11(11 i:\LWI). bWk X l/ Y D. F H A N K K IJ K. Parijs1 Maart. De drie afgevaardigden onder- teekenaren van den brief aan den Keizer, en die in het rapport van den minister van binnenl. zaken zoo zeer te regt zijn gewezen hebben bun antwoord openbaar gemaakt en aan de leden van het Vetgevend Ligchaam doen ronddeelen. Dat antwoord is een brief aan hnnne committenten. Zij wijzen er op, dat het ministeriele rapport eene enkele zinsnede van hunnen brief aanhaalt, waarin zij hnnne vrees te kennen geven, dat het gouver- nement des Keizers van de Katholyken gescheiden zij. De afgevaardigden zeggen dat hunne bedoeling daarbij was, om een beroep op de wijsheid van den Souverein zelven te doen het was de uitdrukking derbekommering van bedroefde vrienden. Dit versohil van gevoelen gaf nieraand het regt, hen te beschuldigen dat zij ontrouw aan hunnen eed waren. Door dezen af te leggenis men niet gedwongenalle, zoowel wenschelijke als verkeerde maatregelen, goed te keuren. NVaartoe zou anders het Wetgevend Ligchaam strekken De leden willen niet beslissen in hoe verre de ministerdoor hen to treffendit de gelieele Kamer gedaan heeft. Deze zal daarover beslissen raaar zij bepalen zich met te protesteren tegen de beschuldigingin de eerste plaats, omdat deze onregtvaardig is, en ten andero omdat zij den minister het regt niet toekennen die tot hen te rigten. Zij zullen overigens geenszins hull ont- slag nemenmaar op hunnen post blijven. Met verlangen ziet men te gemoet wat de Kamer zal doen. Men zegtdat er reeds twee partijen zijn, de eene om te beraadslagen de andere ora alles met stilzwijgen voorbij te gaan. Een gewezen Belgisch minister, de beer Dechamps, herwaarts gekomen om van het gouvernement toe- stemming te erlangen tot het in omloop brengen zijner brochure: het Keizerrijk en Engelandheeft daartoe geen verlof bekomen. De Toulonnais deelt mededat drie regementen van linie en een bataljon jagers te voet uit Afrika zijn teruggekeerd. Men verzekerde dat nog andere troepen werden verwacht. Men zegt ookdat een zeker aantal handelsvaar- tuigentot het vervoer van troepen zou bevracht worden. Dit verdient echter bevestiging. Den 15 dezer zal de schroefstoomboot Mazsena te Toulon te water worden gelaten. Dat schip zal 90 stukken voeren en 800 paardenkracht hebben. Men verzekert thans wederdat het Engelsche smnldeel zich inderdaad naar Marocco begeeft zijne tegenwoordigheid zal echter den generaal O'Donnell niet van den aanval op Tanger doen afzien. Spanje zal zich waarschijnlijk alleen verbinden, die stad niet in bezit te houden. Een dagblad van Barcelona betoogt, dat het voor de belangen van Engeland en Spanje wensohelijk zou zijn, Tanger tegen Gibraltar te verwisselen. Eerst- gemelde vesting zou tot eene Afrikaansche kolonisatie aanleiding kunnen geven terwijl Gibraltar slechts eene rots i9 zonder verder grondgebied en welke inderdaad aan Spanje behoort. Yan Tanger uit zou integendeel de beschaving naar Marocco overgebragt kunnen wor den. Het valt echter te betwijfeien of Engeland zelfs met dit vooruitzigtwel ooit eene positie zal opgevenwelke hem zooveel heeft gekost. Het blijkt thans, dat het antwoord van Sardinie op het bekende ultimatum nog niet ontvangen is. De geruchten deswege loopen dan ook steeds uiteen. Zij, die aan eene aanneming gelooven zeggen dat die zal plaats hebben onder voorbehoud der goedkeuring van de bevolkingen. Alle geruchten deswege zijn echter voor- barig, naardien het Piemontesche gouvernement eerst eergisteren het ultimatum kan hebben ontvangen. De beristen uit Turin zijn overigens niet van zeer vrede- lievenden aard. (Veel van het gewigt van een en ander gaat echter verloren nadat de aanspraak des Keizers bekend is geworden.) I T A L 1 E. De Hertog van Toscane wendt thans krachtige pogingen aan bij de Noordsohe Hoven ora zijne zaak in bescherming te doen nemen. Aanvankelijk schijnt dit niet geheel zonder gevolg to geschieden. Zoo als bekend is heeft de jeugdige Hertog terstond na den vrede van Villafrancageruimen tijd te Parijs vertoefd en is daar herhaalde raalen door den Keizer en de Keizerin ontvangen. Beiden bewezen den Hertog vorstelijke eer. Nu wordt uit Berlijn geraeld, dat liijonder het strengste incognitoeen bezoek aan het Pruissische Hof heeft gebragt. Of hij ook te Petersburg is gewoestis niet met zekerheid bekend, maar opmerkelijk is het, dat er sedert eenigen tijd zoowel bij Keizer Alexander als bij den Prins-Regent eene meerdere toenadering tot het legitiraiteits-beginsel bespeurd wordt en dat ook Keizer Napoldon, meer te'ren de inlijving van Toscane, dan tegen die van de Romagna ijvert, Dat deze laatste zulks doen zoude met het oog op een' troon voor Prins Napoldon of een ander lid zijner familie i» niet aan te nemendaar hij in dat geval tegenkanting kan wachten zoowel van de zijde der bevolking, als van de Europesche Mogendheden. Het is geenszins on waarschijnlijk, dat Keizer Napoldon partij voor den Hertog kiest, ten einde Oostenrijk weder tewinnen en de vredes-voorwaarden van Villa franca niet geheel ter zijde te schuiven. Het plan zou. zijn om Toscane zoo lang zonder bestuur of vaste organisatie te latentot de oud Her- togelijke partij de kans gunstig zag voor hare plannen. Voor het tegenwoordige is het een bepaald feit, dat de groote meerderheid der bevolking, zoowel onder de patrioiers als onder het volk zeer-afkeerig van een' Oqstenrijkspjien ^.artshertog }blijft ep dat het plan van restaiiMie door de Mogendhedfcn kith worden goddgfc- keurd. zonder dat de inwoneps daarrpede instemmen, in welk geval de Toscanortf tetV'SlhUe fedutMfii kiiti- nen zegevieren, indien het beginsel van non-inter- ventie wordt gehandhaafd. Dat de kans tot vereeniging sedert eenige dagen echter zeer is verminderd, schijnt men te Toscane te wetenalthans heerscht er eene gedrukte stemmingwelke veroorzaakt wordt door berigten, welke uit Turin zijn ontvangen en waarvan de inhoud tot dusverre niet is bekend geworden. HCKAVEAIlUih, 2 Maart. Bij Koninklijk besluit van den 29 Feb., n°. 70, is benoemd tot lid van den Raad van State, de heer Mr. C. H. B. Boot, laatstelijk Minister van Justitie. Z. M. heeft, bij besluiten van den 29 Feb. n°\ 72 en 82 goedgevonden de 2de luitenants J. C. G. Logemann van het lste, P. W. 11. du Pon G. H. van der Beek en F. R. P. van den Abeelen van het 5deC. C. Prager en W. A. Coblijn van het 7de en R. J. Krantz van het 8ste regement infanterie, in rang en ancienneteit over te plaatsen bij het wapen der inf. van het leger in Oostindie; te be- noemen tot ridder der orde van den Nederl. Leeuw, den lsten offieier van gez. 2de kl. G, A. Baum,van de Kon. Miliiaire Academic. De Minister van Binnenl. Zaken baron van Heem- stra, is van Middelburg in deze residenlie teruggekeerd. Z. Exc. heeft voorloopig zijn' intrek in het Hctel Paulez genomen. De Minister van Financien heeft bepaald, dat de berekoning der accijnsen op het binnenlandsch en op het buitenlandsch gedisteleerd thans behoort te ge schieden op de te veraccijnsen hoeveelheid, na her- leiding tot het gehalte van 10 graden of 100 percent, onverschillig of de ware sterkte meer of minder dan acht graden is. Ook heeft dezelfde Minister bepaalddatwan- neer ambtenaren gedisteleerd aanhalen hetwelkinge- volge art. 240 der algemeene wet van den 26 Aug. 1822 (Staatsblad n°. 38), ten naasten kantore opge- bragt en aldaar wordt geroeid en geproefddeswege aan hen geen roeij- en proefloonen kunnen worden toegekend. Het tegenwoordig emplacement der corpsen van het leger is als volgtreg. grenadiers en jagers: staf, hoofdadm. en 3 bat. te's Gravenhago 1 bat. te Leiden. lste reg. inf.: staf en 2 bats. Nijmegen 1 bat. Arnhem 1 bat. Grave, hoofdadm. en depot Utrecht, 2de reg. inf.staf en 2 bats. Vlissingen1 bat. Neuzen1 bat. Middelburghoofdadm. en depot Gouda. 3de reg. inf.: staf en 4 bats. Maastricht, hoofdadm. en depot Arnhem. 4de reg. inf.staf en 3 bats. Bergen-op-Zoom, 1 bat. Venlo hoofdadm. en depot Gouda. 5de reg. inf.: staf en 3 bats, 'a Hertogenbosch 1 bat. YVoerden, hoofdadm. en depot Leiden. 6de reg. inf., staf en 2 bats. Breda, 1 bat. Geer- truidenberg, 1 bat. Gorinchem, hoofdadm. en depot Haarlem. 7de reg. inf.: staf, hoofdadm. en depot Utrecht, 1 bat. Amsterdam1 bat. Helder1 bat. Delft en 1 bat. Hoorn. 8ste reg. inf.staf en 2 bats. Leeuwarden 1 bat. Groningen 1 bat. Zwollehoofdadm. en depot Gro- ningen. Instructie bat.: Kampen. Algemeen depot voor discipline: 's Hertogenbosch. Koloniaal werfdepotHarderwijk. lste reg. dragonders: staf, hoofdadm., depot en 2 esc. te Arnhem 1 esc. Amsterdam 1 esc. Venlo. 2de reg. dragonders in zijn geheel te Haarlem. 3de reg dragondersin zijn geheel te 's Gravenhage. 4de reg. dragonders: staf, hoofdadm., depot en 2 esc. Zutphen 2 esc. 's Hertogenbosch. 5de reg. dragondersstaf, hoofdadm.depot en 3 esc. Deventer, 2 esc. Roermond. Reg. veld-artilleriej staf, hoofdadm., depot en 4de comp. Utrecht, 6de comp. Amersfoort, lste comp. 's Gravenhage. Reg. rijdende artillerie in zijn geheel te Leiden. lste Reg. vesting-artilleriestaf, hoodadm depot en comp. Delft, 3 comp. HeldeT 3| comp j Amster dam 2 comp. Groningen. 2de reg, vesting-artillerie: staf, hoofdadm., depot en 4 comp. Breda, 3 comp. Vlissingen 2 comp. Bergen- op-Zoom, 2 comp. Dordrecht en 1 comp. Brielle. 3de reg. vesting-artillerie: staf, hoofdadm., depot en 4 comp. Nymegen3 comp. 's Bosch3 comp. Maas tricht 2 comp. Gorinchem. Korps pontonniers bat. min. en sapeurs, Utrecht. (U. C.) Uit de bij het Depart, van Marine ontvangen officiele opgave blijkt, dat de Europesche bemanning van Zr. Ms. stoomschip Onrusttoen die bodem den 27 Dec. 11. op de Boven Barito rivier (Banjermasin), verraderlijk door eene overmagt van oproerige Dayaks werd over- rompeld en welke bemanning daarbij is omgekomen, bestond uit: luit. ter zee lste kl., commandant, J. C. H. van de Velde; luits. ter zee 2de kl., lste offieier Jhr. F. L. F. K. von PestelJ. S. Braam en F. H. van der Kop offieier van gezondh. 3de kl. A P. Dilg, offic. van admin. 3de kl. W. H. Waldeck, machin. 3de kl. J. van den Berg en J. B. F. Destrde, machinist- leerl. lste kl. J. Tor id, vuurst. lstekl.W. Engelaer en P. C. de Haas, bootsm. J. P. Zeldenthuis, kwartierm. P. Romp, lste stuurman H. J. Rombout, matrozen lste kl. J. Kooi en VV. F. Stanlen matrozen 2de kl. W. van Veen, P. Venlet en J. Bauer matrozen 3de kl. W. te Bos, J. W. Voster, Kassiman A. van Gilst en N. van Duikeretiligte matrozen P. H. Lurkus, •J. van den Hoek W. <FJChaffb em N..>E. Schellenberg, scheepsjongens J. F. Meyering en J. H. Buddelmeijer, marinier lste kl. P. J. Moesterwijl de lste luit. der landmagt Bangertgezaghebber van Beeompay, zich almede aan boord bevond. De navolgende tot de bemanning behoorende zes manschappen bevonden zich op dien datum in het hospitaal te Banjermassin en zijn daardoor de ramp ontkomen4de timmerm. F. L. Hes, scheepskok H. de Botmatroos 2de kl. J. G. Versteeg, matrozen 3de kl. G. Dekker en P. J. Vaumontscheepsionaen R. Kruyff. Staat der Nederlandsehe Bank op den 29 Feb. 11, in omloop zijnde bankbiljetten f 97,718,065,00 saldo's van rekeningen-courant 26,388,18910| munt- en muntmateriaal f 100,336,706.35^. Luidens een bij het Departement van Marine ont vangen berigt, zijn Zr. Ms. schroefstoomschepen Rdnier Claeszen en het Loorespectivelijk onder bevel van de luitenants ter zee der lste kl. Jhr. J. E. W. F. van Raders en J. van Gogh eerstgenoemde den 23 Dec. 11, en laatstgemelde den 29 daaraanvolgende, in de Tafel- baai (Kaap de Goede Hoop) aangekomen en hebben zij, de eerste den 12den Junuarij en de tweede den L Ulen daaraanvolgende de reis naar Batavia voortgezet. Zr. Ms. corvet Junounder bevel van den kapt.- luit. ter zee R. C. Sloosden 15den Jan. jl. mede aldaar aangekomen, zou binnen eenige dagen de reis naar Batavia voortzetten. Aan boord van die bodems was alles wel. Den 14 dezer zal aan het locaal van het Departement van Marine worden aanbesteed 1°. de verdieping van het Dokkanaal op het Maritime Etablissement VVillems- oord en het maken van eene geul van dat kanaal tot aan de Koopvaarders-Binnenhaven in ddn perceelen 2°. het in den drooge verdiepen en verruimen van het natte Dok op dat etablissementmet eenige daarmede in verband staande werkenmede in ddn perceel. De Hooge Raad der Nederlanden, burgerlijke kamer, heeftbij arrest van heden uitspraak gedaan in de zaak van den heer G. A. baron van Ziegesar, gepen- sioneerd kapitein in Oostenrijksche dienstwonende te Bochenheim bij Frankfort a/M., eischer in cassatie tegen vrouwe J. of J. J. Bondtechtgenoot van ge- noemden heer tijdelijk hier te lande verblijf houdende. De eischer beriep zich op schending en verkeerde toe- passing van artt. 126 en 127 W. v. B. R., art. 74 en 78 B. W. en art. 9 alg. bep.door de beslissing van het Hof in Noordhollanddat de man, die vreemdeling is en in den vreemde gedomicilieerd, zijne hier te lande verbliji'houdende vrouw ter zake van persoonlijke ver- bindtenissen niet zou mogen dagvaarden voor den regter van haar werkelijk verblijf in Nederland. De Raad heeft, in strijd met de conclusie van den ad v.-generaalhet beroep verworpen en den eischer veroordeeld in dekosten en in de boete van cassatie. Daardoor is het arrest van het Provinciaal Geregts- hofiu Noordholland van 30 Junij 1859 bevestigd. De algemeene vergadering der Nederl. Vereeniging tot afschaffing van s ter ken drankzal in Julij 1860 worden gehotiden te Zutphen. Het hoofdbestuur van de Nederl. raaatschappijter bevordering van de afschaffing der slavernijheeft een adres aan den Koning gerigtwaarbij Z. M. wordt verzocht eene wettelijke bepaling te willen doen voor- dragen waarbij aan ieder slaaf of slavin worde ver- zekerd het regt om zich vrij te koopen, naarzekeren daar te stellen raaatstaf, volgens welkeieder in zijne klassen op elken ouderdom voor eene bepaalde gelds- waardegeschat zou staan, in voege als dit reeds stelselmatig is voorgeschreven ten aanzien der gou- vernements-slaven zoo in Suriname als op Curasao en onderhoorigheden. Gisteren hield deNed. telegraafmaatschappij, te Am sterdam hare gewone jaarlijksche algemeene verga dering. Het bleek dat 12,770 berigten zijn gewisseld dat de ontvangsten, na aftrek van onderhoud en ex- ploitatiekosten bedragen de sora van /2338.94|. Het dividend over 1859 is bepaald op/22.50 per 6de coupon, De aftredende commissaris de heer Jhr. C. Hartsen. werd als zcodanig herkozen. Men meldt uit Texelvan den 29 Feb.: Bij het verongelukken van het Hannoversche schip Emanuel kapt. C. Dreves had de volgende merkwaardige om- standigheid plaats; De equipage, bestaande uit4 per- sonen trachte met de boot het schip te verlaten hetgeen dan ook plaats vond. Naanwelijks in de branding gekomen, sloeg de boot om. De bemanning, ten speelbal der golvenwerd in de nabijheid der kust in zee heen en weder geslingerd. Een aantal visschers van de Cocksdorpdie inmiddels op de strandings- plaats waren toegeschoten, naraen echter ras het manmoedig besluitom hand aan hand een lange schakel te formeren en zoo gezamenlijk ter redding de zee in te gaan. Dit had het gelukkig gevolg, dat drie personen werden gered. De beroemde philhelleen professor F. von Tiersch is te Munchen in 76jarigen ouderdom overleder.. Het onlangs overleden Parlementslid H. Drummond, die tot de seete der Irvingianen behoorde, heeft een aanzienlijk deel zijner groote nalatenschap tot het stiehten van twee kerken voor die secte, de eene in het dorp Albury, de andere in Gordonsquarete Londenbestemd. Ten jare 1852 vestigde hij een leerstoel voor'de staathuishoudkunde aan de Univer- siteit te Oxford. Zijne cigene nagelaten dochter is met lord Lovosineoudste zoon van graaf Beverley gehuwd en hun oudste zoon zal waarschijnlijk eei- maal den Hertogstitel en de uitgestrekte goederen van het huls Northumberland erven.Ai (D Jabiifo ULi'/i Sam;.l,1ebrinJlnttJii Men is.,.-erzegt ^.Lancaster, (Hflprdian^ jn geslaagd, dp^vaggons dpr eepste klasse op dpu spoprweg van

Dagblad van Zuid-Holland | 1860 | | pagina 2