MERCATOR if WILLEMS Eet smakelyk. VAN DER BEEK ,,'t CENTRUM" A. M. de Lange SCHRIJFMACHINES vanaf I 1 79, Nieuw en Occasions HAKKERT GAZELLE iFL 227 INVIGTA vanaf FL 214 GELRIA Fl. 174 3 GAZELLE FABRIKATEN P. de LIGT KETHEL bellen 2 6 74 78 „DE TEXTIELHOEK" Paul J. J. Verspeek firma Gebr. DRIES -SelliIt/t'firt'rl.t'ii n.v. C. W. v. Meurs-Combrink Geheugensieuntje. De plaats waar het spel gespeeld wordt is echter bepalend of het spel voor an- dere bewoners al of geen overlast be- tekent. En over deze overlast gaat dit stuk. Voordat -men begint met het voetballen bedenkt dan wel of de plaats die wordt gekozen wel een geschikte plaats is. Is men eenmaal aan het spel begonnen dan is alleen nog maar het spel belangrijk en niet meer de plaats, waar het ge speeld wordt. Men let dan niet meer op de auto's, die op de parkeerterreinen staan geparkeerd, men ziet dan geen kieine kinderen meer, die in de zand- bakken spelen en men heeft niet meer in de gaten dat vele bewoners hun hart vast houden achter hun ramen, bang dat deze worden ingetrapt. Alles moet wijken en niets wordt ontzien wanneer men aan het voetballen is. Dit alles is echter niet nodig. Men ver- keert in Groenoord voor wat betreft deze mogelijkheden, in een bevoorrechte po- sitie. Het terrein aan de Laan van Bol's- Valeriusstraat is geegaiiseerd en inge- zaaid. De afdeling plantsoenen van de dienst van Gemeentewerken, zal binnen- kort doelpalen en hoekpalen plaatsen. Op het grasveld, gelegen tussen Bart Verhallenplein en Jacob Bijsterstraat, is er thans ook gelegenheid om te voet ballen. Het grasveld achter het Johann Strauss- plein en Borodinlaan is klaar. Wat wenst men nog meer? Gezien het vorenstaande moet het toch mogelijk zijn om op die terreinen met voile teugen te genieten van het voetbalspel en de kieine kinde ren rustig te laten spelen op hun ter- reintje, de autobezitter met een gerust hart zijn auto te plaatsen op het parkeer- terrein en dat de bewoners mee kunnen genieten van het voetbalspel en niet meer bang behoeven te zijn voor het in- trappen van hun ruiten. Zou het mogelijk zijn? Ja, het is moge lijk, wanneer ieder een steentje bij wil dragen aan de leefbaarheid van de wijk Groenoord. Vele bewoners zullen u echt dankbaar zijn. Mogen wij op de medewerking van de ouders rekenen? Met veel voetbal ge- noegen. M. J. In de bijna lege achterwagen van lijn 8 zaten die zaterdagmiddag twee dood- gravers. De dikke sigaren in hun met zwart fluweel beklede handen verspreid- den een scherpe lucht door het com- partiment, zodat de conducteur, een reeds grijze man, hoestend het midden- balkon was opgevlucht, vanwaar hij zijn twee zwarte passagiers met onbehagen bekeek. De doodgravers waren zich de wreve- lige blik van de man evenwel niet be- wust, of stoorden zich er niet aan. Stijf en breeduit zaten ze, als twee sombere ■UM.'ll.'MI.'IINiLJI.MJ Zal U loneti hoe $oed U kunt wonen! GEDEMPTE BIERSLOOT 42-48 Vlaardingen Telefoon (010) 34 87 93 Rijwiel- en Bromfieishandel Noordeinde 2, tel. 266880, Kethel Tevens het adres voor alle huishoudelijke- electrische artikelen. Voor uw Fijne banket en gebak naar Dorpsstraat 19 Kethel HOOGSTRAAT 26, SCHIEDAM TELEFOON (010) 26 77 35 B6 Oet danske kvalitetsmsrke ss. Muziekinstrumenten Grammofoonplaten Muziekschool Het oudste en vertrouwdste adres in Schiedam Hoogstraat 163 Fietsenhandel Onderdelen Reparatie SCHIEDAMSEWEG 22 - TEL. 26 52 79 levenszetstukken naast elkaar op een bank, en zwegen, af en toe behoedzaam aan hun sigaar zuigend. Het was hen aan te zien, dat ze beiden reeds een lange staat van dienst achter de rug hadden; hun pakken vertoonden de slij- tage van jaren in kale plekken op de meest gebruikte plaatsen en rafels aan de pijpen en de glans van hun hoge zije had reeds lang plaats gemaakt voor een doffe vaagheid. De vette klei van Croos- wijks macabere aarde die nog aan hun overschoenen kleefde, bewees dat zij zojuist hun werk voor deze week hadden beeindigd. Waren de mannen wat kledij betreft een- der, hun uiterlijk verschilde veel. De ene, een boerse man, met vette vin- voor chemisch reinigen wordt gehaald en thuisgebracht door de Kethel Nieuwe Haven 141 Schiedam Tel. 26 87 37 Uitdeuken - Spuiten - Moffelen DR. KUYPERLAAN 223 SCHIEDAM, TEL. 266201 Voor een goede en droge sigaar lepenlaan 53, Tuindorp Ruime sorfering rookartikelen foor nif' vahuntie Pantalons, Colberts en Polopulls lepenlaan 51 Telefoon 26 50 83 Kethel bij de Rank gers, waarvan de walmende sigaar een vast onderdeel scheen te vormen, zat nors voor zich uitkijkend zomaar breed uit op de bank te zitten. Kennelijk was zijn gedachtenwereld zeer beperkt en had hij weinig of geen problemen van betekenis. De andere echter, reeds oud en grijs, bewoog de tientallen rimpeltjes op zijn perkamenten gezicht voortdu- rend heen en weer, alsof de gedachten als kieine vogeltjes tegen de binnenzijde van zijn schedel opvlogen. Stevig om- vatte zijn knokige hand de knop van een grote zwarte parapluie, die hij zo nu en dan met een liefdevolle blik bekeek. Waarschijnlijk verwachtte hij regen, en genoot hij reeds bij voorbaat van de ge- dachte straks lekker droog te lopen, als iedereen chaotisch wegvluchtte voor de spattende droppels. De tram schommelde voort, en de kale tressen op de borsten der beide sombere figuren bungelden heen en weer als de klepels van een klok. De conducteur be- diende het afrijdsignaal met een routine- gebaar en keek bij elke halte met saam- geknepen oogjes of zijn beide passa giers nog geen aanstalten maakten de wagen te verlaten. Het eindpunt naderde. De dikke stond op, wreef met zijn hand de kreukels uit zijn glimmende jaspanden, trok zijn over schoenen vaster om zijn voeten, tikte een klomp as van zijn sigaar en zei tegen de oude, die kinderlijk onderwor- pen naar hem opkeek: ,,Nou Jan, ik ga maar weer, ik ben blij dat het er weer op zit, dalijk lekker in bad en eens zien wat Merie in de pan heeft. En morgen naar Feyenoord, als het tenminste niet zulk rweer is als vorige week". Hij stak zijn hand op in een joviale groet en wipte, ook de conducteur gedagzeg- gend, lenig de treeplank af. Snel was hij in de massa op straat verdwenen. De oude, op de conducteur na nu ge- heel alleen in de wagen, bekeek ge- interesseerd zijn knokige handen, alsof daarop het laatste nieuws was te lezen. Kennelijk echter gold zijn blik de gladde dikke trouwring en waren zijn gedachten hierdoor bij zijn vrouw, die zijn thuis- komst aan de hand van het tijdstip der laatste teraardebestelling vrij nauwkeu- rig kon bepalen. Hij stond bevig op, drukte op het stopsignaal en liep naar de uitgang, die hij moeilijk verliet. Ge- laten bleef hij op de vluchtheuvel staan, angstig kijkend naar de voorbijrazende auto's en rijwielen. Want zijn werk bracht een voorzichtigheid voor het ver- keer mee, die alleen maar kon voort- spruiten uit de vele verkeersslacbtoffers die naast de normaal ontslapenen door hem naar hun laatste rustplaats werden gebracht. Toen de weg vrij was, stak hij vlug over, zijn parapluie als een flad- derende vlinder voor zich uitzwaaiend. Op het trottoir aangekomen aarzelde hij even, haalde zijn horloge uit zijn vest- zak, keek er op en schoot dan vlugger dan van hem verwacht kon worden een lokaal binnen, boven welks pui met forse letters de naam van een bekend biermerk was aangebracht. De conducteur slaakte na het verlaten van zijn laatste passagier een zucht van opluchting. Nu bleek wat de reden van zijn wrevelige blik was geweest. Vief voor zijn jaren rukte hij de deur van het compartiment open, klapte de nog warme zitting van de bank waarop de oude had gezeten op, greep een pakje brood en een blauwe fles thee en zette zich met droef gelaat aan zijn late lunch. In samenwerking met de Schiedamse Gemeenschap geven wij u enige belang- rijke gegevens in Groenoord om als ge- heugensteuntje dienst te doen. P.T.T. Bijkantoor De Biestraat 2, tel. 267445. Openingstijden: ma. t/m vr. 8.3012,30 en 14.0017.00 uur. Zaterdags gesloten. Rijkspostspaarbank gedurende gehele openingstijd. Alle overige gelddiensten tot 15.00 uur. BIBLIOTHEKEN. Gemeentelijke Openbare en R.K. Open- bare Bibliotheek. Gemeensohappelijk filiaal Kethel: De Biestraat (volw. en jeugd). Openingstijden: ma. 14.0016.30 uur; di. 14.00—17.30 en 18.30--20.30 uur; wo. 14.00—16.30 uur; vr. 14.00—16.30 uur; za. 10.00—12.00 uur. Lidmaatschap: volwassenen f 3,50 per jaar, 2e en voigende gezinsleden f 1,75 per jaar. Kinderen f 1,per jaar. Ieder volwassen lid heeft recht op een jeugd- kaart gratis voor een kind uit zijn gezin. BANKEN. Boerenleenbank Kethel, Zwaluwlaan 101, tel. 265325.

Groenoord Akkoorden | 1968 | | pagina 2