t akkoorden Opening van zaken ng £en besparing van Uentallen guldens! SCHIED AMSE J ALOEZIEENFAB RI E K Wijkorgaan Inspraak Kindercreche Medewerki Jeugdprobleem Hearing Nooteboom's Automobielbedrijf Nooteboom Autobanden n.v. Boerenleenbank Schiedam/Kef hel Kethels groenfe- en fruithuis I fiii Setin's slagerijen .Op BROOD van VLUG komt men TERUG." Het is de juiste tijd voor een aluminium jaloezie. Cj le Jaargang no. 8 22 augustus 1968 Verschijnl iedere veertien dagen Orgaan van de wijkvereniging Groenoord e.o. SecretariaatBart Verhallenplein 26, telefoon 15 71 03 HoofdredakteurF. D. van Wijk, Willem Andriesenlaan 31, telefoon 15 75 21 Redakteur: B. D. Roza, J. Oreliosingel 91, telefoon 15 82 47 Uitgave: Drukkerij-Uitgeverij -De Magneet", telefoon 26 86 66-26 66 70 Advertentie-redaktieJ. J. Levens jr., Johann Straussplein 332, tel. 26 86 66, na 18.00 156967 Kleine alckoordjes. f 2,50 voor de eerste vijf regels, f 0,60 voor iedere regel meer. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Akkoordjes kunnen schriftelijk en telefonisch worden opgegeven bij de redaktie, de heer F. D. van Wijk. De vakanties zitten er voor de meesten weer op en er zal weer gewerkt moeten worden. Zo zal ook het bestuur van uw wijkvereniging zich weer moeten gaan voorbereiden op de lange wintermaanden. In de afgelopen maanden is ons echter gebleken dat er nog enige misverstanden bestaan onder de bewoners betreffende de connectie wijkvereniging en Groenoord Akkoorden. Groenoord Akkoorden is op dit moment de enige schakel tussen de leden en niet-leden van deze wijkvereniging en tracht als zodanig de totale bevolking van Groenoord op de hoogte te houden van de verrichtingen van de wijkvereni ging die tracht zoveel mogelijk uw be- langen te behartigen. Dat dit niet altijd zo vlot gaat als u wel zou willen, be- grijpen we maar er zijn intussen al zo veel besprekingen geweest om bepaalde wantoestanden uit de weg te ruimen en in vele gevallen blijven de positieve re- sultaten niet uit. Tevreden zijn wij echter geenszins en wij willen daarom dan ook de totale op- zet en struktuur van deze wijkvereniging eens onder de loupe nemen. In beginsel zouden de inwoners van Groenoord een veel grotere inspraak moeten hebben in het bewoonbaar ma- ken van deze wijk. Door de teleurstel- lingen met andere instellingen, organisa- ties en commissies door en voor de overheid werkend, zijn de meesten onder u niet meer zo snel warm te maken om zijn stem of ontstemming uit te spreken in het openbaar omdat het toch alle- maal niets helpt. Wij zijn het daar niet mee eens. leder- een zal voor zijn eigen belangen moeten vechten en tevergeefs heeft de Redak tie een beroep op u gedaan goed gefun- deerde grieven naar voren te brengen. Dat wij het menen om voor uw belangen op te komen hebben de laatste artikelen in ons blad wel bewezen. Verschillende vragen liggen nog steeds op tafel. Wij hopen dan ook onze positie en standpunten te kunnen blijven verdedi- gen. Zolang er inwoners zijn die waard zijn om voor te vechten, zolang knokken we door. Dat de kindercreche ergens een flop zou worden wijten wij niet aan onze medewerkers, eerder aan de omstandig- heid dat in beginsel deze creche voor enkele middagen per week werd inge- steld. De behoefte voor een creche voor hele dagen waar werkende moeders hun niet schoolgaande kinderen voor gehele da gen onder kunnen brengen blijkt echter meer in de behoefte te voorzien. Een ieder die vindt dat er zulk een creche zou moeten komen, moet dit dan maar eens duidelijk maken door kontakt op te nemen met de Redaktie of een van de bestuursleden. U begrijpt wel dat wij nu van een ieder verwachten dat zij zelf mee willen wer- ken om tot de totstandkoming van de zo broodnodige faciliteiten zorg te dra- gen. Schiedamseweg 33 Kethel Tel. 26 83 28 Aral Benzinestation geopend van 7 uur TOT 21.30 uur Zaterdags van 8 uur - 15 uur Bij het tanken heeft U recht op een: grammofoonplaal tegen betaling van 95 cent Momenteel keuze uit 2 kindersprookjes in hoorspelvorm (Hans en Grietje, en Roodkapje) en 2 platen met kinderliedjes Kerklaan 17 Kefhel Tel. 26 00 69 Alle merken autobanden Nieuw, Cover en Gebruikt Speciale Prijzen Zaterdags tot 13.00 uur geopend. U wilt een zo demokratisch funktione- rend apparaat om in uw behoefte te voorzien. Al het werk wat tot nu toe gedaan is werd Pro Deo door verschil lende mensen in Groenoord gedaan. Om echter nog meer te bereiken zult u allemaal moeten meewerken. Het jeugdprobleem betreffende de speel- ruimte in Groenoord heeft velen tot ak- tie aangezet maar door individuele ak- ties wordt niet veel bereikt. Er vallen nog steeds dagelijks kinderen van klimrekken op de tegels onder de rekken. Ook lopen dagelijks nog vele kinderen gevaar wanneer zij de Ed. van Beinumlaan trachten over te steken. Een zebra-pad zou geen overbodige luxe zijn. Wij hopen dan ook dat voor er werkelijk ongelukken gebeuren hierin verandering zal komen. Wij hopen dan ook zeer binnenkort de beloofde hearing te kunnen houden. Hier kunnen dan alle grieven zonder angst kenbaar worden gemaakt en er zal zeer zeker een gefundeerd en ge- motiveerd antwoord op uw vragen wor den gegeven en mocht u het met het antwoord niet eens zijn dan kunt u dit ook zeggen. Een open diskussie in de vorm van een open hearing heeft zijn groot nut bewe zen en zal ook bijdragen voor een betere verstandhouding onderling. Ook al liggen wij geisoleerd wil nog niet zeggen dat wij dit moeten blijven. Wij geloven hetgeen andere nieuwe wij- ken zoals Alexanderpolder, Schiebroek en Zuidwijk kunnen, moet ook voor ons in Groenoord mogelijk zijn. Allereerst zullen we moeten leren het over verschillende punten eens te wor den om daarna de juiste formule te vin- den de problemen op de juiste manier aan te pakken. Dit is zonder de mede- Spaarbank Gezinsrekeningen Alle bankzaken Zwaluwlaan 101, telef. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, tel. 15 8183 werking van de totale bevolking van Groenoord onmogelijk. Wij geloven dan ook dat niet alleen het bestuur van uw wijkvereniging de kas- tanjes voor u uit het vuur moet halen maar dat iedereen alles zal moeten doen wat mogelijk is om zijn of haar steentje bij te dragen om deze nieuwe stadswijk een karakter te geven, zodat wij er met plezier in zullen kunnen leven en niet dat iedereen kankert als er niets ge daan word maar het stomweg vertikt om voor wat voor reden dan ook medewer- king te verlenen wanneer dit nodig zou blijken te zijn. In ons orgaan van 5 September zullen er belangrijke gegevens in vermeld wor den betreffende een eventuele hearing in de rank in de tweede helft van sept. Wij willen dan ook nogmaals een drin- gend beroep op u doen telefonisch of schriftelijk kenbaar te maken, of u aan- wezig wilt zijn bij een eventuele hearing en met hoeveel personen. Dit om even tuele teleurstellingen te voorkomen zo dat wij indien dit noodzakelijk mocht zijn een grotere zaal tot onze beschikking kunnen krijgen. De onderwerpen daar besproken en ter diskussie gesteld, brengt u zelf mee. Voor kwaliteit B Leeflang Vlaardingseweg 4 - Kethel Voor een lekkere maaltijd met vlees Noordeinde 3 (Dorp) tel. 268140 lepenlaan 74 (Tuindorp) tel. 26 7039 Kethel Vlug's Bakkerijen Broersvesf 45 - Telefoon 26 06 25 Bezorging door de gehele stad. Jan Steenstraat 3 Schiedam Telefoon 26 72 15, na 18.00 uur 16 73 28

Groenoord Akkoorden | 1968 | | pagina 1