Burgerlijke Stand, RECHTZAKEN. STATEN-GENERAAL. gevolg was, dat de justitie, op verzoek des broeders, last, gaf, het lijk op te graven en aan een deskun- dig onderzoek te onderwerpen. De sectie van het lijk deed aanstouds zien, dat de door den geneesheer geformuleerde oorzaak van den dood niet juist was. Daarop volgde het chemisch onderzoek van de ingewanden, en het voorloopig resultaat daarvan was, dat het lijk de sporen vertoont van chronisehe zinkvergiftiging. De gezelschapsjuffer is onder toezicht van de justitie. Dat er ook lang geleden zomers voorkwamen, die bijzonder koud wareu, kan de geschiedenis ons leeren. Een hoog bejaard man op het eilaud Tes- sel, vertelde nog onlaug-, hoe zijn grootvader hem meerinalen verhaald had, dat de landlieden eenmaal in den hooibouw op zekeren dag met wanten aan de hooiharken hanteerden en de paarden voor den hooiwagen bestuurden. Zoo bar is 't nu nog niet geweest, al was 't er somwijlen bij af. Blijkens een Reuter-te\egmw zijn de regee- ringen van Frankrijk en Nederland, het eens ge- worden over de afbakening der grens in Guyana, en zullen zij thaus hare verschillende dossiers te St. Petersburg, bij den Czaar, gaan inleveren. Verslag van het verhandelde in den Raad Tjjdens deze bespreking was de kernel, kort tevoren nog zoo helder, met een zwarte wolken- massa bedekt. Een hevige wind giert plotseling door de slraten, een kolosale stofwolk beneemt voor een oogenblik het beetje licbt dat door de ramen nog naar binnen valt, dan barst een hevig onweder los, vergezeld van een plasregen, onop- houdelijk doorklieft de bliksem de lucht, en ratelt de donder en klettert de regen. Gelukkig duurt dit niet heel langtoch heeft het treurige gevolgen na zich gesleept. Onder Vrijenban is de boeren- knecht F. K. met het paard, waarmede hij in het land was doodgeslagen. Een boom nabij de Hooge „Hoe kom ik toch bier?" riep David, verwon- derde blikken op zijn omgeving werpende. „Ben ik ziek geweest Ik gevoel mij erg zwak, en ik kan maar niet begrijpen, hoe ik hier belaud ben. Waar ben ik toch ffStilstilmijn jongen," fluisterde Rhoda, zich over hem buigende. /,Gij vermoeit u met al dat vragen, dat is niet goed. Gij moet u rustig houden, ik zal dat later wel eens vertelleD." vJa, ja," zeide de generaal, nu tusschenbeide komende, ,/je moet je stil houden, je bent ziek geweest, nu weet je het. Als gij u bedaard houdt, zijt gij weer spoedig beler. Dokter," vervolgde hij, zich tot den geneesheer wendende, ,/wanneer denkt u hem van het ziekenrapport te schrappen ,/Dat zal in langen tijd nog niet kunnen ge- beuren," hernam de dokter met een glimlach, „doch u vraagt dit stellig met het oog om hem te vervoeren en elders te laten verplegen welnu, dan zeg ik, in een paar weken tijd is daar misschien wel kans toe." ffDat meen ik ook," zeide de generaal, „want de markies X heeft zijn huis voor mij disponibel gesteld, dat ligt aan de zeekust. Is de jongen nu zoo ver, dat bij vervoerbaar is, dan komt het stoomjacht van den markies hier te Londen en dan is het gemakkelijk, om hem van hier in het jacht te krijgen, on zoo naar het buitenverblijf van den markies te vervoeren. In dat jacht is een prachtige kajuit, met alle gemakken, en een uit- stekende slaapplaats." Juist," zeide de dokter, //de zeelucht zal hem heel goed doen, het is dan ook uitstekend door u verzonnen. Excuseer mij, dat ik u verlaat, want brug is door deji storm jiij den grond afgebroken, Een tak van den boom achter het huis van de Wed. Karreraan werd door den bliksem afgescheuid. Een hooihoop in het land van H. Van der Berg geraakte in brandmaar is bijtijds uit elkaar gegooid en onder toezicht van den burgemeester gebluscht. Bij de schaus is een boom door den bliksem neergeveld. Schiedam, 18 Juli. Door Burgemeester en Wethouders is in over- leg met den directeur der drinkwaterleiding een eenvoudig toestel voor de gemeente aaugekocht, voor besproeiing der straten. Het toestel, dat weldra in gebruik zal worden genomen, past op de brandkranen en kan door slechts een persoon be- diend worden. Onze stadgmooten, de heeren B. Scholte en W. G. Van Slobbe, zijn geslaagd bij het examen voor boekhouder, gehouden vanwege de Vereeniging van haudelsbediendeu Mercurius. Reeds van het bestuur van een drietal pro- cessien, welke jaarlijks naar het graf der Martelaren van Gorcum te Brielle gaan, is een bericht inge komen, dat het hun voornemen is op de reis daar- heen ook een bezoek te brengen aan de reliquieen van de H. Liduina alhier. Door den storm die voorafging aan het on weder dat gisterennamiddag boven onze stad losbrak woei de schoorsteen van de smederij der firma Otterdijk in de Boterstraat. Ook zijn een aantal boomen in de laan naar den Drifhoek en een in de Hagastraat omgewaaid. Een telephoondraid is ge- broken, bovendien is nog op andere plaatsen schade toegebrachto. a. bij den heer Van Leeuwen, hoek Korte Dam, waar het dakvenster naar den grond is geslagenwaarschijnlijk is dit door den bliksem getroffen, want reeds was het geheele venster in splinters voor het naar beneden viel. 'a Avonds ontlastte zich opnieuw een onweersbui boven onze stad, die het concert, dat dien avond in de tuin der officieren-vereenigiug gegeven werd, deerlijk in het water deed vallen. Reeds tijdens de pauze begon het heviger te weerlichten, wat tusschen het donker der boomen een prachtig schouwspel opleverde. Toen het echter ook begon te donderen, verlieten reeds velen de tuin, terwijl anderen dekking zochten onder de tenten. Maar nauwelijks was het eerste nummer van het 2e ge- deelte aangevangen of ook de regen begon de muziek te accompagneeren, terwijl het nog in den tuin aanwezige publiek een zeer handige stormaanval op de tent uitvoerde. Den 11 Augustus zal het Rotterdamsch Harmonie- orkest zich wederom hier doen hooren. Het is te hopen, dat dan toch eens het weer medewerkt om de verdienste van dit corps te kunnen waardeeren. Het 8-jarig zoontje van den wafelbakker L. Vuur, die met zijn kraam in de Warande stond, had Dinsdag het ongeluk in een emmer met heet water te vallen, waardoor het brandwonden bekwain aan het onderlijf en het linkerbeen. Ook van de derde ballon, de tweede van het vijftal dat Zondag 1.1. in deb tuin der officieren- vereeniging werd opgelaten, is bericht ontvangen. Zij is 's Maandag morgens te 5 uur te Scha'ik bij Grave gevonden door Willem Der Brok. Ook deze is dus door een zuid-oostelijken luchtstroom mede- gevoerd. Hedennacht half een uur werden de inwoners van Ouwerschie wakker geschud door de brandklok en het alarmsignaal. Waar was de brand? Bij Van Heiningen in den droogen hoek, waar het hooi, men weet niet hoe, aan het smeulen en vonken was gegaan. Gelukkig liep alles ten beste af. De Burgemeester was direct op het terrein aanwezig. De spuiten dadelijk aan- wezig, behoefden echter geen water te geven, daar de brand met het aanbrengen van emmers water gebluscht is. Op de Zestienhovensche kade, heeft er gister- namiddag 5 uur bij den heer Knikman een schoor- sleenbrandje plaats gehad, hetwelk zonder het gebruik van den ramonneur gebluscht is. velen wachten hier op mijn hulp." Toen de generaal met Rhoda weer alleen was, vertelde hij ook haar zijn plan. Kon het anders, of zij stortie ook haar gemoed, dat van dankbaar- heid overvloeide, voor hem uit. Toen vertelde de generaal, hoe of Wenlock en Martin een prachtig souvenir voor hunne bemoeiingen van hem gekre- gen hadden, hetgeen zij eerst niet van hem wilden aannemen, oindat zij erkenden, van hem veel ge- leerd hebben. Er waren tal van misdrijven ge- pleegd, waarvan de beweegtedenen immer voor hen duister waren gebleven, er waren verklaringen, onder eede gedaan, totaal strijdig met de ware toedracht der zaken en nog tal van andere mis drijven waren er gepleegd, waarvan het hoe en waarom zich in een nacht van gissingen verloor. Doch sedert zij door den generaal bekend wareD geworden met een tot nog toe niet in het gerech- telijk geneeskundig onderzoek opgenomen physiolo- gisch verschijr.sel, was er een licht voor hen op- gegaan. Het was door bemiddeling van den gene raal, dat zij een helder inzicht in vele duistere zaken hadden gekregen, en hierdoor achtten zij zich al genoeg beloond. //Nu," zeide de generaal ten slotte, „ik heb wat moeten praten, om te maken, dat zij het aannamen." Zoo spoedig de krachten van David zulks toe- lieten, werd hij met het jacht van den markies uit Londen vervoerd. David knapte aan de zee kust heel spoedig op, en drie maanden na zijn aankomst aldaar, werd er een heel gelukkig huwe- lijksfeest gevierd, waarbij David en Rhoda de hoofdpersonen waren. Tante Dorothea schitterde daarbij met een toilet, waarmede zij menig. Kcthei, 18 .Juli. Met ingang van 16 dezer, is P. Mugge alhier, benoerad tot postbode te.Zoe- termeer. Pernis, 17 Juli. Z. M. heeft, op zijn verzoek, e>rvol ontslag verleend aan den heer C. Eenhoorn, dijkgr. van de Hooge en Lage Gorsen onder onze ge meente. Men schrijft ons uit Rotterdam d.d. 17 Juli. Door de Kamer van Koophandel zijn eenige inlichtingen van algemeenen aard verstrekt aan de commissie van arbeids-enquete. De Kamer wijst op het verschil tusschen het bootwerkersbedrijf en de uitoefening van een am- bacht. Geen jarenlange voorafgaande leertijd is oor het bootwerkersbedrijf noodig, hij, die lichaamskracht heeft, kan het dadelijk uitoefenen. Tal van boeren arbeiders, zeelieden, ambachtslieden enz. nemen dan ook, in tijden, dat zij geen vast werk hebben, het bootwerkersbedrijf bij de hand. Dit geeft aan- leiding tot een trek van buitenlieden naar Rot terdam, die, naderhand weder vertrekkende, een vlottende bevolking vormen. Het afwisselende in de handelsbeweging (nu eens zeer druk dan weder slap) de handelsdrukte, die slechts voor bepaalde kantoreu, op bepaalde dagen, bestaat (stoombeurtvaartdienst), het uitbesteden of laten aannemen van het lossen en laden door de cargadoors en cognossementhouders, het aanwijzen der los- en laadbazen door de gezagvoerders zelven, zijn zoovele redenen, die het den werkgevers on- mogelijk mak.n steeds hetzelfde volk in dienst te houden. Al moge nu eeuig personeel, ofschoon niet voor vast aangenomen, bij sommige kantoren door het geregeld verloop van hun handelsvervoer, verzekerd zijn met dat al toch vast werk te hebben, zoo zou, door den aard van den handel, elke proef om vaste bootwerkers in dienst te houden, moeten mislukken. De ondervinding heeft trouwens hierin reeds uitspraak gedaan. Hierdoor heeft een voortdurende verandering in dat personeel plaats en wordt de band tusschen werkgever en arbeider zeer los, of liever hij ont- breekt geheel, waardoor ontegenzeggelijk menige verbetering in de sociale toestanden wordt tegen- gehouden. Ook was de Kamer het niet eens met de aan- hangige spoorwegovereenkomsten. Worden die overeenkomsten wet, dan zullen er 70 treinen daags van hier over het Zuidernet loopen, welke alien de spoorbrug aan de Noorder- haven moelen passeeren. Om een dergelijke treinenbeweging mogelijk te maken, zou de brug steeds in een toestand moeten verkeeren, welke niet veel van een steeds geslo- ten zijn verschilt, waardoor de communicatie van de boven- met de benedenrivier grootendeels be- lemmerd zou worden. Volgens internationals over eenkomsten zijn wij verplicht de onbelemmerde vaart op den Rijn tot aan zee aan Duitschland te waarborgen. Genoemde treinenbeweging, het resultaat der overeenkomst, zoude dus aanleiding kunnen geven tot moeielijkheden. Dit bezwaar is ook door den minister erkend, en zijn excell. heeft beloofd de doorgaande goide- rentreinen van de Maatschappij tot exploitatie van Sfaatsspoorwegen over Utrecht in plaats van over Rotterdam te zenden. De heer Plate merkte terecht aan, dat de regee- ring volgens de wet van 1875 zich wel met het personenvervoer kan bemoeien, doch niets te zeggen heeft over het goederenvervoer. Komt de overeenkomst tot Btand, dan is de regeering wel verplicht, om zich van de medewer- kiug der maatschappij ten opzichte van het goede renvervoer te verzekeren, aan deze de eene dienst om den andere te bewijzen. Alzoo is dan de regeering haar vrijheid van handelen kwijt, en absoluut in handen der betrokken maatschappijen. De heer Plate wenschte op dit feit in de open- bare vergadering van de K. v. Kooph. het voile licht te laten schijnen. Was het een paar dagen geleden hier nog vrij koud, in Atrerika was het snikheet. Nu schijnen de hekken verhangen, in Amerika is het vrij guur een de oogen uitstak, en het gebabbel van alle oude tantes niet weinig gaande maakte. Er blijft niet veel meer over te vermelden. Rhoda en David leefden gelukkig. David werd wehswaar geen ster aan den letterkundigen hemel, maar bij bleek toch een man met gezonde denkbeelden te zijn, die overal het vertrouwen genoot. Daar Rhoda vrij wat kapitaal ten huwelijk meebracht, hadden zij met geen groote aardsche zorgen te kampen. Rhoda betuigde altijd, dat zij juist daarom zoo gelukkig waren, dat David kon doen en laten wat hij verkoos, maar dan begon de generaal altijd heel ondeugend te lacheD, waarschuwde de jonge vrouw met zijn vinger, alsof hij zeggen wilde, ,/verkoop mij toch geen knollen voor citroenen, want ik ben bekend met uw geheimzinuige kunst," en dan gaf hij tevens met een oogknipje te kennen, dat hij van den eigen wil, dien David volgens Rhoda mocht volgen, niets geloofde. Tante Dorothea was bijna altijd over den vloer en keuvelde dan den geheelen dag over den ouden en nieuwen tijd, doch toonde daarbij zoo'n innige genegenheid voor beiden, dat men haar gekeuvel en haar duizende angstkreten steeds maar voor lief nam. De generaal werd in den adelstand verheven, en Cripps kreeg de vergunning, zijn ouden meester altijd generaal te mogen noemen. Nog dikwijls werd hem afgevraagd, of hij niet slaapwandelde. De bloederige moes, die men gevonden had, kon onmogelijk voor de overblijfsels van Craddock her- kend worden. Martin en Wenlock waren bij de lijkschouwing, doch konden geen de minst zekere geworden en hebben orkaflen gewoed, en hier be- gint het eindelijk zomer te worden. Men zegt dat ijsbergen, die uit het Noorden komen' zakken en die zich tusschen de Oude en Nieuwe wereld plaat sen, oorzaak zijn van dat temperatuur-verschil en die afwisselende weersgesteldheid. Een spotboef stelt voor, al de kanonnerr en het rookelooze en niet rookelooze kruit op de rammen en monitors in te schepen en daarmede de ijsbergen stuk te schieten, in welk geval het bestaan van dat oorlogs- luig nog eenig nut zou hebben en wij vast weer zouden kunnen krijgen. Dat de lucht nog niet veel warmte verdragen kan bleek heden. Tegen 6 uur namiddag kwam er een donderbui boven de stad opzetten, vergezeld van een stormwind en een plasregen, die veel weg had van een wolkbreuk. Het vuur was geen oogen blik van de lucht af. Daar de barometer duchtig valt (10 uur 'a avonds) konden wij wel weer eens hetzelfde gure weer terug krijgen. Ingeschieven van 14 Juli tot 17 Juli 1890. SCHIEDAM. GEHUWD: J. J. Verhoev 25 j., N. H., en F. Olie 23 j., N. H. ONDERTROUWD: 17. C. Koorengevel 24 j., N. H., en N. v. Schrevendijk 20 j., N. H. GEBOREN14. Jan, E, L., z. v. C. Ruseler en M. v. d. Stoep, Hoofdstr. 15. Anna Catharina, E. L., d. v. J. H. Franz en A. C. v. Pruissen, Ylaard. dijk Neeltje, N. H., d. v. J. v. d. Sloot en S. Huiswaard, Gasstr. Johannes Hendrikus, N. H., z. v. A. M. Verbij en A. M. Datenbroek, Zalmstr. 16. Jan Frederik, N. H., z. v. N. Scheffer en M. Maarland, N. Singelstr. Pieter, R. C., z. v. G. v. d. Toorn en E. Rademakers, Laan. Mattheus, R. C., z. v. A. Weber en E. v. d. Sande, Baan. Cornelis. N. H., z. v. W. De Lange en H. Verveen, Westerkade. 17. Clasina Maria, N. H., d. v. P. v. Amen en P. v. d. Kruijt, Spoorstr. OVERLEDEN14. Geertruda Maria Kriiger 4 m., R. C., Br. veld. 17. Willem v. d. Gaag 62 j. N. H., echtg. v. L. Wuijster, Dwarsstr. Jo hanna Pijnacker 5 in., N. H., Buitenh. weg. Cor nelia De Kok, 69 j. en 6 m., N. H., wed. v. J. G. v. Dusseldorp, Tuinlaan. Cornelia Maria Woens- dregt, 73 j. en 6 m., N. H., echtg. v. H. Vink, Br. veld. OUWERSCHIE. GEBOREN: 15. Juliana Godefrida, d. v. Cor nelis Judocus Ticheloven en Maria Theresia Antonia Lindemans. Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam. Zitting van 16 Juli 1890. aanwijzing doen van wien deze afgrijselijke over blijfsels waren. Hoe gehard deze mannen ook waren, zij kwamen .toch beiden doodsbleek van die lijkschouwing terug Wenlock sloeg onmiddellijk in de naastbijzijnde herberg een paar glazen bran- dewijn naar binnen, om dat akelige gezicht van die bloederige, vormlooze massa uit zijn geest te verbannen, doch Martin was na die lijkschouwing een paar dagen lang niet wel. De millioenen, die bij de ba. kiers voor het helsch complot gedeponeerd waren, zijn nooit opge- viaagd en liggen er nog. De Ier kreeg genade voor de onthullingen, die hij had gedaan, maar de kleine geldsom, die hij bij zijn invrijheidstelling mede kreeg, was spoedig in de gedaante van whiskey door het keelgat ge- jaagd. Toen besloot hij zijn oud vak maar weer bij de hand te nemen, en als negerzanger in een cafd chantant van het geringste allooi op te treden. De directeur wilde echter, dat hij met een blank ge zicht en in Iersch costuum zou zingen. Door den nood gedwongen, moest hij dit wel aannemen. Nu las men op het programma: De beroemde Farrel 0'Donovan, de lersche Jcroon~ getuige, welke aan het gouvernement zulke belang- rijke onthullingen in de zaak van het dynamiet-com- plot deed, zal hedenavond oplreden als 1 ste tenor- zanger en lersche karakterkomiek. De zaal was dien avond propvol, naaar de mm- dere man, hoe blijde ook, dat het dynamietcomplot ondekt was geworden, was erg gebeten op den Ier, die voor een lagen verrader gehouden werd. Al had dat verraad nu Londen gered, daar hield DER GEMEENTE OUWERSCH1E op Donderdag 17 Juli des namiddags te 5 uur. Tegenwoordig zijn 8 leden; afwezig de heeren W. Hooger- brugge Lzn., J), Van der Kooij Jzn. en C. Van den Berg Jzn. l)e Voorzitter, de heer De Josseling de Jong opent de ver- gadering, waarna de secretaris de nomlen der vorige vergadering leest, welke onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen is het proces-verbaal van de opneming van de boeken en de kas des gemeente-ontvangers, hetwelk wordt aan- genomen voor kennisgeving. Alsnu moet worden vastgesteld de rekening over 1889, welke in bare verschillende posten wordt medegedeeld. Het blijkt dat over dat jaar is ontvangen f 21159.67 uitgegeven - 16554.11 Zoodat een batig slot blijft van f 4605.56 Die rekening wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Thans is aan de orde het aanwijzen van een dubheltal voor de aftredende zetters, de heeren S. Poot en Jb. Kodenburg Pzn., uit welk dubbeltal de commissaris des konings zal te kiezen hebben. Na herhaalde stemming worden daarvoor aangewezen in de plaats van den heer S. Poot, de heeren S. Poot met 6 stemmen en J. Post met 4 stemmen. Bij deze stemming hadden de heeren J. Post en J. Zeeuw elk 4 stemmen, zoodat de oudste in jaren den voorrang had. In de plaats van den heer Jb. Ro- denburg Pzn., de heeren J. Snijders met 4 stemmen en Jb. Roden- burg met 5 stemmen. Nadat deze stemmingen waren afgeloopen, deelde de Voor zitter den heer Snijders het resultaat mede van de iuformaties door B. en W. aangaande de zoogen. verbetering van het Achterom ingesteld. Hieruit bleek, dat B. en W. het nut van de ge- wensehte vcrandering niet genoeg van belang achtte om zulk een bedrag daarvoor uit te geven als hier zou noodig zijn. Men zou moeten koopen de huizen die daar staan, den grond er zou een kade gemaakt moeten worden, bovendien een afrastering enz. enz. De heer Snijders deelt cehter die opvatting niet. Hij vond de meerdere veiligheid, die daardoor zou verkregen worden van meer gewicht, dan het daartoe benoodigde bedrag. Daar de Voorzitter herhaaldelijk op het benoodigde bedrag had gewezen, vraagt hij of daarvan dan ook eenige berekening gemaakt was, en tot welk bedrag men dan was gekomen. In antwoord op deze vraag deelde de Voorzitter mede, dat alleen het maken der verandering ongeveer 12 13000 gulden zou bedragen, terwijl bovendien het onderhoud een jaarlijksche uitgave zou vereischen. Ook de heer Snijders had een berekening gemaakt, en was tot een bedrag van f 10000 gekomen. In principe waren B. en W. voor de verbetering en ver- fraaiing der gemeente, maar zij vonden dat het door den heer Snijders voorgestelde werk niet zoo noodzakelijk was, dat daar andere werken voor moesten nagelaten worden. De heer Aalbers deelde dit gevoelen volkomen. Ter motiveering wees bij op de behoefte aan een waterleiding en deelde mede, dat maar zelden in het Achterom een stremming in de passage plaats had. Het resultaat van de besprekingen van B. en W. was, dat zij geen voorstel dienaangaande konden doen. De Burgemeester noodigde daarom den heer Snijders uit zelf een voorstel als door hem noodig geacht aan den raad in te dienen. De Voorzitter sluit hierop de vergadering. A. 8., oud 33 jaar, kuipersknecht, en P. P. W. 8,, oud 23 jaar, betrokken in de zaak van de scbeermessen en afge- draaide waterleidingdoppen, werden vrijgesproken. C. S., brandersknecht, werd wegens beleediging van een ambtenaar veroordeeld tot 12 00 boete. C. H. L., ond 12 jaar,. die de ruiten van de kerk bad ingescbntea, werd vrijgesproken, oradat het gebleken was, dat bekl. niet met oordeel des onderscheids had gehandeld. K S., ond 17 jaar, die een aoperen pjjp van een gpoeling- wagen stal, werd tot 10 dagen gevangenisstraf veroordeeld. J. A. de R., werd wegens diefstal van drie eenden uit het spuikanaBl, tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld. De jongens H. v. E., P. H. B. en L. S., die roosters aan een openbare school door het werpen met steenen vernield hadden, werden veroordeeld tot f2.00 boete. C. J. O oud 20 jaar, werd gestraft wegens mishandeling, beleediging van een ambtenaar in functie en weerspannigheid, tot 4 dagen gevangenisstraf EERSTE KAMER. Het wetsontwerp tot verzekering der uitvoering van rech- terlijke vonnissen tot gevangenisstraf is, in de zitting van Woensdag, aangenomen met 35 tegen 9 stemmen. Eveneens is na korte beraadslaging van weinig belang, het wetsontwerp v tot regeling van het Militair onderwjjs aangenomen met 35 tegen 3 stemmen. Daarna is een aanvang gemaakt met de behandeling der Spoorwegovereenkomsten. De heeren Verheyen en Van Lier verdedigden het ontwerp

De Schiedammer | 1890 | | pagina 2