Roou; tweede prijs f 30.— toegekend aan No. 187, J. A. de Lijster te Petiiis. No. 17. Voor de zes iijnste en zwaarste eenjarige weide- sehapen, onverschillig van welk ras. Eerste prjjs f 15. toegekend aan No. 187, C. J. Veenman te Ouwerschie; tweede prijs flO.toegekend aan No. 196, A. C. van den Akker te Hazerswoude; derde prijg 15.toegekend aan No. 198, 0. J. Veenman te Ouwerschie No. 18. Voor den beaten springram, twee jaren of ouder. Eerste prijs f 20.toegekend aan No. 206, N. Levie te Eede; tweede prjjs f 10.toegekend aan No. 200, A. Groe- newegen te Bleiswyk. No. 20. Voor den bcsten beer, twee jaren of ouder. Eerste prijs f 15. toegekend aan No. 212, J. den Toom, te Berkeltweede prijs f 10. niet toegekend. No. 21. Voor den besten beer, een jaar oud. Eerste prys f 10.toegekend aan No 213, J. C. Koene, te Hillegers- berg; tweede prjjs f 5niet toegekend. D. Pluimgedierte. c. Knifkippen. Eerste prjjs f 5, toegekend aan No. 227, J. Klein, te Schiedam; tweede prjjs f2.50, toegekend aan No. 230, J. de Brujjn, te Gouderak. g. Padnakippen. Eerste prjjs f 5, toegekend aan No. 250, H. Coert te Molenaarsgraaf. Tweede prijs f 2.50, toegekend aan No. 252, L. van Dijk te Schiedam. m. Bantamkippen. Eerste prjjs f 6, toegekend aan No. 267, L. H. Visser te Kralingen. 2e pr. f 2.50, toegekend aan No. 269, J. Barendregt N.Kz te Maassluis. d. Grauwe schieteenden. Een prijs van f 5, toegekend aan No. 360, L. van Djjk to Schiedam. De verkieziug van een lid der Tweede Kainer voor het hoofdkiesdistrict Delft (vac,Fabius) zal plaats hebben op Dinsdag 22 April, en herstem- ming, zoo die noodig is, op Dinsdag 6 Mei. Het Haagsche Dagbl. deelt mede, dat tbans in het //Oranje-Hotel" te Sckeveningen, de apparte- menten zijn besteld, voor het verblijf van prins Albert van Pruisen in het aanstaande seizoen. De prins zal vergezeld zijn van twee zijner zonen, terwijl de prinses dit jaar niet korat. De aankomst is bepaald op 13 of 14 Juli a. s. Wij ontvingen een nommer van de ,/Moni- teur lllustre des Expositions Internationales," waarin een uitvoerige, door illustraties opgehelderde be- schrijving vo<jrkomt van de gunstig bekende brou- werij ,/De Gekroonde Valk" van de heeren Van Vollenhoven Co. te Amsterdam. Het doel dezer beschrijving is natuurlijk om aan genoemde inrich- ting nog meerdere bekendheid in Erankrijk te ge ven. Dat overigens de naarn van Vollenhovens biersoorten in dit land een goeden klank heeft blijkt uit het feit dat reeds te Parijs, Marseille, Bordeaux, Rijssel, Havre en Rouaan depots zijn gevestigd. Ook te Lausanne zoowel als te Brus- sel worden deze bieren met succes verkocht. Heden zal voor het eerst aan de universiteit te Amsterdam naar den dokterstitel worden gedon- gen door eene vrouwelijke student. Mejuff. M. C. du Saar, arts en adsistentie bij prof. W. M. Gun ning, hoopt dan den dokterstitel in de geneeskunde te verkrijgen. Door do politie te Delft is proces-verbaol opgemaakt tegen een der handelaars in boter aldaar, wegens overtreding van art. 2 der wet van den 23sten Juni 1889. Negen-en-twintig Officieren van de Rotter- damsche Schutterij hebben, naar aanleiding van de hun door den Minister van Binnenlandsche Zaken toegediende scherpe berisping, waarvoor geen enkel motief was bijgebracht, hun ontslag bij den Koning ingediend. Het aandeel van de provincie Zeid-Hollaud in de lichting miliciens van dit jaar bedraagt 2050 man. Hiervan worden ingedeeld 150 bij het regiment grenadiers en jagers, 400 bij het 8e, 780 bij het 4e en 100 bij het 6e regiment infanterie; 100 bij het 3e regiment huzaren 125 bij het 2e en 25 bij het 3e regiment veldartillerie33 bij le, 99 bij het 2e en 150 bij het 4e reg. vest.- artilleriej 27 bij het korps pontonniers, 20 bij het torpedisten en 41 bij het korps genietroepen. Bij het regiment grenadiers en jagers v orden ingedeeld 710 miliciens der lichting van 1890, en wel 150 uit Zuid-Holland, 30 uit Noord-Holland, 170 uit Eriesland, 120 uit Overijssel, 110 uit Groningen en 80 uit Drenthe. Bij het 3e regiment huzaren 100 millicieus uit Zuid-Holland en 25 uit Noord-Holland. - Nieuwe aardappelen In de Friesche gemeente Wonseradeel zijn reeds aardappelen gerooid van den kouden grond, die tamelijk goed van smaak zijn. in Great Grillstraat met het kleine zilveren pijpje in den mond, waaruit blauwe wolken kwamen, die de kamer met haar scherpen geur vervulden. Een trek van rustig welbehagen teekende zich op zijn gelaat, terwijl zijn lippen zich bewogen om een onderdrukle alleenspraak te houden. Het is alles in orde. Mijn wil werkt. Wie had ooit gedacht, dat ik zoo'n handelbaren jongen gevonden had. Craddock Lipthwaite, je fortuin is gemaakt. Ik heb hem met mijn geest gevolgd en hij heeft het goed afgebracht. Wat hebben die Iersche bloedhond en die Atnerikaansche halsafsnijder wel mal gekekeu. Ik kan hier op inijn gemak blijven zitlen, aan al de draadjes trekken en wanneer het tijd is, werp ik den lont in het kruit. Dan gaat het //pang" en de politie zal mij niet hinderen. Hoe mijn vriend David er zich dan uitredden moet, weet ik niet. Ik vrees, dat hij dan wel ill het onderzoek betrokken zal worden maar dan zal ik wel zorgen, dat de politie hem niet kan uithooren. Och ja, het is toch hetzelfde voor den armen drommeldiezelfde wil, die Robert Mercer in de rivier deed loopen, zal David Acland ook wel op de een of andere manier weghelpen. Maar nu is het nog geen tijd. Robert was een dwaas, maar David kan goede diensten bewijzen. Ziezoo, nu komt hij terug, ik zal hem een dag vrijgeven, om zijn meisje op te zoeken. Kom, kom, laat de dwaas pret hebben voor den korten tijd, die hij nog mag leven." Terwijl hij deze alleenspraak hield, ging de deur open en trad David binnen. „w«i, vert run wb.are afgezant.," rie.p Lipthwaite, I op taande, uit., u-rwijl cell giiiulacn oin ztju uioud De handel in aardappelen in de Hoeksche waard, Overflakkee en Voorne en Futten, bepaalde zich in den laatsten tijd uitsluitend tot de puikste soorten. lu de Hoeksche waard werd een enkel partijtje verkocht voor f 3, terwijl in Flakkee voor het allerpuikste f 2.50 besteed werd. Mindere soorten waren onverkoopbaar. De velden in de omstreken van Haarlem beginnen zich met kleuren te dekken. Enkele hyacintsoorten zijn reeds ontloken en binnen wei- nige dagen zal „de bloemenzee" in al haar heerlijk- heid prijken. Voor hen, die voornemens zijn, de bloemeuvel- den te komen bewonderen, is het raadzaam dit te doen tusschen 1 April en Paschen, daar omstreeks dien tijd, de voile bloei zal zijn ingetreden. Een waarschuwing voor onderwijzers en anderen die somtijds wat hardhandig te werk gaan bij de opvoeding van kinderen. Een dertienjarige knaap uit Heteren is, weinige uren nadat hij uit school kwam, overleden. Men zegt, dat hij van een onderwijzer een slag op het hoofd had gekregen. Men schrijft uit Enschede aan de N. li. C. De werkstaking bij de firma Ter Kuile Mors- man duurt helaas nog steeds voort. Het is zeer te bejammeren, dat onze, voor het grootste deel goedgezinde arbeiders en neringdoenden, door soci- alistische invloeden alsnog blijven bijdragen tot ondersteuning der werkstakers, en zoodoende rne- dewerken tot bestendiging van eenen toestand, die klaarblijkelijk zeer nadeelige gevolgen moet na zich sleepen. Moeten winkeliers en andere neringdoenden al spoedig ondervinden, dat er door de staking minder geld in omloop wordt gebracht, aan de welvaart van Twente, gebaseerd op den geregelden vooruitgang der industrie, zal ze een gevoeligen knak toebrengen, aangezien nu reeds eenige voor- genomen uitbreidingen voorloopig voor een jaar zijn uitgesteldwaardoor arbeidersgezinnen voor hunne aankoraende kinderen ook rechtslreeks zwaar moeten worden getroffen, zoodat armoede het ge- volg zal zijn. In deze hoogst onrechtvaardige staking kunnen fabrikanten naderhand geformuleerde eischen in geen geval inwilligen, afgezien nog van het feit, dat de loonen hier hooger zijn dan in de omliggende plaatsen, terwijl men toch de concurrentie moet volhouden, en er zal derhalve in eene eerstdaags te houden vergaderiug van fabrikanten, onder meer, ernstig worden overwogen, of in de gegeven om- standighedeu de noodzakelijkheid gebiedt, gezamen- lijk of de loonen in overeenstemming te brengen met omliggende gemeenten, hetwelk ongeveer gelijk staat met 10 pet. verlaging, of short time te werken, of tijdelijk alle fabrieken te sluiteu Voor 6 plaatsen als adspirant-administrateur bij de Nederlandsch-Amerikaansche Stoomvaart- maatschappij, opengesteld voor jongelieden tusschen tusschen de 20 en 25 jaren, hebben zich 364 sollicitanten aangemeld. Een treurig jubileum. Woensdag 26 Maart, is 't zeventien jaren geleden, dat de oorlog aan Atjeh werd verklaard. Dezer dagen bood de Holland-California Tra ding-Company, waarvan te Rotterdam een filiaal is gevestigd, Z. M. den Koning ten geschenke aan, eene proeve Californische wijnen en ingelegde vrnch- ten, en eene collectie geconfijte vruchten aan Hare Koninklijke Hoogheid, Prinses Wilhelmina der Ne- derlanden. In een hoogst vleiend schrijven mocht genoemde dierectie Zr. Ms. dank daarvoor in ont- vangst nemen, terwijl eenige dagen later eene belang- rijke bestelling op ingelegde vruchten volgde, wat zeker pleit voor de kwaliteit dezer Californische voortbrengselen. Volgens het thans verschenen elfde jaarver- slag van de Unie ,/Een school met den Bijbel", is het aantal plaatselijke comites met 6 verminderd en bedraagt nu 588. De Augustus-collecte bedroeg over 1889 f 91,805 of ongeveer f 1400 minder dan in 1888. Het aautal scholen met den Bijbel is in dat jaar met 8 vermeerderd en geklommeu tot 488, met 80,889 leerlingen. D, ze scholen hebben eene waarde speelde, //ben je van je zending terug? Hoe staan je nieuwe kennissen je aan? Ik beloof je, dat je veel van hen zult zien, voordat gij met hen klaar zijt. Komaan, het rapport." David herhaalde nu werktuigelijk de hoeveel- heden dynamiet en de huizen, die aangekocht waren. Craddock Lipthwaite fronste zijn wenkbrauwen. /,Ezels," bromde hij, „zij verknoeien den boel, in den tijd dat zij over den prijs der huizen dingen, had ik al de huizen, die ik noodig had reeds gekocht. Het ontbreekt ons niet aan fondsen. Onze partij- genooten aan de andere zijde van den grooten vijver,* zijn niet achtergebleven, en zelfs de ge- ringste dienstbode op het eilaud** heeft geofferd. Wanneer de slag gestagen wordt, dan kan ik, Crad dock Lipthwaite, die de ziel van alles was, mijn belooning eischen. Zal ik de Koning van mijn vrijgemaakt volk wezen, de eerste van een nieuwe dy- nastieof zal ik tevredeu zijn met den roem van mijn dadeu Zal ik dat leven van gemak en weelde lijden, waarvan ik altijd gedroomd heb, en dat het slot van den loopbaan moet zijn, van hem, die in de diepste schuilhoeken der natuurisdoorgedrongen?" //Gij hebt gedaan, wat gij moest doen," voegde hij David toe, //gij krijgt nu vrij af. Vergeel al hetgeen gij gehoord hebt, laat niet het geringste spoor van al hetgeeu gij gezien en ondervonden hebt, in uw geheugen blijven. Streef niet tegen, het is mijn wil, over een paar uur krijgt gij den uwen terugmaar denk er om, waar gij zijt, mijn kracht kan u bereiken en mijn invloed kan u aan mijn voeten brengen." Am de andere zijde van den Occam, dns Amerika. leriaud. van f 4.880,000, terwijl aan het jaarlijksch onder- houd en de instandhouding bijna f 1.6ie,000 wordt besteed. Thans zijn nog 12 scholen in aanbouw, die waarschijnlijk in den loop van dit jaar zullen ge- opend worden, alste Zuidland, Oldeboorn, Eiber- gen (reeds geopend,) Eede, Zutfen, Oud-Loosdrecht, Weslbroek, Mijdrecht (2 scholen), Atneide, Heinen- oord en Driebrugge. Ktimpeu aan de Lek zal weldra electrisch verlicht worden, en wel van het bestaande elec- trisch-lichtstation te Kinderdijk uit. De lichtkabel gaat onder water do >r de Lek en zal te Krimpen onder den grond worden aaugebracht. De tot ale afstand bedraagt ongeveer 5 K M., terwijl de eerste lamp op 1200 M. van het station zal branden. Voorloopig zullen ongeveer 100 gloeilauipen van 10 normaalkaarsen worden aangesloten. Ook de straatverlichting zal electrisch zijn. Tot deelneming aan den zangerswedstrijd, uitgeschreven door de Kouinklijke Marmenzangver- eeniging //Zang en Vriendschap," te Haarlem, in de maand Juli a. s. te houden, hebben zich tot nu toe 22 zangvereenigingen laten inschrijven. Uit ons land wordt, naar onze buren bewe- ren, niet alleen kunstboter onder den naarn van ,/fijnste Hollandsche tafelboter" naar Duitschland geexporteerd, maar ook Amerikaansch als Hollandsch spek. De firma Lenziug en Schiifler te Schiittorf had hiervan 10,550 pond verkocht aan den fabri- kant Hunkemoller te Lingen. Aan het grens- kanloor van Gildenhaus (via Oldeuzaal) had deze daarvoor 1055 mark invoerrecht betaald, maar daar werd tevens ontdekt, dat het spek niet van Hol- landschen, maar van Amerikaauschen oursprong was. Het werd in beslag genomen en naar de D. L. Pr, beweert, zal de geheele partij vernietigd worden. Van den anderen kant heeft het pruissische minis- terie bij alle landraden en burgemeesters der Rijn- provincie geiuformeerd naar den omvang van den invoer van boter uit ons land, die over het alge- meen verdacht wordt van zoo al niet zuivere mar- garineboter te wezen, dan daarmede toch geducht te zijn verknoeid. Onze landgenooten, die zich het eene en het andere veroorloveu, deuken waar schijnlijk dat zij hun pate it niet hebben genomen om handel te drijven in eerlijkheid'' zooals een Berlijnsch blad onlangs ernstig meende. Schiedam, 28 Maart. Woensdagmiddag heeft de Raad onzer Gemeente beslist omtrent de ontwerpen verordening op het heffen van plaatselijke directe belasting onder den naam van Spuigeld en van Straatgeld. Spoedig viel die beslissing niet. Een zitting die van 25 J uur duurde, was daarvoor noodig. Had de behandeling van die ontwerpen Maandag plaats moe ten hebben, dan zou het een zitting ge worden zijn, die door zijn langen duur stellig haars gelijke niet had gehad. De heer Tak opent de rij van sprekers. Hij brengt in her- innering, hoe het oorspronkelijk streven bij het heffen van nieuwe belasting was, om hen te treffen, die diensten trokken van gemeentewerken, doch daarvoor niets betaalden, doordien zij buiten de gemeente woonden. Hoe bij de aanhangige ont werpen de gemeentenaren voornamelijk getroffen worden. Dit nu acht spreker onverantwoord. De toestand der fabrieken is reeds van dien aard, spreker hangt een weinig schitterend tafe- reel op, dat geen zwaardere lasten daarop mogen gelegd worden. De eenige billijke belasting is zijns inziens een inkomsten- of verteeringsbelasting, en hij hoopt dat een zoodanig voorstel zal ingediend worden. Hij zal tegen beide ontwerpen zijn stem uit- brengen. De Heer Knappert stelt in het licht de groote behoefte, die aan een nieuwe belasting bestaat en waardoor de tijd ontbreekt om thans nog eens van meet af aan te beginnen. Wat betreft het onbillijke om de branderijen zwaarder te treffen dan andere gebouwen, dit kan hij niet inzien. Immers die het meeste diensten ontvangt, moet ook het meeste betalen. De heer Tak zegt, dat niet gegeven kan worden, waar niet is, De heer Schuurman vraagt of de heer Tak een motie wil stellen, of eenvoudig zijn stem motiveeren. De heer Tak stelt daarop een motie, waarin de beide ont werpen als niet gesehikt ter zijde worden gesteld, en een inkom sten- of verteeringsbelasting wordt gevraagd. Zij wordt ondersteund door de heeren Schieveen en Den Breems. Hieruit ontspint zich een uitvoerige discussie, waarin de voor- zitter zijn voorstel verdedigt en de geopperde bezwaren tracht te weerleggen. Hij wijst op het groote nut die in de waterver- versehingswerken aan de gemeente zullen opleveren; toont aan hoe zij thans van de Hoogheemraadschappen van Schieland en Delfland af hangt, of verseh water wordt ingelaten, terwijl, wan neer die werken gereed zijn, zoo noodig tweemaal de 24 uur de gemeente van geheel verseh water kan voorzien worden. De heer Hoogendam doet de vraag of over de motie of over het ontwerp gediscussieerd wordt. Hij geeft in overweging om die ontwerpen het eerst te behandelen, dan zal blijken wat daarvan met amendementen te maken is. De voorsteller zal die Plotseling scheen David als uit een diepen slaap te ontwaken, hij streek zijn hand over zijn voor- hoofd en oogen, en keek met de grootste verba- zing Craddock Lipthwaite aan. n He ben ik hier riep hij uit, /;ik dacht dat ik geweest was hier hield hij op, want hij was niet in staat zich een denkbeeld te vormen uit alles wat hem verward door het hoofd vloog. //Wel Acland," zeide Lipthwaite met een vrien- delijk lachje, „gij zult het mij niet kwalijk nemen, hoop ik, maar gij zijt waarlijk de grootste slaapkop, die ik ooit ontmoet heb. Wij namen een goed ontbijt, en rookten daarna behoorlijk onze sigaar, ik bestelde van de fijne en uitgezochte kostjes, die ik hier en daar al op de wereld gegeten had, gij hebt daar stellig geen acht op geslagen, want nu vliegt gij op en verbeeldt u, ergens anders te zijn geweest. Maar dat is niets, ik zal het unog wel eens vertellen, ik ben het geduld in persoon vergeef nu maar dat zoo vrij ben, om u voor heden goeden dag te zeggen, want uw aangenaam gezelschap heeft mij belet, verscheidene brieven te schrijven, welk werk ik niet tot morgen verschui- ven kan." David keek hem steeds met een verwilderden blik aan, en ging toen met langzame en onzekere stappen naar de deur. Toen hij beneden kwam en zich in zijn armstoel wierp, en zijn gloeiend hoofd met zijn hand ondersteunde, poogde hij zich te ver- geefs te herinneren, wat er met hem bij den salon- bewoner gebeurd was. Uren lang was hij daar geweest. Wat had hij in dien tijd gedaan Hoe meer hij zich iets van hetgeen er in dien tijd was voorgevallen herinneren wilde, hoe verwarder zijn toch wel willen aannemen, wanneer zij blijken goed te zijn? De heer Tak trekt hierop zijn motie in. Alsnu stelt de voorzitter aan de orde, het ontwerp «Straat geld" van de heer Elzevier Dom. De heer Den Breems doet de vraag of het niet beter zou zijn, eerst het ontwerp Spuigeld" in behandeling te nemen, omdat dit de meeste kans heeft om te worden aangenomen. De Voorzitter laat dit aan de beslissing van den Raad over. Hierop in rondvraag gebracht, wordt met 10 stemmen tegen 6 besloten het ontwerp Spuigeld" eerst te behandelen. (De heer Elzevier Dom onthield zich van stemming.) De heer Elzevier Dom opent de algemeene beschouwing, en somt zijn bezwaren op tegen dit ontwerp. In de eerste plaats trckt hij de regelmatigheid van de huurwaarden als grondslag in twijfel. In de tweede plaats vindt hij de lasten niet evenredig verdeeld naar de diensten; in de derde plaats worden de bewo- ners van Oud-Mathinesse voorloopig niet getroffen, en de be- woners in de Konijnenbuurt nimmer. Ook de heer Hoogendam geeft thans uiting aan zijn bez waar. 600 personen, die personeele belasting betalen, worden door dit ontwerp niet getroffen. Bovendien acht hij de branderijen te zwaar belast. Ook de heer Den Breems deelt zijn bezwaren mede. Behalve de reeds door andere geopperde, beschouwt hij deze belasting slechts als een verhoogde grondbelasting. Die verhooging is voor bebouwde eigendommen 1/4, voor onbebouwde 19. De voorzitter repliceert op al deze bezwaren, en weerlegt die zoo goed mogelijk. Nog eenige tijd wordt deze discussie voort- gezet, totdat eindelijk wordt overgegean tot de artikelsgewijze behandeling van het ontwerp. Al dadelijk wordt op artikel 1 een wijziging voorgesteld door den heer Schuurman. Deze wenscht den datum waarop de wet in werking zal treden, te wijzigen zoo, dat die na het aannemen valt, aangezien zij anders van terugwerkende kracht zou zijn. Aan dit bezwaar wordt door den voorsteller gaarne tegemoet gekomen en den datum gesteld op 1 April. Ook tegen den naam //Spuigeld" wordt bezwaar gemaakt. Immers is deze belasting niet alleen voor het bestrijden der onkosten veroorzaakt door de waterververschingswerken, maar ook voor andere openbare werken. Ook aan dit bezwaar wordt na ampele bespreking tegemoet gekomen, door bijvoeging der woordenen andere werjeen. Hierna in stemming gebracht wordt artikel 1 aangenomen, met 11 tegen 6 stemmen. Artikel 2 wordt op een verschrikkelijke manier onder handen genomen. De heeren Visser, Den Breems, Tak en Hoogendam bestrijden het op verschillende grondenop een punt zijn zij het alien eensde branderijen worden te zwaar belast. De heer Knappert voert daartegen aan: dat in 1895 de grond belasting zal moeten herzien worden (eens in de 20 jaar) en dat die dan natuurlijk sterk vermindert. Daardoor zullen de branderijen van een groot deel der nu op hen drukkende lasten verlicht worden, waarom het mogeliik is, thans reeds nieuwe lasten op te leggen. Daarmede heeft hij echter dus de bestrijders niet bekeerd. De heer Visser stelt voor, de volgende wijziging: de geheele 2e alinea laten vervallen en daarvoor in de plaats stellen lo. dat van perceelen, geschat naar een belastbare opbrengst van f 60-en daarboven, belasting verschuldigd is, en 2o. dat daarvan in stede van 2 pCt. ten hoogste 4 pCt. zal geheven worden. Die bijvoeging was noodig om tot hetzelfde eindcijfer te kun nen geraken. Ook over dit voorstel werd zeer uitvoerig gedis cussieerd, doch had tot resultaat dat het werd aangenomen, met 16 stemmen tegen 1 (de heer J. B. Nolet). Artikel 3 wordt na eenige bespreking aangenomen, nadat door den heer Bergsma een wijziging was voorgesteld, zoodat voorzien werd in de gevallen, waarbij perceelen ten andermans name stonden geboekt. De heer Schuurman had nog een artikel 4 om te voorzien in het geval, dat een perceel gedurende eenigen tijd niet in gebruik mocht zijn, of van het genot der werken verstoken was, voor welken tijd geen belasting kon geheven worden. Dit artikel werd door den voorsteller overgenomen, en daarop door den Raad aangenomen. De heer Visser had nog een 5e artikel aan het ontwerp toe te voegen, hetwelk de bepaling bevatte, dat deze wet herzien moet zijn, voor 1 Jan. 1893. Ook dit artikel werd door den voorsteller overgenomen, en door den Raad aangenomen. En hiermede was de artikelsgewijze behandeling van het eerste gedeelte van het ontwerp afgeloopen, waarna het in zijn geheel in stemming werd gebracht, en aangenomen met 10 stemmen tegen 7. Het was inmiddels half zes geworden, en nog moest het J2e gedeelte in behandeling komen. Reeds maakten eenige leden aanstalten om heen te gaan, toen de heer Schuurman het voor stel deed, om over het gedeelte, de invordering betreffende, maar in eens in zijn geheel te stemmen. Geen der leden maakte daartegen bezwaar, zoodat daartoe onmiddellijk werd overgegaan. De uitslag daarvan was, dat ook dit gedeelte werd aangenomen. Voor de vereeniging //Volksonderwijs" afd. Schiedam, zal Dinsdag 1 April a.s. in het lokaal z/Paulus" als spreker optreden, de heer Mr. J. A. Levy van Amsterdam. Tot oudeiwerp zal spreker nemen De Slaatsrechterlijke stelling der volksschool naar den Minister van Binnenl. Zaken. Daarbij zal gelegenheid tot debat gegeven worden. Z. D. Hoogw. de Bisschop van Haarlem heeft den Weleerw. heer H. G. Klaphake benoemd tot Kapelaan alhier (O. L. Vr. Visitatie) Tot pastoor te Ond-Beierland is benoemd de Eerw. heer J. Th. J. Filbry, kapelaan alhier. Het lokaal aan de Lange-Haven alhier, waarin de Ned. Ger. kerk (doleerende) haar godsdienst- oefeningen heeft gehouden, zal vermoedelijk door het Leger des Heils worden in gebruik genomen. brein werd het was of er dan een wolk over dat verledeu geschoven werd. Met een zucht van wan- hoop stoud hij op, en liep onrustig de kamer op en neer. Ten slotte werd hem het vertrek te beuauwd, en ofschoon hij zich erg vermoeid ge- voelde, zonder te weten waaraan dit te moeten toeschrijven, zette hij toch ten slotte zijn hoed op en ging naar zijn meisje. Het was prachtig weer, en terwijl David langs de drukke straten liep, vielen hem de aanlokke- lijke winkeletalages, de opgeruimde gelaatstrekken der voorbijgangers, en al dat drukke gewoel, dat het dagelijksch leven in een wereldstad kenteekent, meer dan anders in het oog. Hij werd opgeruim- der, het was alsof hem een pak van het hart was gevallen, en met snelle schreden ging hij op zijn doel af. Hij vond Rhoda alleen te huis; haar tante was uit, om boodschappen te doen. Toen zij haar minnaar hoorde, sprong zij op en snelde hem tege moet met een onmiskenbaren blijden trek op haar gelaat. Rhoda was een slank, bevallig meisje, met schoone vormen en met prachtige lokken. Zij had lieftal- lige trekken, donkerbruine oogenverder teekende haar gelaat een vastheid van geest en een wil, die voor geen hinderpaal terugdeinsde. „Wel, David," riep zij uit en bleef toen plot seling stekeu, //wat is er met je gebeurd z/Wat is er dan voor bijzonders aan mij te zien vroeg David verwonderd over dien uitroep. (Wordt vervolyd).

De Schiedammer | 1890 | | pagina 2