t akkoorden De jeugd van Groenoord verlangt meer. Nooteboom's Automobielbedrijf Nooteboom Autobanden n.v. Schaaknieuws. Voetbalspel of overlast. Kethels groente- en fruithuis Van Seltn's slagerijen Boerenleenbank Schiedam/Kef hel D. VAN GEYL Zn. .Op BROOD van VLUG komt men TERUG." Q le Jaargang no. 5 11 juli 1968 Orgaan van da wijkveraniging Groenoord e.o. Sacratarlaat: Bart Varhallenplain 26, telefoon 15 71 03 Radactia: F. D. van Wijk, Willam Andriesanlaan 31, telefoon 15 75 21. Radactia-madewarkerB. D. Roza, J. Oreliosingel 91, telefoon 15 82 47 Uitgava: Drukkarij-Uitgaverij .Da Magneet", telefoon 26 86 66-26 66 70 Advartantia-radactlaJ. J. Lavens jr., Johann Straussplein 332, tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Verschijnt iedere veertien dagan Kleine akkoordjas. f 2,50 voor de eerste vijf regels, f 0,60 voor iedere regel meer. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Akkoordjes kunnen schriftelijk en telefonisch worden opgegeven bij de redaktie, de heer F. D. van Wijk. Betaling zal vooruit geschieden De redaktie van dit blad heeft naar aan- leiding van de vele klachten van ouders en kinderen in Groenoord betreffende de nog altijd blijvende noodzaak voor behoorlijke speelruimte voor de jeugd gemeend, als eerste een poging te moe- ten doen om uit te vinden in hoeverre de jeugd zelf tevreden is met de be- staande mogelijkheden voor recreatie. Hiervoor werd de medewerking ingeroe- pen van de schoolhoofden van de lagere scholen en werd door ons gevraagd of de mogelijkheid bestond om de kinderen hun visie weer te geven in een opstel. Hun werd echter niet verteld dat dit opstel bestemd zou zijn voor Groenoord Akkoorden. Hierdoor werd vermeden dat de kinderen in hun opstel hun spontani- teit zouden verliezen. Pl.m. 130 opstellen waren het resultaat en het heeft ons verschillende dagen ge- kost om een juiste weergave te kunnen geven van deze kinderlijke verlangens. Van de pl.m. 130 kinderen vroegen er 121 om meer klimrekken en speelgelegen- heid. Pl.m. 40 kinderen vonden de par- keerterreinen te gevaarlijk om te spelen; 67 maal werd er om meer zandbakken gevraagd en 26 maal om viswater. 37 kinderen vroegen om een theater of bioscoop en vonden velen het aantal winkels niet voldoende en te ver weg. Om u een indruk te geven van deze kin- derklachten hebben wij gemeend in alle eerlijkheid enkele van deze brieven of opstellen in dit blad te moeten plaat- sen. De vraag rijst nu of deze kinderen in- derdaad gelijk hebben. Volgens onze mening, en dit is dan de mening van de Redaktie, hebben zij gelijk. Door de structuur van onze huidige stadswijken is het voor de kinderen niet meer mogelijk om eens heerlijk te spelen en vuil te worden. Over het algemeen lopen deze kinderen over van energie en willen zij zich uitleven op straat. Op het ogenblik zijn er in Groenoord te weinig speelweiden, klimrekken en zand bakken in verhouding met het aantal kinderen wat er woont. Misschien den- ken vele mensen wel dat de kinder- spelletjes van vroeger niet meer in deze tijd passen maar daar zijn wij het niet mee eens. Omdat wij ouders ons levens- patroon hebben veranderd wil nog niet zeggen dat de kinderen dit ook hebben gedaan. Velen van ons leven in een dagelijks terugkerende sleur van werken, eten, T.V. kijken en slapen en veelal ongewild verlangen wij dit van onze kinderen ook. Wij luisteren en lezen beschouwingen over opvoeding ons voorgeschoteld door paedagogen en kinderpsychologen en trachten jonge mensen dezelfde oogklep- pen voor te doen die velen van ons al jaren dragen. Kinderen verlangen een plaats waar zij zelf hun creatieve vermogens op kun nen botvieren. Geef ze een stuk grond met zand, oude bouwmaterialen, planken, stenen etc., maar stop ze niet in een keurslijf van een parkeerruimte. ledereen klaagt dat er een bal tegen de auto of garagedeur wordt geschopt of er wordt te veel op de galerij gehold. Maar gaat u met plezier naar Bad Groen oord op een hete dag wanneer u zelf water mee moet brengen omdat al het aanwezige water reeds bezet is. Vindt u het plezierig om uw kinderen na school- tijd naar het Beatrixpark te laten gaan om daar hun recreatie te zoeken. Mo- gen zij van u met een bal of ander speel- goed langs de drukke verkeerswegen als de van Beinumlaan spelen. Zij wor den een plaats toegewezen tussen onze statussymbolen op de parkeerplaatsen onder de voorwaarden ze niet te bescha- digen. Wij geloven dat wij als ouders verplicht zijn gezamenlijk naar nieuwe mogelijkheden te zoeken voor deze jeugd van Groenoord. Hier ligt ook een taak voor het bestuur van deze Wijkvereniging. Er zijn al veel dingen gedaan t.w. ver schillende zo geheten ,,Gezelligheids- verenigingen" inclusief conditietraining etc., maar wederom voor de ouderen. Wil deze Wijkvereniging levensvatbaar- heid hebben zal er in ieder geval meer voor de jeugd gedaan moeten worden. Om u een indruk te geven van opstellen welke wij ontvingen, zullen wij er nu en in de komende weken enkele plaatsen. Ze zijn geheel willekeurig gekozen en mochten er taal- of schrijffouten in staan, dan zullen wij deze ongecorrigeerd weer- geven. Namen en adressen zijn bij de redaktie bekend. Het spelen in wijk Groenoord is wel aardig voor grote kinderen maar voor de kleine kinderen is het waardeloos. Ze kunnen bij de sloot gaan spelen maar dan vallen zij er in. Zij kunnen in het zand gaan spelen maar dan snijden ze zich aan het glas dat in dat zand legt. Of ze spelen op de weg dat is levens- gevaarlijk. Volgens mij moeten in de om- geving van het Joh. Strausplein meer speeltuinen grasvelden en zand. bakken zonder glas komen. K. K. Op het Joh. Strausplein daar moeten de kinderen in het zand spelen er staat geen klimrek. Ik wou dat er een hele speel- plaats kwam met een klimrek en rekken om kopeltje te duiken en ook een zand- bak. En achter het Bachplein daar is nog Schiedamseweg 33 Kefhel Tel. 26 83 28 Aral Benzinestation geopend van 7 uur TOT 21.30 uur Zaterdags van 8 uur - 15 uur Kerklaan 17 Kefhel Tel. 26 00 69 Alle merken autobanden Nieuw, Cover en Gebruikt Speciale Prijzen Zaterdags tot 13.00 uur geopend. een open plek en ik zou wel willen dat daar een speeltuin was. Want als je naar een speeltuin wil moet je helemaal naar het dorp of Beatrixpark. En op het grasveld voor blok 2 op het Joh. Straus plein daar de mensen de honden uit laten terwijl de kinderen er op spelen. Dat zou verboden moeten zijn. En ik wou dat voor de tunnel van Groenoord op dat lege veld eens een circus kwam. En bij de wegen meer voetpaden. C. R. J. Strausplein. Ik wil dat er speeltuin was in Groenoord. Ik wou dat we de tent op moge zetten dat vind ik leuk. Ik wou dat de Coop niet zo duur was dat moet niet zo duur zijn. Ik wou dat er bij elke weg een stoep was. Ik wou dat er veel gras was dan kunnen we spelen. A. v. R. 2e Klas. Zo zouden wij nog wel door kunnen blijven gaan en vermoedelijk doen wij dit dan ook wel in onze volgende nummers. Wij geloven dat commentaar hier verder overbodig is. Een oud gezegde: Kleine kinderen en dronken mensen zeggen de waarheid kon hier wel eens van toepas- sing zijn. De Schaakvereniging Groenoord" heeft 2 weken geleden haar eerste aktiviteiten afgesloten. Er zal vakantie gehouden worden tot September. In het nieuwe sei- zoen zullen wij weer elke vrijdagavond spelen in het directiegebouwtje van de firma Lagendijk, gelegen op de hoek Obrechtstraat-Johan Wagenaarstraat. Deze laatste opmerking is in het bijzon- der bedoeld voor alle schakers in Tuin- dorp en Kethel, om hen de weg te wij- zen naar onze vereniging, waar zij te alien tijde van harte welkom zijn. Het is uw schaakredacteur bekend dat vele mensen een zekere schroom heb ben om lid te worden van een schaak- club, zij denken dat alle leden een grote speelsterkte bezitten. Troost u echter, er komt op onze ledenlijst geen groot- meester voorl De 3 schaakproblemen die vorige maal werden geplaatst, hebben, gezien het aantal juiste oplossingen, toch weer de nodige moeilijkheden opgeleverd. De goede oplossingen waren voor: Probleem I: Pion e7-e8 en wit neemt voor de ge- promoveerde pion een PAARD en geeft matl Probleem II: Dg8 t - Txg8. Pf7 matl Probleem III: De sleutel-zet is Db8, waarna wit na elke zet van zwart mat geeft. Gaat u zelf maar na. De verdiende winnaar werd de heer Verhoeckx van de Jozef Oreliosingel. Zijn boekenbon heeft hij inmiddels ont- vangen. Nieuwe problemen zullen u vanaf Sep tember weer maandelijks worden voor- gelegd en dan hopelijk via een schaak- diagram, waardoor meerdere schaak- enthousiasten irv staat zijn zich in de problemen te verdiepen. Tenslotte deel ik u mede dat de schaak vereniging Groenoord" het voornemen heeft in het begin van het nieuwe seizoen een simultaanwedstrijd te organiseren tegen een bekende sterke speler. Hoe u zich voor deze wedstrijd moet opgeven zal u via dit wijkblad worden medege- deeld. Een wat vreemde titel boven dit stukje. Het voetbailen kan als spel een goede lichaamsontwikkeling betekenen en een pracht van een vrijetijdsbesteding zijn. Voor kwalifeit B Leeflang Vlaardingseweg 4 - Kethel Voor een lekkere maaltijd mef vlees Noordeinde 3 (Dorp) tel. 268140 lepenlaan 74 (Tuindorp) tel. 26 7039 Kethel Filiaal lepenlaan van 1-13 juli wegens vakantie gesloten. Spaarbank Gezinsrekeningen Alle bankzaken Zwaluwlaan 101, telef. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, tel. 15 8183 ADVERTEREN DOET VERKOPEN voor al Uw verhuizingen A" 1881 Lokaal en Internationaal Meubeltrans port, met modern materieel en vak kundig personeel. Groenelaan 14, Schiedam Telefoon 26 80 71 Vlug's Bakkerijen Broersvest 45 - Telefoon 26 06 25 Bezorging door de gehele stad.

Groenoord Akkoorden | 1968 | | pagina 1