Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand, SECHTZAKE N._= B U I T E N L A N D. MARKTBERICHTEN. PRMZKJV MR irHCTIN. A D V E R T E N T I E N. ijn ,/Id vivat" telkens er aan herintisrd (indien: ltkans mogelijk is tiier zoo iets te vergeteti dat dit jaar het 63ste lustrum der oudste en nog altijd voornaamste Nederlandsche hoogeschool zou gevierd worden, de laatste weken wordt het voort- 'urend dui eiijker merkbaar, hoe dicht reeds de iang v heide vreugdedagen nabij zijn. Thans niet meer gelijk ei nigen tijd geledeu allerwegen opge1 ken straten en blootliggende gasbuizen met pas ugebrachte nieuwe leidiugen een en ander ten er.ste van de gasilluminatie op Dinsdag 24 Jun maar elke straat van eemg belaug, ja elk gebouw op zich zelf weec, ruimschoots voorzien van inrichtingen, welke op dmn merkwaardigsten aller avonden, torsend ouder een gewichtaan bran- dende vetpotjes en lampions, een zee van kunst- licht zullen werpen op den maska-adestoet, welke alsdan zijn tweeden omgang door de stad zal doen. Bovendien de Doukersteeg overdekt met een net van ijzerdraad en de Haarlemmerstraat bijna als herscha- pen in een dennenlaau, altemaal ter bereiking van hetzelfde doelIs het bij dergelijken stand van zaken nog ouverklaarbaar, dat 't hoofdonderwerp van alle gesprekken steeds de maskerade is? Dit is dan ook de reden, waarom ik meende er hier niet geheel en al over te mogen zwijgen daar ik evenwel hoop zoo nauwkeurig mogelijk in de feest- week mijne verslageu te zullen uitbrengen, wil ik thans den tijd niet vooruitloopeu en alleen nog meedeelen, dat de commissie uit de burgerij besloten heeft, de coutra-partij, door Leidens ingezetenen 't Studentencorps aan te bieden, te doen plaats hebben op Maandag 30 Jurii, ongetwijfeld eene zeer ongelukkige keuze, daar de deelnemers aan de mas kerade den volgenden morgen vroeg al op reis moeten naar Nijmegen, teneinde ook daar drie dagen feest te vieren, maar juist hierdoor zag men zich genoodzaakt de voorkeur te geven aan den nu vast- gestelden datum, wilde men in werkelijkheid ook studenten er bij hebben. Tot op zekere hoogte evenwel zijn partijen, mas- kerades, bals en wat verier behoort tot de heden- daagsche wijze van pretmaken, voorbijgaande ver- schijnseleneen tijd lang is men er opgetogen over, doch welhaast leggen andere gebeurtenissen beslag op onzen geest en slechts in onze herinnering leeft al die pracht en die vreugde, waarvan we getuigen waren, nog voortDaarom is het een zeer schoon plan, dat eenige aanzienlijken in den lande hebben opgevatzij willen namelijk aan de viering van T 63ste lustrum eene biijvende beteekenis schenken door de stichtiug van een Universiteits- Fonds „ter bevordering van den bloei der Rijksuni- versiteit te Leiden en van de studie aldaar," gelijk het in de ontwerp-statuten is uitgedrukt. Reeds dadelijk is door iemand f 3000 tuegezegd als eerste bijdrage, terwijl het studentencorps met eene schen- king in eens van f 500 als oprichter zal toetreden. Mogen weldra van alle kanten bhjken van instem- ming met dit plan gegeven wordenDit immers is het eenige middel om ons hooger onderwijs eeni- germate te laten beantwoorden aan de zware eischen, daaraan door de wetenschap gesteld. 't Rijk toont er niet genoeg zorg aan te kunnen of te willen besteden, want ieder oogenblik stuit men op het //we hebben dit niet, we hebben dat niet; er is geen geld voor Sedert een veertien dagen is men het er over eens, dat't zomerseizoen is aangebroken. „Zomerzorg," /Musis Sacrum" en Amicitia" beijveren zich in aan- kweeking van den zin voor 't schoone door hunne leden rijkelijk in staat te stellen van muziekuitvoe- ringen te genieten. Jammer maar, dat moeder Natuur dit streven zoo weinig op prijs schijnt te stellen, naar de min lieve zomeravonden, welke zij ons schenkt, althans te oordeelen. Doch wie weet boeveel goeds zij ons ook op dit punt nog heeft toegedacht Men schrijft ons uit Amsterdam, dd. 17 Juni: Wie zich hedeumorgen, 16 Juni, door de straten van Amsterdam bewoog, voornamelijk in de om- geving van T Paleis van Volksvlijt, zag een onge- wone drukte overal vlaggen, aanstalten voor een mnziekuitvoering enz. Wat hiervan de reden was Spoedig kon men zulks te weten komen; immers, overal was aangepiakt, dat 't heden de dag was, warrop de tentoonstelling van veiligheid en gezond- heid in fabrieken en werkplaaisen zou geopend worden. Ten 2 uur begon dezi plechtigheid, de Burgemeester lieette alle aanwezigen met een kort woord hartelijk welkom daarna werd de tentoon stelling geopend door den voorzitter van het uit- voerend comite, Dr. Ruisch. Tegenwoordig waren Mr. J. Heemskerk, Minister van Staat, de Minister van Justitie, de Ministers van Binneu- en Buiten- landsche Zaken. Het welbekende paleis-orkest, onder leiding van den heer Ccenen, met mede- werking van eene zangvereeniging gaf eenige Bum mers tot opluistering ten beste. IN a de opening begaf elk zich naar de groote zaal, waar in hoofd- zaak de tentoonstelling gehouden wordt. Hierover valt veel te schrijven. In de eerste plaats verdient de inzending op 't gebied van redding op zee ver- melding; zoowel binnen- als buitenlandsche reddings- booteu zijn hier tentoongesteld. Ook op Jt gebied van electriciteit. is de inzending groot. Verschil- lende machines voor houtbewerking, waar zooveel mogelijk toestellen aan zijn bevestigd tot T voor- komen van ongelukken; deze worden alle gedre- veu door een prachtige machine, vervaardigd bij de firma Becker en Trekel uit Breda. Van den zeer Regout uit Maastricht is een voorstelling ge- heven op hoe eenvcudige, en gevaarvrije manier, gijn welbekend aardewtrk wordt gefabriceerd. De plaats waar men anders 't tooneel ziet, is nu her- schapen in een model steenkolenmijn; deze is even- eens voor den bezoeker zoo duidelijk mogelijk voor- gesteld, zelfs de mijnwerker ontbreekt niet. Mid den in de zaal is een prachtige tempel opgericht door de Maatschappij tot verzek ring van ongeluk ken; boven deze zweeft een luchtballon van T korps genietroepen uit Utrecht. Verder ziet men allerlei inzendingen van brandladders, alarmklokken enz. Inzonderheid trekt de aandacht een Zuidholland- sche koestal, waar alles door electriciteit werkt in ge- val van nood. 't Miniatuur buisje van den heer Hulscher, sigarenfabrikant alhier, waar overal nood- trappen zijn bevestigd, mag een kunststuk genoemd worden. Op de gaanderij is alles meer ingericht voor T vervoer van gekwetsten; verschillende brancards zoowel voor een als twee personen, verbandkis- ten enz. Ook is op de gaanderij tentoongesteld 't pracht- volle gebogen en geslepen glas van den heer Bouvy uit Dordrecht. De tuin geeft een voorstelling van de verschillende wissels op de Staats- en Hollandsche spoor. Ook is er te zien een reusachtige baak, welke met gas gevuld is, waardoor zij verlicht kan worden om beter door den zeemau te worden opge- merkt. In 't kort, alles toont, dat de veiligheid een onderwerp is, waar men zich met ernst op heeft toegelegd. Wij hopen, <!at T aantal bezoekers groot moge zijn, opdat de moeite door de commis sie genomen, in ruiine mate beloond worde. Voor hedenavond schreven de roei- en zeilver- eenigingen „de Hoop" en „de Ainstel" een roei- weds'rijd uit voor de jongens der „Wassenaar" en van /.,den Zeehond," voorts een wedstrijd in 't vletten, wrikken en boomen. Duizenden en duizenden bewogen zich heden- avond van af zeven uur zoowel op den Amsteldijk als op de Weesperzijde. Op den Amstel krioelde het van versierde en keurig verlichte booten en kleinere vaartuigen. Om half elf maakte een schitterend vuurwerk een einde aan dezen feestdag. Een tooneelspeler vervult in een provincie- stadje de rol van Richard III. Bij de woorden „Een paard Mijn Koninkrijk voor een paard klinkt van de galerij een stem Kan een ezel ook dienen ,/Ja wel," is het antwoord van den acteur, z/kom maar hier." Tot vermeerdering van de opbrengst van prui- meboomen wordt aanbevolen den grond rondom den stam (de boomschijf) diep om te spitten en met kalk te bemesten. Tegenwoordig weten schoenmakers heel net- jes het bovenleer van schoenen en laarzen van lapjes te voorzien, zonder >ie vast te steken. Men vraagt ods, hoe zij dat aanleggen. Wij willen het geheim wel verklappen. Zij ne- men daartoe gummielijm, met welker bewerking de voornaamste handelaars in schoenmakersfourni- tnren den kooper wel op de hoogte brengen. Met het oog op de nieuwe wet op het dra- gen van wapenen wenscht iemand, dat aan slagers- bedienden zal worden verboden buiten den winkel hun slagersmessen met zich te voeren. Ingeschreven van 12 tot 16 Juni 1890. SCHIEDAM. GEBOREN: 12, Tonia, R. C., d. v. G. Streng en C. Van der Werff. Spoorstr. 14Huibert Petrus, R. C., z. v. H. Dekker en J. W. Van Steensel. Hoogstr. Pieter, N. H., z. v. J. Stolte en E. J. Vervoort. Br. vest. Adrians, N. H., d. v. II. Onkoop en M. Mak. Br. vest. 15, Wille- mina Maria, R. C., d. v. H. P. Rijkuiter en H. R. Snijders. Br. vest. Philippus, N. H., z. v. W. Van der Most en A. Nauman. Singel. 16, Sophia Barendina, IV. H., d. v. H. Post en G. Van Wie- ringen. Adrianastr. Elisabeth Hendrika, R. C., d. v. R. P. Brouwer en H. P. Keuss. Boterstr. OVERLEDEN13, Bernardus Philippus Fen- neman, 76 j. en 4 m., N. H., wedr. van C. Bakker. Hoogstr. Jacoba Maria Zoetmulder, 3 m., R. C. L. Haven. 14, Tonia Streng, 2 d., R. C. Spoorstr. OUWERSCHIE. GEBOREN14, Jacobus, z. v. Jacobus Van der Spek en Alida den Boor. Teunis Cornelis, z. v. Cornelis Adrianus Aartse en Maria Catharina Oprel. 15, Leendert, z. v. Johannes Martinus Hoogerbrugge en Martina Pieternella Van Staal- duinen. Als de dames steeds, al is de weersgesteldheid niet gunstig, toch in de netste toiletten, die heel veel geld kosten, op de pantoffelparade verschij- nen, en een spotboef roept dan uit, wat besteden zij een geld, om de concurrentie vol te houden, dan weten wij nog zoo wat, welke concurrentie de spotvogel bedoelt. Maar als een eerste minister van OOSTENRIJK zooveel zegt als, wij moeten meer geld hebben voor het leger, om de concurrentie vol te houden, dan begrijpen wij er niets van. Legers zijn geen dingetjes, waarmede men uit de grap tegen elkan- der gaat concurreeren, zoo iets gebeurt eerst dan, als er verwikkelingen te voorzien zijn, (fie niet langs den minnelijken weg, maar slechts door het kanon kannen in orde gebracht worden. Als men de gekroonde hoofden en hunne premiers hoort, dan is het overal ,/pais en vree," het is overal ,/botertje tot den boom" zou Vondel zeggen, als de goede man nog leefde. Een lieve vrede, als men elkander voor de deur de hand geeft en beste broer" noemt, en men te huis het mes slijpt, om elkander als er wat in den weg komt, zoo spoedig mogelijk maar den hals af te snijden. Zoo is de toestand tegenwoordig. Duitschlaud I breidt zijn leger uit, omdat Frankrijk het doet en i Oostenrijk doet het weer, misschien, omdat Duitsch- land het doet, daarna volgen stellig weer de kleine staatjes, die zullen zeggen, wij moeten eveneens concurreeren en ook klaar zijn als de grooie moord begint. Voor hem, die niet in de hoogere politiek is ingewijd, is dat geroep van //pais en vree," terwijl men zich tot de tanden wapent, moeielijk te ver- klaren, tenzij men aanneemt, dat de meesters in de hoogere politiek eischen, dat het volk steeds naar hunne woorden zal luisteren, maar hunne werken niet zal beourdeelen. In de afgeloopen week kwam er een kleiu wulkje aan den politieken horizon. Wij hebben gezegd, dat Oostenrijks premier zijn misnoegen niet oudui- delijk had te kennen gegeven over de Panslavistische socialistische woelingen en intrigues in Servie, die ook een zeer vijandelijk karakter tegen Oostenrijk dragen, en dat Bulgarije een heel klein pluimpje had gekregen, omdat het met dien rommel niet meedeed. Let wel, dat pluimpje was heel klein, om de Russische beren met aan het brommen te maken, dat altijd een vervelende muziek is. Wat wil nu het geval, Servie heeft altijd eenige duizende varkens te veel, en wilde die nu ouder gewoonte aan de Hongaarsche boeren verkoopen, welke nog al van een stukje spek houden. De Oostenrijksche- Hongaarsche regeering stuurt de varkens terug. Die varkensgeschiedenis maakte de maat bij de Serviers bijna vol. Zie je wel, riepen zij, men moet ons hebben. Dat Bulgarije, hetwelk niet mee wil doen, om de menschen reeds op aarde in den Panslavistischen hemel te brengen, dat is de brave Hendrik en wij hebben zoo in den appel gebeten, dat onze varkens terug moeten. Dat is te grof. Laat ons rapport uitbrengen bij den Russischen beer, riepen de heethoofden. Neen, dat nog niet, laat ons eerst vragen, waarom Servische varkens niet met Hongaarsche monden gegeten mogen worden, zeiden weer anderen. Zoo gezegd, zoo gedaan. Wel, zeide Oostenrijk, de beestjes waren ziek. Dat zal je ons bewijzen, riep Servie, en ontbood de noodige varkensdokters, om den gezondheidstoestand van deze nuttige dieren te onderzoeken. De boosheid over een en ander zal wel slijten, en de varke lsgeschiedenis zal wel in orde komen, zonder dat beren uit daarvoor een vervelend deuntje zullen behoeven te brommen. Volgens de berichten heeft men het daar heel druk met op den Czaar te passen, en wordt deze nog zorgvuldiger bewaakt dan een heele mooie, lieve, schoone dame, voor wie men bevreesd is, dat zij elk oogenblik geschaakt zal worden. De reden hiervan is niet, dat men bang is, dat de Czaar zal gestolen worden, (ofschoon soramigen in hun vuistje zouden lachen als dat gebeurde) maar wel, dat er heeren of dames, leerlingen van dat mooie Fransche schooltje tot ontwikkeling der kennis van ontplofbare stoffen, van vroegere studie- jaren in Rusland zijn gearriveerd. De gearresteerde leerlingen zeggen wel, dat zij niets tegen den Czaar in den zin hebben, maar het ongeluk wil, dat het goedje altijd ontploft zoo dicht mogelijk in de buurt van Z. M. Dat men in hier en daar den slag van Waterloo zal herdenken, is wel aan te nemen, al moge de aan razernij grenzende manie, om de funtie van kruidenier te vervullen, en in Oost-Afrikaansche producten han- del te drijven, veler harten in beslag genomen hebben. De kleine man, die met een weinigje kennis en wat kapitaal is uitgerust, moge honge- rige dagblad- en reclameschrijvers, tegen behoorlijke betaling verlokt hebben, om den volke wonderen van cacao en zeep te verkondigen. Die zeep, waarvan in gulden en gekleurde letteren overal den volke vertelt wordt, dat zij in kracht het zonlicht evenaart, moge met het klatergoud en blauketsel dezer eeuw, de herinnering aan de reuzen uit de geschiedenis, wat hebben weggewasschen, verduisterd of op den achtergrond geschoven, de herinnering aan den ijzereu Hertog (Wellington) is te diep in het hart van het volk gegrift, dan dat de Water- loodag niet herdacht zal worden. Misschien viert men feest, misschien niet, maar zeker is het, dat anderen zich reeds bij voorbaat verheugen over de mogelijkheid, dat er een voor hun heugelijke gebeurtenis, waarvan in de geschie denis nog geen voorbeeld vermeld is, zal plaats grijpen, nl. een werkstaking der politie. Komt die tot stand, dan zal de blijdschap en vreugde, die er in het achtingswaardige college van Lon- densche boeven, dieven, inbrekers en zakkenrollers heerschen, met geen pen te beschrijven zijn. Voor zoo iets kan nog eens een home pipe (horlepijp zegt men hier), die een uur duurt, gedanst worden. De oorzaak van die voorgenomen politiestaking moet liggen in een pensioenregeling door den minister van binnenlandsche zaken, die niet naar den zin van die ambtenaren is. De chef van de politie, die een heel flink man is, moet bij den minister op een andere regeling hebben aangedron- gen. Dit moet niet gebaat hebben, waarop diens ontslag* volgde. De pers neemt het nu zeer voor den ontslagen politie-chef op. Het is te hopen, dat me l de staking voorkomt en Londen niet tot een boevenhemel gepromoveerd worde. BEUR8 VAN AMSTERDAM. Per Velegraaf Stenogra pliio, De brochure „Het nut der Stenographie" is voor belangstellenden gratis te verkrijgen bij de correspondenten der Nederl. Stenogr. Vereen. ,/Willem Stolze," de heeren C. J. Blommendal te Schiedam en A. F. Van 't Hoen te Delftshaven. De man, die in VLAARDINGEN een jongensjasje en broekje stal, werd veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. A. K. en I. C. R., die alhier snuisterijen by C. Etman, hnisvrouw van Blom wegnamen, werden vrijgesproken en ontslagen van alle rechtsvervolging, als hebbende zondor oordeel des onderscheids gebandeld; de rechtbank achtte echter hunne plaatsing in een Ryksopvoedingsgesticht tot hun 18de jaar noodzakeiyk. 51. v. K. werd wegens mishandeling tot f3.00 boete ver oordeeld. P. B. werd wegens mishandeling en vernieling veroordeeld tot 7 dagen gevangenisstraf. De man, die in Vlaardingen zijn zwangere vrouw gesehopt had, werd gestraft met een maand gevangenisstraf. G. I. v. E., kachelsmid te Delft, staat terecht als heb bende op 27 Mei aan den openbaren weg te OUWEKSCHIE om centen gevraard. A. Heinhuis, Rijksveldwachter, als get. optredende, con- stateert, dat hy bekl. heeft zien bedelen, hem op het straf- bare van het feit heeft gewezen en dat hij daarna toch weer aan Offermans om centen vroeg. C Offermans, arbeider te Ouwerschie, als get optredende, verklaart, dat bekl. hem om een paar centen vroeg. De Offlcier van Justitie acht het feit wettig en overtuigend bewezen, bekl. heeft zich schuldig gemaakt aan bedelarij, en daarvoor reqnireert ZEd. Achtb. nu 3 dagen hechtenis, en opzending naar een Ryks-werkinrichting voor den tyd van 2 jaar. De bekl. zegt, dat hy is gaan bedelen, omdat hy woorden met zijn familie had gehad. De president brengt hem onder het oog, dat hy liever had moeten gaan werken. Bekl. zegt, dat hy werk kon krijgen, maar half getroubleerd is weggegaan. De president zegt, dat hij moest weten, wat er op het be delen stoni, daar hy reeds vroeger in de kolonie was geweest. De zaak van 0. v. d. H. uit VLAARDINGEN, beschuldigd van ten nadeele van Pietje Oversluis een hoofdijzer te hebben weg- genomen, met het doel om zich dat wederrechtelyk toe te eigenen, werd door af*ezigheid van een getuige uitgesteld_ RUSLAND ENGELAND SCHIEDAM, 17 Juni 1890. Datum. Spoeling Moutwyn Genever. Amst- Vereen. Beurs Makelaars Vereen. proef- 14 0.40 0.40 10.— 10.— 15.50 16.75- 16 0.40 0.10 10.— 10.— 16.50 16.76. 17 0.30 0.30 10.— 10.— 15.50 16.75. ROTTERDAM, 16 Juni. GBAANMARKT. Binnenlandsche Granen. De matige aanvoer van Tarwk vond langzaam tot onver- anderde pryzen koopers. Ylaamsche, Zeeuwsche, Flakkeesche en Overmaasche, de beste f 7.60 8, goede en mindere qualiteit van f 7.50 tot 6.80. Per 100 kilo werd in de beste soort afgedaan van f 9.50 tot 10, en mindere soort naar gelang van qual., van f 8.55 tot 8.76. Canada 10 cents hooger f 6 A 6.50. Rogge weinig aangevoerd en pryshoudend verkocht. De beste qual. f 6 A 6.20, goede en mindere soort f 5.75 A 6.50. Gekst. Winter- was wederom niet ter marktj Zomer- werd verkocht A f 5. Haver, als voren. De beste f 3.80 A 4.10 j goede en mindere qual. f 3.70 A 2.50. Paardenboonen waren tot vorige pryzen te plaatsen en zijn mitsdien verkocht van f 5.20 A 5-60. naar deugd. Bruine boonen vinden, vooral in de beste soorten, tot onveranderde pryzen gegadigden. De beste f 8.75 A 9.25, goede en mindere qual. f 8.50|A f 7.60. Witte boonen komen weinig meer voor. De beste quali* teit werd verkocht f 8.75 A 9, goede en luiudiro soort 18.60 A 7.50. Blauwe Erwten als voren. De beste f 8 A 8.25, goede en mindere qual. f 7.75 A 7.25. Niet koken'e f 2.75 tot 6.10. Kanariezaad weinig gosraagd. De beste qual. f 6.60 a 6.75, mindere soort f 6.50 a 6.25. MEELBERICHT. Gedurende de vorige week ontwikkelde zich meer koop- lust, waardoor er op de laatste inaanden door prima molens tot f 11} voor de eerste en f Hi voor de laatsie 3 maan- den vry beduidende quantiteiten werden ifgedaao ensluitde week in navolging van tarwe iu iets va-lrre stemming. Heden verliep de markt ge'ieel onver.-.iidrrd. NOTKEK1NGKN. Eerste qualiteit Inlandschf 11.50 a f 12. Tweede 8.50 JO Kerste qualiteit Duitsch 11.60 12.50 Tweede Extra puike qual. Hougaarsch16.n 17.50 Eerste 14.75 15 50 Ordinaire 13.14.26 Prima Amerikaausch tl/O 15. Tweede qual. 7.25 8.26 Derde - n Zeeuwsche Tarwebloem1313.50 Zeeuwsch Tarwemeel 10.10.50 Fransche Roggeblotm Duitsche 10 10.76 Inlandsch 12.13. alles per (00 kitogr. netto. Zeeuwsche eieren f 3.30 A 3.50, Overmaassche dito f 3.50 3.70 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo f 10.A 11 50 Aanvoer 7 partyijes. Zoetemelksche kaas f 24.A 28 per 50 kilo. Aanvoer 44 partytjes. Handel zeer willig. ROTTERDAM, 17 Juni. Op de veemarkt vi n gisteren en heden waren aangevoerd 11 paarden, veulens, ezels, 679 magere rnnderen, 913 vette rnnderen, 307 vette- en graskalveren, 153 nuchtere kalveren, 515 schapen of lammeren, 339 varkons,143 biggen, 0 bokken of geiten. De pryzen van het vee, besteed ter markt van heden, waren als volgt: Rnnderen le qnaliteit 80 ct., 2e qnal. 76 ct., 3e qual. 70 ct.Kalveren te qnal 1.00 2e qnal. 85 A 90 c. Schapen, le qualiteit 65 ct2e qual. 60 ct., alles per kilo. Varkens le qualiteit 22} ct., 2e qual. 21} ct., 3e qual 20} ct., licht soort 19 A 20 ct per Kg. Pryzen: Melkkoeien f 190 A f 270. Kalfkoeien f 210 A f 300 Stieren f90 A 170. Pinken f60 A 100. Graskalveren f A Vaarzen f 110 A 140. Paarden f75 a 90. Op de Botermarkt werden aangevoerd: 166/8 en 94/16 ton en 1306 stukken A kilo. De pryzen van boter waren heden als volgt: lste quel. f46. 2de qnal. 42, 3de qual. 38. Voor stukken van kilo werd 60 A 65 cent betaald. Vlasbeurs 5261 steen Blauw en 960 steen Wit. ROTTERDAM, 17 Jnni. De pryzen der aardappelen zynSpnische Jammen f 3.50 A 4.25. Geldersche blanwe f 0.00 A 0.00. Zeenwsche Jammen f 0.00 A 00.0. Flakkeesche jammen f 0.00 A 0.00. Champi ons f 0.00 a 0.00. Westlandsche klei 4.00 A 6.00 Duitsche roode f 2.00 A f 2.70. Brabantsche Jammen f 3.00 f 4,50. Magnum bonnm, f 0,00 a f 0.00. Jammen Poters f 0.00 a 0.00. N. Westl. zand, f 6.a f 6.50. DELFT, 14 Jnni. De pryzen der Kaas waren op heden 20 A 27 cts. per Kilo, bandel vlng. Aangevoerd 114stapels Kaas, wegende te zamen 23816 Kilo. LEIDEN, 13 Jnni. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoeren en prg- zen als volgt3 paarden f 24 A 92, 0 veulens f A ,48 stie ren f 58 A 285, 102 kalf- en melkkoeien f 102 A 284,45 vare dito f 92 A 237, 70 vette ossen en koeien f 134 A 310 76 A 82 c. per kilo, - graskalveren f A 94 vette dito f 35 A 74, 60 a 85 c. per kilo, 106 nuchtere dito f 7. A 23.380 vette schapen f 23 A 36.60 A 70 c. per kilo, 184 weide dito f 19 A 34.3810 lammeren f 10 A 22. 120 magere varkens f 18 A 37, 226 biggen f 9,A 16. Kaas. Heden waren aangevoerd 70 partyen. Goudsche kaas f 20 a 29,00, Derby f 26.00 A Edammerf25.per 60 kilo, en Leidsche .f 36 A 45 per 150 kilo. AMSTERDAM, 16 Jnni. Op de veemarkt waren aangevoerd 409 rnnderen, van welke de pryzen waren: vette lste qual. f 0.82 Adito 2de qnal. f 0.72, dito 3e qual. I 0.62 per kilo; melk- en kalfkoeien, fl45 A 265, vette kalveren le qual. f2equal. f per kg., graskalveren f a f ,56 nuchtere kalveren f 7 a 15, schapen f a 400 lammeren f 10 A 15, 325 vette varkens 42 A 45 c. per kilo. AMSTERDAM, 16 Juni. Pryzen der aardappelen op heden: Friesche Dokkummer jammen f 2.50 A f 3.00, dito Franeker f 2.30 A 2.50, dito Engelsche jammen f 1.60, A 1.70. Zeeuwsche Spnische jammen f 2.A 3.—, dito Flakkeesche f A f Geldersche blanwe f A -.Zeeuwsche dito f A 0.00 0.00, Hamburgers f 2.75 A 3.00, roode f 1.80, A 2.00, alles per hect., nienwe Malta 12 A 13 c. per kop. Andyker muisjes f 5.00 A 6.00, Wes'landsche klei mnisjeB f 5.50 a idem zand f 6.a per hect., idem klei in manden f 5 a 5 50. LONDEN, 16 Jnni. Ter veemarkt werden aangevoerd 2300 Rnnderen, 13000 Schapen, 170 Kalveren en 30 Varkens. Pryzen der Runderen 2/4 A 4/6, Schapen 4/2 A 6/-, Kal veren 3/10 A 6/- en Varkens 2/6 A 4/- per steen. pCt. 14 Juni. 16 Juni. 17 Jnni- Ned ri. OertiHo. 7?ert slctaiihb 2} 82} 82} 82} a a n f - 97} 97} 97} Obi. 3} 102} 102^ 102} Hongarijs, Gondleening 1881 4 88} 0 stCDryk, Obi. in pap. Mei. 5 75} 75} «dlr. Lcr-./JuL. 5 75} 76-& 76 Portugal, Oblig. 1888/89 4} Rusland, Oblig. 2e Oosi. Lcuuing 5 68} 68} 68} 1860 2e lees. K 100 4} 101 101A 101} 1875 G. 50-100 4} 102} 1880gecon«4 921 92} 92} n 1889 4 93 1867/1869 4 95} 95} Spanje, Perpetueele Schuld. 4 73} 73} 72} Turkije, Gepriv5 97} 97} 87} 87A 86} 97} 98} 80} 81} 81 14} 14} v 1872 5 12} 12} 12ft 53} 54 54 Amenta. Maxwell C. v. A. gest. 11} 11} 1U Incomb. Gestemp. 16} 16} 16} Rusland, Gr. Sp. My. A6 122} 122A 122 Zweden, Zw.-Noorw C. v. 0. 5 18} 17} Amerika, Atckisous T. C. v. A. 47} 47} 46} Central Pacific. Aand 34} 34} 34} C v A Denver Rio Gr. 17} 17+1 17} Fior. Centr. P.C. v.gew. A. 7} 7} Louisv. Nas. C. v. A. 88} 88 88} Miss. Kanas T. C. Aand. Rec. v. bevoorr.A 29} 29A 29} N.-Y. L. Erie a West A 27 27} Ontario Cert. v. A. 20 19} D. Pac. Hoofdl. Cert. v. A. 65} 65H 65 Wab St. L. C. v. A gestemp. 30} Western N. Y. P. Ct. v. Aand. 11} 12 11} n a Obi. 2e Hyp. 38} 38} Canada South. C. v. A 6»} 59} 59} Pacific. A 81} 81} Niet officieele. 3 pCt. Obi. Panama 5} 5} 5} Eerste Trauvaalsche Goudinyn 9} Aand. Pen. Koper My. le Serie 7 13} 13} 65

De Schiedammer | 1890 | | pagina 3