Burgerlijke Stand. INGEZONDEN, B U I T E N LAN _D. M ARKTBERICHTEN FRIJZEN DIR IFriGTElC omtrent Cool werd er in den raad gevraagd, en het antwoord daarop bleef achterwege, orndat het eigenlijk een vragen naar den bekenden weg was. Die geen vreemdeling in Jeruzalem is, weet, dat Cool de nieuwe stad moet worden, en dat onze kundige directie der gemeentewerken er haar wereld- beroemde reputatie niet aan zal wagen, daar iets middelmatigs te uaaken, maar dat Cool in tegendeel bestemd is, een stadswijk te worden, die voor de fraaiste in Europa niet zal onderdoen. Zoo hoort men mompelen over Boulevards, breede straten, groote pleinen, allees omzoomd door prachtige villa's met tuinen enz. Wanneer nu B. en W. van de daken gaan ver- kondigen, hoe mooi Nieuw Rotterdam er uit zal zien, zullen zij, die nog gronden in dien polder hebben liggen, niet nalaten er ook mooi geld voor te vragen, want de stad kan, als zij haar plannen goed wil uitvoeren, die gronden niet in handen der tegenwoordige eigenaars laten. Geen wonder dus, dat B. en W. niet veel uit- lieten toen naar hunne plannen met Cool gevraagd werd. Cool gaat een mooie toekomst tegemoet, mits de welgestelden aanwezig zijn, welke die prachtige wijk moeten bevolken. Bij deze begrooting was in afwachting van een betere regeling der gemeente-finaucien, van Rijks- wege, de meeste zuinigheid betracht, natuurlijk kan men daardoor de hand niet aan alles slaan, wat er wel te doen is, hetgeen aanleiding gaf, dat een verhooging der gemeente-belasting ter sprake werd gebracht, om toch vooral geen stagnatie in de uitvoering der gemeente-werken te hebben. Hot Dagelijksch Bestuur wilde van die belasting- verhooging niets weten en gaf, bij monde van zijn voorzitter, zooveel te kennen als, dat Keulen en Aken niet op een dag zijn gebouwd, er waren op het oogenblik drie havens in de maak, zoodat er vooreerst werk genoeg aan den winkel was. Het opleggen van hooger lasten aan de burgerij achtte men onraadzaam. Wat zou toch het gevolg wezen, als de lasten hier hooger opgedreven werden Dat de groot- handelaars wel hier hun kantoren hielden, doch met vrouw en kinderen in den Haag gingen wonen. De plannen, waarover men daar ter stede hoort ge- wagen, zijn zoo ondoordacht niet. De residentie bezit veel aantrekkelijkheid. Als men het onooge- lijke voorkomen van de stad nabij het Hollandsche spoorstation verbetert door het aanleggen van een prachtig wijk met niet alleen zeer schoone, maar ook zeer comfortable woningen, slaat men twee vliegen in ddn klap. Eersten wordt de indruk beter dien de tourist van de residentie krijgt, wanneer hij bij zijn eerste entree in den Haag niet het beeld van een afge- legen provinciestad, maar dat van een moderne weeldestad met fraai plantsoen, boulevards en nette gebouwen te zien krijgt. Ten tweede worden de Rotterdamsche handelaren aangespoord, om den tijd, dien zij niet aan de beslommeringen der kantoor- zaken behoeven te wijden, in een aanlokkelijk oord door te brengen. Een kleine geldelijke opoffering voor een abonnnement op den spoorweg en een tijdverlies van nog geen uur voor de reis heen en weer, stelt ze in staat voortdurend van al de aan- genaamheden van den Haag en Scheveningen te kunnen profiteered Een belastingverhooging zou dus een uitstekende prikkel zijn geweestom de gegoede klasse spoe- dig van domicilie te doen veranderen, en Rotterdam kan B, en W. niet genoeg dankbaar zijn, dat zij niet naar dien Sirenenzang hebben geluisterd. Het Haagje van den Rotterdamsche handelsfa- milies zal eenmaal Cool worden. Doch polder Cool heeft nog een hooger bestemming, door dit weiland zal eenmaal een der voornaamste spoor- banen en waterwegen van Nederland gaan. Door den overgang van den Rijnspoorweg, is de aansluiting van station Delftschepoort aan sta tion Maas (gewezen Rijnspoorwegstation) een vol- dongen feit geworden. Dat spooilijntje zal de gewone lijdensgeschiede- nis vau onze spoorwegprojecten doorloopen, n.l. de drie perioden van het maken van het trace, de onteigening met sleepende processen en ten slotte de verzakkingen door de derrie waarvan de klei slechts als deklaag dienst doet, doch met de volharding, onze landgenooten eigen, zal het lijntje er komen. Het tegenwoordige station Maas is een uitste kende losplaats voor de groote schepen, doch de spoorwtgbrug Eeijenoord is oorzaak, dat die los plaats in haar communicatie met de zee bemoei- lijkt wordt. Door den overgang der spoorwegen is er kans, dat de spoorbrug bij voortduring meer als afsluit- middel tusschen boven- en beneden-Maas zal dienst doen dan vroeger. Dan zal zich de noodzakelijkheid der verplaat- sing van het station Maas meer dan dubbel doen gevoelen. Dan ligt onder Delfshaven het aange- wezen punt voor een dergelijk station, en is het lijntje om dat punt met station Delftschepoort in verbinding te brengen zoo'n overwegend bezwaar niet. Dan is de spoorwegcomminucatie van de zee met Emmerik, Keulen enz. door geen enkelen slagboom meer belemmerd. Tegelijkertijd verkrijgt de stad datgene, wat te Parijs zooveel gemak oplevert, doch wat te Am sterdam nog tot de vrome wenschen blijft een ceintuurbaar. Dan zijn wij zelfs Parijs voor, dat in het centrum niet zoo met alle spoorbanen verbonden isals wij met ons station Beurs. Wie zich een denkbeeld wil vormen van het on- gemak door het gemis van een ceintuurbaan, denke zich eenvoudig op het Leidsche plein te Amster dam te wonen, wanneer men vandaar naar het Weesperplein of naar het Centraalstation moet, heeft men al een halve reis beet. Door deze lijntjes zullen Oud-D.lfshaven, Delft schepoort, het centrum van de stad (de beurs) en Kralingen, dus Westelijk, Noordelijk, Oostelijk en middenstadsgedeelte, door een spoorlijn verbonden worden. Dan zullen wij een stad bewonen, wier verkeerswegen aan de strengste eischen des tijds beantwoorden. Ook de behoefte aan een beteren Water weg van de Maas naar de Schie doet zich dagelijks gevoe len. Het kanaal, dat die communicatieweg moet wezen, zal denkelijk ook eenmaal wel door polder Cool gegraven worden. Hierdoor zullen onze los- kaden en de stapelplaatsen van handelswaren bij het eventueel gereed komen der werken op de Ruige Plaat, goed met onze binnenwateren verbon den worden. Al deze werken kunnen geleidelijk tot stand komen, overhaasting zou hier alleen niets baten, maar tot een opdrijving der lasten aanleiding geven, die de stad ten voordeele van een aangrenzende gemeente ontvolken zou. Rotterdam mag zich geluk wenschen een Dage lijksch Bestuur te hebben, dat den weg van kal- men en geleidelijken vooruitgang op wil en zich wacht voor die zenuwachtige overhaasting, die de laatste tientallen jaren van onze eeuw eigen is, en die vaak het beste plan doet mislukken. 3 Nov. Zaterdagmorgen is de door bijlsla- gen vermoorde vrouw, onder den toeloop van een talrijke menigte, op het Protestantsche kerkhof te Delfshaven begraven. Over het algemeen hoort men de verslagene zeer roemen. Zij stond bekend als een zindelijke, zeer arbeidzame vrouw, die met uit werken gaan er wat bij verdiende. Toen het ongeluk gebeurde, stond zij op punt naar haar werkhuis te gaan, alwaar een der familieleden juist jarig was. Dat dit een treurige verjaardag voor die familie was, is te begrijpen. Gelukkig voor de moordenares, dat zij achter slot zit, want als de gemoederen verhit zijD, hetgeen hier nu en dan wel eens het geval is, zou zij er niet goed afkomen. De agenten van politie zullen op hun verzoek om traktementsverhooging een afwijzend antwoord ontvangen. In den gemeenteraad heeft de Burge- meester erop gewezen, dat de traktementen hier niet veel lager dan elders zijn, terwijl de agenten bij de vrije kleeding nog vrije geneeskundige hulp en geneesmiddelen, voor zich zelve en hun gezin, hebben. In den Haag is het traktement iets hooger, maar hebben zij geen aanspraak op geneeskundige verpleging. Als men het salaris der agenten ging verhoogen, zouden tal van ambtenaren, die naar een zelfden maatstaf bezoldigd zijn, ook om ver hooging komen. Het bestuur der commissie tot subsidieering der Hoogduitsche Opera is nu definitief afgetreden een nieuw bestuur is niet te vinden. Laten wij de vereeniging ontbinden, riep menneen dat kan niet, was de repliek, want dan gaat de opera te niet. Uit de stemming bleek, dat men de ver eeniging niet wilde ontbonden hebben, doch ook niemand wilde zitting nemen als bestuurslid. „Ra! Rahoe moet nu de zaak marcheeren Ingeschreven van 30 Oct. tot 3 Nov. 1890. SCIIIEDAM. GEBOREN30. Kasper Johannes, R.C., z. v. G. W. de Groot en C. de Wolf, Singel. 81. Jo hanna, N.H., d. v. W. de Vos en J. E. Schwa- germann, Singel. 1. Jacoba Christina Johanna, R.C., d. v. W. A. Derrix en C. Sandig, Hoogstr. 2. Wilhelmina, N.H., d. v. M. Van der Kruit en L. Verduijn, Spoorstr. Gerrit, N.H., z. v. W. M. Van der Most en N. Brussaard, Oversch. str. Ma ria Catharina, R.C., d. v. T. Heeze en J. Snitse- laar, Oosterhavenhoofd. 3. Arendje, N.H., d. v. D. Ravestein en E. Spitters, Stationstr. Elisabeth, Catharina, N.H., d. v. C. Verveen, en E. C. Schriek, Gasstr. OVERLEDEN3. Jan Hendrik Gijsen, 41 j. 1 m., N.H., Zijlstr. OUWERSCHIE. GEBOREN2. Jannetje, d. v. Hermanus Kartijn en Berdina Aplonia Holm. irlet nieuws op politiek gebied is schraal, met dat al moeten de couranten toch vol, zoodat de journalisten wel eens met de handen in het haar zitten. Dan wordt wel eens ons land het onder- werp der dagelijksche beschouwingen. Het doet ons aangenaam aan, wanneer wij een Pransch blad (Le Temps) een woord van sympathie voor ons volk ten beste zien geven, nu de laatste mannelijke telg van het ridderlijke Oranjehuis niet meer in staat is de regeering waar te nemen. Het doet elk Nederlander goed te hooren, hoe of men in den vreemde hulde brengt aan het Vorstenhuis, dat Nederland voet voor voet aan de sombere tyrannie van een Philips van Spanje wist ontwringen om het een toevluchtsoord voor zoo menig balling te maken, die onder de hoede van Oranje zeker was in zijn nieuw vaderland de grootst mogelijke ge- wetensvrijheid te vinden. In zijn de bladen tengevolge van de Congokwestie ons niet zoo welwillend gezind. Een zoogenaamd Turksch correspondent schrijft aan de Indipendanee uit Konstantinopel dat de Turksche regeeriDg wel uit haar vel zou willen springen van pure blijd- schap, dat zij mede heeft gedaan aan de anti- slavernij-conferentie. De Turksche heeren zijn nu in eens de menschlievendheid in persoon geworden, en zijn erg teleurgesteld door dat onmenschlievende Nederland, dat geen 10 percent inkomend recht tot heil der zwartjes wil betalen. Die tegenstand zal voor Nederland noodlottig worden, voegt het blad er bij, denkelijk in de hoop, dat alle Belgen zullen roepen, »de Turken zijn nog mededoogender dan de Hollanders." Gelukkig, dat de meesten ons daar persoonlijk kennen, en geen voorlichting der dagbladen noodig hebben, om te weten, wie wij zijn. Bij sommigen zal dat gejammer over de Hol landers wel in goede aarde vallen. Natuurlijk doet het gouvernement zijn best, om de Congostaat goed georganiseerd te krijgen, waarvoor tal van ambtenaren noodig zijn. lliertoe is natuurlijk geld noodig, als de Hollandsche handelaren nu maar willen betalen, dan is men klaar en zijn tal van wanhopende fatsoenlijke jongelieden gebaat. Het gaat in Belgie als bij ons, de jonge menschen loopen de deuren plat om een betrekking te krij gen; komen er in het land der zwartjes baantjes open, dan zal er voor velen, die nu niet weten, wat zij beginnen moeten, uitkomst komen. Zoo lang dit niet gebeurt, zullen zij natuurlijk wel van harte meedoen, om ons zwart te maken. Uit den vreemde komt bet bericht tot ons, dat wij zouden te kennen gegeven hebben, dat wij vrede hadden met de heffing van hooge invoer- rechten op het gedistilleerd in het Congogebied, dat wij evenals andere volkeren niets liever zouden zien dan een allerspoedigst paal en perk stellen aan den gruwelijken slavenhandel, maar dat niet van ons bijna alleen gevergd kon worden om de kosten voor het daarvoor noodige toezicht te dra- gen; om welke reden wij voorstelden, dat de mogendheden, die de anti-slavernij-akte geteekend hadden, elk wat zouden bijdragen om de Congo staat te subsidieeren. Wat hiervan waarheid is. zal bij de behandeling der aanstaande staatsbegrooting wel blijken. Doch waar of onwaar, uit Brussel is men al dadelijk bij de hand, om aan de Engelsche bladen te seinen, dat een dergelijk voorstel onaannemelijk is, als zijnde in strijd met de onafhankelijkheid van den Congostaat. Nu als men het daar maar voor het zeggen heeft, dan is het beste en verkieslijkste een onafhankelijke kolonie te hebben, die een mooi debouch^ voor de wanhopende jongelingschap kan worden, zonder er een cent voor uit te geven. Het eenigste nieuws van belang komt nog uit GRIEKENLAND, waar men gaarne lastig zou zijn, als men maar het vermogen had om lastig te wezen, doch dat ontbreekt, het staatje is er te klein toe. Natuur lijk zijn daar ook partijen, die duchtig met elkander kibbelen, terwijl het bij de verkiezingen lang niet malsch toegaat. Ook daar is men het geloof toe- gedaan, dat Europa door een enkelen stam bevolkt is geworden. De stamvaders van ons Europa waren natuurlijk de Grieken, en, volgens recht en billijkheid, moest nu alles weer Grieksch worden. Om tot dit schoone resultaat te komen zien zij altijd op de een of andere manier een stuk grond van den Sultan, die daar het dichst in de buurt is, in te pal men, en zij zouden het werkelijk doen, als de groote mogendheden er niet tegen op kwamen. Men had zoo gaarne gezien, dat het Ministerie ruzie had gezocht met Turkije over een opstand op Creta en toen de Macedonische bisschoppen benoemd werden en het ministerie dit langs zijn koude kleeren liet afloopen en nog geen ruzie met Turkije wilde zoeken, toen was het de heethoofden wat al te grof en moest het ministerie weg. Men schijnt er daar twee stel ministeries op na te hou- den, die elkander telkens, als de heethoofden de koppen hebben opgestoken, aflossen. BEURS VAN AMSTERDAM. Per Telegraaf. 6i, Mgnheer de Redacteur. Mag ik u een plaatsje in uw blad vragen tot het doen van een vraag U zult mij daarmede zeer verplichten. De gemeenteraad heeft bealoten tot het dempen van het Broersveld, de lange Kerkstraat, de Kreupelstraat, de Laansloot en de Baansloot. Zeer zeker een alleszins loffelijk healnit, maar raken wij nu ook de modderslooten nabij de Officierenvereeniging, de sloot lanp de oprijlaan van de algemeene begraafplaats en meer dergelijke voor de algemeene gezondheid zoo nadeelige plaatsen kwijt? TJ bij voorbaat reeda mijn dank betuigende, heb ik de eer te zijn TJw getrouwe lezer P. BEL6IE SCHIEDAM, 4 Nov. 1890. Datum. Spoeling-Yereen. Moutwyn Genever. Amst. Makelaars Vereen. proef. 1 1.50 12.00 12.00 17.50 18.75. 3 1.50 12.00 12.00 17-50 18.75. 4 1.30 12.00 12.00 17.50 18.75. ROTTERDAM, 3 November. GRAANMARKT. Binnenlandsche Granen. Tarwe verkeerde heden in zeer gedrukte stemming, hoofd- zakelyk tengevolge van mime aanbiedingen van Australische tarwe, welke puik in qnal. is en tot aannemelpke pryzen wordt afgegeven. Jarige Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakkeesche en Overmaasche 50 ct. lager. De beste f 9.50 f 10, goede en mindere qnal. f 9.25 h f 8.50. Nienwe moest in beste Boorten 75 cts. en in mindere qual. 40 ct. lager worden afgegeven De beste f 8 a 8.75, goede en mindere qual. f 7.90 4 f 6. Per 100 kilo werd naar qual. bedongen van f 8.90 tot f 10. Canada Tarwe mede flauw en 25 cts. lager verkocht f 6 a f 6.50. Rosge pryshoudend. De beste f 6 ii f 6.30, goede en mindere qual. f 5.75 k f 4.75. Geest in alle soorten onveranderd. Winter- f 4 4 f 6.20 Zomer- f 4 4 f 4.75 per hect. en gedeeltelyk f 8.25 per 100 kilo. Cbevaliergerst f 4.76 4 f 6.75. Haver als voren, f 2.40 4 f 3.80. Per 100 kilo uaar deugd verhandeld van f 6.90 tot 7.35. Paakdenboonen pryshoudend f 6.75 4 6.50 Bruine Boonen met weinig kooplust, 25 cents lager af gegeven f 9.60 4 f 11.75. Witte Boonen met weinig aanvoer en meer vraag tot eene verhooging van 25 cents vlug opgeruimd f 9.75 4 f 11.25. Blauwe Erwten flauw als voren, f 8.60 4 f 9.75. Mee ting f 6.75 4 f 7.25. Kanariezaal, pryshoudend. De beste qual. f 7.76 4 f8, goede en mindere soort f 7.60 4 f 6.50. Vlas. Gednrende de vorige week was er op het land in de verschillende soorten algemeen meer omgegaan. Heden bedroeg de aanvoer aaD de markt 24,Q00 steen, de stemming was zeer gedrnkt, hetgeen hoofdzakelyk toe te schryven is aan de onvoldoende qualiteit, zoodat dan ook slechts een klein gedeelte tot flauwere pryzen koopers vond, goede soor ten evenwel blyven gevraagd. Lijnzaad. Prima soorten onveranderd, doch afwijkende weinig gevraagd en lager te noteeren. MEELBERICHT. Vorige week bleef de stemming tamelyk onveranderd met matigen handel. Heden was de toon aan de markt beduidend vaster en levendiger, ook werd voor inlandsch Meel hooger prys ge- vorderd. NOTEER1NGEN. Eerste qualiteit Inlandschf 12.60 4 f 13. Tweede 9.50 11.— Eerste qnaliteit Duitsch Tweede n Extra puike qual. Hongaarsch17.75 16.25 15-50 B 14. Eerste Otdinaire Prima Amerikaansch Tweede qual. Derde Zeeuwsche Tarwebloem13.60 15.— 13.50 12. 9- 9 14.— 11.25 Zeeuwsch Tarwemeel 11.25 Fransche Roggebloem 11.- 12.— 1L76 Duitsche Inlandsch alles per 100 kilogr. netto. ROTTERDAM, 4 Nov. Op de veemarkt van gisteren en heden waren aangevoerd 67 paarden, 0 veulens, 0 ezels, 1081 magere runderen 587 vette runderen, 478 vette- en graskalveren, 18 nuchtere, kalveren, 1594 schapen of lammeren, 461 varkens, 427 biggen, 0 bokken of geiten. De pryzen van het vee, besteed ter markt van heden, waren als volgt: Runderen le qualiteit 74 ct., 2e qual. 68 ct., 3e qual. 64 ct.Kalveren le qual. 4 ct., 2e qual. 85 4 90 c. Schapen, le qualiteit 60 ct2e qual. 60 ct., alles per kilo. Varkens le qualiteit 23 ct., 2e qual. 22 ct., 3e qual 21 ct., licht soort 20 4 21 ct. per 4 Kg. Pryzen: Melkkoeienf 170 4 f 290. Kalfkoeienf 190 41310 Stieren f 160 4 210. Pinken f 4 Graskalveren f 30 4 100, Vaarzen f 170 4 225. Paarden f 45 4 90. Op de Botermarkt werden aangevoerd: 81/8 en 70/16 ton en 1162 stukken 4 4 kilo. De pryzen van boter waren heden als volgt: lste qual. f 62, 2de qual. 58, 3de qual. 54. Voor stukken van J kilo werd 55 4 70 cent betaald. Vlasbeurs 24000 steen. ROTTERDAM, 4 Nov. De pryzen der aardappelen zynZeeuwsche Spuissche jammen f 0.4 f 0.00. Geldersche blauwe f 3.30 4 3.50. Zeeuwsche dito f 3.20 4 3.40. Zeeuwsche jammen f 3.30 4 3.60. Westl. Muisjes f 2,30 4 2.60 Westl. zand f 4.00 4 5.00. Westl. klei 0.00 4 f 0.00. Brielsche witte f 3.60 4 3.90. Geldersche kralen f 0.00 4 0.00. Poters f 1.80 4 2.10. Veel aanvoer en vraag. DELFT, 1 Nov. De pryzen der Kaas waren op heden 20 4 28 cts. per Kilo, handel stil. Aangevoerd 19 stapels Kaas, wegende te zamen 4751 Kilo. •s-GRAVENHAGE 3 Nov. Boter. Per vat van 40 kilo: le qual. f 58 4 62, 2e dito f 54 a 67alzoo per kilole qual. f 1.45 4 1.55, 2e dito 1.35 4 1.424. LEIDEN, 31 Oct. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoeren en pry zen als volgt0 paarden f 00 4 00,0 veulens f 4 ,42 stie ren f 65 4 215, 337 kalf- en melkkoeien f 110 4 272,225 vare dito f 102 4 235, 420 vette ossen en koeien f 148 4 292, 56 4 74 c. per kilo 370 graskalveren f 15 4 71, 33 vette dito f 36 4 86, 70 a 90 c. per kilo, 9 nuchtere dito 9.00 4 19.00, 586 vette schapen f 22 4 32.50 4 55 c. per kilo, 314 weide dito f 16 4 25.lammeren f4 192 magere varkens f 18 4 33, 414 biggen f 3.50 414.00. Kaas. Heden waren aangevoerd 65 partyen. Goudsche kaas f 22 4 27.50, Derby f 25.4 Edammer f 26. per 50 kilo en Leidsche f 4 per 150 kilo. LEIDEN, 1 Nov. Boter per 4 vat le qual. f 62 a 70, 2e qual. f 54 a 60, Aanvoer klein en handel vlug. AMSTERDAM, 3 Nov. Op de veemarkt waren aangevoerd 418 runderen, van welke de pryzen waren: vette lste qual. f0.744-.dito2dequal. f 0.68, dito 3e qual. f 0.58 per kilo, melk- en kalfkoeien f 160 4 280,vette kalveren le qual. f2e qual. f per kg., 4 graskalveren f a f 49 nuchtere kalveren f 8 a 12, 40 schapen f 20 a 28, lammeren f 4 290 vette varkens 44 4 46 c. per kilo. AMSTERDAM, 3 Nov. Pryzen der aardappelen op heden: Fr. Dokkummer jam- men f 2.10 4 3.00, dito saayers 1.50 4 1.70 Geldersche blauwa f 2.75 4 3.00, Pruisische Hamburgers f 3.20 4 3.50, Katwyker zand f -.4 -.Hillegommer zand f 4 0.00 Haar- lemmer zand f -.4 -.Zeeuwsche Spuische jammen, f 3.00 4 4.00, dito Flakk. f 2.50 4 3.25, dito blauwe f 2.60 4 f 2.90 per hect. LONDEN, 3 Nov. Ter veemarkt werden aangevoerd 2000 Runderen, 10000 Schapen, 60 Kalveren en 99 Varkens. Pryzen der Runderen 2/4 4 4/11, Schapen 4/8, 4 6/1, Kal veren 3/4 4 5/4 en Varkens 2/4 4 3/8 per steen. pOt. 1 Nov. Nederl. Oertifio. Werk. Sohuld. 24' Spanje, Turkye, Egypte, w zd Obi. Hongarye, Goudleening 1881 4 Oostenryk, Obi. in pap. Mei. 5 xilv. Jan./lull. 5 Portugal, Oblig. 1888/89 44 Rusland, Oblig. 2e Oost. Leening 5 1860 2e leen. 100 44 1875 G. 60-100 44 1880gecons4 1889 4 1867/1869. 4 Perpetueele Schuld. 4 Gepriv5 Douane Oblig5 Gee serie C en D Obi. 18764 Mexico Obi.6 Brazilie 1889 4 Peru, Obi. 1870 ger6 1872 6 Venezuela, Obi. 1881,4 Amerika, Maxwell C. v. A. gest. Incomb. Gestemp. Rusland, Gr. Sp. My. A6 Zweden, Zw.-Noorw C. v. 0. 6 Amerika, Atckisons T. C. v. A. Central Pacific. Aand C v A Denver Rio Gr Flor. Centr. P.O. v.gew.A. Louisv. Nas. 0. v. A. Miss. Kanas T. C. Aand. Rec. v. bevoorr.A N.-Y. L. Erie a West A Ontario Cert. v. A. D. Pac. Hoofdl. Cert. v. A. Wab St. L. C. v. A gestemp. Western N. Y. P. Ct. v. Aand. n n Obi. 2e Hyp. Canada South. 0. v. A n Pacific. A Niet officieele. 3 pCt. Obi. Panama Eerste Tranvaalsche Goudmyn Aand. Pen. Koper My. le Serie 7 West. Stoomtr. My Zeebad Loosduinen 79 92f 1004 894 77& 77J 88 744 1014 1014 9244 974 774 85f 184 61 104 144 1224 124 344 30-Ar 174 6rf 764 164 23& 214 48 21 314 51 714 44 3 Nov. 794 93 100ft 894 77H 774 87J 1014 101ft 92ft 964 964 774 854 184 964 934 814 514 10ft 15 1224 124 344 29ft 174 64 76ft 164 234 21 17ft 464 84 51 714 44 4 Nov. 794 93ft 1004 894 774 774 884 73ft 1014 1014 924 934 974 714 774 854 964 51 104 15 1224 124 344 29ft 174 76ft 164 234 21ft 17 47 514 73ft 11

De Schiedammer | 1890 | | pagina 3