226,70 313,50 H I27,12 517,60 i> 6 53,00 n "718,00 ClEMfiESITERAAD. Kitting van tleii 2 Januarij i.861. Blok 113,50 vierk. ellen. zal riader door den laudmeter van het kadaster worden opgegeven en moet volgens die opgave worden aanvaard. Art. 3. De blokken, op het plan vooruitspringende geteekend hebben een voorsprong van 0.50 el en moeten bebouwd worden met hnizen ter hoogte van 12 ellen onder de plansierlijstde huizen der overige blokken moeten eene hoogte hebben van 10 ellen onder de plansierlijst. Art. 4. De huizen moeten binnen dertig maanden na het teekenen der koopacte onder dak zijri gebragt. Art. 5. De scheidingen aan de buitenzijde der blokken en langs het Alexandersveldmoeten van steen gemetseld worden en eene hoogte hebben van minstens 2,20 el boven den beganen grond. Art. 6. Voor de lozing der secreten moet voor ieder hnis een uitloop op een beerput worden; gemaakt. De Gemeente zal voor hare rekening een riool leggen door de straatwaarop ieder huis eene uitwatering kari erlangenmits die brengende op eene kolk met een ijzeren dekselvolgens model gedekt. De Gemeente legt voor hare rekening kolken op 25 ellen af'stand de tusschenliggende kolken moeten door belanghebbenden worden be- kostigd. Art. Van wege de Gemeente zullen aan de voorzijde der huizen trottoirs worden gelegd. Art. b. Aan de straatzijde mogen geene stallen of koetshuizen worden gebouwd. Gedurende de eerste vijftig jaren mag in geen dezer te bouwen huizen eene fabryk worden ingerigt. De teekening der te bouwen panden moet door Burgemeester en Wethouders goedgekeurd zijn, alvorens de acte van transport van den grond wordt aangegaan. Art. 9. De koopers zijn verpligt, te bouwen volgens de aan te geven hoogte van het trottoirde hoogten der gebouwen worden daaruit gemeten. Art. 10. De aan vragen tot bekoming van blokken moeten, schriftelijk en op zegelaan Rurgemeester en Wethouders gesehieden. Wanneer v<5dr denvoor dezelfde blokkenmeer dan eene aanvrage ingekomen iszal aan de aanvragers gelegenheid worden gegeven om voor die blokken tegen elkander op te bieden. Art. 11. Bijdeacten van verkoop, waarvan de kosten voor rekening der koopers zijnzullen de verdere voorwaarden omtrent den tijd van overdragtten aanzien der lastenten opzigte van de betaling enz. afzonderlijk worden geregeld. Aldus vastgesteld enz. Wordt ter lezing nedergelegd. XIII. De Voorzitter deelt mededat de openbare verkoop van mest te Scheveningenin gevolge Raadsbesluit van 18 December 1860, den 28 daaraanvolgende heeft plaats gehad en zuiver opgebragt de som van f 515. Wordt voor kennisgeving aangenomen. XIV. De I oorziiter deelt mede, dat de openbare verkoop van afbraak van een Gemeente-gebouw op de Kalvermarktingevolge Raadsbesluit van 18 December jl.den 28 daaraanvolgende heeft plaats gehad en opgebragt de som van /410. Wordt voor kennisgeving aangenomen. XV. De Voorzitter deelt mede, dat de overeenkomst wegens het aan het R'jk in gebruik geven der kazerne-gebouwen en aanhoorighe- den op den voet der Raadsbesluiten van 6 en 20 November 1860, goedgekeurd bij resolutie van Gedeputeerde Staten van Znidholland van 12 December 1860 n°. 6/1 door de bevoegde autoriteiten is on- derteekend, en alzoo deze zaak als beeindigd is te beschouwen. Wordt voor kennisgeving aangenomen. XVI. Is ingekomen het volgende verslag Rurgemeester en Wethouders hebben de eer, aan den Gemeenteraad mede te deelen, dat in het afgeloopen jaar behoorlijk gevolg is gegeven aan het bepaalde bij letter t en u van art. 179 der Gemeentewet, en dat de daarbij bedoelde inrigtingen door commissien uit hun midden zijn bezocht geworden. Bij het bezoeken der bank van leening en hare hulpkantoren werden de registers nagezien en in behoorlijke orde bevonden, terwijl verschillende nummers van panden, uit die registers opgevraagd, on- middellijk vertoond werden. Ook ten aanzien van de bezoeken in het Rurgsr-Gasthuis en Be- stedelingshuis kan evenzeer eene allezins loffelijke getuigenis worden af- gelegd vermits de daar aanwezige orde, zindelijkheid enz., naar het oordeel der commissien niets te wenschen overlieten. Alleenlijk mag men ten aanzien van het Burger-Gasthuis niet on- vermeld laten, dat bij Burgemeester en Wethouders al meer en meer de overtuiging werd gevestigd, dat dit gesticht, wat de localiteit be- treftniet meer geacht kan worden de noodige geschiktheid te bezitten, en dat het, door bekrompenheid als anderzins geenzins voldoet aan hetgeen men, met het oog op het gewigt der zaak, in deze Gemeente zou mogen verwachten. "Burgemeester en Wethouders stellen zich dan ook voor, binnen kort de noodige voorstellen ter verbetering van dien toestand aan den Gemeenteraad te doenin het vertrouwen dat ter bereiking van dit doeleene gunstige beslissing van den Gemeenteraadongeacht de aanzienlijke offers daaraan verbonden geenzins zal achterwege blijven. Wordt ter lezing nedergelegd en wijders voor kennisgeving aange nomen. XVII. De Voorzitter deelt mede, dat dein de zitting van 18 December 1860, benoemde leden der Plaatselijke Schoolcommissie zich die benoeming hebben laten welgevallen en als zoodanig zijn beeedigd. Wordt voor kennisgeving aangenomen. XVIII. De Voorzitter deelt mede, dat de Vleeschhal, de Fenshnl, benevens de woning van den concierge, alsmede de kelders en verdere aanhoorigheden voc5r 1°. Januarij 1861, geheel en al ontruimd zijn geworden. Wor.it voor kennisgeving aangenomen. XIX. Is ingekomen een adres van L. C. Pxekhaart en J. C. Pieters, alhier, houdende verzoek,.dat degasverlichting op den Reznidenhoutschen weg rnoge worden uitgestrekt tot aan de buitenplaats Zuiderbosch. Wordt ter lezing nedergelegd en tevens in handen gesteld van Bur gemeester en Wethouders. XX. De Voorzitter steltvoor, om overte gaan tot de benoeming van eene commissie voor de in 1861 te houden pnblieke feesten. De vergadering zich deze benoeming niet wenschende voor te be- houden, noodigt de Voorzitter uit, om deze commissie uit te maken, de heeren van der Heim CampVollgrajf en Vaillantdie zich die keuze laten welgevallen. XXI. Is aan de orde de benoeming van een hulponderwijzer der 2de kl.naar aanleiding der volgende aan den Raad toegezonden voordragt "Ingevolge het tweede lid van art. 22 der Wet van 13 Augustus 1857 (Stbl., n°. 103), wordt bij deze door Burgemeester en Wethouders van 'sGravenhage deu Gemeenteraad aangeboden de navolgende in overleg met den betrokken hootd-onderwijzer en den heer district- schoolopziener opgemaakte voordragt, ter benoeming van eenen hulp onderwijzer van de 2e klasse bij de Gemeente Armenschool in de Lombard- straat, op de aan die betrekking verbondene jaarwedde van f 500. a. J. J. Bosch, thans hulponderwijzer van de 3de klasse bij gemelde school. b. A. J. Blanhersthans hulponderwijzer van de 4de klasse bij die- zelfde school. c. P. J. B. Peverelli, thans hulponderwijzer van de 4de klasse bij de Gemeente-Armenschool op het Kortenbosch. Door den Voorzitter worden aangewezen om met hem het stem- bureau uit te makende heerende CharroSoury en van Zuylen van Nijevelt. Tot de benoeming overgegaan zijnde, wordt de heer J. J. Bosch, dadelijk met 30 van de 32 stemroen benoemd terwijl 2 itoico-biljetten in de bus worden gevonden. De Voorzitter bedankt de commissie van stemopneming voor de door haar volbragte taak. XXII. Wordtzonder beraadslaging en met algemeene stemmen aangenomen het praeadvys van Burgemeester en Wethouders op het adres van den heer J. P. L. Kramer, en alzoo besloten, hem den kelder onder het politie-bureau naast het Raadhuis voor de'n jaar ingaande 1 Mei 1861, te verhuren. (Zie Bijblad, pag. 245 van 1860). XXIII. Wordt zonder beraadslaging en met algemeene stemmen aangenomen het volgende praeadvys op het adres van den Mr. Metselaar O. van der Leeuiv. (Zie Bijblad pag. 247 van 1860). «In de zitting van den Gemeenteraad, van 18 December 1860, werd onder anderen in handen van Burgemeester en Wethouders gesteld een adres van den Mr. Metselaar G. van der Leeuiv, alhier, houdende verzoek, om schadeloosstelling van wege de Gemeente, voor eene som van 43.01wegens door hem betaaide kostenter zake van eene tegen hem ingestelde bekeuring, voor het niet op diepte houden eener sloot in den Veenpolder. (Zie Bijblad, biz. 247). Burge meester en Wethouders achten het overbodig, in eene wederleg"in<* te treden van hetgeen ten requeste wordt aangevoerd en meenen zich alzoo te moeten bepalen tot de behandeling van het verzoek om scha deloosstellingtot inwilliging waarvan, naar hun gevoelen geene do minste termen bestaan. Immers werd bij het eind-arrest de Staat in de kosten veroordeeld de opgegevene som van 43.01 maakt dus waarschijnlijk uit het bedrag der kosten voor het inwinnen van raad te dezer zake, en daartoe ma° van wege de Gemeente geene schadeloosstelling worden toegekend. Burgemeester en Wethouders hebben mitsdien de eerin over- eenstemming met het advys der commissie van bjjstand voor de plaatselijke werken en eigendommentot afwijzing van bovenbedoeld verzoek te adviseren.» XXIV. Thans is aan de orde de beraadslaging over een voorstel van Burgemeester en Wethouders, betreffende het terrein tusschen den Hoogen Wal en de Nieuwe Schoolstraat. Dat voorstel luidt aldus Naar aanleiding van het in de zitting van den Gemeenteraad van 18 December 1860 genomen besluit, omtrent eene aanvrage van terrein aan den Hooyen Wal, tot stichting eener concertzaal, door welke be slissing dit terrein beschikbaar is geblevenhebben Burgemeester en Wethouders de eer aan den Gemeenteraad voor te stellen, om den grond tusschen den Hoogen Wal en de nieuw gebouwde schoollocalen op grondrenten te verkoopen volgens het plan van uitgiftehetwelk op het Raadhuis voor de leden ter inzage is nedergelegd en onder de navolgende voorwaarden: Art. 1. De gronden worden verkocht op grondrente, of eene daar- mede gelijkstaande koopsom, berekend tegen den penning twintig. De percelen aan den Hoogen Wal moeten gelden f 0.35, en die in de Nieuwe Schoolstraat f 0.22| per vierk. el 'sjaars.

Dagblad van Zuid-Holland | 1861 | | pagina 5