Gemeenteraadszitting De voorzitterDe eer, wat is mij aau de eer ge- legen F De heer J. S. Roeifsema: Dat wil ik gelooveD, maar ik verklaar hier in de vergadering iemand, wien niets aau de eer gelegen is, voor een schurk, in staat tot alle schurkenstrekeu. Daarop ontstond een tumult en begonnen alle leden der vergadering zoo luid hun opinie te verkoudigen, dat de burge- meester met een lijkklenrig gelaat de vergadering ontvlnchtte en zijn troost zocht bij den veldwachter, vergetende de vergadering te sluiten. De heer A. Costing, het eenige lid, dat den burgemeester tot- dusver volgde, verklaarde nooit te hebben geweten, dat de boel zoo raar in elkander zat, dat had de burgemeester hem nooit verteld. ,/A.meland is door een dijk aan Frieslaud ver- bonden," zal menig onderwijzer aan zijne discipelen hebben verteld, maar voortaan zal hij goed doen er aan toe te voegen #geweestIs voor enkele jaren de Burgemeester van Ameland met eenige anderen van 't karakteristieke Friesche eiland naar den vasten wal geloopen, al ging het dan ook op enkele plaatseu meer door dan over takkebossen, thans bevinden er zich zulke belangrijke gaten in den dam, dat de schepen er door heen kunnen varen. Van het nieuwe consortium, dat de werk- zaamheden zou voortzetten, wordt niets meer ver- nomen, nadat de in het vorige jaar ontworpen planneu door de Regeering niet werden goedgekeurd. De zoo gevreesde aardappelziekte is op de Veluwe eensklaps hevig uitgebroken. De akkers worden dikwijls zoo snel aangetast, dat het loof 's morgens nog frisch groen is, terwijl denzelfden avond alles reeds zwart is geworden. Voor de nog niet aangetaste akkers wordt sterk naar droogte verlangd. Eene minder bekende export-slachterij is die van hanen en kippen, welke sinds eenige jaren te Hollandsche Veld bestaat en welke meermalen 200 a 300 stuks per week slachtte en naar Ams terdam zond. Met zulk een consument schijnt die zaak niet slechts levensvatbaar, maar ook vatbaar voor uit- breiding te zijn. Men zal zich herinneren, dat op den Water- loodag aan een der ingezetenen van Oostzaan f 2000 aan effecten werden ontstolen, toen de man met zijn gezin naar den historischen optocht keek. De bedrijvers van dezen. diefstal zijn thans door de Amsterdamsche politie opgepakt. Het zijn twee Amsterdammers, oude bekenden der justitie. In een der roofnesteu aan het begin der War- moerstraat te Amsterdam heeft men Maandagnacht weder een buitenman uit Bussum letterlijk uitge- plunderd. De man beweert ruim f 1000 aan bank- papier bij zich gehad te hebben en zich 's avonds door een der nimfen, die dat gedoelte der stad vooral bij avond onveilig raaken, te hebben laten verlokken. om mee te gaan. Na een borrel gedron- ken te hebben, waarin hoogstvraarschijnlijk een slaapraiddeltje was gemengd, is hij zijn bewustzijn kwijt geraakt. De politie vond hem Dinsdagraorgen nog slapende op een stoep op deu O. Z. Voorburg- wdl. De man was letterlijk van alles beroofd, en kan niet opgeven in welk huis hij geweest is, noch wie de vrouw is, die hem heeft raeegelokt. Hij herin- nert zich niets meer, alleen wel, dat hij veel geld bij zich had, dat nu verdwenen is. van Woensdag, 30 Juli 1890, luisterde, bleef Raymonds blik op Betsy gevestigd en sloeg hij aandachtig de ziekteverschijnselen gade, die cen bezorgden blik op zijn gelaat brachten. i/ Deze jonge dame heeft dadelijk hulp noodig," zeide hij, ;/zij is zieker dan gij wel denkt." H0mijnheer, gij doet mij schrikken," zeide de kamenier snikkend. ,/Spreek," zeide Raymond kort, ,/is de huisdokter nog hier wlk denk het wel, een uur geleden was hij er nog." Op dit oogenblik kwam juist de huisknecht binnen, die zeide, dat de dokter reeds weggereden was. a Wat moeten wij nu doen?" gilde de kamenier. pBedaard blijven," zeide Raymond en zich tot den knecht wendende, beval hij dezen te vertrekken. Toen zeide hij tot de kamenier: Daar nu de huisdokter afwezig is, en de juffrouw in groot ge- vaar verkeert, zal ik zoo vrij zijn de weinige ge- neeskundige kennis, die ik bezit, hier ten nutte aan te wenden. Ik ben dokter." orOmijnheer," riep de kamenier, wde hemel zendt u op dit oogenblikachde juffrouw is mijn zoogzuster, ach ach ik houd zooveel van haar." ,/Bedaar, bedaar, hier is hnlp noodig." A.ch ach!" gilde de kamenier weer, ,/als mijnheer Coquillard dat hoort, die arme, brave man Raymond keek de kamenier zoo streng aan, dat zij geen mond meer open dorst te doen. Toen bemoeide hij zich geheel met de zieke, wier hoofd hij gemakkelijker tegen het rugkussen van den leuningstoel liet rusten. Haar witte, koude hand rustte eenige oogen- blikken in de zijue. De zieke liet zich ouderzoeken, zonder iets te zeggen. De pols was onregelmatig, het geheele lichaam was aan stuiptrekkende bewegingen ten prooi, de keel scheen dichtgenepen en verschroeid te worden, de mond was droog, de lippen loodkleurig. Nu en dan parelde het koude zweet op het voorhoofd. heeft dorst," zeide Raymond. „0 ja, heel erg," zeide de zieke met moeite. flWaar heeft u pijn Daar," en zij wees met de hand in de rich ting naar haar borst. Een hevige, zenuwachtige aandoening, en een begin van braxen openbaarden zich nu. Raymond schreef een recept, teekende het en belde. Een bediende trad binnen. ,/Breng dit zoo spoedig mogelijk naar den naast- bijzijuden apotheker," beval hij. ffEn nu," vervolgde hij tot de kamenier, ,/dient mejuffrouw dadelijk naar haar kamer gebracht en te bed gelegd te worden. Haar warm houden is hier zaak. Een tweede bediende moet dadelijk den knecht achterna gezonden worden, met het bevel haast te maken met het recept. Wij mogen geen minuut laten verloren gaan." vAch lieve hemelgilde de kamenier, ^wat scheelt de juffrouw toch Raymond gaf geen antwoord. Coquillard, die van de ongesteldheid van zijn dochter vernomen hadkwam nu buiten adem aanloopen. Haastig trad hij op Raymond toe en verbleekte. Schiedam, 1 Aug. Door onzen stadgenoot, den heer J. D. C. - Steeuberg en den heer Jos. Wap, uit Rotterdam, is te Purmerend aanbesteed het bonwen vau een fabriek voor gecandenseerde inelk. Er waren 21" inschrijvers. Uoogste inschrijver was dc heer J.- De Groot te Scharwoude voor f 41,000 laagste de heer H. Wienhove alhier voor f 29,200. Het werk is aau den heer Wieuhove geguud. Onze vroegere stadgenoot, de heer W. Van Houten, hoofd der school te Poeldijk, heeft met gunstig gevolg examen afgelegd ter verkrijging der acte Fransch (1. o.) De rijks-stoomriviervaartuigen Merva en Isala zijn heden in onze haven gekomen. Gisterenmiddag is een dogkarretje besptnnen met een hit tusschen D lftshaven en Rotterdam in de sloot geraakt, doordien het paard schrikte. De drie heeren, die zich in het wagentje bevonden, kwamen met den schrik en een nat, groen pak vrij. Ouwerschie, 30 Juli. Hetkind.dat Maandag- middag door den trein, komende uit de richting van Schiedam, is overreden, geraakte onder deze gemeente, aan den overweg onder den trein en was onmiddellijk dood. Het kind liep uit de wo- ning, die vlak daarbij is, achter den vader heen, die als wachter op post stood, zonder dat hij dit bemerkte. Het was den machinist on mogelijk den trein tijdig stil te doen staan. De vader bracht zelf het deerlijk verminkte lichaam van zijn beve ling in de ouderlijke woning, die zij voor nog geen vijf minuten, vol kinderlijke levenslust had verlaten. 31 Juli. Gistermiddag geraakte een meisje van 8 jaar van A. Van den Akker te water. K. v. Baarle, het ongeluk ziende, sprong onmiddellijk te water, wien het na veel moeite mocht gelukken het kind op het droge te brengen. Gisteravond omstreek 9 uur geraakte P. Van der Meer van Berkel en Roderijs alhier met paard en wagen te water, doordien het paard schrikte. Door toegesnelde hulp werd echter alles behoudeh op het droge gebracht. Zondag a.s. zullen de godsdiRnstoefeningeu geleid worden door Ds. Leenmans, des morgens te 9J uur (H. Avondmaal), des middags te 5^ uur (habetraehting.) Men schrijft ons uit Rotterdam, d.d. 1 Aug: Iedereen herinnert zich hier de treurige geschie- denis vau Pincoffs, en zoodra het volk dien naam hoort noemen, haalt het Prins Hendrik aan, en bezweerl het bij kris en kras, dat als die nog geleefd had, er nooit een haan naar Pincoffs fiuan- cieel wanbeheer zou gekraaid hebben, want dat de Prins het gat wel gestopt had. Wat hiervan aan is, willen wij in het midden laten zooveel is zeker, Pincoffs moge verkeerd gehandeld hebben, maar te ontkonnen is het niet, dat hij tot de snelle opkomst van zuidelijk Rot terdam of Feyenoord zeer veel heeft bijgedragen. Pincoffs zag maar al te duidelijk de voordeelen van een stad met twee rivieroevers in, en zeide steeds,/wat de Seine is voor Parijs, kan de Maas voor Rotterdam wezen. Twee steden, die toch een geheel nitmakeD, kunnen aan die rivier liggen, zoodat de Maas door het midden van de koopstad stroomt, in plaats van de grens daarvan te zijn." Dat gezegde schijnt een profetie te wezen, die al meer en meer haar vervuliing nadert. In 1591, dus bijna 300 jaar geleden, kocht Rotterdam 3/3 deel van een slib of -schor in de rivier aan.' Dit- was Ret- tegBnwoordfge Feyenoord, de grond was in die dagen niet duur, voor f 2400 mocht men dat terrein hebben. Hoeveel tonnen het nu reeds waard is, kan men moeielijk ramen. Veel had men er in die dagen niet aan, a'leen moest het eiland dieust doen, om dammen te leggen, teueinde de verzanding van de Maas voor de stad tegen te gaan. Onze vooroudera schijuen veel last te hebben gehad van besmettelijke ziekten, die misschien wel door vreemde kooplieden overgebracht werden. Tenminste hier en daar op afgezonderde plekken, waar vroeger bijna niemand kwam, ziet men altijd nog overblijfsels van een soor quarantainehuis, dat men toen steeds met de liefelijke naam van ,/pest- huis" aanduidde. Het kon dan ook niet anders, of zoodra was Feijenoord niet in het bezit van Rotterdam of er moest ouder gewoonte een pesthuis komeu. In 1658 kocht men het andere ]/3 deel van het eiland aan.* De slip of schor in de rivier prijkte met haar pesthuis, doch bleef oubedijkt lot 1795, De Nederlandsche republiek zakte in elkander, nu werd er vau dat huis een militair hospitaal gemaakt, maar toen Koning Lodewijk kwam, moest daar een kweekschool voor de Marine komen. Of daar veel volk voor de marine gekweekt is, valt te bezien, want in 1808 werd die afgelegen plek weer zeer geschikt voor een industrieschool geacht, die er dan ook kwam. Hoe of men het in het hoofd heeft gekregeu, een industrieschool op een plaats te vestigen, die geisoleerd lag en niet altijd gemakkelijk te bereiken was, is ten raadsel. In 1825 kreeg dat terrein eerst zijn ware be- stemming, door de oprichting van de fabriek der Nederlandsche Stoomboot maatschappij, terwijl in 1841 een vennootschap er een sleephelling liet oprichten. Door de wet van 15 Juli 1869 werd Feyenoord bij Rotterdam ingelijfd, en van dat oogenblik dag- teekenen de pogingen om van Feyenoord datgene te maken, wat het kon worden. De Rotterdunische handels-vereeniging kreeg toen een groot deel van het eiland van de gemeente in eigendom, of erfpacht, en liet daar twee havens met de noodige kantoren, loodsen, pakhuizen, berg- plaatsenaanlegplaatsen voor stoombooten enz. maken. De gemeente liet de bekende brug over de Maas bouwen, legde de Noorderhaven met zijn kolossale draaibrug aan, enz. De treurige geschiedenis van het uiteinde der Handelsvereeniging is bekend. Om de nagedachtenis van dat feit levendig te houden, ziet men in bijna elke schiettent de beel- tenis van Pincoffs, die volgens de sage in Amerika met een orgel geloopen heeft, maar nu weer groot koopman moet zijn. Als men goed echieten kan, mag men voor een dubbeltje Pincoffs conterfeitsel vier maal in het hart raken, dat, volgens de be- grippen Van den schietbaas, zulk een edele daad is, dat Pincoffs (niet die in Amerika, maar die in de schiettent) daarover zelf zijn verrukking moet te kennen geven. Tenminste na getroffen te zijn begint hij zijn orgel te draaien, dat dan zulk een vreeselijk wanluideuden deun laat hooren, dat oor en hart verscheurd werden. Denkelijk heeft men met opzet zulke afschuwelijke geluiden op dat orgel gezet. Maar Feyenoord is echter door die financieele catastrophe, waaraan Pincoffs naam zoo nauw is verbonden, niet achteruit, maar eerder vooruit ge- gaan. De gemeente nam de terreinen van de Han delsvereeniging over, eu zette met kracht het werk voort, dat Pincoffs begonnen was. En Feyenoord, de schor van voor driehonderd jaren, is nu veranderd in een moderne stad met prachtige huizen, breede straten, kerken, pleinen, plantsoen, havens en handelsinrichti igen, waarop de grootste koopstad der wereld trotsch kan wezen. En niet alleen als haven en koopstad, maar ook als zetel van industrie belooft die wijk, met haar snel toenemf nd getal fabrieken en scheeps en „Mijn arme dochterMijn arme dochter!" riep hij. Raymond legde de wijsvinger op zijn lippen. „Maar wat scheelt haar toch i wat man- keert haar P" vroeg hij angstig. Raymond, die al zijn aandacht aan de zieke wijdde, sloeg bijna geen acht op het kennen van den vader. //Ach God! zij sterftriep de ongelukkige vader, toen hij zag, dat alles verraadde, dat zij het doods- benauwd had. ,/Bedaar toch, mijnheer," zeide Raymond, aan wien men nu juist de medicijnen overhandigde, ,/er is nu geen gevaar meer, nog net bijtijds heb ik datgene, wat ik noodig heb." z/Gij zult haar dus van den dood redden vroeg de vader met een wanhopig gebaar. //Zoo God wil, ja, mijnheer." „0, mijnheer, al mijn schatten zijn tot uw dienst.'' Raymond maakte flauw glimlachend een afwij- zend gebaar. De zieke werd toen volgens zijn aanwijzingen in een warme deken gewikkeld en weggedragen. De dokter volgde haar. Coquillard, die eenige oogenblikken achteraf was gebleven, trad dadelijk weer op den dokter toe. //Mijnheer," zeide hij, ;/ik heb de eer niet u te kennen, maar ik vertrouw u, zooals ik het een vorst der wetenschap zou doen. O, zeg mij on- bewimpeld, is mijn dochter ernstig ziek z/Jamijnheer zeer ernstigmaar met de medicijnen, die mij nog tijdig gebracht zijn, hoop ik haar te redden." z/Maar wat scheelt haar toch? Om 's hemels wil, mijnheer, antwoord mij, wat scheelt haar toch?" Coquillard werd nu van bleek, lijkkleurig; zijn onrustige blik poogde in de oogen van den jongen dokter te lezen. /,Maar, mijnheer," zei weder de miliionnair, z/zouden deze pijnen, dat braken, die stuiptrekkingen, niet toe te schrijven zijn aan Raymond viel hem dadelijk in de rede. »Geen woord daarover, ten minste nn nietwij moeten ons nu bezig houden met haar te redden en wij zullen haar redden." Coquillard liep de trap op, en ging op de boven- ste trede zitten, als of hij een wezenloos mensch ware. De man, die de hoogst geplaatste personen uit Frankrijk aan zijn tafel te gast had gehad, in wiens salons de Europeesche adel had gedanst, wiens dochter met een Spaanschen hertog was ge- trouwd, en die wel twintigvoudig miliionnair was, diezelfde man dwaalde dien nacht wanhopig, onge- lukkig, door de gangen en zalen van zijn landelijk paleis, dat nu eenzaam en verlaten was. Van tijd tot tijd barstte hij in een hevig snikken uit, en wierp een vertwijfelenden blik naar den kaut van de kamer, waar het lot van zijn dochter werd be- slist, maar dorst daar niet over den drempel komeu. jrO, als ik haar nog maar mag behouden," riep hij op zulk een bitteren en droevigen toon, alsof hij daarmede te kennen wilde geven, dat daar in de aangrenzende kamer het iaatste lag, wat hem van zijn kinderen, van zijn geluk, was overge- bleven.. {Wordt vervolgd.) des naraiddags te 1} uur. Tegenwoordig z\jn 18 leden. Afwezig de heer J. Hoogen- dam met kennisgeving. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notnlen der vorige vergadering (11 en 14 Jnni) worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingeiomen zjjn: Een zevental missives van Giedeputeerde Staten dozer proviacie, honaende goedkeuring van verschillende raadsbe- sluiten, welke alle worden aangenomen voor kennisgeving. Van B. en W. de rekening der gemeente over 1889 met verantwoording en een ontwerp besluit tot voorloopige vast- stelling der ontvangsten en nitgaven, welke rekening met bylagen en besoheiden werd gesteld in handen der flnan- cieele commissie ter flue van onderzoek en rapport. Een missive van de plaatselijke commissie van toezicht op het lager ondarwys, houdende mededeeling der tydsbepa- ling van de gewone jaarljjksche examens aan de openbare scholen voor gewoon en meer uitgebreid lager onderwijs voor jongv.ns .en meisjes, en aaji de openbare burgerschool. r. Deze missive, bereids schriftelgk. medegedeeld, wordt aa«- genomen voor kennisgeviug. Een ndres van H. J. Kreuger en een van S. C. M eri J. J. Zoetmulder, voor hnnne vennootschap onder de firma J. 8. Zoetmulder, heide om ontheffing en afschrijving van plaatselijke directe belasting, werden ter visie gelegd om te worden behandeld in een volgende vergadering. Een missive van den Wethouder Elzevier Dom, ten ge- leide van een gewijzigd ontwerp op het hefifen eener belas ting onder den naam van straatgeld, werd in handen gesteld van de commissie voor de plaalselyke belastingen, ten fine, van onderzoek an rapport. Een verzoek van „De Willibror- dus-vereeniging," om afstand van een strookje grond naast het vroegere lokaal Aurora" ter grootte van circa zes M-, in het belang van een betere bouworde voor het te plaatsen gebonw, wordt aangehouden. Een ongezegeld verzoekschrift werd terzijde gelegd. Alsnu was aan de orde de staat van oninvorderbare posten tot een bedrag van f 928.10. De nonvalenrs wegens onver- mogen bedroegen f 67.48. De rekening over 1889 van het St.-Jakobs-gasthuis. Als regenten dczer installing verlaten do Burgemeester en de heeren Loopuijt en Schieveen de zaal, terwjjl de Wethonder J. B. Nolet het presidium overneemt. Deze rekening bedraagt in ontvangst f 21990.29, in uitgaaf f 18752.94, slnito ide dns. met een goed slot van f 3237.86 en wordt met alge- meene stemmen goedgekeurd. De begrooting dierzelfde in- slelling voor 1891 iu ontvangst en uitgaaf bedrageude f 17.106,85 wordt eveneens met algemeene stemmen goed gekeurd. Hierop keeren genoemde heeren in de zaal terug. De rekening over 1889 van de commissie van beheer der fondsen van het vroeger alhier bestaan hebbende oude-man- nenhais. De heeren Loopnijt en v Erpecum verlaten tijdens de behandeling daarvan de zaal. De rekening bedraagt in ontvangst (5369,41, en in uitgaaf 6267,464, alzoo sluitende met een voordeelig saldo van f 99,944 wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. De rekening der kofjes van Belois. Naar aanleiding van de indiening dezer rekening, heeft de heer G. A. E. Visser een schryven gericht tot den raad,. met verzoek deze rekening bniten behandeling te laten, op grond dat hij, hoewel medebestuurder dier hofjes, deze reke ning niet had gezien. De heer C. J. Lonoq, eveneens regent dier hofjes, en de man, die bedoelde rekening aan den raad indiende, voert ter motiveering zijaer handeling aan, dat hy sedert het vorige jaar tot de conclusie was gekomen, dat de heer Visser niet meer tot het bestunr dier hofjes wilde medewerken. De heer G. Visser Bzn. vraagt of dit jaar ook een verga dering is uitgeschreven, waarop een ontkennend antwoord volgde. De heer Schuurman vraagt wat het aantal vereischte regenten is. D8 heer Loncq antwoordt hierop, dat er drie regenten moeten zijn, maar sedert den dood van den heer J. A. Nolet Wzn. geen andere is benoemd. Door den heer J. B. Nolet wordt gevraagd of voor de regenten geen instructio bestaat, waarop de heer Loncq toe- stemmend antwoordt, doch tevens mededeelt, dat daarnaar niet is gehandeld. Een langdurige bespreking volgt nu en nadat de instructie der regenten is voorgelezen, wordt beslofen tot bedoelde regenten een brief te richten, hun verzoekende alsnog hnnne instructie op te volgen, door een dubbeltal voor te dragen voor de vacature Nolet, en inmiddels de behandeling der rekening aan te houden. Alsnu wordt overgegaan tot de benoeming van 2 onder- wyzers, met algemeene stemmen worden benoemd de heeren J. Van Meurs en J. G. V. Monster. Aan de orde is thans de >ehendeling der missives van den Min. v. Binnenl. Zaken en van Ged. Staten, houdende mededeeling, dat ZEd. in het ontwerp-besluit eenige wyziging vevlangt. B. en W. stellen voor, ingevolge dit verlangen te doen vervallen d-i commissie van controle en daarvoor in de plaats (to stellen het college van B. en W., doch daaren- tegen art. 8 te handhaven. De heer Visser stelde Voor en zyn voorstel werd onder- steund door de heeren Den Breems en Schieveen, om, met het oog op den reeds vergevorden tyd van het jaar, te be- palen, dat 5 pCt. zal worden geheven, en te besluiten een leeuing aan te gaan groot f 100.000; daarvan kan dan f 60.000 gebruikt worden tot aflossing van de tydelyke leening en de overige f 50.000 tot uitvoering der openbare werken. Door den Voorzitter werd dit voorstel ernstig bestreden, deze was nl. van gevoelen, dat daardoor bet crediet van Schiedam zou worden weggegooid. Hy hield zich trouweus overtuigd, dat het ontwerp, veranderd zooals door B en W. was voorgesteld, wel aan Z. M. ter goedkeuring zou worden voorgedragen De heer Den Breems wees er nog op, dat het ontwerp straatgeld door den heer Elzevier Dom was ingediend en by aanneming daarvan de voorgest'elde veranderingen niet noo- dig waren. De Raad vereenigde zich echter met het gevoelen van den Voorzitter, het voorstel Visser werd verworpen met 15 tegen 3 stemmen. Daarna werd het voorstel van B. en W. aangenomen met algemeene stemmen. Hierop wSrd ma eenige discussie aangenomen het voorstel van B. en W. om voortaan een afzonderlyken Directeur te benoemen voor de H. B. school en de B. avondschool en daaraan te verbinden een salaris van f3000 en f600. Nog werd besloten tot het kosteloos beschikbaar stellen aan het muziekkorps onzer stedelyke schuttery de groote zaal van de St. Joris Doelej tot verlenging der hunr van een lokaal in het zelfde gebouw aan de Schiedamsche kunst- vereoniging; en tot verhuring van een bovenzaal in de Beurs aan het Departement alhier der maatschappy „Tot Nut van 't Algemeen," ten behoeve eener huisvlytschool. De behandeliiig van het, adres van gemoenteambtenareo voor het tot stand brengen van een pensioenlVrndovoor huuue tffeduwen en' weeaen, werd. iaugehouden," nadat door dtfB heer Schuurman in een niWoerig betoog was aan het Iicbt gesteljj dat de Raad niet de macht bad de verplichting op te leggen om aau dit pensioenfonds deel te nemen, d,| ir de Raad r.eker i van haar ambteuaren niet zelf benoemde. Op voorstel van B. en W. werd nog besloten aau den heer 0. Beutfort, eervol ontslagen voloutair ter secretarie, een gratificatie van f 10® toe te kennen. Ten slotte deed de Voorzitter nog eenige mededeelingen betreffende den afstand op de vroeger gestelde voorwaarden der sloot aan den Singel en het reeds gedempt zyn daarvan, de aanschaffing en het beschikbaar stellen van een brancard, die geplaatst is in de Waag, waarvan de sleutel in berusting is van den commissaris van politie, en eindelyk iriachtigiug vroeg en verkreeg voor de openbare aanbesteding van verf- werken van gemeentegebouwen eu brnggea. Volgens de ambtsheerlyke begrippen van die dagen bleef het eiland aan IJsselmonde verknocht.

De Schiedammer | 1890 | | pagina 2