B I N N E N L A N B. Burgerlijke Stand. RECHTZAKEN. PKijzKN oir mmr MARKTBERICHTEN. Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam. Zitting van 18 Nov. 1890. -— Het Vaderland kail met zekerheid mede deelen, dat te 's Plage sedett geruimen tijd pogingen worden gedaan, om aldaar eene grootsche inrichting tot stand le brengen, waarin lijders aan tering, aan bloedarmoede, ziekt.e der ademhalingsorganen enz. znllen kunneu worden behaudeld. BinnenkoTt znllen die planuen, die alle kans van slagen hebben, publiek worden gemaakt. Het comite heeft in de onmiddellijke nabijbeid van Scheveningen een voor het Senatorium uiterst geschikte plaats gevonden. He heer Fokke Kortslag te Erweloo, secre- taris van eene vereeniging tot opneming en ver- plegiug van idioten, heeft zich tot den Raad van Slate, tijdelijk waarnemende het koninklijk gezag, gewend, daarbij vergunning verzoekende om op 1 Jannari 1891 een toevluclitsoord te openen, aan- vankelijk voor een 52-tal idioten, 25 manuelijke en 27 vrouwelijke patienten. Dat men voorzichtig moet zijn met het ge- bruiken van middelen om het bloeden te stuiten, wanneer men zich in den vinger heeft gesneden, is dezer dagen opnieuw bewezen. Een militair van het garnizoen te Middelburg had zich in den vin ger gesneden en de wonde met een piktouwtje dichtgebonden. De man is aan bloedvergiftiging overleden. De heer Oscar Carre heeft aan den heer Jhr. De Marees van Swinderen, te Paterswolde, een prachtigen hengst ten geschenke aangeboden. Deze hengst was door een gebrek aan een der voorpooten voor zijn circus minder geschikt ge- worden, doch kan als dekhengst aan den ,/Noor- derstal" nog zeer goede diensten bewijzeu." Het te Amsterdam verschijnende socialistische weekblad De Zweep kan, ten gevolge van het verbod tegen het venten van bladen op de open- bare straat, zich niet langer staande houden. Sedert het verbod tegen het venten was uitge- vaardigd, ontviug het blad geregeld bijdragen ter ondersteuning, doch deze waren nog niet in staat den ondergang van het blad, dat thans geen debiet meer heeft te voorkomen. Een Leidsch visscher heeft dezer dagen onder de gemeente Zoeterwoude een snoek gevangen, die het respektabel gewicht had van 26 pond. Men heeft wel eens gehoord van het uit- hangbord, vermeldende Hier zet men thee, koffie, over en scheermes- sen aan. Eigenaardiger nog schijnt ons het naambordje, te vinden in een der dorpen van onze provincie XG Stal- en Wethouder. LD.) Per Telegraaf. 's-Gravenhage, 25 Nov. 1890. In de heden gehonden zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal waren alle Ministers tegenwoordig. Na voorlezing van de Koninklijke boodschap vertolkte de heer Beelaerts, terwijl alle leden van hunne zetel opstonden, het gevoel van smart der Kamer en huldigde hij de nagedachtenis des Konings, die in beide Vorstinnen, de koste- lijkste nalatenschap aan de Natie toevertrouwt, en spoorde hij aan tot onderlinge aaneensluiting en samenwerking, waarin de vertegenwoordiging het voorrecht zal 3 vinden de banen der Koningin- Regentes te effenen. De zitting werd daarna opgeheven. Het adres van rouwbeklag zal morgen worden behandeld. De begrafenis van Z. M. den Koning zal plaats hebben op Donderdag, 4 December. Koningin Emma zal bij het kisten niet tegenwoordig zijn. Morgen zal de verzegeling der kist door den Minister van Justitie plaats hebben. De Groothertogin van Saksen komt Vrijdag op het Loo. Andere Vorsten en Gezanten gaan naar de resi- dentie. De officieren zullen geen nieuwen eed afleggen, maar de proclamatie zal voor het front der troepen worden voorgelezen. Schiedam, 25 Nov. - Voor de verkiezing van vier leden van de Kamer van Koophandel en Eabrieken werden in- geleverd 34 steinbriefjes. Gekozen zijn de aftre- dende leden, die het volgend aantal stemmen op zich hebben vereeuigd, de heeren H. R. M. A. Van Gent 29, mr. W. H. Jansen 29 en J. T. Wittkampf 29, terwijl in de plaats vau den heer mr. A. K. J. Van der Drift, die verzocht had niet meer in aanmerking te komen, werd gekozen de heer D. E. W. Prins, die 24 stemmen verkreeg. Verder werd nog op ieder vau de heeren J. W. J. Van Harwegen den Breems en W. A. H. A. Nolet een stem uitgebracht. Weder zullen twee //kapiteins" met elkander in 't huwelijk treden, en wel ,/kapitein" Van Ton- gereu met „kapitein" De Jong, beiden ,/bevelheb- bers" in het ;/Leger des Heils" de laatste alhier. Ten teeken van rouw luiden de klokken van den stadstoren vau des morgens 89 uur, 's mid- dags van 12 1 uur en 's namiddags van 45 uurhet carillon is na twaalf uur Maandagmiddag buiten werking gesteld. De voorgenomen uitvoe- ringen van verschillende vereenigingen zijn alle uitgesteld, ook die Zondagavond zouden hebben plaats geliad. V rijdagnamiddag circa 8 uur ontdekte de thuis komende dochter van Visser aan het Spin- huispad, dat de houten lijst van den keukenschoor- steen in brand stond. W. Soesbergen, daar juist in de buurt zijnde, door haar gewaarschuwd, blusschte spoedig den brand met een weinig water. De brand was vermoedelijk ontstaan door smeulend roet, dat zich op de schoorsteenplaat bevond. Zaterdagmorgen ongeveer 7^ uur is ecnjon- getje, dat stond achter op den van Vlaardingen komenden omnibus van Van Roon, in de Vlaardin- gerstraat alhier, daaraf gevallen. Hij bleef bewus- teloos liggen en is daarop ingebracht bij den koet- siersknecht W., aau de Vellevest,, van waar hij, op last van dr. Nolet, per brancard naar het ziekenhuis is vervoerd. Daar is hij na eenige uren tot bewustzijn teruggekomen en kon toen opgeven genaamd te zijn A. Ter Heide, wonende te Vlaardingen. Zondagmorgen voor 7 uur had zekere H. B. al in beschonken toestand in de Noortvest gezeten. Hij werd ter ontnuchtering door de politie mede genomen naar het bureau van politie. Vrijdagnamiddag kreeg de veertienjarige 11. floogerwerf, werkzaam in de koperslagerij van II. de Koning aan den Buitenhavenweg, gloeiende liars in het aangezicht, zoodat dit deerlijk is verbrand, De jongen is onmiddellijk onder geueeskundige behandeling gesteld. Zondagavond sprong aan het Station alhier een veldartillerist ^iog op de treeplank van den te 10 u. 14 m. vertrekkenlen trein, waarbij hij uitgleed en op die plank bleef liggen. Hij werd daarvan echter door een in de nabijheid zijnden persoon, zonder letsel te hebben bekomen, afgeliaald. Maandagmorgen vroeg kwam zekere E. H. v. d. B. in aanraking met de rijdende postkar, waardoor hij zich op eenige plaatsen bezeerde. Maandag circa 12 uur 'a middags geraakte het 3 jarig zoontje van Van Berkel spelende in de Schie. De commissaris der zakkendragers kon hem echter nog bijtijds pakken en op het droge brengen. Voordrachten ter benoeming van onderwijzend personeel bij het openbaar lager onderwijs, alhier a. Voor een onderwijzer der 3e klasse aan de school voor gewoon en uitgebreid lager onderwijs voor jongens (hoofd de heer Tijl)lo. J. H. Klein, alhier2o. N. Don, te Vlaardingen3o. P. Van Bergen, te Schipluiden. b. Voor een onderwijzer der 3e klasse aan de 2e armenschool (hoofd de heer Vaandrager) lo. H. Zwalje, 2o. J. H. Klein, beiden alhier, 3o. P. Van Bergen, te Schipluiden. c. Voor hulppersoneel aan de herhalingschool voor meisjes (hoofd de heer P. Van Vlaardingen): Voor len onderwijzer, tevens plaatsvervangend hoofd: lo. B. De Maar; 2o. J. Van Rhijn; 3o. L. Krullaars. Voor 2en onderwijzer: lo. J. Van Rhijn; 2o. L. Krullaars3o. C. Kerdel. Voor twee onderwijzeressen in nuttige handwerken. Eerste voordrachtlo. E. De Goederen 2o. J. J. Van Vliet; 3o. W. Wijma. Tweede voordracht: lo. J. J. Van Vliet; 2o. W. Wijma; 3o. R. Van der Roer. Vlaardingen, 23 Nov. De schoolopziener in het arrondissement Sommelsdijk is gedurende de vacature belast met de waarneming der betrekking vau schoolopziener in het arrondissement Vlaardingen. Aan de Chr. School alhier, (Hofjesstraat) is tot onderwijzer benoemd de heer L. Van der Sluis, thans in gelijke betrekking te Westmaas. Tegen J. v. d. V., die laag genoeg was een vrouwelijke luitenant van het Leger des Heils een klap in het aangezicht te geveu, is proces-verbaal opgemaakt. In een alhier gehouden kerkeraadsvergadering is gekozen als ouderling de heer W. Noordijk en als diaken de heer G. Schrier Johz. Men schrijft ons uit Rotterdam, d.d. 24 November Het untbreekt hier niet aan zonderliuge inen- schen, en al is de Maasstad niet een verblijf van beruchte iubrekers en boeven te noemen, er zijn hier tocli ook nog dieven, diefjes en diefeggen bij de vleet. Een zonderliuge snaak werd laatst door het kantongerecht tot boete veroordeeld. Deze nam eerst van het vocht in, waarvan de huzaren zoo vroolijk worden, klauterde toen naar de nok van het dak van zijn woning en amuseerde zich op zijn ho iggeplaatst standpunt, door de voorbijgan- gers met stukken van dakpannen te werpen. Een varensgezel kreeg het in zijn hoofd zijn kameraad met een doode musch te verblijden. Hij fabriceerde zelf een postwissel van f 25 en wist dien zijn maat in handen te spelen. Deze ging vol blijdschap naar het postkantoor, waar hij na- tuurlijk niet alleen geen cent kreeg, maar ook nog kans had ingerekend te worden. Die grap kan den uitvoerder ervan wel eens heel duur te staan komen. Een juffrouw, woonaehtig in een beruchte buurt, kreeg een visite van een heer. De juffrouw gaat toen een boodschap doen en laat den heer alleen op haar kamer. Toen zij terug kwam, stond de boel in brand. Dank zij den Ijver der braudweer, was het braudje spoedig weer geblusolit. De poli tie had en passant mijnheer maar mee naar het bureau genomen, maar daar hij niet verklaren kon, hoe of alles zoo ineeus in lichtelaaie stond en natuurlijk ook niet vertelde, dat hij het aange- stoken had, liet men hem weer los. Er zijn hier menschen, die er behageu in schij- nen te scheppen, om een deel van het jaar in de gevangenis door te biengen. Zij noemen dat „uit logeeren gaan". Natuurlijk, dat als zij te lang naar hun ziu buiten het groote logement zijn ge- bleveu, zij iets uithalen, om er weer in te komen. Dit bewoog voorzeker in de afgeloopen week een habitue van de gevangenis om een van het bedien- denpersoneel van zijn logement te gaan bestelen. Door zijn veelvuldig uit logeeren gaan, ker.de hij alle gevangenbewaarders en hun huishouding op een haar. Zoo ging hij naar een der bewaaaiders- vrouweti en maakte haar wijs, dat haar man hem gelast had zijn nieuwe uniformjas te brengen. Deze had er geen het minste vermoeden op, dat de oude logeergast haar bedroog. De jas werd onmiddellijk door hem te gelde gemaakt, en de politie was zoo welwillend den man heel pontifical uit zijn huis te halen en li m weer naar zijn loge ment te brengen. Nog zijn er weer anderen, wier handen alles willen hebben, wat zij met hun oogeu aanschonwen, doch liefst geen logies in de gevangenis hebben, welke verblijfplaats zij voor het hotel ,/de Aap" uitmaken. Een vrouw, die het zoo grof gemaakt had, dat de politie haar naar het gevangenisgebouw moest brengen, had er zoo weinig zin in, dat zij verstop- pertje in de dakgoot ging spelen. Het hielp haar echter niet veel, want zij werd gevonden en moest mee. Het was er dan ook een lievertje naar, want zij had met nog een andere vrouw een heer, die uit Amerika was gekomen en wat al te veel geproefd had, naar een zeer fatsoenlijk logement gebracht, maar onderwijl diens gouden ketting en horloge met f 375 afgenomen en dil alles voor haar inoe'te gehoudeD. Een vrij algemeen gevolgde manier, om v at in te rekenen, zonder zelf ingerekend te worden, be- staat in het navolgende. Een vreemdeling biedt aan de huizen der meergegoeden een brief aan, en verzoekt aan de meid, of zij mijnheer dien eens wil laten lezen, terwijl er wordt bijgevoegd, dat er op antwoord gewacht zal worden. Mijnheer breekt den brief open, enhet is niets anders dan een blad wit papier. De meid vliegt naar voren en dan is gewoonlijk de parapluie-standaard gele- digd of de jassen van den kapstok of een vloermat verdwenen met den briefbezorger. Vrouwenlist overtreft ook in kwaaddoen die der manuen; dat bleek in de afgeloopen week te Kra- lingen. Een vrouw trad een winkel binnen en vroeg aan de winkelierster of zij een rijksdaalder wilde wisselen. Terwijl zij hiermede bezig was, gilde de vrouw op eens: „Je kamer staat in brand", en onthutst van den schrik vloog de winkelierster naar binnen, waarop de diefegge met het kleingeld en de aangeboden rijksdaalder hird weg liep. Jongens poogden een Sinterklaas-rijksdaalder voor een echte uit te geveD, doch deze hadden ook geen zin uit logeeren te gaan en wisten, toen zij op hun schelmenstuk betrapt werden, door de vlucht weg te komen. De talrijke boevenstukken, waarvan men hier hoort, bewijzen, dat er op moreel gebied in de onderste lagen der maatschappij nog veel te doen is. Ingeschreven van 19 Nov. tot 24 Nov. 1890. SCHIEDAM. GEBOREN. 19, Wilh. Cath. Liduina, R.C., d. v. J. Kemper en M. J. Alberts, Tuinlaan. 21, Anna Elisabeth, R.C., d. v. J. E. Eikenbroek en M. M. Combrink, Singel. Christina Liduina, R.C., d. v. A. v. der Kroon en C. M. v. Eyk, Rott.dijk. Arie, N.H., d. v. J. Scheffers en J. Veenman, Baan. Petrus Antonius, RC., z. v. J. F. Heyns- broek en M. C. W. v. Dijk, Br.veld. Corns. Johs R.C., z. v. J. Van den Berg en H. v. Vliet, Br.veld. 22, Corns., N.H., z. v. C. Noordijk en A. v. Meenen, Rott.dijk. Willemina Elisabeth, N.H., d. v. A. v. Dijk en H. Bosman, Nieuwe- buurt. Leonardus Hendrikus, R.C., z. v. H. v. Gerven en C. Courtois, W. Er. laau. 23, Corns. Liduina, R.C., d. v. J. Dries en C. P. v. der Rees, Hendrinastr. Willebrordus Johs., R.C., z. v. W. J. Schewe en C. M. H. Bakker, Rootbeek. Joh. Sophia Margrieta, N.H., d. v. A. Elderkamp en J. S. Verkaart, Baan. 24, Cath. Joh., N.H., d. v. J. Koorenneef en J. Rotman, Oversch.weg. Dominicus Antonius, N.H., z. v. J. J. v. Houten en C. de Ridder, Hoofdstr. OVERLEDEN. 21, Jannetje Hamerslag, 15 m., N.H., Helenastr. 22, Emily Jane Quinely, 37 j., echtg. L. A. C. Ingenhoes, Br.vest. 23, Harmen Versloot, 6 j. 5 m., N.H., L.Kerkstr. Wilh. Ghislain, 65 j. 2 m., N.H., wed. B. Tas, L.Haven. Herms. Lindeman, 69 j. 6 m., R.C., echtg. J. W. Kaas, Hoofdstr. M. B., koetsier te VLAARDINGEN, heeft op 18 October, K. Van het Hof eenige slagen op het hoofd toegebracht met een horstel. Bekl. bekent het feit, hy heeft ruzie gehad over het krnien van mest. K. Van het Hof als get. optredende, verklaart, dat hij gebloed heeft. y C. Hoogland verklaart als get., dat Van het Hof het eerst »kwade jongen" heeft gescholden. K. Van het Hof bekent gescholden te hebben. Bekl. zegt ook nog voor „luie Scheveninger" te zy'n ge scholden, en in den duim van zijn rechterhand te zy'n gebeten. Van het Hof weet niets van by ten af. Hoogland verklaart, dat hij gezien heeft, dat bekl. aan zyn duim verwond was, hoe hy aan die verwoc ding gekomen was, weet hy niet. Het feit wordt gekwalificeerd mishandeling en de eisch is t 5.00 boete snbsid. 3 dagen hechtenis. Uit de papieren van M. B blykt, dat hij gevonnisd is wegens beleediging van een veldwachter. Veroordeeld wegens desertie van de haringvlootJ. F. K., van Schiedam, 1 dag gevangenisstrafB. S., van Rotter dam, 2 dagen gevangenisstrafG. A. de B., van Rotterdam, 7 dagen gevangenisstraf; J. L., van Rotterdam, 7 dagen gevan genisstraf; A. B van Scheveningen, 7 dagen gevangenisstraf; J. S., van Vlaardingen, 7 dagen gevangenisstralP. v. d. K Maasslnis, 2 weken gevangenisstraf. Nog werd geeischtvoor S. F. A. v. V., deserteur van den logger „Nederland" VL. 28, 7 dagen gevangenisstraf; P. J. Van Zw., deserteur van „Amitia," 7 dagen gev straf; K. B., van een vaartnig nit Maassluis, 7 dagen gev.straf; H. vV. J, J., deserteur »Phenix," Maassluis, 7 dagen gev.straf H. A. v. L deserteur achterblijver van verlof van een vaar tnig uit Maasslnis, 14 dagen gev.straf. De laatste bekl. had eerst geld by de reedery op afrekening opgenomen. Alle beklaagden gaven op, dat zy door het ongedierte aan boord der schepen waren gedeserteerd. De president was van oordeel, dat de beklaagden die onge- diertegeschiedenis met elkander afge,proken hadden en dat het pekelnat hnn in de maag zat. K. Van Leeuwen, de veldwachter nit Maasslnis, werd na geroepen om eens te vertellen, hoe of het toeh met dat ongedierte op de haringvloot zat. Het ongedierte, zegt Van Leeuwen, zal wel aan de personen zelf zitten, als zy zich in geen maand wasschen. Ik heb daar wel eens de wacht gedaan en ze persoonlyk aan het lyf gekregen. Ongedierte of zoogenaamde wandluizen zyn daar niet aan boord. Er is eens een Engelsche kotter binnenge- komen, en die had dergelyk ongedierte aan boord. Hieruit ziet men, dat men bij de Marine, in de dagen toen allerlei schuim direct uit de werving aan boord kwam, geen ongelijk had, die jongelieden zindelykheid met Lijs eenarm, olias Juffrouw Driestreng in te prenten. BEURS VAN AMSTERDAM. Per Telegraaf. pOt. 22 Nov. 24 Nov. 25 Nov. Nederl. (Jari.iio. Werk. SchuM. it) n i Songarye, Goudleening 1881 4 Oostaoryk, Obi. in pap. Mei. 6 zilv. Jan./Jali. 5 Portugal, Oblig. 1853/84 3 Rusland, Oblig. 2e Oost. Leaning 5 1860 2« icon. 100 44 1875 G. 50-100 4; I880geeons. A 1889/304 1867/1869. 4 Perpetueele Schuld. 4 Gepriv5 Douane Oblig5 Gee serie C en D Obi. 18764 Moiim Bnitenl. leen 1888. 6 Arg. Rep. 1886/87 5 Brazilie 1889 4 Venezuela, Obi. 18814 Amerika, Maxwell C. v. A. gest. Incomb. Gestamp. Rusland, Gr. Sp. My. A. 6 Zweden, Zw.-Noorw C. v. O. 5 Amerika, Atchisons T. C. v. A. Central Pacific. Aand C. v A. Denver Rio Gr Fior. Centr. P.O. v.gew. A. Louisv. Nas. C. v. A. Miss. Kanas T. C. Aand. C.v.bev.leHp.Obl. 4 N.-Y. L. Erie a West A Ontario Cert. v. A. U. Pac. Hoofdl. Cert. v. A. Wab Afg. C. v. P. A. Western N. Y. P. Ct. v. Aand. Canada South. 0. v. A Pacific. A Niet officieele. 3 pCt. Obi. Panama Eerste Tranvaalsche Gondmyn Aand. Pen. Koper My. le Serie 7 West. Stoomtr. My Zeebad Loosdninen Spanje, Tnrkye, 784 783 784# 924 92 100 100J 991 76* 76* 761 76^ 763 76# 574 561 561 711 1004 1003 1001 1003 1001 1003 91f 91* 934 93-nr 921 96 953 71 76* 763 841# 843 84* 18J 171 181 951 93 78 803 811 803 46 47 463 9 9A 94 123 13 131 1214 1214 120J 10 104 103 304 313 331 29J 293 291 173 173 16* 61 6 61 73J 731 75^ 113 121 121 741 74| 744# 193 193 191 16 153 151 47* 491# 511 20 19 19 83 83 8& 49 504 50 73 73 734* 31 33 341 321 SCHIEDAM, 25 Nov. 1890. Datum. Spoeling-Vereen. Montwyu Genever. Amst Makelaars Yereen. proef. 22 1-80 11.00 12.00 16.50 17.75. 24 1-50 11.00 11.50 16-50 17.75. 25 1-50 11.00 11.50 16.50 17.75. ROTTERDAM, 24 Novembor. GRAANMARKT. Binnenlandsche Granen. Txrwe Was heden vry rnim ter markt. De beste soorten konden vorige pryzen opbrengen, doch middelbare en minders final, moest 40 ct. lager worden afgegeven. De beste f8.25 h 8.75, goede en mindere qnal. f 7.60 a 5.75. Per 100 kilo werd naar qualiteit verkocht van f 8.50 tot f 9.25. Canada Tarwe 10 ct. lager f 6 a f 6.75. Roogb onveranderd. De beste f 6 a 6.30, goede en mindere f 5.75 a 4.75. Gbrst in alle soorten pryshoudend. Winter- f 4 k i 6.30 per hect. en f 8 a 8.90 per 100 kiloZomer- f 4 k f 4.80 per hect. en f 8 25 per 100 kilo; Chevaliergerst f4.75af6. Haver onveranderd, f 2.40 f 3.80. Paardenboonen als voren, f 6.75 k 6.40. Bruine Boon kv waren tot vorige pryzen te plaatsen, men bedong naar qnal. van f 9.50 tot 11.50. Witte Boonen moesten de verhooging van verleden week weder verliezen en zyn derhalve f 1 afgegeven. Naar qnal. verkocht van f 10.50 tot 12. Blauwe Erwten met tragen kooplust 10 a 12 cts. lager afgegeven, f 8.25 h 9.25. Mesting f 6.50 i 7.00. Koolzaad onverandeid genoteerd. Kanariezaaii als voren. De beste qnal. f 7.76 a f 8. goede en mindere soort f 7.50 i, f 6.60. MEELBERICHT. De toestand van de markt bleef gedurende de afgeloopen week geheel dezelfde. Voor comsumptie werd het een en ander gedaan voor dadelykop levering ging weinig om, daar zoowel verkoopers als koopers niet geneigd schynen inomentelyk zaken te doen. De markt van heden was zeer stil. Noteeringen onveranderd. NOTEERINGEN. Eerste qualiteit Inlandschf 12.50 k f 12.75 n 9.50 10V5 Eerste qualiteit Duitsch Tweede Extra puike qnal. Hongaarsch18.25 18.75 ®8™te, 16.50 14.50 Ordinaire B 14.25 10.75 Prima Amerikaansch 12.25 14.— Tweede qnal. 9.— ll!— Derde n n Zeeuwsche Tarwebloem14.45. Zeeuwsch Tarwemeel 16.75 11.50 Fransche Roggehloem t. 1 n n n Duitsche n 11.25 12.— Inlandsch n 13.50 14.— alles per 100 kilogr. netto. Zeeuwsche eieren f 5.80 i 6.00, Overmaassche dito f 6.10 6.30 de 100 stnks. Schepkaas per 50 kilo f kAanvoer 0 party tje. Zoetemelksche kaas f 23.- a 24.60 per 50 kilo. Aanvoer 6 partytjes. Handel slap. ROTTERDAM, 25 Nov. Op de veemarkt van gisteren en heden waren aangevoerd t 72 paarden, 0 veulens, 0 ezels, 1000 magere runderen, 583 vette runderen, 347 vette- en graskalveren, 24 nuchtere kalveren, 859 schapen of lammeren, 561 varkens, 354 bivjzen. 3 bokken of geiten. De pryzen van het vee, besteed ter markt van heden, waren als volgt: Runderen le qualiteit 76 ct., 2e qual. 70 ct., 3e qnal. 66 ct. Kalveren le qnal, 100 k ct., 2e qual. 871 k 921 c. Schapen, le qualiteit 60 ct2e qual. 50 ct., alles per kilo. Varkens le qualiteit 23 ct., 2e qual. 22 ct., 3e qual 21 ct., licht soort 18 a 19 ct. per 1 Kg. Pryzen: Melkkoeien f 180 4 f 270. Kaifkoeienf 190 41290 Stieren f 90 4 170. Pinken i4 Graskalveren f 35 4 55, Yaarzen f 110 4 180. Paarden f 60 4 80. Op de Botermai-kt werden aangevoerd: 77/8 en 64/16 ton en 1140 stukken 4 1 kilo. De pryzen van boter waren heden als volgt; lste qnal. f 62, 2de qual. 68, 3de qual. 54. Voor stukken van J kilo werd 55 4 70 cent betaald. Ylasbenrs 35978 steen blanw en 1300 steen wit. ROTTERDAM, 25 Nov. De pryzen der aardappelen zynZeeuwsche Spuissche jammen f 0.— 4 f 0.00. Geldersche blauwe f 3,50 4 3.70.

De Schiedammer | 1890 | | pagina 2