Burgerlijke Stand, R E CHTZAKEN, STATEN-GENERAAL. thuis. Er stond een pot met zalf voor uitwetidig gehruik, ten behoeve van zijn vrouw. Daarvan at hij. Plotseling ongesteld geworden, gaf hij kort daarop den geest, ondanks de pogingen van Dr. v. W. De vrouw blijft met drie kinderen achter. Dit deed weder het misbruik van sterken drank Schiedam, 16 Sept. Burgemeester en Wethouders brengen in lier- iunering, dat ook in doze geineente aan jongelieden van 17 jaar tot aan den militieplichtigen leeftijd, gelegenheid zal worden gegeven, om lo zich prac- tisch in den wapenhandel te oefenen en 2o. zieh theoretisch voor te bereiden tot den graad van milicien-korporaal. De nieuwe cursus aan de Hoogere Burgir- school alhier is aangevangen met 64 leerlingen, als 57 (onder welke acbt meisjesvoor volledig onderwijs, en 7 voor enkele vakken. De burger- avondschool begon den cursus met 75 leerlingen. Het gymnasium opeude den cursus met 28 leerlingen. Gisterenmiddag, circa 3 uur, viel de 7-jarige Johannes Scholten, wonende aan de Verbrande Erven, al spelende iu de Nieuwe Haven, waaruit hij zonder letsel te hebben bekomen, oniniddellijk werd gered door W. Steenoven, die zich daartoe gekleed te water begaf. Dienzelfden avond zou een politieagent een beschonken persoon arresteeren, doch moest dit voornemen opgeven, omdat hij door met grool verlof huiswaarts keerende miliciens daarin verhin- derd werd. Drie raannen, van wio er twee in het bezit bleken te zijn van gedistilleerd, dat niet gedekt was, en dat waarschijnlijk uit een branderij gehaald was, werden Zondagmiddag door kommiezen aan- gehouden. Niettegenstaande de vele kwade kansen schijnt het smokkelen nog steeds voor velen on- wederstaanbaar aantrekkelijk te zijn. Een zestal opgeschoten jongens moisten gistcravond uit het oefeningslokaal van het Leger des Heils verwijderd worden, omdat zij aldaar hin- derlijk wareu. Bij het ontsteken der gaslichten in den winkel der firma Zoetmulder op de Iloogstraat, geraakte Vrijdagavond een gordijn, hangende voor het win- kelraam in brand. Door het aftrekken van dat gordijn had men de vlam spoedig gebluscht. Naar wij vernemen, zal de heer Meilink, leeraar in de gymnastiek alhier, zijne voordracht, die hij op de jaarve gadering van onde wijzers in het arrondissement Schiedam onlangs zou houden, doch uitgesteld moest worden, nu geven te Char- lois den 24 September, 'savonds te 6 uur, in Het Hof van Bourgondie. Tot deze voordracht over de vrije en orde- oefeningen der gymnastiek zullen alle belangstel- lenden toegelaten worden, die daartoe den wensch kenbaar maken aan den heer 0. v. d. Brandt te Barendrecht. De heer Meilink is uitgenoodigd door het bestuur der afdeeliog „Charlois" van de vereeniging van onderwijzers in het arrondissement „Schiedam." Op het drietal bij de Evang. Luth. Kerk alhier (vac De Meijere) komen voor de heeren P. Groote te Utrecht H. Heijen te 's-Gravenhage en P. Van Wijk Jr. te Rotterdam. Ouwerschic, 16 Sept. Gistermiddag ontstond bij den smid Van Baarle alhier een begin van brand. Met behulp van eenige toegeschoten buren was men het gevaar spoedig te boven. Vlaardingen, 14 Sept. De pas opgerichte kuipersvereeniging alhier heeft hare Statuten vast- gesteld, en tot zinspreuk aangenomen „.Wij streven naar verbetering". Van de Statuten zal aan Z M. den Koning goedkeuring warden gevraagd. 16 Sept. Door eenige werklieden, alle leden der Nederl. Herv. kerk alhier, is tegen hedenavond 8 uur a.s. e-ne vergadeiing uitgeschreven in het lokaal Rehoboth, waartoe ook werden uitgenoodigd »Zijt gij het, Coralie," zeide Taboureau, „wat is er van uw dienst. Moet gij geld hebben Het spijt mij, maar het is te laat, de kas is gesloten." z/Uw kas is altijd gesloten, v<5<5rdat zij opengaat," zeide de gravin Coralie de Boissieres, want deze was de bezoekster. ,/Ik kom om geen geld," vervolgde zij, //want ik ben nu rijker dan gij." vDat is eerst gezonde taal," zeide Taboureau. „Excuseer mij even, mevrouw de gravin," ver volgde hij, en begaf zich toen voor een paar mi- nuten naar zijn secretaris, om hem te zeggen, dat hij voor niemand meer te spreken wastoen kwam hij weer terug en draaide met den sleutel de deur van zijn kabinet op slot. i/Zie zoo, mevrouw," zeide hij, „nu kunnen wij eens vrij praten. Wat is er van uw dienst?" z/Weet gij niet wat er gebeurd is?" //Ongetwijfeld voert iets gewichtigs n zoo vroeg hier been." „Waart gij gisteravond dan niet op de soiree bij de firma Buttler //Ik moest elders wezen, dus kan ik niet weten, wat daar gebeurd is." *Maar heeft men u dan niet verteld, wat of daar is voorgevallen Ach ach ik heb er niet van kunnen slapen." ffIk heb er nog niets van gehoord." z/Rivarez heeft dokter Raymond tot een tweege- vecht uitgedaagd." //Zoo," zeide Taboureau, terwijl zijn oogen van blijdschap schenen te glinsteren. mZij moeten inorgen vechten." //Het was beter," zeide Taboureau, „dat, het heden nog gebeurde, het gaat met tweegevechten alle werklieden, die door doop of belijdenis lid zijn van geDoemde kerk. Op die vergadering zullen de volgende punten worden behandeld Is het noodig en wenschelijk over te gaan tot het oprichten eener werkmansveieeniging van de werklieden, die behooren tot de Ned. Hervormde kerk alhier Hoe kan zoodanige Vereeniging nuttig zijn tot verhooging van den bloei der kerk Welke vruchten kan deze Vereeniging afwef- pen, tot godsdienstige en zedelijke ontwikkeling van den werkinan Wat kan deze Vereeniging doen, b.v. door het oprichten van fondsen tot verbetering van de toe- komst van den werkman en zijn gezin Zal het noodig en wenschelijk zijn, dat men zich daartoe aansluite aan de Werkmans-Vereeni- ging tot behoud der Ned. Hervormde kerk, zooals die in bloeieuden toestand te Rotterdam bestaat p Loonkwestien blijven buiten bespreking. Woorden ter inleiding zullen daar gesproken worden door de predikanten Ds. Barger en Ds. V. 't Hooft en door afgevaardigden der boven- genoemde Werkmans-Vereeniging te Rotterdam. De begrooting dezer gemeente voor 1891, bedraagt in ontvangst en uitgaaf f 140716.28%. Men schrijft uit llriclle: Onze gemeente, die in de laatste jaren in een kwijnenden toestand verkeert, werd dezer dagen wederom getrolfen door twee gevoelige slagen. De afgeloopen week toch overleed in den ouderdom van 50 jaren inr. P. Van Andel, wethouder en lid der Provinciale Staten, een algemeen geacht burger. Zaterdag werd zijn stoffelijk overschot aan den schoot der aarde toe- vertrouwd. Aan de groeve werden de verdiensten van den overledene, alsmede zijn goede hoedanig- heden op gepaste, treffende wijze herdacht. Het woord werd gevoerd niet alleen door den burge meester, den heer Van Heemstra, namens den ge- meenteraad, en door den heer De Kemper namens heemraden, maar ook door mr. Vlielander Heim uit 's Gravenhage, des overledenen besten vriend. Vooral de toespraak van mr. Vlielander Hein maakte een verheffenden iudruk. Een dag slechts na het overlijden van den heer Van Andel werd de treurmare vernomen, dat de heer mr. H. Ph. De Kanter, een der invloedrijkste mannen van het eiland Voorne, benoemd is tot directeur van eene door de Holl. Maatsch. van Land- bouw op te richten Brandverzekering-maatschappij en zich weldra te Haarlem zal vestigen. Als men in aanmerkiug neemt, dat deze hoogst bekwame Briellenaar meer dan twintig verschillende min of meer gewichtige betrekkingen in zijn persoon ver- eenigt, dat hij gedurende eene lange reeks van jaren de raadsman was zijner stadgenooten, en meermalen getoond heeft te zijn de man van de daad, een persoonlijkheid dus op wiens krachtige schouderen veel rustte 1 dan is het geene over- drijving, wanneer gezegd wordtBrielle lijdt een verlies, dat moeilijk zal kunnen vergoed worden, Brielle ontvalt door het vertrek des heeren De Kanter een zijner hechtste steunpilaren Men schrijft ons uit Rotterdam, dd. 15 September: De commissie voor het opleidingschip is er in geslaagd een schip voor haar doel aan te koopeD, n. 1. ,/de Nederlander", een gewezen stoomboot van de Ned. Stoomboot-Maatscbappij. Het zal tot op leidingschip in orde gemaakt worden, en zal dan op het midden des rivier vlak voor de Groote Draaisteeg komen te liggen. Gedurende deze week zal er een ballon captif, dat is een luchtballon aan een touw, boven de stad zweven, om belangstellenden tegen betaling te laten zien, hoe de stad er voor een vliegenden vogel uitziet. Een dertienjarige knaap was verleden Zaterdag zoo dronken, dat zijn moeder, die hem naar huis wilde brengen niet alleen niets met hem kon aan- vangen, maar daarenboven nog mishandeld werd. Eenige menschen schoten toe en brachten den jeugdigen proever naar het politiebureau. Toen men dit veelbelovende jongmensch aldaar fouilleerde, vond men nog een fleschje met jenever bij hem. Nu zegt de drankwet. nog wel, dat aan kinderen bene- den de 16 jaar geen sterken drank mag Verkocht worden. als met een huwelijk, hoe langer het wordt uitge steld, hoe meer kans er is, dat de zaak nog af- springt." u Maar ik wil niet, dat zij vechten. Daarom mogen wij geen tijd verliezen. Gisteravond hebben zij elkander uitgedaagd. Vandaag komen de ge- tuigen bij elkander en morgen zullen zij vechten." z/Dus komt gij alleen, om mij dit alles te ver- tellen, zoo buiten adem in het vroege morgenuur op het bureau waarlijk het is aardig. Spaar echter de moeite om dat tweegevecht te beletten, want alles is er op aangelegd, dat het zou gebeuren." z/En toch zullen zij niet vechten," zeide Coralie. Taboureau lachtte, dat hij schudde, en riep, terwijl hij heel gemeenzaam de handen der gravin in de zijne sloot, „wat is Coralie in eens sentimenteel geworden. Zij heeft eerst alle mogelijke moeite gedaan om die mannen tegen elkander in het harnas te jagen, zij heeft gezorgd, dat de minne- nijd in het spel is gekomen, en nu zij ze beiden zoo ver heeft gebracht, dat zij gereed staan elkander als een paar kemphanen aan te vliegen, wil zij hebben, dat zij elkander weer als broeders omhe'zen." z/Ik heb die mannen zoo ver niet gebracht, dat hebt gij gedaan." z/Wacht eens, daar krijg ik nog de schuld van alles," zeide Taboureau. z/Zeker," zeide de gravin, „want niet ik, maar gij wilt, dat Raymond uit den weg geruimd wordt." ,/Daar heb ik mijn reden voor, en omdat ik daarvoor mijn reden had, heb ik van uwe hulp gebruik gemaakt. Ik wist, dat gij niet sentimenteel waart, ik herinnerde mij u nog van vroeger, toen gij nog gepofte aardappelen aan den kruiwagen at, Ingeschreven van 12 Sept. tot 15 Sept. 1890. S C II I E I) A VI. GEBOREN12, Josephus Hubertus, N. H., z. v. P. J. Van Waas (overlen J. M. Van Bussel. Raam. Willem, N. H., z. v. L. Maltha en N. Van Diggelen. Hoogstr. 13, Gerardus Johan nes, N. H., z. v. J. T. Van den Heuvel en J. E. Van Beek Nieuwstr. 14, Dirk, N. H., z. v. D. Bloemendal en W. S. H. Van Kampen. St. Anna Zusterstr. Johannes Petrus, R. C., z. v. J. P. J. G. A. Oosthof en C. Groenendaal. Laan. Jo hannes Josephus, R. C., z. v. J. J. Schaflhui- zen en J. M. Van der Kooi. Verbr. Erven. Cor- nelis, N. H., z. v. C. Veen en J. M. de Kat An- gelino. L. Haven. 15, Tobias, N. H, z. v. P. Luttorp en P. Matthijjse. Rott. Dijk. Pieter Nico- laas, N. H. z. v. K. Buurman en P. Van Eijk. Ploegstraat. OVERLEDEN12, Gerrit. Zonneveld, 6 m., N. H. Br. veld. 14, Dirk Van der Hoeven, 2 j. en 6 m., N. H. Br. veld. 15, Neeltje Hille 72 j. en 2 m., N. H., Wed. van P. M'oere. Hoogstraat. OUWERSCIIIE. ONDERTROUWD 14, Marinus Cornelis De Groot, jm. oud 22 j. en Johanna Elizabeth Van Dam, jd. oud 29 j. GEBOREN 12, Neeltje, d. van Willem Ouwen- dijk Leendertzoon en Wilhelmina Johanna Kuhne. 13, Jacob, z. vat Marinus Van der Kooij en Petronella Hoogendara. OVERLEDEN 14, Hubertus Kraan, oud 79 j. weduwn. van Leentje Hoogerwerf. Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam. Zitting van 2 September. maar nu u gravin zijt, met prinsen dineert, en een hertog zich voor u op de knieen werpt, zijt gij, Coralie, sentimenteel geworden." z/Och, steek toch den draak niet met mij, heb medelijden met mijn toestand." //Als gij uw verstand wilt gebruiken, zal ik mede lijden met u hebben." z/Welnu," zei de gravin, ,/dan zult gij mij ook helpen." Taboureau vertrok zijn gelaat tot een duivelach- tige grijns. //Wil ik u nog eens herhalen, wat ik twee inaanden geleden gezegd heb?" vroeg hij. //Dat weet ik nog," antwoordde de gravin. z/Welnu, dat neemt niet weg, dat ik het nog eens herhalen kan, want gij schijnt de afspraak, die wij toen gemaakt hebben, u niet goed te her- inneren. Toen die Raymond een witten voet bij Coquillard kreeg, zeide ik dadelijk, dat is er een, die nog eens een scbrap door mijn rekening haalt, hij is handig genoeg om Jen oude om te praten, en Betsy op hem te doen verlieven. Ik heb u gezegd, Coralie, houd een oogje in 't zeil. Dat hebt gij gedaan, en van u vernam ik het eerst, dat hij mijn schoonbroeder zou worden." //Alles waar," zeide de gravin, ,/en toen hebt gij mij op hem afgestuurd, evenals gij mij zes maanden vroeger op Rivarez afstuurde." z/Dat moest," zeide Taboureau. ,/Gij weet te goed, hoe alles in elkander zit, dat ik vooral dien dokter niet als schoonbroeder wil hebben. Wie kon ik anders tot hem zenden dan u, tegen wier bekoor- lijkheden zelfs een man als Rivarez niet bestand is. U waart de eenige, die hem misschien van een huwelijk met Betsy af kon houden." Vcreeiiigile Killing der beide Kainers, z/Ik heb u gehoorzaamd, en ik heb niet kuDnen slagen," zeide de gravin. z/Dat is leelijker," zeide Taboureau, ,/en wat meer zegt, dat is een schande "Oor Coralie, die met haar bekoorlijkheden hertogen en prinsen aan haar zegekar wist te binden, en nu onmachtig is een melkmuil, die uit het hartje van Afrika komt, op haar te doen v rlieven." #Uw gekscheren verandert Diets aan de waarheid," zeide de gravin, „ik heb alles gedaan, wat ik ver- mocht bij Raymond, en ik heb niet alleen niets gewonnen, maar mij zelfs verachtelijk bij hem ge maakt, en hij heeft mij daardoor vernederingen aangedaan, die ik niet verkroppen kan." ,/Nu, wat is dan natuurlijker," was het antwoord van Taboureau, „dat de beleedigde gravin haar minnaar Rivarez verzocht, den boon haar aange daan te wreken met de wapens in de hand." ,/Zoo was uw raad." „Welnu, die hebt gij trouw gevolgd." ,/Ja, iu een oogenblik van toorn, van haat, van woede ben ik zoo ongelukkig geweest om mij slechts uw woorden te herinneren, en slechts naar de stem van mijn gekwetste eigenliefde te luiste- ren. Ik heb gezegd tot Rivarez: Als ik u van- avond een teeken geef, moet gij hem uitdagen. Ik heb dat teeken gegeven en hij heeft hem helaas uitgedaagd." z/Welnu, wat kan ik er aan doen?" Gij kuut Rivarez opzoeken en hem zeggen gij zult niet vechten." z/Alsof ik zooveel macht over hem heb." z/Zeker, die macht hebt gij." Wordt vervolgd.) P. v. V., ond 35 jaar, bouwman onder Vlaardingen, heeft eendenmoord gepleegd. D. Hofman, kuiper te Vlaardingen, was eigenaar van eenden, die in stadswateren zwommen, maar die, als de jonge beestjes nitgebroed waren, zich ter beschutting wel eens in polderwateren begaven Zoo had P. v. V. en de weesvader een gemeenschappelpke sloot, in welke de eenden op 3 Juli zwommen, toen zij door P. v. V. opgemerkt werden, waarop deze ze onmiddellijk dood maakle en daarna in den grond stopte. Een onde eend en 10 jongen kwamen opdiemanier bitter om het leven. De politie had van een en ander lncht gekregen, en den eendenmoord aan den dag gebracht. P. v. V. had, volgens Hofman, negen jaar geleden reeds kippen in het water geschopt, en was dus niet erg zacht- aardig van humeur tegenover dieren. P. v. V. zegt, dat hij grooten last van de eendjes had gehad, want dat zp aan zjjn aalbessen zaten. Hofman zegt, dat groote tuiniers, die van de opbrengst hnnner tninen moesten leven, daar nimmer over klaagden en evenmin de weesvader. P. v. V. zegt, dat hij daar wel degelijk over aan de politie had geklaagd, want de eenden zaten altijd aan de bessen, en begonnen, wanneer zjj daarmede klaar waren, aan de aardappelen. Aan de rechtbank zegt men, dat er 3 Juli nog geen bessen waren. N. Wijnslot, een weesmeisje van 17 jaar, had de bekl. de eendjes met een hooihark zien doodslaan, zjj zaten toen op een vlotje, dat aan het weeshnis behoorde. A. Bredins, een weesmeisje van 18 jaar, had bekl. een zak op een eend zien werpen, waarna deze levend in den grond gestopt werd. De Offlcier van Jnstitie had eerst boete voor bekl. willen eischen, zijn honding aan de rechtbank is oorzaak, dat er nu een strenge straf voor hem zal gevorderd worden. ZEd. Acht- bare acht bekl. schnldig aan het opzettelijk en wederrech- teljjk dooden van dieren, een ander toebehoorende, en eischt 7 dagen gevangenisstraf. De advocaat-verdediger is van oordeel, dat de straf van 7 dagen hechtenis veel te streng is voor het gepleegde feit. Het gaat met eenden niet als met een hond, dien men aan een touw kan leggen. Zij vliegen onbeheerd her- en derwaarts en knabbelen dan aan alles. Bekl. had daar schade van gehad, zich bij de politie beklaagd, hetgeen niet had gehol- pen, toen had hij gedacht, in zijn recht te wezen, als hij de eenden doodsloeg. Daarom wilde de bekl. aan Hofman de schade eerst niet vergoeden, toen hij echter vervolgd werd en tengevolge daarvan door rechtskundig advies op de hoogte was gebracht, en alzoo wist, dat hij onrechtmatig gehandeld had, wilde hp onmiddellijk de schade aan Hofman vergoe den. Deze zeide, «het is nu te laat, want het is te ver gekomen." Dit gezegde bednidt niets, er was nog geen civiele actie ingesteld. Als bekl. de schade vergoedt, is er geen grond tot rechtsvervolging meer, want de eenden zijn niet gedood met het doel, om zich die toe te eigenen of met een andere nevenbedoeling. Niet hp, maar Hofman is oorzaak, dat er schade is, en dan no» welke schade, jonge eenden hebben weinig waarde. Al., zij goed 6pgroeien' kun nen zij pas met Kerstmis fl.00 per stnk waard zijn. Zolk een feit als hier behandeld wnrdt, komt meer bij de landbouwers voor, alles wordt dan met underling goedvinden geschikt. v. V. heeft hier ook de schade willen vergoeden, zoodatde element-en tot rechtsvervolging niet meer aanwezig zpn. De handelwijze van bekl., erkent verdediger, is niet te prpzen, doch men moet altijd in aanmerkiug nemen, dat dit in een oogenblik van drift en opgewondenheid, over toege- brachte schade door de eenden geschied is. Indien de recht bank alzoo nog een straf wil toepassen, is verdediger van oordeel, dat dit geen gevangenisstraf, maar hoogstens boete moet wezen. L. v. T. heeft op 17 Juni in Vlaardingen burenruzie ge had over mishandeling van een kind. Men gaf hem den raad daarover naar den commissaris van politie te gaan waarop L. v. T. op zeer ongepaste wjjze te kennen gaf, dat de Vlaardingsche commissaris van politie niet extra geschikt voor zijn betrekking scheen. De agent D. F. Raes maakte van die uitdrukbingen proces-verbaal op, waardoor bekl. nu ter verantwoording over die minder nette gezegden, onge- roepen wordt. Bekl. gaf voor, dat hp dikwerf bij den commissaris was geweest, om zich over het een of ander te beklagen, maar dat er dan geen gevolg aan geg ven werd. Wat Raes betrof. dien had bekl. een paar jaar geleden nog het leven gered, door hem uit de handen te halen van personen, die hem wilden verdrinken. Raes erkent, dat bekl. steeds behulpzaam is geweest bij het handhaven der orde. Een ander g-tuige verklaart, dat bekl. een erg driftig persoon is. De Offlcier van Jnstitie brengt bekl. onder het oog, dat hp den commissaris van politie beleedigd beeft, zonder dat deze hem daartoe aanleiding gaf. ZEd. Achtbare kwalificeert het feit eenvoudige beleediging van eon ambtenaar ter zake van de uitoefening van zpn functie en eischt 3 dagen ge- vonivoriioatrof De bekl. zegt, dat hij fatsoeulijk staatsbnrger is en vrij- gesproken wil worden. De president antwoordt, dat elk vrpgesproken wil worden, en dat hij, die fatsoeulijk staatsbnrger wil zpn, een ander niet moet beleedigen. De man uit Vlaardingen, die door schoppen een eind aan de amours van zijn hond wilde maken, werd veroordeeld tot fl.00 boete. De Schiedamsche kermisbedelaar werd bp verstek tot 3 dagen hechtenis veroordeeld. op Zateidag den 13 September 1890, tot sluiting van de tegenwoordige zitting der Staten-Generaal, (geopend te 3 uren). De beer Van N'aamen van Eemnes, Voorzitter van de Ferste Kamer bek-cedt den Voorzittersstoel en opent de ver gadering. De Voorzitter 1 at door den Griffier der Eerste Kamer voorlezen een Koniuklijk besluit van 9 September 1890, no. 15, wiarbp aan den Minister van Binnenlandscbe zaken wordt opgedragen de taak om zich heden, des namiddags te 3 uren, te begeven naar de vergaderzaal der Staten-Generaal, en aldaar, uit naam des Konings, de tegenwoordige zitting der Staten-Generaal te sluiten. De Voorzitter benoemt eene commissie van acht leden der Eerste en der Tweede Kamer, om den heer Minister van Binnenlandsche zaken in- en uitgeleide te doen. Kort daarna wordt de Minister van Binnenlandsche zaken, die zich op de gewone statelijke wijze naar de vergaderzaal der Staten Generaal heeft begeven, de zaal binnengeleid. De heer De Savornin Lohman, Minister van Binnenlandsche zaken, plaatst zich voor den troon en hondt de volgende aanspraak Mpne Heeren! Ter voldoening aan de opdracht des Konings vervnl ik de aangename taak U Zpner Majesteits dank te betuigen voor de ijverige zorgen door U aan 's Lands belangen besteed. Dank zp Dwe medewerking, kwamen in dit zittingjaar, gewichtige wetten tot stand, die op de zedelpke en stoffe- lpke welvaart des lands gunstigen invloed kunnen nitoefenen. De gedeeltelpke herziening van de wet op het lager on derwijs en bet wetsontwerp tot regeling van het militair onderwps mochten Uwe goedkeuring verwerven. Door de nieuwe regeling van de pensioenen van burgerlijke ambtenaren, van hunne weduwen en weezeu en van de min- dere geemployeerden bp de inrichtingen van 's Rpks zee- en landmacht, is de toekomst van menig gezin beter dan tot dusver verzekerd. Handel en scheepvaa-t zullen worden gebaat door deover- eenkomsten nopens de afschafflng der kanaal- en havengelden op het Noordzeekanaal, welke overeenkomsten door U wer den goedgekeurdvoorts door de wijzigingen, die in de wet op de consulaatrechten gebracht zijn en door de verbetering van de rivier de Waal, waarvoor de noodige gelden door U werden toegestaan. Verwacht mag wordeD, dat de belangrijke overeenkomsten, met de drie groote spoorweg-maatschappijen hier te lande gesloten, en bij de wet bekrachtigd, aan de volkswelvaart zeer ten goede znllen komen. Door de in de wet op de zeevisscherpen aangebrachte wpziging, waartoe een uwer leden het initiatief nam, werd een verbod opgeheven, waaronder een deel onzer nijvere vis- schersbevolking gedrukt ging. Verschillende wetsontwerpen ter uitvoering van bepalingen der Grondwet werden U aaugeboden. Een daarvan strek- kende, om uitvoering te geven aan art. 90 van evengenoemde wet, werd door U aangenomen.

De Schiedammer | 1890 | | pagina 2