Burgerlijke Stand, BECHTZAKEN. Schiedam, 27 Juni. Dnnderflagavond genoten wij in de Officieren- verreniging van het prachtige Concert, gegeven door het. Siafmazickkorps van het 3de Regiment lufan- terie t« Rergen-op-Zoom, onder de energieke leiding van den heer N. A. Bouwman. Van de nuinmers van het uitgelezen programina durveu wij no, 2 Ouvcrture Mat il aTia"" van Wal lace, het glanspunt van den avond noemen, de Rhapsodie Hongroise de F. Liszt van Bouwman Ouverture „Miguon" (arr. Bouwman) van Thomas en de Fantaisie ,/Faust" de Gounod van Wieprecht werden eveneens alle met vuur voorgedragen. Wij weten niet wat meer te roemen de fa- meuse, geacheveerde krachtsoutwikkeling van deze 36 excecutanten of wel het verrassende en effectvolle arrangement van den heer Bouwman. Zeker keerde ieder ten zeerste voldaan over de keurige uitvoering huiswaarts, al mocht dan het weer niet bijgedragen hebben, om dit genot te verhoogen. Wij hopen op het eerstvolgende concert van hetzelfde korps, eens van muziek en weer beide naar hartelust te kunnen genieten. Eene naar onze meening nuttige vereeniging, die tot bevordering van het onderwijs in handen- arbeid zal hare negende algemeene vergadering alhier houden op Zaterdag 16 Augustus, des voor- middags te 10£ uur. Tot de werkzaamheden behooren de volgende Voorsleilen van het bestuura. lie vereeni ging vrage koninklijke goedkeuring aan. b. Van- wege de vereeniging tot bev. van het onderwijs in handenarbeid worde in het jaar 1891 een cursus gegeven voor hen, die zich als onderwijzer in het vak willen bekwamen. Verklaring van eene serie oefeningen bestaande uit speelgoed, verzameld door de heeren A. Yan Waart alhier en L. K. Hazelhorst te Delft. De vervolgklasse te Dordrecht, in te leiden door den heer W. II. van Ravensteijn te Dordrecht. Bespreking van het leerplan voor het onderwijs in handenarbeid op de lagere school (2e leerjaar). Tuleider de heer J. C. Lindeman te Tiel. Wat zijn de oorzaken, dat het onderwijs in handenarbeid hier te lande nog niet bloeit Wat kan er door ons onderwijzers gedaan worden, om hierin verbetering te brengen Inleider de heer J. Stam te Amsterdam. Invloed van het onder wijs in handenarbeid buiten de school en wel a. in het huisgezin, b. opleiding tot handwerk, c. opleiding tot andere vakken. Inleider de heer H. Russcher te Assen. De stinksloot aan den Singel zal dan toch eindelijk verdwijnen. Op de voorwaarden door het gemeentebestuur gesteld, heeft de heer J. v. d. Burg Czn. afstand daarvan gedaan. Hoe men ook over deze kwestie moge denken, de uitslag zal toch zeker wel aan alien welkom zijn. Zoowel uit een aesthetisch als uit een hygieniscli oogpunt was de toestand onhoudbaar. Een jeugdige snuiter, met zijn moeder samen- wonende in de Zijlstraat, had Woensdagmiddag om de een of andere reden, misschien ook wel uit louter baloorigheid, het plan opgevat, om den inboedel, die grootendeels hem toebehoorde, te gaan ver- koopen en bracht die daarom op straat voor de deur. De buren schenen zich echter met de zaak te bemoeien en nadat de politie ook eens een kijkje had genomen, scheen onze vriend van idde te veranderen en ging hij het buiten gebrachte weder kalm binnen brengen. Woensdagmiddag even voor 3 uur, op onge- veer 5 minuten afstand van het station alhier, even voorbij den 2den duiker, ontspoorden vier wagens van een goederentrein, waarvan twee eenigs- zins scheef in het zand kwamen te staan en de overige gew oon uit de rails liepen. De ontsporing had plaats op een lijn, die tijdelijk is gelegd, om- dat een der hoofdlrjnen wegens reparatie van den tweeden duiker is opgebroken en de oorzaak van de ontsporing is waarschijnlijk gelegen in de ver- zakking van den grond, zoodat de eene lijn iets lager kwara te liggen dan de andere. Ongelukken hadden er niet plaats. De diensf inoest voorloopig over een lijn geschieden. Een molenwagen met twee paarden bespan- nen, die uit de Ooievaarsteeg de Boterstraat inreed, kwarn in botsing met een uit de tegenovergestelde richting 1 omrnde boerenwagen, waarvan de be- stuurder den boom van den molenwagen tegen een der knieen kreeg, zonder dat deze echter gckwetst werd. De man, die zeer was geschrikf, kon, na een glas water gedronken te hebben, zijn rit weder vervolgen. De kolfvereeniging „Schiedam" vierde Dins- dag haar eerste lustrum. Dit herdenken van haar vijfjarig bestaan werd gevierd door het houden van een provincialen korps- en personeelen wedstrijd, waartoe alle koifvereenigingen uit Zuid-Holland waren uitgenoodigd. /Van den wedstrijd namen deel de koifvereenigingen van Dordrecht, Boskoop, Schiedam, Gouda, Wateringen, Delft en Zevenber- gen. De uitslag was, dat de korpsprijs werd be- haald door „Schiedara," met 240 punten. „Gouda" had het tot 195 gebracht. De personeele prijzen werden behaald door de H.H.G. A. De Jong, van Wateringen (98 p.) le pr.J. H. C. Meyer (90 p.) 2e pr.G. M. Meyer (87 p.) 3e pr. G. I. Vincent (83 p.) 4e pr. IS1 a afloop van den wedstrijd werd nog een bil- jartconcours gehouden, door de kolfvereeniging aangeboden aan de leden der societeit ,/Harmonie". De uitslag daarvan wasde heer A. J. Bestel, den prijs, de heer J. Zoetmulder, de premie. Aan het station alhier zijn Dinsdag 355 retourbiljetten naar Leiden afgegeven. Zondag 11. had alhier een cricketwedstrijd plaats tusschen de Rotterdamsche cricketclub Vic toria en de Delftsche cricketclub Concordia, waar van de uitslag was, dat Victoria won met 16 runs. Victoria behaalde 86 runs tegen Concordia 70. Ouwerschie27 Juni. Ds. Leenmans alhier zal Zoudag a.s. te 9^ en te 2 uur voor de ge- meente optreden. De collecte voor het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst heeft te Schiebroek f 4.10 opgebracht. V ladriliiigcn, 26 Jnni. In onze gemeente d°en zich behalve eenige gevall n van mazelen ook weer gevallen voor van influenza. Dinsdagmorgen werd ten Koninklijke Paleize in den Haag, namens commissarissen van den eersten haringjager, die alhier was binnengekomen, de eerste Hollandsche haring voor de Koninklijke Familie aangeboden. Te half negen uren is daartoe e n sjees met twee paarden bespannen en versierd met de Hollandsche vlag van hier naar Den Haag gereden. Men schrijft ons uit Leiden d.d. 26 Juni. Het was Dinsdagmorgen een groote teleurstelling, toen het zonnetje, na reeds vroeg zijne vriendelijke stralen op het aardrijk te hebben doen schijnen, tegen ongeveer acht uren verstoppertje ging spelen achter grijze wolken Het had blijkbaar genoegen in de onrust en spanning van zoovele uieuwsgieri- geu, die telkens vragende blikken naar het lucht- ruim wierpen, als wilden zij zeggen ,hoe lang zult gij uw wreed spel nog met ons drijvenwe hebben u vandaag zoozeer noodig, word ons dus nu ten minste niet ontrouwMaar jawel al grooter werden die wolkjes, al donkerder de hemel en weldra was zonlief geheel aan onze oogen onttrokken loen dan ook de eerste druppels vie- len, was het voor niemand meer onverwachtdoch toen die werden gevolgd door steeds meerdere en grootere en toen zij gedurig sneller neerkwamen, begon hier en daar al raenigeen de moed te ont- zinken. Wat zou men hebben aan eene maskerade bij regen, aan prachtige costumes, maar doorweekt door het hemelwaterEere echter aan de vele vreem- delingen, welke toch hunne wandelingen en rijtoe- ren door de stad met staakteu, maar kalm en op- gewekt alle vlaggen, lampions en verdere versierin- gen mousterden Doch waartoe langer over dien regen gepraat, die „Volgens rapport van den chef van het huis van arrest, heeft de gevangene O'Donovan reeds twee- maal een rnoordaatislag op Acland willen plegen. Laat ze niet naast elkander plaats nemen, maar de een hier, de andere daar, beiden onder strenge bewaking der politie.'' u Vdordat de zitting een aanvang zou nemen, bad een man, die doodsbleek was, door omkooping reeds een plaats op de publieke tribune weten te verwer- ven, voordat zij voor het publiek opengesleld werd. Die man was Craddock Lipthwaite, die zich nu bij "a onkenbaar had weten te maken. Hij had zijn baard laten afscheren. De pelsjas, die hij anders altijd droeg, was vervangen door een derni-saison met roodbruinen weerschijn. De donkere doodringende oogen, die anders op straat door een biil brschermd waren, flonkerden nu als twee kolen vuur in zijn hoofd. Sam Britton begon zijn toelichting van de zaak, die onze lezers reeds kennen, en neerkwara op de nasporingen der politie in de zaak van het dynamiet- coir plot. Het gedrag en de houding der twee betchubligden bij de arrestatie werd nauwkeurig beschreven, en daarbij haarfijn melding gemaakf, hoe Acland eerst, doodsbedaard naar den Ier was gewandeld, en hoe hij bij zijn arrestatie voorgaf, niet te weten, hoe of hij daar gekomen was. Er waren tal van papieren in de kamer van den Ier gevonden, waarin dikwerf melding werd gemaakt van iemand onder den valschen naam van R evolver, die het hoofd van het complot scheen, alsmede van den beruchten Amerikaanscheu kolonel Hiram Sakeld, die dood op den spoorweg was gevonden en wiens dood tot heden toe nog niet verklaard was. Uit al de papieren bleek, dat de plannen van het gesmede complot bij uitvoering de ver- schrikkelijkste gebeurtenissen zouden tengevoGe hebben gehad. Hier en daar zou men door dyna- miet een halve wijk in een puinhoop hebben veranderd, terwijl tegelijkertijd in Londen op ver- schillende plaatscn hevige branden zouden uitgebioken zijn. Dat springen en dat uitbreken van brand, op hetzelfde oogenblik in bijna alle wijken van Londen, zou een paniek teweeg hebben gebracht, die het den samenzweerders mogelijk zoude hebben gemaakt, de bank en meerdere openbare gebouwcn en geld kan toren te plunderen. Hij vermeende bij zijn onthullingen niet in al te veel details te moeten treden, daar hierdoor misschien verdere nasporingen en arrestaties zouden kunnen bemoeilijkt worden. //Als ik u dus goed begrijp," merkte de honfd- commi saris op, ^acht gij het noodig, dat de zaak in een geheime zitting verder gelnstrueerd worde." ,/UEd. Achtbare is volkomen juist in zijn opvat- ting," zeide de detective. ^Beklaagde, O'Donovan, hebt gij hierop iets aan te merken vroeg de hoofd-commissaris. Een oogt-nblik bleef hij een diep stilzwijgen bewaren, toen begon hij met vurige Iersche wel- sprekendheid de grieven van zijn volk voor te dragen hij vertelde hoe het groen Erin onder den voet van den despoot vertreden werd, over de on- recbt vaardigheden, die men zijn landgenooten aan- deed, hij weidde uit over overheerschers en slaven. loen kwam hij aan de martelaren, die nietschroomden bun leven te geven, om van Engeland met geweld die vrijheden en verbeteringen af te dwingen, welke Ben goedschiks toch niet toestond. (Wordt ver v.) 48 och zoo heerlijk van pas kwam om het stof te verdrij- ven lie kon immers reeds per telegraaf bericht zenden, dat het weer buitengewoon gunstig is ge- weest en nu kan ik er aan toevoegen, dat dit tot het laatste toe zoo gebleven is. Dark zij deze om- standigheid is alles zoo goed geslaagd als men maar wenschen kon en bood ook de verlichting's avonds een ongeevenaard schoon schouwspel te geuieten. Geen koeltje was te bespeuren, het was bladstil dien avondhet eerste en voornaamste vereischte voor het goed gelukken eener illuminatie was dus aanwezig. En inderdaadoveral waar men zich eenige moeite had getroost voor de verlichting was dan ook een waarlijk tooverachtig gezicht te ge nieten. In hoofdzaak stemde alles overeen, maar er bestond daarnaast of daarin loch eene afwisseling, eene schakeering, die men niet iroede werd te be- wonderen. Vergelijk bijv. eens Hoogeoerd en Breestraat met elkanderbeide met vetpotjes en lampions verlicht en toch wie gevoelde niet de begeerte wanneer hij het een had genoten, ook nog naar het ander als naar iets geheel nieuws Zoo zijn we evenwel genaderd tot den avond, of- schoon over den hoofdschotel van den dag, de maskerade zelf, nog niets is gezegd. Ongeveer 12 uur in den middag zag men in alle deelen al gecosjn- meerden zich begeven naar't vereenigingspunt de Academie. Voortdurend nam het aantal nieuws- gierigen, welke op 't Rapenburg een plaatsje zoch- ten, van waar zij de samenstelling van den stoet konden gadeslaan, toe, zoodat het tegen twee uur (wanneer volgens de feestwijzer de optocht zou begin- nen) daar in den meest letterlijken zin des woords stampvol was. Alles was in orde, alleen Karel V en zijne pages ontbraken nog. Eindelijk tegen half drie kwam Z. M. met gevolg in een met vier paar den bespannen open rijtuig aan Daverende hoera's klonken hem als welkomsgroet tegeu. Zoodro was hij niet op zijn prachtig met goud opgetuigd ros gestegen of het sein tot vertrek werd gegeven. Spoedig echter hield men reeds weer halt. De heer Van Kempen, lid der firma Van Kempen en Zonen te Voorschoten, verzoeht den keizer eerbiedig zijn tocht eene wijle te willen staken, om hem een ne- deng blyk zijuer hulde te schenken. Aan dit ver- zoek werd welwillend voldaan en nu werd een ge- dreven zilveren beker overhandigd met een oorkonde, waarin de opdracht vermeld was. Zei s al moest dit kunstwerk dienst doen als proeve van vader- landsche nijverkeid zou het een eereplaats bekleeden men weet niet wat het meest te bewondcrcn, het plan, de uitvoering of het opschrift. -Nadat dit was geschied, vervolgde de stoet zijn weg. t Is mijn begeerte niet, nauwkeurig of bij ra- ming op te geven, waar en hoeveel champagne den deelnemers is geschonken, doch overeeDkomstig het verzoek van de maskerade-commissie heeft men deze uiting van ingenomenheid met de vertoouing be- langrijk verminderd, zeer ten gerieve van de belang- stellende toeschouwers. In 't eerst waren de nuinmers nog over de groote uitgestrektheid verspreid en kreeg men bij stukjes en beetjes iets te zien, doch reeds heel gauw was de gewenschte aaneen- sluiting verkregen. Hierdoor was men in staat het rijke geheel te bewonderen, waarvan elk onderdeel op zich zelf een aandachtige beschouwing tot in kleinig- heden toe geenszins behoefde te vreezen men raocht gerust met scherpen blik onderzoeken. Den meest overweldigenden indruk maakte natuurlijk de kei zer in zijn gouden borstharnas met gouden been- stukken, rood fluweelen mantel en gouden helm overal luide toegejuicht, door velen met geschenken begiftigd (zoo door 't bestuur der Societeit Minerva met een schoonen krans 'van oranje en zwarte bloe- men) was hij den geheelen dag en den ganschen avond onvermoeid in het minzaam groeten zijner onderdanen. Bij zulk een vorst behoorde een lijf- wacht van flinke, schoone mannen, gelijk Jean de Montmorency, die hij dan ook onder zijne bevelen had. Ook de pages en het verdere gevolg (men denke aan Adrien de Groy in zijn groenen mantelwaren geheel in overeenstemming met hunne omgeving. Deze derde afdeeling was zonder twijfel de rijkste groep van de geheele maskerade, indien't tenmlnste niet een al te hachelijke zaak is bij zooveel schoons vergelijkingeu te gaan n aken tusschen de deelen De regelingscommissie en de deelnemers kunnen met de grootste voldoening op dezen dag terugzien als op eeneu, die talloozen nog lang zal heugen. Waren misschien wel 100.000 vreemdelingen hierheen ge- spoed (alleen Den llaag bracht een kleine 45.000 per Hcllaudsche spoor bij en bovendien zag ik zeer vele Westlanders en Rotterdammers van dezen zal geen enkele wellicht teleurgesteld thuis zijn geko men. Ten bewijze, dat ook in de hoogste kringen belangstelling voor dit soort van feesten bestaat, diene, dat de Russische gezant bij ons hof dien dag alhier afgestapt is aan hotel Levedag, alleen om het schouwspel ook te kunnen gadeslaan. Voor dat ik van de maskerade afscheid neem, moet ik nog even melden, dat het bestuur van de Schevening- sche wielerbaan bare vertegenwoordigers hierheen had gezonden, om den keizer een smaakvol gecalli- grafeerde perkamenten rol ter hand te stellen, behel- zende het nederig verzoek of het Z. M. raocht be- hagen de wedstrijden te Scheveningen a.s. Zoudag met zijne tegenwoordigheid te komen opluisteren. Daarop werd welwillend beschikt. Woensdagmiddag te 2 uur zou er open hof worden gehouden. Gelijk alle officieele pLchtigheden begon ook deze later dan was bepaald. Tegen half drie werd de monarch in zijn eigen rijtuig met de vier prachtige schimmels (dit alles is voor deze gelegen- heid naar hier overgebracht) in de feestzaal ontvan- gen. Een groote schare menschen was er al bijeen. VV as des vorsten gewaad den vorigen dag prachtig geweest, nu gold hetzelfde er evenzeer vanhij was gekleed in een rood met wit satijuen costuum eu een roode muts met gelepluimen bedektezijn hoofd. Aller- eerst verzoeht Ferdinand, aartshertog van Oostenrijk aan zijn heer te mogen worden voorgesteldj; hem viel de onderscheiding tebeurt, aan de linkerzijde van den keizer onder den troonhemel te mogen plaats nemen, terwijl aan den anderen kant een pa ge zat, om al wat noodig was aan te reiken. Toen kwam het gevolg zijne opwachting maken, daarna de Rector Magnificus, van de Leidsche Hoogeschool, Prof. Franchimont, die deze inrichting van onder wijs aanbeval in de zorg van Karel, hetgeen be- loofd werd. Een lange rij van autoriteiten verseheen toen nog: de officiereri van 't garnizoen en de schutterij, vertegeriwoordigd door de verschillende cominandanten met hunne adjudauten; de waarne- mende burgemeester van Leiden; de vice-president van den gemengden magistraat van Cairo, de heer De Stoppelaar, Prof. Jan Ten Brink, Prof. Van Iterson, Prof. Bierens de Haan, de heer en Mevr. Van der Oudermeulen, dames Viruly, de vertegen woordigers der bevriende Studentencorpsen te Utrecht, Groningen, Delft, Amsterdam en Parijs, die ieder prachtige kransen legden aan de voeten van den kei zer, enz. enz. lerwijl dit in de zaal geschiedde, bestond op het feestterrein gelegenheid een concert te hooren, gegeven door 't Paleis-orkest, maar de meesten waren natuurlijk liever binnen in de warmte dan buiten in de frissche lucht. Ook dit open hof slaagde uitmuntend. Na afloop maakte Karel met zijn gevolg een wandeling over 't terrein. Den avond van dien dag was er cafe chantant op de Societeit Minerva, waar van vele reunisten en studenten gebruik maakten lang bleef men daar bijeen, zoodat van'morgen ve len nog rondwandelden. Dezen middag (Donderdag) gaf Arena een con- cert van de stafrauziek uit Bergen op Zoom. On- danks den gestadigen regen waren velen naar Zomer- zorg gegaan, om met deze beste der militaire ka- pellen kennis te maken; jammer, dat men zich on der veranda's en in de zaal moest behelpen! Van- avond bal, doch daarover later. Ingeschreven van 23 tot 26 Juni 1890. SCHIEDAM. GEHUWD25, A. Van der Schalk, 26 j. N. H. en A. Van Kempen, 20 j. N. H. GEBOREN23, Maria Willemina Ludewina, R. Cd. van L. H. Esbeukman en E. P. M. Koelenbeek. Houtstr. 24, Johannes, N. H., z. van D. Zwarts en II. Verineer. Achtersingel. Wilhel- mus Gerardus, R. C., z. van H. Donker en A. J. De Wolf. Nieuwebuurt. Johannes Josephus Okke, R. C., z. van J. A. S. Engering en C. M. Gul- bransen. Hoogstr. 25, Susanna Johanna, R. C., d. van J. J. Van Krugten en S. J. Hulscher. Raam. Elizabeth, N. H., d. van P. Wies en C. Plasmtyer. Gasstr. 26, Adriana Elisabeth, C. G., d. van P. Van Zwet en W. Hartendorp. Adrianastr. OVERLEDEN24, Catharina Maria Filedt Kok, 49 j. en 9 m. N. H. Br. veldpad. Gijsber-* tus Johannes Visser, 2 j. N. H. Oversch. straat. 25, August Theodor Ziedses des Plantes, 29 j. en 5 m., N. H., echtg. van M.N. In't Hoi. L. Ach- terweg. 26, Willemina Maria Rijkuiter, 11 d. R. C. West Vest. OUWERSCHIE. GEBOREN25, Maria, d. van Pieter Smit en Catharina Van der Kruit. Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam. Zitting van 24 Juni 1890. Vrolik is beambte aan het spoor te SCHIEDAM. Tasschen hem en beklaagde L., vroeger arbeider aan het station aldaar, maar nn te Delft, moet een oude wrok gezeten hebben Hij de get. namelijk, moet verteld hebben dat L. eens dronken is geweest en geen arbeider meer wilde blijven, hetgeen de jonge man nog al in moeielykheden had geholpen. Op 18 Mei 1.1. moet Yrolik aan het hofje aan de Stationsweg aan L. gevraagd hebben naar zijn meisje, waarop onmiddellijk stompen in het gezicht van Vrolik .toegebracht door L., volg- ri. k. zegt, dat op dit vragen naar zyn meisje, onmiddel- lijk een seheldpartij op zijn beminde volgde, waardoor hij woedend werd. Aan de rechtbank vindt men dan ook, dat het heel raar is naar de gezondheid van het meisje van iemand. te informeeren met wien men niet op goeden voetstaat, Ook de offlcier van Jnstitie is van dat rare in Vrolik's gedrag doordro gen, en eischt maar f 0.50 boete voor de stompen, die er uitgedeeld zijn. Een VLAARDINGSCHE wednwe schijnt nog al eens visile van heeren te krijgen. Bij een der visiles nam een der heeren haar zilveren kap met gouden oorijzers weg, met het doel, om zich die wederrechtelijk toe te eigenen. De weduwe scheen dus niet altijd in gala te ontvangen, of somtjjds te midden der visite het onmisbare hoofdtooisel af te leggen, daar het anders onbegrijpelgk is, hoe de heeren het hoofd tooisel in handen hebben kunnen krijgen. Al reeds tweemalen was de wednwe ter terechtzitting als getnige gedagvaard, maar niet verschenen, zoodat dit raadsel onopgelost blijft. In het zomlaarsbankje had nu een soldaat plaats genomen, die als milicien-nummerverwisselaar diende, deze had de kap uit de woning van zjjn gastvronw gedragen, haar 's nachts bij zijn onders geborgen en haar den anderen morgen willen verkoopen bij een goudsmid. De president kan zich heel goed begrijpen, dat jengdige heeren, om een pretje te hebben de kap van zoo'n dame verstoppen, dan komt alles later terecht, maar als zij pogingen doen, om het weggenomene of verstopte te gaan verkoopen, dan is het geen pretje meer maar diefstal. Ja, zegt onze soldaat, ik kreeg die kap in bewaring toen wij weggingen, in den gang van een ander. Gij wist dus wel, dat gij goed van een ander de denr nitdroeg was het vragende gezegde van den president, dat niet heel grif beant- woord werddoch door de verklaring van een getnige bleek het, dat onze soldaat dit wel degelijk wist. Uit het zondenregister van bekl. bieek ook, dat hij al 6 maanden met de gevangenis had kennis gemaakt, niet in de gedaan te van soldaat, maar als sjonwer, wegens diefstal van haring. De eisch is nn een jaar gev. str. Twee VLAARDINGSCHE schippers hebben rnzie gehad, de een heeft zijn vuist nitgestoken, en er een trillende bewe- ging^mede gemaakt, de andere heeft geroepen „sla derreis eens. Toen werd de trillende beweging een dansende, en kwam de vuist al dansende in aanraking met den nnes van den anderen schipper. Daar men zijn vuist niet op de nens van een ander mag laten dansen, werd hiervoor f 6.— boete geeischt. J. A. J. K., die de Schiedamsche polite had beleedigd, werd veroordeeld tot f 10.boete. De molenaarsjongen, die 5 zakken had gestolen, werd ver oordeeld tot tien dagen gev. r,tr. W. H. v. d. T., braudersknecht, werd wegens mishandeling der politie, tot zeven dagen gev. str. veroordeeld.

De Schiedammer | 1890 | | pagina 2