Burgerlijke Stand. RECHTZAKE N. muziek- en fanfare-gezelschappeti, cm een Zuid- hollandschen bond van dergelijke gezelschappen op te richten. Te Wolvega is een socialistische vrouwen- vereeniging opgericht, die haar vergaderingen hondt in den rnolen van den heet Hooisma, aldaar. Deze vereeniging telt reeds 50 leden. Door verkeerde opgave in een der alinanak- ken werden Woensdagmorgen ongeveer 200 run- deren op de marktplaats te Doesburg aangevoerd. Er waren weinig kooplieden aanwezig, zoodat er bijna geeu handel was. De groote voorjaarsmarkt wordt eerst Wotnsdag a.s. gehouden. Een zoogenaamde anti-spiritist, zich noemende kapitein Geo, had Zondag te Leeuwarden op ruiine schaal bons verspreid, geldig voor twee personeu, zonder entree, voor eene door hem in de zaal van de wed. Van der Wielen te geven voorstelling. Velen, hierdoor natuurlijk in den waan gebracht, dat de voorstelling geheel gratis zou worden ge- geven, waren er opgekomen. De man had er ech- ter iets op gevonden. Bij het binnenkomen der zaal werd ieder verplicht een program ma aan te nemen en entree te betalen. De burgeineester, van de zaak door de politie onderricht, verbood alsnu de voorstelling, daar de bedriegelijke wijze van handelen ongetwijfeld tot ontevredenheid en daardoor tot wanorde bij het gemengd publiek zou he bben aanleiding gegeven. Schiedam, 9 Mei. De 56e vergadering der Gewestelijke Ver eeniging Zuid-Holland van Onderwijs zal dit jaar op 31 Mei alhier gehouden worden. Behalve de huishoudelijke werkzaamheden, zal de heer Lands man van Rotterdam spreken over het verbaud tusschen wetenschap en volksonderwijs, de heer Prins van Leiden over het onderwijs in het natuur- teekenen en de heer Ligthart van 's Gravenhage over den mensch van de Genestet. De Schiedamsche tooneelvereeniging /Thalia" zal heden (Zaterdagavond) een //Grande Soiree amusante en Bal" geven, ter gelegenheid van het 12^-jarig bestaan der vereeniging. Mag het filigrainwerk niet iets nieuws ge- noemd worden, de verschillende soorten van bloe- men, die inejuffrouw Pape daar van vervaardigt, waren voor het grootste gedeelte hier nog niet bekend. De belangstelling, welke het verwekt is dan ook algemeen. Velen hebben zich reeds aan- gemeld, om dit aardige en oogelijke handwerk te leeren, wat met het oog op den geringen prijs van het onderricht niet te verwonderen is. Onze stadgenoot, de heer Th. J. H. Mou- wens, slaagde te 's-Hage voor het examen L. O. Dat men tocb steeds de meeste voorzorg met licht in acht moet nemen, leert ons wederom het volgende voorbeeld. Bij Hodes in de Boter- straat werd een gordijn opgehangen, maar ongeluk- kig kwam dit boven de lamp, zoodat het vlam vatte. Het iurkie, dat het dochtertje den vol- genaen morgen als bruldje moest aan hebbcu, vatte eveneens vlam. Gelukkig kon alles nog bij- tijds met een wollen deken gesmoord worden, zoodat verdere ongelukken voorkomen werden. Het 9-jarig zoontje van den heer v. E., alhier, had voor eenige dagen het ongeluk van het balkon van de in gang zijnde stoomtram, aan den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam, te vallen, waar- door hij met den linkervoet in aanraking kwam met de tram. Door den conducteur naar het zieken- huis vervoerd zijnde, bleek het daar, dat de groote toon ernstig gekwetst was. Woensdagmorgen werd door de politie op de Lange haven een zekeren E. Z. aangehouden, die aldaar bedelde en die pas eenige dagen te voren was ontslagen uit een der Rijksgestichten. Hij zal er nu zeer waarschijnlijk weder worden op- genomen. Dinsdagavond was men bezig uit een der met jenever gevulde fustendie achter in de Konijnenbuurt waren uitgeslagen, jeaever te stelen. Men werd in die bezigheid verhinderd door de komst van kommiezen en de dader zal zich ver- moedelijk voor de justitie moeten verantwoorden. ghes had ook eens woorden met zijn meisje, mis Pini, een schatrijke erfdochter uit Indie, zij wilden van elkander af, maar ik bracht de zaak in orde. Nu kregen zij elkaar wel niet, want het dwaze kind ging er met een dokter van door, die van geloof veranderde, die toen ging dobbelen en eindelijk in de gevangenis stierf; maar dat alles maakt niet uit. Ik had de zaak toch in orde gebracht." ,/Gij zijt de slimste en meest diplomatische tante der wereld," riep Rhoda, en vloog de oude vrouw om den hals. Toen scheen de toekomst voor het meisje weer even schoon als vroeger, zij had haar David bij zich en het beeld van dien Craddock Liphtwaite, met zijn verschrikkelijken wil, scheen o zoo ver verwijderd te zijn. ,/Kom," zeide Rhoda, terwijl zij naast David op de sofa ging zitten, //vertel mij nu eens, hoe gaat het met het kookboek ,/Ik heb er in den laatsten tijd niet veel aan gedaan," zeide David, zijn hand over zijn voorhoofd strijkende. //Hoe, dat kan ik niet verklaren, maar het schijnt, dat ik geen tijd heb om er iets aan te doen." 7En, zeg mij nu eens, wie heeft uw tijd in be- slag genomen, gij slechte jongen zei Rhoda sehertsend. Met mijn persoontje hebt gij u niet bezig gehouden, want ik heb u in geruimen tijd niet gezien, en ik zal erg jaloersch worden, als gij mij uw wegblijven niet verklaart." Toen het gesprek die richting nam, stond Tante Dorothea op, en zorgde, dat haar kleederen genoeg ruischten en dat de deur hard dicht sloeg, opdat het paartje vooral zoude bemerken, dat het van haar tegenwoordigheid ontslagen was, zoodat zij nu een Ouwerschie, 9 Mei. Dezer dagen deed het bericht de ronde in verschillende bladen, dat in het land van den landbouwer B. een schaap zou geslacht zijn, waarvan het vleesch was medegeno- men, terwijl de beenderen waren weggeworpen. Uit door ons ingewonnen information echter blijkt, dat dit bericht tamelijk scheef de wereld is ingezonden. Vd<5r een paar maanden is bij den landbouwer Schouten een schaap in de weide geslacht, waarvan het vleesch en de beenderen in de sloot zijn gewor- pen, terwijl het vel is medegenomen en in Rot terdam verkocht voor twee gulden. Vlanrriingen, 8 Mei. Het dividend over het afgeloopen boekjaar van de Ned. Mij. „de Nooid- zee" gevestigd alhier, bedraagt f 20.per aandeel. De heeren A. Koole en H. Struijk hebben ontslag genomen als leden van den gemeenteraad. Men schrijft ons uit Rotterdam dd. 8 Mei. De muziekuitvoeringen in het Park zijn weder begonnen, en als de zomer zoo wordt, gelijk de bloeimaand reeds schijnt te voorspellen, dan is het wel denkelijk, dat er druk van geprofiteerd zal worden. De beroemde Miincheners geven hier sedert eenige dagen gastvoorstellingen. De stukken, welke dit personeel opvoert, zijn meest nationale volkstafree- len, waarin een eenvoudige geschiedenis, zooals in de novellen van Cremer voorkomt, gevlochten is. Costumes, spel, weergeven van typen enz. munten uit door een bijna onovertrefbare getrouwheid. Toch hebben die artisten niet dien toeloop, wel- ken men zou mogen verwachten. De smaak van de volksklasse is bedorven in de kleine komedies, door onmogelijke, bulderende tooneelhelden en door sensatiestukken, zoodat zij de waarde van het stuk gaan afmeten, naar het aantal menschen, dat zij voor hun geld zien ombrengen. De ineergegoeden zijn verwend door stukken, die uit den vreemde afkomstig zijn. In deze zit veel handeling, ja zelfs al te veel. Getrouwde dames coquetteeren, en doen maar net, alsof manlief niet bestond, en andere dames schijnen uit Marlets werken gedeserteerd, en op het tooneel terecht gekomen te zijn. Als typen van de uiterste emancipatie treden zij niet alleen als concurrenten der mannen op, maar zijn hen nog in andere dingen, behalve in liefdeszaken de baas. De directie der nieuwe Schouwburg, die nu gebouwd wordt, heeft zoo half en half een betere richting beloofd. Men zal zien, of zij woord kan houden, en de wansmaak van het publiek kan verbeteren. Onze gemeente-werklieden krijgen bij invaliditeit alien pensioen, en bij overlijden krijgen de weduwen een uitkeering. De vereenigde kalk- en steenenwerkers-vereeniging zonden een adres in, om de aannemers van gemeente- werken te verplichten, hetzelfde met hun werk- lieden te doen. In een zeker opzicht zou dit gemeente-socialisme zijn, want als den aannemers die verplichting wordt opgelegd, koopen zij hun werklieden in een levens- verzekering-maatschappijen verhoogen de aan- nemingssom met de premien en contributies, die zij daarvoor betalen moeten. Nasporingen van het gemeentebestuur hebben geleerddat dit wel elders meer gebeurt. In zoodanige gevallen wordt aan iemand, die bij zoo'n werk een ongeluk krijgt, waardoor hij levenslang ongeschikt is zijn brood te verdienen, f 1000 uit- gekeerdkomt hij daarbij om, dan krijgt zijn weduwe die som, en wordt hij tijdelijk ongeschikt tot werken, dan krijgt hij, zoolang als die onge- schiktheid duurt, een uitkeering van een gulden per dag. De gevoelens over dit onderwerp zijn verdeeld. Eenigen willen de gemeente liefst niet in die zaak mengen, anderen wel. De directeur der gemeentewerken zegt, als gij wilt verzekeren, doe het dan van gemeentewege, want zeer zelden komt hier een ongeluk voor, zoodat het voordeeliger uitkomt voor een enkel ongeluk van gemeentewege te vergoeden, dan een aannemingssom, die met zooveel contributies aan de verzekering-maatschappij en is verhoogd te betalen. De meerderheid uit het Dagelijksch bestuur had wel ooren naar dit plan. Verzekerde men echter vrij woord met elkander konden spreken. vHet is toch een goede oude ziel," zeide Rhoda. z/Zeg eens, jongen," vervolgde zij, ,/verheel mij nu maar niets, gij ziet er zoo bleek en zoo naar uit, zijt gij ziek geweest vRhoda," antwoordde de jonkman, haar met verwilderde oogen aanstarende, ,/gij moogt mij uit- lachen, maar het komt mij voor, dat ik betooverd ben geweest." Rhodadie natuurlijk wel wist onder wiens invloed hij, zonder het zelf te weten, stond, praatte er overheen en zeide, //heksen en toovenaars zijn wezens, die niet bestaan." z/Ik hoop, dat gij gelijk hebt, maar weteu doe ik het niet," zeide David, //en," vervolgde hij met een rilling, ,/lieve Rhoda, vertel mij openhartig, hebt gij ook wel eens zulke rare droomen, waarin gij vermeent, een heelen langen weg te moeten afleggen, waarvan het einde in duisternis gehuld is P Volgt gij mij dan ook in die droomen z/Ja, David, ja," riep het meisje en hield haar adem in van verbazing over hetgeen haar geopen- baard was. z/Nu dan," hernam de jonkman op dolfen toon, z/de weg is erg bemodderd en beslijkt, het is als of er lood aan uw beenen hangt maar dat is nog niets, het is net alsof er een afschuwelijk spook achter u is, dat nog des te verschrikkelijker schijnt, omdat gij niet weet, wat het is. Dat spook drijft u voorwaarts, het is oorzaak, dat gij niet om durft te kijken, daar gij dan zeker zijt, iets te zullen zien, dat uw bloed in uwe aderen zal doen verstijven." z/Lieve David," zeide het meisje, ,/het is een ,van gemeentewege, dan ging men den weg op naar het socialisme, //et ce n'est que le premier pas qui coftte." Het is ecbter geen socialisme, wanneer een ge meentebestuur, op poene van boete, de aannemers dwingt om voor de veiligheid van hun werklieden te zorgen. Terecht zeggen B. en W. de gemeente benoemt die werklieden niet, en mist alle contrdle op hen, dat natnurlijk daarop ziet, dat de gemeente moeie- lijk kan nagaan, of de aannemer al of niet voor hun veiligheid zorgt. Maar als nu de aannemer f 1000 gekort wordt, als een werkman omkomt, of fl.per dag gekort wordt, als hij tijdelijk invalide raakt, en van deze boete niet vrijgesteld kan worden, tenzij dat hij kan bewijzen, dat de man zich het ongeluk door verregaande onvoorzichtigheid heeft op den hals gehaald, dan zal de aannemer wel goede maatre- gelen nemen, dat geen van zijn mannetjes een ongeluk krijgt. Natuurlijk komen die boeteu ten voordeele van de betrekkingen van den verongelukte of ten voor deele van den gekwetste zelf. Aldus zal men in den vervolge handelen, waar door men op rationeel standpunt blijft staan, ge meente-socialisme vermijdt, en humamteit volgeus het standpunt, dat de autoriteit moet innemen, betracht. De Kamer van Koophandel vertrouwt den dyna- mietvoorraad in Charlois nog niet extra, al waren de rapporten, die de deskundige, van wege de ver- eeniging van assuradeuren, uioest uitbrengen nog al geruststellend. De deskundige heeft niet gezegd, redeneert de Kamer, dat de voorraad van dat goed, daar geheel en al zonder gevaar ligt. Het moet maar eens erg gaan onweeren en als dan, wat licht gebeurt, de afleider niet in orde is, dan bestaat er al heel veel kans, dat de boel uit elkander gaat. Nog meer, die springstof ligt daar onbewaakt, in een gebouw, dat men gemakkelijk kan binnendrin- gen. De menschen doen tegenwoordig zoo raar. Zij konden het wel eens in het hoofd krijgen er wat van weg te nemen, en het bij gelegenheid van werk- staking te gaan probeereu. Om dergelijke surprises te voorkomen, was het maar beter, dat die voor raad daar van daan was. De Kamer van Koophandel heeft dan ook B. en W. verzocht hem op te ruimen. Ingeschreven van 6 tot 8 Mei 1890. SCIIIEDAM. GEHUWD: 7. P. M. Schaap 44 j., R. C. en M. P. Jeisman 39 j., R. C. J. H. Stek 34 j., N. H. en J. M. Schram 31 j., N. H. G. B. Brum- lief 26 j., R. C. en J. v. Loenhoud 20 j., R. C. J. v. Wasbeek 25 j., N. H. en M. Verberk 26 j., N. H. B. Wilton 27 j., N. H. en M. J. Hulsinga 22 j., N. H. ONDERTROU WD 8. G. J. v. d. Vries 22 j., N. H. en A. v. Oosten 24 j., N. H. P. Rietveld 25 j., N. H. en G. v. d. Hoek 23 j. N. H. M. A. F. Kuipers 26 j., R. C. en C. M. Heijbeek 26 j., R. C. J. Fons 26 j., N. H. en C. Baron 29 j., N. H. C. Romein 25 j., N. H. en C. M. Schafer 19 j., N. H. W. Moerman 34 j., N. H. en D. v. Augteren 22 j., N. H. A. Gouka 28 j., N. H. en M. C. Gips 23 j., N. H. J. F. C. Middendorp 22 j., R. C. en E. M. Hittenhausen 22 j., R. C. F. A. Maas26j., N. H. en M. H. v. d. Kruk 32 j., N. H. A. v. d. Most 26 j., N. H. en H. v. Bart 20 j., N. H. F. R. v. Gucht 48 jR. C. en K. M. L. Sloot- weg 30 j., R. C. H. J. Jansen 31 j., R. C. en J. M. C. Beukers 27 j., R. C. GEBOREN6. Johanna Ludivina, R. C., d. v. J. Vredenbregt en D. M. Maartense, Spuistraat. Cornelia Maria Ludivina, R. C., d. v. C. W. Landsbergen en M. Hulhoven, Dammelaan. 7. Jaantje Dirkje, N. H., d. v. A. v. Leeuwen en H. Slieker, Oranjebuurt. 8. Johannes Lodewinus, R. C., z. v. G. P. J. Braak en S. Rademakers, Heerenpad. Doekes Casper, N. H., z. v. J. W. soort nachtmerrie, die altijd het gevolg is van overspanning." z/Kan de nachtmerrie u, als gij klaar wakker zijt, zoo'n gevoel van ioomheid en afmatting geven, dat gij geen been kunt verzetten Kan de nacht merrie u zoo overstuur maken, dat gij tot niets in staat zijt P" „Ja," riep het meisje, stout weg, overtuigd, dat zijn geest den schok niet zou kunnen doorstaan, wanneer hij de waarheid vernam, vja, aanhoudende nachtmerrie gaat altoos met dergelijke verschijn- selen gepaard." ffHoor eens, Rhoda," fluisterde David, zijn lippen aan haar oor plaatsende en in zijn toon van spreken de angst en afschuw, die zich van hem meester gemaakt hadduidelijk latende doorschemeren. ,/Maakt nachtmerrie, als gij vermeent niet uit te zijn geweest, dat uwe laarzen van onder tot boven beslijkt en uwe kleederen bevlekt zijn, maakt nacht merrie, dat uwe kleeren naar rook van de aller- slechtste tabak en naar den allergemeensten drank stinken, die gij of uwe vrienden nooit gebruikt Rhoda keek hem medelijden daan, doch kon hier- tegen niets aanvoeren. z/Eerst," vervolgde David, ,/kon ik mij van al dat vreemde geen rekenschap geven, maar onlangs schijnt mij een licht in mijn ziel te zijn opgegaan, en meende ik mij personen te herinneren, die ik gesproken had, en tooneelen te zien, waarvan ik getuige was geweest, zonder het zelf te weten. Inderdaad, Rhoda, ik schijn een dubbel bestaan te leiden. De eene keer ben ik eens mijn eigen mees ter, de andere keer doe ik onbewust, hetgeen een ander wil. Zoo zat ik van daag in wanhopigen v. d. Woude en E. Muilenburg, Frankel. laan. Cornelia, N. II., d. v. J. Troost en K. M. Dek- ker, Groenelaan. Pieternelia, N. H., d. v. M. v. Steijn en P. Baggerman. Buitenhavenweg. Theo- dorus Adrianus, R. Cz. v. F. A. Rietstap en M. Nieberg, Singel. OVERLEDEN: 6. Petronella Maria Elisabeth v. Yliet 2 j. en 2 m., C. G., Buitenhavenweg. 7. Anna Catharina Josepha van de Water 1. in., R. C., Broersvest. Een levenloos aangegeven kind van J. L. Bogaarts en H. Oosterman, R. C., Gruttersteeg. 8. Elisabeth Johanna v. d. WiDdt 4 m., N. H., Verbr. erven. Arrondisseuients-Rechtbank te Rotterdam. toestand, denkende over al dat zonderlinge, waar- voor ik inaar geen verklaring kan vinden, toen een stein in mijn oor scheen te fluisteren, naar Rhoda, naar Rhoda. En nu, dierbare Rhoda, vergeef mij, ik was zoo terneergedrukt, dat ik boos werd, dat er weer een geheime macht over mij beschikte. Ik wilde niet gaan, maar het was steeds of er duizend stem men in de kamer riepen naar Rhoda, naar Rhoda, zoodat ik het niet langer kon uithouden, en besloot naar u toe te gaan. En zoodra ik dat deed, voelde ik mij gelukkig. Ik was niet meer vermoeid. Het was of een zekere booze geest geen invloed meer op mij had. Verklaar mij dat eens Rhoda." Rhoda bloosde, zij gevoelde schuld, zij wist, dat zij op weg van den generaal naar haar tante, David had willen zieD, en nu was zij zeker, dat hij enkel en alleen door haar wilsvermogen was gekomen. Op dit oogenblik schrok zij bij de ontdekking van de uitgestrekte macht, die zij bezat. //Ik moet in het vervolg wat voorzichtiger zijn," zeide zij in zich zelve. Zij poogde hem nu over al dat vreemde, waarvan hij zich geen rekenschap kon geven, te troosten, doch haar pogingen waren vergeesch, hij bleef de wanhoop nabij, en luisterde nauwelijks naar hetgeen zij zeide. Toen stond zij vol kom- mer op, liep de kamer op en neer, hield plotseling stand voor haar David, keek hem doordringend aan, strekte de hand naar hem uit en riep: //David, David". (Wordt vervolgd.) Ziitxng van 6 Mei 1890. J. G. B., kleermaker en pakjesilrager aan het spoorstation, te SCHIEDAM, is ouiLr gewoont8 weer lastig geweest. Op 3 April heeft hij aich weer tegen de politie verzet, toen deze hem aanmaande, om de reizigers aan het spoorstation niet tot last te wezen. W. T. Van der Beek, politie-agent, treedt als getuige op, en verklaart, dat bekl., die nu in het zondaarsbaDkje zit, op datum voornoemd, ten 3p nam. aan het buitenplein van het station den toegang versperde door zieh in de vestibule te plaatsen. Bekl. liet men uit medeljjden aan het station toe, maar hij misbruikte die gunst, door zoo lastig mogeljjk voor het reizend pub.iek te wezen. Er kwam dien dag een rijtuig met dames aan, en bekl. stond weer in de vestibule, hij we.d verzocht weg te gaan, omdat ook vanwege de spoorwegbe- ambten aanhoudend over bekl. was gekluagd. Hij beantwoordde dit door get. den helm van het hoofd te slaan. Toen wilde get. hem wegens dit verzet arresteeren, maar nu sloeg hij met de vuisten, tot vier a vjjfmaal toe, en verzette zich door rukken tegen de arrestatie. De bekl. zegtIk heb bij ongeluk den man den helm van het hoofd geslagen. PresidentEn gij hebt u stellig ook bij ongeluk verzet. Bekl.Ik stootte den helm met mijn elleboog af. PresidentEn de vuistslagen, gaaft gij die ook met den elleboog Bekl.Neen, die niet. Offle. van Justitie: Is bekl. lastig? Get.: Ja, erg lastig, hij voldoet nimmer aan gegeven bevelen, en kijkt iemand maar met groote oogen aan. Al wat men hem zegt, geeft niets. De officier van justitie zal met het oog op den voortdu- renden last, dien de politie met bekl. heeft, een strenge straf voor hem eischen. Z.Ed. Achtb. qualificeert het feit mis- handeling van een ambtenaar in functie, en weerspannigheid en eischt 1 maand gev. str. De bekl., gevraagd wordende wat of hjj hier op aan te merken heeft, vraagt, of de agent naar huis mag gaan, als hij dienst heeft. De president zegt, dat bij zich ter beantwoording van die vraag tot den commissaris van politie moet wenden, doch dat het hier er de plaats niet voor is. Een mannetje, een turf hoog, P. S. M. oud 13 jaar, kisten- makersjongen, staat nu terecht als hebbende opzettelijk en wederrechteljjk eenige glasruiten in de schilderswerkplaats van A. E. Van Ejjk te Schiedam, vemield op 1 April. Van Ejjk, als get. optredende, vei klaart, dat hij Zondag 30 Maart tusschen 10 en 12 voorm. aan de werkplaats is geweest, en dat alles toen nog heel was. Maandag 1 April vond hjj 5 ruiten stuk, terwijl de steenen in de werkplaats lagen. Het huis was van J. Hamet. Wie de ruiten heeft ingeworpen, weet get. niet. PresidentHebt gij de ruiten ingeworpen Bekl.Ik heb er een ingeworpen, de andere waren al kapot. Pres.En toen heb je stellig gedacht, nu moet alles maar kapot. Bekl.Andere jongens hebben ook gegooid. PresidentMet hoeveel was je dan wel Bekl.Met zjjn zessen. President: Jjj weet toch wel, dat je dat niet doen moogt, en dat men in een schilderswinkel niet met kapotte ruiten kan werken. Bekl. huilt. PresidentJij moest je schamen met nog te gooien, je bent al 13 jaar, en reeds kistenmakersjongen. De bekl. noemt nu andere zondaars op, die mede gegooid hebben, onder anderen ook zjjn jonger broertje. Hoofd-agent Reuvekamp treedt nu als get. op. Men heeft verschrikkelgk veel last, verklaart deze, van het steenen- gooien der jongens, vooral bekl. en zjjn broertje zjjn altjjd aan het gooien, zjj kunnen geen kip zien, of zjj smjjten er met steenen naar. Andere jongens hebben ook gegooid op 1 April, doch dat waren kleuters van 8 i 9 jaar, deze be- klaagde was de oudste der Bteenenwerpers. De vernielde ruiten waren naar gissing van 0.50 per stuk. President: Bekl., wat verdien je al Bekl.f 1 00 's weeks. PresidentHoe laat ga je naar je werk Bekl.Om 6p uur 's morgens. President: Waarom doe je altjjd kwaad? Bekl.Ik heb geen kippen gegooid. President: Laat dit nu een lesje voor je wezen, en zorg, dat gjj nooit meer hier komt. De officier van Justitie verklaart, dat het feit wettig eu overtuigend is bewezen, dat bekl. wist, dat hjj met geen steenen mocht gooien. Z.Ed. Achtbare zal den leeftjjd van i bekl. in aanmerking nemen, en acht het niet goed, dat hjj ——a————hi mii ■mi' »i hi ^•wvmwfyvanrjcggn

De Schiedammer | 1890 | | pagina 2