T. VAN DER 6AA6 VEIVIIUISn IS H. P. WiJSBROEK; Burgerlijke Stand. STAT1N-GENEBAAL. B U I T E N L A N D. MABKTBEBICHTEN. ?6rde »-•-.« PRIJZKN D8R OTECim ADVERTENTIEN. van de Alg. Ned. Militie-Maatschappij BROERSV£Si. SCilXEDAM. geen lust langer te coutribueeren. Zoo verliep de vereeniging en gingen president en secretaris maar weer, evenals voorheen, voor den kost sjouwen iets vtaarvan zij veel meer voldoening zullen hebben, dan van het aanhooren van eindelooze jamrner- klachten. De Nederlandsche vlag schijnt na den schreeuw- strijd ducbtig vooruitgegaan te ziju, te meer omdat die het voorkomcn van slakingen in liaar vaandel heeft geschreven. llierdoor moeten milde gaveii in de kas zijn gevloeid. Nadat het gemeentebestuur verklaard had, nog geen grond te kunnen afstaan voor een wachtlokaal of loods, waaraan dringeude behoefte bestaat, heb ben zij per adres verzoeht, de benedeulokalen van het Jacht-Club-gebonw voor dit doel te inogen bezigen. Maar niet voor niets, want het zit er tegenwoordig aan bij de vereeniging. Die lokalen moeten outruiiud wordeu, de kosten daarvan komen op rekening van adressanten, evenzoo de onkosteu van vertimmering en restaureering van het geheel, welke volkoraen zal geschieden naar goedvinden van het sladsbestuur, en is dat alles dan in orde, dan willen zij de huur, die de stad daarvoor met recht kan eischen, betalen. Als werklieden met zulk een billijke vraag komen en tot zulke op- offeringen bereid zijn, om de kroeg te kunnen ontwijken, mag men ze waarlijk wel een haudje helpen. Een andere schreeuwstrijd wordt nu Zaterdags 'savonds op de Kipslraat gehouden. Het wordt nu weer goed weder, zoodat die Zaterdagavond- markt weer heel druk bezocht wordt. Kan het ook anders, alle levensmiddeien zijn daar dien avond afgeslagen. Maar dat kan, om wereldkundig te worden, niet zoo zachtjes of door middei van prijsbriefjes verteld wordenhoe grooter keel men opzet, des te grooter bewijs van goedkoopte, en dan begint het lieve leven. De dame met den kruiwagen met vijgen, die stellig eerst eens goed wat uit de mat heeft geproefd en daardoor haar keel heeft in orde gebracht, begiut gewoon- lijk het eerst, dan volgt de koopman in kaas of in hard ossenvet, wat de man met kopjes en schoteltjes weer neringziek maakt en hem beweegt, onder vreeselijk schreeuwen, met zijn breekbare waar te rammelen. Nu doet de man in paarden- vleesch ook mee, waarop onmiddellijk de koopman in sponsen de voortreffelijkheid van zijn waar gaat bezingen door een lied, waarvan het slotwoord ^een dubbeltje" is. Sigaren, portretlijstjes en oleo- graphiekooplieden sommen daarbij, luid schreeuwende, de kostelijke eigenschappen van hun waar op. De menigte groeit aan, het geschreeuw wakkert ook hoe langer hoe meer aan, er koint gedrang, eenige kooplieden vliegen als een razende Roland, niet- tegenstaande het kurkdroog is, met geopende parapluien door de menigte, luid gillend verkon- digende, dat een allerbeste pierparapierepluie nu maar 30 cenis kost, hetgeeu de koopman in koek gaande maakt eu hem tot een vreeselijk gebler aanzet. De zakdoekeukoopmau kan dit niet langer verdragen, zijn vrouw en kinderen vliegen onder de menigte en laten, al gillende en met de stof wuivende, zien, welk een mooien zakdoek hier voor 10 cents te koop is. Een vreeselijk kabaal laat zich weer, boven dat helsch rumoer uit, hooren een koopman houdt afslag van portemonnaies (natuur- lijk van ledige), dat noopt den koopman in veters nog grooter keel op te zetten, waarbij zich onmid dellijk de koopman in Amerikaansch spek voegt. De vrouwtjes doen hun inkoopen, de mannen gaan onderwijl in de talrijke kapelletjes het vocht drin- ken, waarvan de soldaten zoo vroolijk worden en voegen weldra hunne zangen bij dien chaos van geluiden, dapper geaccompagneerd wordende door het geroep der courantenjongens. Eu als nu het kabaal op zijn hoogst is, zetten de appellesjiendames en groentenverkoopsters, die hun beste krachten tot dit oogenblik besparen, de handen in de zijde en weten met hun schrille, gillende sopraanstemmen, zich nog boven dat vreeselijke, oorverdooveDde mengelmoes van geluiden te doen uithooren. Zoo schreeuwt men om den platten zak wat gevuld te krijgen. Of de menschen zich nu rijk zullen schreeuwen, valt te bezien. Met uitzondering van de Bootwerkers-vereeniging heb ik niemand na een schreeuwpartij in goeden doen zien komen. Ingeschieven van 20 Maart tot 25 Maart 1890. SCHIEDAM. GEBOREN 21, Maria Jacoba, N. H., d, van B. Van Meurs en J. Van Zomeren. L. Achterw. Elisabeth Johanna, N. H., d. van A. Korpel en J. E. Van der Windt. Bagijnhof. Johannes Arie, E. Lz. van H. E. Lohstrok en A. Zevenhuijzen. Stationstr. Catharinus, N. H., z. van C. Kerdel en A. Tegelaar. Spoorstr. Maarten, N. H., z. van A. Van Dijk en C. P. Van der Graaf. Helenastr. 23, Maria Petronella, R. C., d. van H. Van Gogh en C. A. Van Dongen. 2e Molenstraat. 24, Iluibert, N. H., z. van H. Steenbergen en J. Van Wolferen. Nieuwebuurt. Nicolaas, N. H., z. van N. Van der Sluijs en J. H. Van der Plas. Nieuwe- haven. 25, Johs. Augustinus Josephus, R. C., z. van M. Van Tol en W. M. Kroskinsky. Buitenh. weg. Maria, R. C., d. van F. Vissers en E. Vinke. Konijnenbuurt. OVERLEDEN20, Maria Elisabeth Beekman, 80 j. en 6 m., wede. van A. C. Van Oers, R. C1 Nieuwehaven. Francs. Wilhs, ilijgemann, 21 j. en 2 m., R. C. Nieuwehaven. 22, A.nna Wilha. Waak op Reijers, 65 j. en 8 in., R. C., echtg. van L. Van Gerven. L. Achterweg. Catha. Van Wassenaar, 25 j. en 4 m., N. H., echtg. van J. Hagers. Nieuwsticht. Anna Maria Van Onzenoort, 45 j. en 7 m., R C., wede. van J. Van der Lin den. Pioegstr. With. Braak, 62 j. en 8 m. echtg. van C. Ruts. R. C. Dammelaan. Cath. Josina Van der Burg, 28 j. en 5 m. R. C., echtg. van F. M. Schoof. Boterstr. 23, Casparus Ruts, 63 j., wedr. van W. Braak. R. C Dammelaan. Antonius Al hers, 63 j. en 4 m. R. C., echtg. van J. Kerklaau. Nieuwehaven. OUWERSCHIE. GEBOREN22, Marinusz. van Quirinus Boonefaas en Christina Johanna Van den Berg. 24, Cornelia Theresia, d. van Michiel Van Geereu- steiu en Cornelia Theresia Agterberg. OVERLEDEN 20, Adriana Cornelia Rijken, lj\j. Per Telegraaf. 's-Hage, 25 Maart 1890. In de heden gehouden zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal heeft de heer Fabius zijn ontslag genomen en ziju de geloofsbrieven van den heer Keuchenius ingekomen. De heer Guijot heeft verlof gekregen, nader te interpelleeren omtrent de in aanboiw zijnde oorlogschepen ter Koninklijke fabriek te Amsterdam, die surseauce van betaling gekregen heeft. Het debat over de belastiugvoorstellen is voortgezet. De heer Bor gesius verdedigde die namens alle voorstellers, en ontkende alle partijbedoeling, slechts het volksbe- lang werd beoogd. Het door den Rijkskanselier van genomen ontslag hult de toekomst van Europa in een nevel, en als die nevel opgetrokken is, kan het wel zijn, dat het vooruitzicht heel lieflijk is, maar het kan ook anders wezen. Op het papier (en dat is geduldig) was het ontslag zoo eervol mogelijk en vergezeld van twee vleiende Kabinets orders. In de eerste, die betrekking heeft op "Bismarck in zijn functie als Kanselier, hoopt de Keizer, dat hij e l het vaderland op zijn voortdu- rende geestkracht, trouw en genegenheid zullen mo- gen blijven rekenen. Z. M. had het als het groot- ste voorrecht. zijns levens beschouwd, dat hem bij het aanvaarden zijner regeering, een man als Bis marck ter zijde stond. Wat Bismarck voor Duitsch- land en het Keizerlijke huis is geweest, zal altijd in dankbare, onvergetelijke herinnering blijven. De verstandige, met geestkracht gevoerde vredelie- vende politiek van den Kanselier, zal ook door den Keizer tot richtsnoer genomen worden. De ver- diensten van Bismarck naar waarde te schatten, verklaarde de Keizer, stond niet in zijn macht, maar om toch iets te doen om den onuitwisch- baren dank van den Souverein te betuigen, werd hem den titel van ,/Hertog van Lauenburg" ver- leend. De tweede kabinetsorder betrof den dank van Keizer en leger aan den Pruisischen Generaal von Bismarck en het verleenen van den titel van Ge- neraal-veldmaarschalk. Nogmaals, dit alles is heel mooi op het papier. "Vat men tesamen, wat er reeds in Europa over dat ontslag is geschreven, dan zou men boekdeelen vol krijgen, en na ijverig doorlezen van dat alles, zou men zeggen, er wordt een pleister op een wond gelegd. Wat is nu de tolale indruk van hetgeen men daaromtrent uit alle landen hoort Het kabinet van den Premier was de trechter, waardoor alles eerst moest gaan, eer het bij den Keizer kwam. Bismarck raadpleegde met de be- trokken Ministers en begaf zich dan naar den Keizer of correspondeerde met dezen over de aanhangige zaken. Er waren afgunstigen genoeg die voor stokebraud speelden en met leede oogen die macht van den Kanselier aanzagen, maar tijdens het leven van Wilhelm I, was tusschen Vorst en Kanselier zoo'n innige, vriendschappelijke verhouding en was de Keizer zoo dankbaar voor hetgeen de groote man voor hem en het vaderland gedaan had, dat de Keizer liever geabdiceerd had, dan iets van de macht van den Kanselier te verkorten. Nu koml de tegenwoordige Keizer, die alles zelf wil zien en onderzoeken en wil dat de Ministers maar dadelijk met hem onderhandelen kan Z. M. het zelf af, welnu dan wordt de oude Heer met rust gelaten in een bijzonder geval zal van de veelja- rige ondervinding van den Kanselier gebruik ge- maakt worden. Dit nu was allerminst naar den ziu van Bismarck die zeker dachtWat nu, ik ben zoolang loods geweest, ik heb onder het vuilste gesnor van buien en onder vliegende orkanen bij den oude. op de brug gestaan, en ik zal nu blinde man (helper van den stuurman) aan het roer wor den. Als de oude geen loods meer noodig heeft, laat hij het dan zelf doen. In de pers en in de officieele stukken, worden de redenen van dat ontslag niet aldus vermeld, maar wie tusschen de mooie woordjes door kan lezen, komt tot de overtuiging dat de hond wel zoo wat op die hoogte begraven ligt. Eu nu zijnopvolger. Generaal Caprivi is 59 jaar oud, was vroeger generaal, werd later Minister van Marine, maar verder weten wij van zijn staatkundige loopbaan niets. Wel zegt de pers, het is een zeer ontwikkeld man, iemaud die ieder weet in te nemen, maar men houde daarbij in het oog, dat nieuwe bezems schoon vegen, en dat dit bijzonder opgeirierkt moel worden als er een bezem op zijde wordt gezet, die zoolang heeft dienst gedaan als Prins Bismarck. Caprivi zal echler wel Kanselier zijn, doch in een heel anderen zin dan Bismarck de Keizer zal nu kapitein en loods tegelijk wezen. Hoe dat gaan zal, moet de toekomst leeren. Zal een 31 jarig man al de klippen, banken, meren, stroomverleidingen, valsche uit- schieters enz. kennen, die papa Bismarck in zijn laugen loodsdienst haaifijn wist. Er is in de Euro- peesche kabinetteu, aan de Europeesche boven en in de parlementen nog iets anders, dan het officieele woord en geschrift. Er ziju drijvers, die zich niet ontzien, om in het geniep te wurmen en te tobben, om hun doel te bereiken, en er niet om geven, al storten zij het land in ellende, door het in een oorlog te wikkelen, of door het aan verwarring prijs te geven. Prins Bismarck, in de laatste jaren streng voorstander van den vrede, kende zijn volkje door eu door, hij wist wat men dreef en vooral wie er dreef, en wist zoo netjes te manoeuvreeren dat de drijvers hun plannen opgaven. De geschie- denis zal daaromtrent later wel veel meer mede- deelen. Spraken wij van nieuwe bezems, in hjkt het Kabinet in het geheel niet op den nieuwen bezemde Ministers hebben niets beloofd, zegt de groote hoop. Nu, dat kan ook niet anders, men is er nog al gewend, zoo nu en dan een kabinetje af te danken, en als men telkens een nieuwen bezem neemt, merkt men het beter schoon vegen zoo niet. Maar wat moet er toch van dat land worden? Het gaat er krek toe, als in eenekleine gemeente, waar geen flinke burgemeester aan het hoofd staat. Dan is de een bang voor den ander, dat hij de gemeente voor een melkkoetje zal hou- den, of dat hij te weinig zal helpen betalen, of dat men zelf te veel betaalt en dan hoort men in den raad leuterpartijen, die naar buiten weerklinken, en de ingezetenen verdeelen. Dan wordt er niets tot stand gebracht dan verwarring, totdat de flinken burgemeester komt, en zegtHeeren, zaken doen,en niet wauwelen. Zoo'n man moet er ookinFrank- rijk hoofd aan het zijn. Dat er in het geniep getobd en gewurmd wordt, om den Hertog van Orleans of Boulanger er bovenop te krijgen, is zeker. Juist dit tobben is gevaarlijk voor Europa. BEURS NAN AMSTERDAM, Per Telegraaf. TA.ILLEDR, bericht aan zijn geachte klanten en stadgenooten, dat hij van de Singcl naar de Oost-Singel A 169 5ji. Hij beveelt zich beleefd aan voor alles wat tot het Tailleursvak behoort. AGENT Prospectussen en nlichtingen opaanvrage verkrijgbaar. In de zitting van Vrijdag werilcn de bcraadslagingen over de belasting-voorstellen der heeren Goemau Borgesius c. s. voort- gezet. Evenals in" dc zitting van Donderdag was liet aanlal bestrijders grooter dan dat der voorstanders. Hot sebeen wel of velen der sprekcrs zelf een programme hadden ontworpen en daarom met den besten wil niets goeds in dat van anderen konden ontdekken. Zoo keurde de Haagscbe afgevaardigde eigen- lijk niets van bet aangebodene goed en gaf daarbij reeds bij voorbaat de toezegging, dat eventueel voor te stellen belastingen op het inkomen of op bet kapitaal in portefeuille, in hem een krachtigen bestrijder zouden vinden. Even ver kwam de Kamer met de waarschuwing van den heer Travaglino, die den Minister de illusie ontnam dat de geheele rechterzijde eene rentebelasting zou goedkeuren. Be liecr Ilarte tracbtte te betoogen dat de aangeboden voorstellen slecbts inbreuk maakten op het bestaande stelsel en daarom afkeuring verdiendeneen leer welke op bare beurt door den beer Gleichman werd bestreden. Beze spreker zegde dan ook zijn steun aan de voorstellers toe, omdat zij in elk geval een begin vormden van de zoo noodzakelijk gebleken hervormingen. Met verdediging van bet beginsel eener patentbelasting, wees de beer A. Van Bedem als schaduwzijde van deze inkomsten- belasting, bet treffen van de niet patentpliebtigen of particulieren, die uit arbeid bun inkomsten trekken, en die evenals de nijveren in de afscbaffing van het patent geen compensatie krijgen, daar zij zelfs dan bun bespaard tractement tweemaal moeten betalen. Ook de mingegoeden moeten bijdragen. Be belastingdruk op de grondeigenaren moest worden verminderd en een belasting op bet roerend vermogen ingevoerd. Een ander voorstander der voorstellen was de beer Lieftink, die der Regeering baar stil- zitten verweet en nu met bet mindere, dat deze voorstellen aanbieden, genoegen zou nemen. Be heeren Mees en Bijck- meester deden zich als voorstanders dezer belasting kennen. Tot hiertoe waren de voorstellers zelf nog niet aan bet woord. Waarschijnlijk zal dat niet voor de zitting van Woensdag plaats bebben. De kanscn van slagen scbijnen tocb tot hiertoe niet groot. DUITSCHLAND FRANKRIJK SCHIEBAM, 25 Maart 1890. Datum. Spoeling Moutwijn Genever. Amst. Vereen. Beurs Makelaars Vereen. proef. 22 1.80 1.80 9.76 9.75 15.26 16.50. 20 1.80 1.80 9.75 9.75 15.26 16.50. 24 1.80 1.80 9.— 9.— 14.00 16.75. GRAANMARKT. ROTTERDAM, 24 Maart. Binnenlandsche Granen. De redelijke aanvoer ruimde heden, volgens onderstaande noteering, langzaam op. Tarwe onveranderd. Puike qaul. vond echter gemakke- lijker koopers dan af wij kende soorten. Nieuwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakkeesche en Overmaasche de beste f 6.90 a 7.30, puike nog daarboven goede en mindere soorten f 6.80 k 5.25. Per 100 kilo werd afgedaan van f 7.70 tot 9. Canada Tarwe als voren f 4.75 4 5.85. Bogge, was weinig aangevoerd en 10 cts hooger te plaatsen. De beste qttal. f 5.50 4 5 76, mindere soort f 4.90 4 5.40. Gekst. Winter- met afnemende vraag, 30 cents lager. Naar deugd verkocht van f 3.75 tot f 5 per hect. en per 100 kilo van f 7.25 tot 8.30. Zomer- onveranderd f 3.50 4 4.70. De aanvoer van Chevalier-gerst was van zeer weinig beteekenis. Haver onveranderd. De beste f 3.75 4 4, goede en min dere qual f 3.40 a 2.25. Per 100 kilo naar gelang van qual., verkocht van f 7 tot 8.50. Paardenboonen met flauwen ko iplust, 10 4 20 cents lager, f 5 4 5.60. Bruine boonen weinig gevraagd en slechts tot cene ver- laging van 25 cents gedeeltelijk te plaatsen. De beste f7.75 4 8, goede en mindere qual. f 7.50 4 6.50. Wittj boonen onveranderd. De beste f 8.60 4 8.75, goede en mindere qual. f 8 25 4 8. Blauwe Erwten konden vorige prijzen opbrengen. De beste f 7.75 4 f 8, goede en mindere f 7.50 a f 7. Geringe en niet kokende f 5.50 4 6.—. Koolzaad. Van dit artikel kwamen heden eenige afdje- ningen tot stand van f 12.50 tot 13.25 naar dengd. Kanariezaad onveranderd flauw. De beste qual. f 6.75 4 7.mindere soort f 6.75 4 6 60. Vlas. In de vorige week was de vrpag op het land z^»r geanimeerd en werdt tot vaste prjjzen veel verhandeld. Heden ter markt bedroeg de aanvoer ca. 25,000 steen Hollandsch en 7800 steen Zeeuwsch. Het Hollandsche vlas vond tenge- volge der hooge eischen, slechts langzaam gedeeltelijk koopers, terwgl het Zeeuwsche voor het grootste gedeelte onverkocht bleef. Lijnzaad meer gevraagd en prijzen iets vaster. MEELBERICHT. Meel bieef by voortdnring in vaste stemming met levendige kooplust op levering. Heden onveranderd met goeden handel. NOTEERINGEN. Eerste qnaliteit InlandschI 11.75 a f 12. Tweede 8.60 10.— Eerste qnaliteit Duitsch 11.50 12.50 Tweede Extra puike qual. Hongaarsch16.— 17.50 i Eerste 14.50 15.50 Ordinaire 10.— 14.25 Prima Amerikaansch 11-75 15.— Tweede qual. 7.50 8.50 Zeeuwsche Tarweblcem13.13 50 Zeeuwsch Tarweuieel r Fransche Ifoggeblo- mB n - Duitsche 10.— 11 50 Inlandsch 12.60 13.60 alles per 100 kilogr. netto. Zeeii» ,cbe eieren f 3 40 4 3 50, Overm-asscbe Gito f 3.60 a 3 80 do 100 sinks. ROTTERDAM, 25 Mauri. Op de veemarkt v, n gisteren en heden waren aangevoerd 29 paarden, veulens, 3 ezels, 850 magere runderen, 673 vette runderen, 191 vette-en graskalveren, 315 nnchtrre, hlveren, 38 .scbapen of limmeren, 509 varkens, 159bieeen. bokken of gei'en. De prjjzon van het vee besteed ter markt van beden wa:oii a)e volgt: Runderen In qnaliteit 80 ct., 2o qua'. 74 ot 6 qual. 68 Ct.; Kalvereu le qual 4 ct., 2c qual. 105 a 110 ct. Shapen, le qualileit 65 ct2e qnal. 60 e.t., alb-s per kilo. Varkeus le qualiteit 25 ct2e qual. 24 ct., 3e qual. 23 ct., lichl soort 20 4 21 ct per 4 Kg. Prjjzen Melkkoeien f 190 4 f 280. Kaifkoeien f 210 4(320 Siiereu f 90 4 260. Pinken 70 4 110. Giaskal eren f 4 Vaarzen f 120 4 160. Paardeu 45 a 65. Op de Botermarkt werdeu aangevoerd: 72/8 en 107/16 ton en 1240 stukken 4 j kilo. Be prijzen van boter waren heden als volgt: lste qual. 0.60. 2de qnal. 0.6G, 3de qual. 0.52. Voor stukken van 4 kilo werd 60 4 70 cent betaald. Vlasbeurs 24601 steen Blauw en 7767 steeu Wit. ROTTERDAM, 25 Maart. De pijjzen der rurdappelen zijnSpnische Jammen 2.50 a 3.40. Flakkeesche f 2.— a 2.50. Zeeuwsche Blau we f 1.75 4 2 00. Magnum bonum, f a Cham pions f 1.40 a 1.60 Jammen Poters f 1.00 a 1 30. Duitsche roode f aHamburgers fa 's-GRAVENHAGE, 24 Maart. Boter. Per vat van 40 kilo: le qual, f 48 4 50, 2e qual. f 40 a 47 a'zoo per kilo le qnal f 1.20 4 1.25, 2e do. f 1 a 1.174. LEIDEN, 21 Maart. Op de hede:-. gehouden veemarkt waren aanvoeren en prjj zen als volgt paarden f 4 0 veulens f 4 5 stic- ren f 70 4 300, 165 kalf- en melkkoeien f 104 4 270, 92 vare dito f 95 4 235, 98 vette ossen en koeien f 143 4 300 66 4 78 c. per kilo 0 graskalveren f 4 15 vette dito f 49 4 90, 85 a 105 c. per kilo, 153 nuohtere dito f 3.00 4 11.—110 vette scbapen f 25 4 36.-, 60 4 65 c. per kilo, 330 weide dito f 19 4 32.0 lammeren 4 92 magere varkens flG 4 46, 274 biggen f 8,00 4 13. Kaas. Heden waren aangevoerd 6 partqen. Gondschekaas f 20 4 26, Edamscbe f alles per 50 kilo. AMSTERDAM, 24 Ma rt. Op de veemarkt waren aangevoerd 671 runderen, van welke de prgzen waren: vette lste qual. f 0.72 4 0.77, dito 2de qnal. f 0.67, dito 3e qnal. I 0.57 per kilo; melk- en kaifkoeien, fl60 4 230, vette kalveren le qua! f 0.00 2e qual fO.OO per kg., 2 graskalveren 1 a f ,115 nnchtere kalveren 8 a 12, 26 schapen, f a lammeren f a f 296 vette varkens 46 4 60 e. per kilo. AMSTERDAM, 24 Maart. Pryzen der aardappelen op beden: Friesche Dokknmmer jammen f 2.30 4 f 2.50, dito Franeker f 2.— 4 2.30, dito Engelsche jammen f 1.60, 4 1.70. Zeeuwsche Spuische jammen f 1.90 a 3.25 dito Flakkeesche f O.CO 4 f 0.09, dito blauwe f .4 Gelderscbe blauwe f 2.30 a 2.40. Zeeuwsche dito f 1.90 4 2.30, Hamburgers f 3.20 4 3.50, roode f 0.00 a 0.00, Hillegommer f 4 alles per hect. LONDEN, 20 Maart. Ter veemarkt werden aangevoerd 2000 Runderen, 9000 Schapen, 270 Kalveren en 10 Varkens. Prjjzen der Rnnderen 2/4 4 5/- Scbapen, 4/9 4 7/-Kal veren 3/9 4 6/8 en Varkens 2/4 4 4/2 per steen. pOt. 22 Mrt. 24 Mrt. 25 Mrt_ Nederl. Certiflc. Werk. Schuld. 24 814 81 81f# 96} S SB 964 96} b Obi. 34 103 103 1024 Hongarjje, Goudleening 1881 4 854 'Jontenryk, Obi. in pap-Mei. 6 72# 724 72& xilv. Jan./Juli. 5 73 724# 724 Portugal, Oblig. 1888/89 44 91# 924 Rusland, Oblig. 1864 10006 102H 1024 102& 2e Oost. Loening 5 644 64} 64} 186® 2e leeu. 100 44 1004# 1004# 1875 G. 60-100 44 100A 100} 1880gecons4 884# 88| 89 b 1889 4 904 904 904 1867/1869. 4 93f# 9344 9344 Spanje, Perpetueele Schuld. 4 Turkqe, Gepriv5 694 68} 914 92 92& Obi. Alg. Schuld Gee. Ser.D. 1?4£ 18 18 Egypte, Obi. 18764 94 94} 93} 76 76 76} Peru, Obi. 1870 ger6 184 b 1872 5 1541 16 15} 50| 61} tmeriku, Maxwell v. A. gest. 10| 104 10} Incomb. Gestemp. 15} 154 154 Rusland, Gr. Sp. My. A5 119} 1194 1194 Zweden, Zw.-Noorw C. v. O. 5 20 19^ 184 Amerika, Atckisons T. C. v. A. 374* 374 374# Central Pacific. Aand 3144 304 30} L. v. A. Den-er Rio Gr. 15 144 14} Flor. Centr. P.C. v.gew.A. 7A 74 74 Lonisv. Nas. O. v. A. 844 834 834# Miss. Kanas T. C. Aand. ABB Alg.Gec.Hyp.Obl.5 644 63 N.-Y. L. Erie a West A Ontario Cert. v. A. 174 174 174 D. Pac. Hoofdl. Cert. v. A. 61} 618 62 Wab St. L. C. v. A gestemp. 29} Western N. Y. P. Ct. v. Aand. 84 84 8?# b b Obi. 2e Hyp. 314 324 324 Canada South. C. v. A 55 55} Pacific. A 71} 714 Niet officieele. 3 pCt. Obi. Panama 64 6iw 64 Eerste Tranvaalsche Gondmyn 124# Aand. Pen. K^per My. le Serie 7 8 7}

De Schiedammer | 1890 | | pagina 3