akkoorden Noofeboom's Aufomobielbedrijf Nooteboom Autobanden n.v. Kethels groente- en fruithuis Fan Si'Im "s slayerijen D. VAN GEYL Zn. Boerenleenbank Schiedam/Kethel .Op BROOD van VLUG komt men TERUG." fabrikant herstelt en overtrekt uw meubelen Q le Jaargang no. 4 27 juni 1968 Orgaan van de wijkvereniging Groenoord e.o. Secretariaat: Bart Verhallenplein 26, telefoon 15 71 03 Redactie: F. D. van Wijk, Willem Andriesenlaan 31, telefoon 15 75 21. Redactie-medewerkerB. D. Roza, J. Oreliosingel 91, telefoon 15 82 47 Uitgave: Drukkerij-Uitgeverij .De Magneet", telefoon 26 86 66-26 66 70 Advertentie-redactie: J. J. Levens jr., Johann Straussplein 332, tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Verschijnt iedere veertien dagen Kleine akkoordjes. f 2,50 voor de eerste vijf regels, f 0,60 voor iedere regel meer. Het maximum aantal regels is bepaald op 15, Akkoordjes kunnen schriftelijk en telefonisch worden opgegeven bij de redaktie, de heer F. D. van Wijk. Betaling zal vooruit geschieden OPENBAAR VERVOER GROENOORD/KETHEL Op 10 juni 1968 mochten wij van het Gemeentebestuur van Schiedam de na- volgende brief ontvangen. Schiedam, 10 juni 1968. Op 19 februari 1968 had ons College een contactavond met een aantal bewo- ners van Groenoord. In deze bijeenkomst werden ten aanzien van het openbaar vervoer de volgende vragen gesteld: ,,ls het mogelijk, dat buslijn 38 vanuit Crooswijk via het centrum van Schiedam wordt doorgetrokken naar Groenoord/ Kethel? Is het voorts mogelijk, dat buslijn 53, met name tijdens de spitsuren langs de kortste route naar het station in Schie dam gaat?" Van de directeur van de R.E.T. aan wie wij deze vragen hebben voorgelegd, ont- vinden wij inmiddels bericht, dat bedoel- de wijzigingen van het openbaar ver- voersnet van Schiedam niet kunnen wor den gerealiseerd. De directeur voert hiervoor het volgende aan. Autobuslijn 38 moet worden beschouwd als een samenvoeging van twee ver- voerslijnen en wel de voormalige buslijn 44 (SchiedamHeemraadsplein) en een lijn CrooswijkRotterdam-West, welk lijngedeelte vroeger in hoofdzaak door tramlijn 15 werd bediend. Aan de samen voeging van twee dergelijke trajecten tot een lijn dient de eis te worden ge steld, dat een nagenoeg even groot aan tal reizigers van beide lijngedeelten ge- durende vrijwel ieder moment van de dienst gebruik maakt. Slechts dan wordt voorkomen, dat op een van de beide delen overbezetting of onderbezetting van de autobussen voorkomt. Nog afgezien van de noodzaak om, zo- als de praktijk heeft geleerd, geen al te lange tram- en autobuslijnen te exploite- ren, zou het onjuist zijn om het vervoer van het zich nog steeds uitbreidende woongebied Groenoord/Kethel te doen verzorgen door een lijn, waarmede reeds twee vervoerstaken, die vrijwel constant blijven, worden verricht. Voorts stelt de directeur, dat de bewoners van Kethel en Groenoord beschikken over behoorlijke vervoersvoorzieningen. Men heeft met lijn 53 een rechtstreekse verbinding met het Schiedamse stads- centrum en het station. Door over te stappen op een der tramlijnen 1 of 8 of op buslijn 38 kan men tevens vele Rotter- damse stadsdelen en het centrum van Rotterdam bereiken. Tracering van lijn 53 via de kortst moge- lijke route naar Kethel houdt volgens de directeur in, dat niet meer door het stadscentrum doch rechtstreeks over de Burgemeester van Haarenlaan wordt ge- reden. De consequentie hiervan is, dat de rechtstreekse verbinding van Kethel met het stadscentrum van Schiedam wordt verbroken en de bereikbaarheid van de tramlijnen 1 en 8 op de Koe- markt wordt bemoeilijkt. Dit zal met name in het spitsuur tot gevolg hebben, dat de bewoners van Groenoord en Ke thel, die van de bovengenoemde tram lijnen gebruik maken, met een verlenging van de reisduur rekening moeten houden, omdat men zich dan naar het station zal moeten begeven, terwiji nu bij de haite Broersvest voor de Korte Singelstraat kan worden overgestapt op buslijn 53. Bovendien komen de bewoners van Schiedam-centrum en de omgeving van de Burgemeester Honnerlage Gretelaan dan in een ongunstige positie te ver- keren, omdat buslijn 53 de enige lijn is, die dit gebied doorkruist. Wij meenden er goed aan te doen het te dezer zake ingenomen standpunt van de R.E.T. te uwer kennis te brengen. B. en W. van Schiedam. Schiedamseweg 33 Kethel Tel. 26 83 28 Aral Benzinestation geopend van 7 uur TOT 21.30 uur Zaterdags van 8 uur - 15 uur Kerklaan 17 - Kethel - Tel. 26 00 69 Alle merken autobanden Nieuw, Cover en Gebruikt Speciale Prijzen Zaterdags tot 13.00 uur geopend. a.u.b. alien meewerken dat het ons toe- gewezen groen, groen blijft, zodat Plant- soenendienst haar werk met plezier blijft doen. Ziet u beschadigingen of moed- willige vernielingen plaats vinden, of het nu door volwassenen of door kinderen gebeurt, schroom dan niet hen op hun wangedrag te wijzen. Breng zonodig de Plantsoenendienst ervan in kennis. Men zal u daar erg dankbaar zijn voor uw medewerking! Red. Adspirantendag. Ruim 800 meisjes en jongens namen zaterdag 15 juni in Groenoord deel aan de jaarlijkse adspirantendag van de kring Maasmond van het Kon. Ned. Christ. Gymn. Verbond (K.N.C.G.V.). Deze middag, waaraan in totaal 10 ver- enigingen deelnamen (uit Schiedam DOK, Juliana en ODOI werd in samen- werking met Animo uit Kethel georgani- seerd. Op het schoolplein van de W. Gehrels- school werden tal van turnoefeningen afgewerkt, waarna tenslotte onder bege- leiding van drumbands, compleet met leuke majorettes, een marswedstrijd door de hele wijk werd gemaakt. Deze mars wedstrijd die in de wijk vele bewoners naar hun balkons lokte, werd gewonnen door de sportvereniging uit De Lier; het organiserende Animo werd 2e. Mede door het mooie zomerweer werd deze adspirantendag een groot sukses, hoewel de organisatoren wel op een gro- tere belangstelling van het publiek bij de wedstrijd hadden gerekend. Voeipad of niet? De vraag die vele bewoners van de Jozef Oreliosingel bezig houdt n.l. of het pad langs die singel nu een voetpad is of niet, is niet zo direkt te beantwoorden. Bij navraag werd ons door onze wijk- agent medegedeeld dat hij er geen be- zwaar tegen heeft dat dit pad ook door rijwielen, brommers en scooters gebruikt wordt, doch dat hij binnenkort de situatie nog eens nader zal bekijken. Dit houdt mede verband met de definitieve afwer- king van de Eduard van Beinumlaan. Zelfs zou geen bekeuring kunnen worden gegeven aan motorvoertuigen (scooters bijvoorbeeld) die kans zien tussen de geplaatste palen door te rijden. Dat dit regelmatig gebeurt kunnen de bewoners van de singel met eigen ogen aanschou- wen. Alleen wanneer een voertuig de be- planting terzijde van het pad zou berij- den, kan worden ingegrepen. Onze mening is dat de status van voet pad beslist te verkiezen is. Immers als rijwielen, brommers en scooters het pad met voetgangers moeten delen, zijn de Bloembakken. Het zal u zijn opgevallen dat de Plant soenendienst op verschillende punten in onze wijk wat extra fleur heeft gebracht met bloembakken gevuld met geraniums. Het spijt ons echter van de Plantsoenen dienst te moeten vernemen dat deze bak- ken in de korte tijd dat ze er nu staan al een grote aantrekkingskracht blijken te hebben op diegenen die voor eigen balkon of vensterbank goedkoop aan bloemen willen komen. Beter gezegd: ER WORDT UIT GESTOLENI En daar moe ten we ons toch voor schamen! We hebben al eerder onze waardering uitgesproken voor wat de Plantsoenen dienst in onze wijk op de relatief kleine beschikbare ruimte presteert. Laten we Voor kwaliteit B Leefiang Vlaardingseweg 4 - Kethel Voor een lekkere maaltijd met vlees Noordeinde 3 (Dorp) tel. 268140 lepenlaan 74 (Tuindorp) tel. 26 7039 Kethel Filiaal lepenlaan van 1-13 juli wegens vakantie gesloten. voor al Uw verhuizingen AO 1881 Lokaal en Internafionaal Meubelfrans port, met modern materieel en vak kundig personeel. Groenelaan 14, Schiedam Telefoon 26 80 71 ADVERTEREN DOET VERKOPEN Spaarbank Gezinsrekeningen Alle bankzaken Zwaluwlaan 101, telef. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, tel. 15 8183 Vlug's Bakkerijen Broersvest 45 - Telefoon 26 06 25 Bezorging door de gehele stad. VRIJBL. PR.OPG. A. HUIS TEL. (010) 23 38 46

Groenoord Akkoorden | 1968 | | pagina 1