor- stel-Borgesius c. s., tot heffing eener inkomstenbelasting en af- schaffing van eenige accijnzen en andere belastingen. De heer Heemskerk bestrced het ontwerp. De voorstellers hebben wel beweerd, maar niet bewezen dat deze iukomstcnbe- lastiug een belastiug naar de draagkracht is, beioogde hij. Bij het gisteren voortgezct debat over de belastingvoorstellen Borgcsius werden die bestreden door de heeren Heemskerk, om dat de landbouw, nijverheid en arbeid er niet gebaat door zouden worden, Schaepman, omdat de voorstellen louter strekken om de liberalen als hervormingspartij te doen voorkomen en Domela Nieuwenhuis als totaal onvoldoend. Deze wil een eenige progrcs- sieve inkomsten-belasting met progressieve succcssie belastiug. De heer lluber was er tegens wegens den meerderen druk op de plattelandsgemeenten, de heer Lambrechts wegens meerderen druk op den grond. "e heer Rutgers verklaarde zich er voor, mits de progrcssie verminderd, de mutatierechten lager gesteld en de doode hand getroffen werden. De heer De Meyier verdedigde ook de ontwerpen. tvenals de heer Van der Kaay. E N G E L A N D 333e STAATSLOTERIJ, le klasse. Trekking van 18 Maart. Pryzen van f 100 en daarboven. No. 9828 f 2000. No. 12666 f 15C0. No. 2799 f 400. No. 5792 f 200. No. 2538 f 100. Trekking van 19 Maart. No. 15026 f 1000. No. 8168 en 14277 ieder f 200. No. 405 474, 8987, 7170, 7890, 10583, 14566 en 15252 ieder f 100. Trekking van 20 Maart. No. 12870 f 400. No. 11610. f 100. SCHIEDAM, 21 Mr.nt 1890. Datum. Spoeling Moutwijn Genever. Amst. Vereen. Beurs Makelears Vereen. proef 19 1.60 1.70 9.75 9.75 15.25 16.50* 20 1.60 1.70 9.75 9.75 15.25 16.50.. 21 1.70 1.70 9.— 9.— 14.00 15.75 DELFT, 20 Mr ait 1890. Graanmarkt. In zaaigranen geregelde handel, tot pryzen loven noteering, doch overigens zeer stil tot flauw vorige prijzen, zelfs wintergerst 25 ceuts lager aangeboden. Zeeuwsche en Overmaascke Tarwe f 5.50 k 7.60. West- landsche roode Ristarwe f 6.50 a 7.75. Zeeuwsche en Westl. Rogge f 5.00 a 5.75. Wintergerst f 4 50 a 5.75. Zomergerst f 4.00 a 5.00. Chevaliergerst f 4.75 k t 6 50 Zware Haver f 4 25 a 4,75. Lichte dito f 2.75 A f 3.75. Spelt f 2.75 A 3.50. Paardenboonen f5.50a6.0J. Duiven- boonen f 6.25 A 7.00. Groene Kookerwten f 7.25 a f 8.50. Dito Yoererwten f 6 00 A 6.50. Buitenhndsche Voererwten f 6.25 A 6.50. Bnitenlandsche Voerrogge f 4.75 A 5.25. Brnine Bwoeu f 7 25 a f 9.25. Canariezaad f 6.00 A 7.75. InlandfCh Hennipzaad f 6.75 a 7.25 Bnitenlandsch Hennip- zaad i 5.25 A 5.75. Koolzaad f' 12.00 a 1 13.00. Mixed Mais f4.35, Odessa Mais 5.—, Cicquantino 5.50, per 75 kilo. Botermarkt. Aan Stads Wexg gewogen vn 14 tot 20 Maart263 acbtsten en 118 zestienden vaten Boter, wegende te zamen 6440 kilogrammen. Prys: Prima qnaliteit f60.—Goede qua'iteit f55.— Mindere f48.per 40 Kilo. Vtte Koeiente kw. f 220—256 2e kw. f 165-200 Kalfkoeien245—290 160—210 Yaarkoeien 200-250 115-160 Yette Kalveren70—100 44-58 r Schapon20-27 Lamschapon45-54 38-42 Yette Lammeren van f Weilammeren Mag ere Varkens... 28 58 Biggen 9—14 Nurhtere Kalveren 5—18 Paarden40100 Stieren70—180 Vette Ossen 165-215 Rnndvleesch per kilof 0.64 k f 0.70 A f 0.74 Yet Kalfsvleesch per kilo0.80 0.90 a 1.10 Schapenvleesch per kilo0,56 0,65 a Lamsvleesch per kilo-1 a GOUDA, 20 Maart.. Granen. Witte poldertarwe jarige f afnieuwe '5.75 A f 6.25, roode dito 16.00 a 6.20, angel dito f 6.75 a 7.00 jarige Zeenwscbe dito f 0 00 a 0.00, nieuwe dito f 7 25, a f 7.60, mindere soort Zeenwsche f6.70 a 7.00 afwykende id. f 5.25 A 6.50, polderrogge f 4.80 a 5.10. Zeeuwache dito f6.50 a 5.75, voer dito (p. 70 k.) f5.30 a f5.40, winter gerst f 4.90. a 5 40, zomer dito f4.40A4.90, jarige chevalier dito a nienwe dito f 5.25 a 6.25. Haver f 3.40 a 4.25 per hect., dito f 7.50 a 8.25 per 100 kilo. Kookerwten 8.00 A 8.75, iniandsche meeting dito f 0.00 A 0.00 buitenl. voer erwten i 0.00 Af 0.00 per 80 k., witte boonen f 8,50 A 9.00 bruine dito f 8 00 A f 8.50, duiveboonen f 6.30 A 6.75 paardeboonen f 5.25 a 5.50. Mais Amerik. f 5.40 A f 6.50 Odessa f 0.00 a 0.00.Cinqnantine f 6.50 A f 6.75 p. 100 k. Hen- nepzaad, inlandsch f 6.40 A 6.75 en bnitenlandsch f 5.— A 5.40, spelt f 0.00 A 0.00, kanarizaad f 7.00 A 7.75, koolzaad a f karwyzaad f 0.00 per 50 kilo. Aangevoerd 5 partyen. Kaas. le qualf A 2e qnal. f 23,00 A f25,60 zwaardere fA graskaasf A Noordhollandsche A Handel vnlg Boter met grooten aanvoerprys der goe- f 1.15 A 1.20 der wei- f 0.95 A 1.10 en der grasboter f 0 00 A 0.00 per kilo. Handel gewoon. Melkvee met goeden aanvoerhandel vlug en pryzen enorm hoog. Vette varkens met tamelyken aanvoer en handel vlug, 2 3 A 26J c. per J kilo. Biggen voor Engeland met tamelyken aanvoer, handel flauw, 18J A 20 c. per A kilo. Magere biggen met tamelyken aanvoer, handel vlug, f 1.15a 1.75 per week. Weischapen met weinig aanvcer, handel zeer vlug, f 18 A 30. Nncbtere kalveren met grcoten aan voer, haDdel vlug, f 3 A 7. Fokkalveren f 9 A 14. AMSTERDAM, 19 Maart. Ter veemarkt van heden waren aangevoerd 0 rnnd lste qualiteit a c., 2de qual. c. 3e qnal. c. per kliomelk - en kalfkoeien f A 143 vette kalveren, lste qnal. 1.05 A c., 2de qnal. 85 c. per kilo, graskalveren t' A 109 nuchtere kalveren f 7 A 12, 0 schapen f a lammeren, f a 158 vette var kens, 46 A 50 o. per kilo. biggen paarden f AMSTERDAM, 20 Maart. Prijzen der aardappelen op heden: Friesche Dokkummer jammen f 2.30 A f 2.60, dito Franeker f 2.10 A 2.30, dito Engelsche jammen f 1.60, A Zeenwsche Spnische jammen f 2.00 A 3.40 dito Flakkeesche f 0.00 A f 0.00, dito blanwe f A Geldersche blauwe f 2.30 A 2.40. Hamburgers f 3.30 A 3.50, roode f 2.00 A 2.10, Hillegom- mer f .A Zaayers f.A alles per hect. LONDEN, 20 Maart. Ter vuomarkt werden aangevoerd200 Runderen, 1000 schapen, 70 Kalveren en 5 Varkens. Prysien der Runderen 2/4 A4y 9, Schapen, 4, 9 A 6/9 Kal veren 3/9 A 6/9 eu Varkens 2/4 a 4/4 per steen. pOt. 19 Mrt. 20 Mrt. Nedorl. Certiflc. Werk. Behold. 2J n n o r A n - at. Obi. 3f Hongarjje, Gondieening 1881 4 'Jostt-nryk, Obi. in pap. Mei. 5 ziiv. Jan./Juli. 5 Portugal, Oblig. 1888/89 41 Rnsland, Oblig. 1864 1000. 6 2e (lost. Leening 5 lb60 2e iesu, 100 41 1875 G. 60-100 41 1880gecons. 4 0 1889 4 1867/18694 Spanje, Perpetueele Schuld. 4 Turkye, Gepriv5 Obi. Alg. Schuld Gee. Ser.D. %yPte> Obi. 18764 Mexico Obi(j Brazilie 1889 4 Peru, Obi. 1870 ger6 n v 1872 r .5 Venezuela, Obi. 18814 Amerika. Maxwell C. v. A. gest. n Incomb. Gestemp. Rnsland, Gr. 8p. My. A6 Zweden, Zw.-Noorw C. v. 0. 5 Amerika, AtckisoDS T. C. v. A. Central Pacific. Aand 0. v. A. Denver Rio Gr. Fior. Centr. P.C. v.gew.A. Louisv. Nas. C. v. A. Miss. Kanas T. C. Aand. Alg.Gec.Hyp.Obl.5 n N.-Y. L. Erie a West A Ontario Cert. v. A. n U. Pac. Hoofdl. Cert. v. A. Wab St. L. C. v. A gestemp. Western N. Y. P. Ct. v. Aand. Obi. 2e Hyp. Canada South. 0. v. A Pacific. A Niet officieele. 3 pCt. Obi. Panama Eerste Tranvaalsche Goudmijn Aand. Pen. Koper My. le Serie 7 West. Stoomtr. Mij Zeebad Loosdninen 811 961 102} 851 72/V 73yV 92.j 102} 641 101} 1011 89 901 93 ff 921 17H 76} 19 161 61ft 10ft 15 120} 21 361 32 15} 83} 6} 64} 17} 61} 30} 8f} 31} 71} 81ft 96| 102} 85 72} 73} 91} 64} 101 101} 88ft 90} 93} 69} 91} 17H 95 761 18} 15}} 52 10ft 15} 120 20} 36} 31} 15} 71 64} 171 OItj 291 31} 56 71} 6} 21 Mrt. 81} 96} 102} 85} 72} 73ft 91} 102ft 64} 100}f 100} 88} 901 93} 69 91} 17} 93 94 75} 16 51 10 15 119ft 19ft 36} 81ft 15 7 83} 64} 24ft 17} 61ft 8} 31} 71ft 6} 12} Alii

De Schiedammer | 1890 | | pagina 3