akkoorden Verbouwing Boerderij Landvreugd kan nu snel aanvang nemen "OUD" "NIEUW" Hein de Koster werkt aan jeugdmanifestatie £en besparincj van Uentallen guldens! SCHIED AMSE JALOEZIEENFAB RI E K Beheerscommissie Taak oh™ aUB! SOB Nooteboom's Automobielbedrijf Nooteboom Autobanden n.v. Vergadering Onafhankelijk van het weer Boerenleenbank Schiedam/Kethel Ook's avonds Kethels groente- en fruithuis Van Selm's slagerijen .Op BROOD van VLUG komt men TERUG." Het is de juiste tijd voor een aluminium jaloezie. Verschijnt iedere veertien dagen le Jaargang no. 11 3 oktober 1968 Orgaan van de wijkvereniging Groenoord e.o., verspreidtng huis aan huis Secretariat: Bart Verhallenplein 26, telefoon 15 71 03 Hoofdredakteur: F. D. van Wijk, Willem Andriesenlaan 31, telefoon 15 75 21 Redakteur: B. D. Roza, J. Oreliosingel 91, telefoon 15 82 47 Uitgave: Drukkerij-Uitgeverij „De Magneet", telefoon 26 86 66-26 66 70 Advertentie-redaktie: J.J. Levens jr., Johann Straussplein 332, tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Kleine akkoordjes. f 2,50 voor de eerste vijf regels, f 0,60 voor iedere regel meer. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Akkoordjes kunnen schriftelijk en telefonisch worden opgegeven bij de redaktie, de beer F. D. van Wijk. Op maandag 23 September j.l. werd door de gemeenteraad van Schiedam een bedrag van f 25.000,ter beschikking gesteld aan de Beheerscommissie van Boerderij Landvreugd. Dit betekent het startsein voor het zo- snel mogelijk gereed maken van de boerderij, zodat er binnen korte tijd met de activiteiten van de diverse vereni- gingen in Groenoord kan worden be- gonnen. De beheerscommissie van boerderij Landvreugd bestaat uit 7 leden, t.w.: Yoorz. dhr. Vlug (Wijkver. Groenoord); Seer. dhr. de Jong (Wijkver. Groenoord); Penningm. dhr. de Kaper (N.P.G.); Lid ds. Verwaal (Ned. Herv. Jeugd); Lid dhr. v. d. Drift (Geref. Jeugd); Lid dhr. Moerman (Wijkver. Groenoord); Lid dhr. v. Embden (Wijkver. Groenoord). De taak van deze commissie is: Aan elke vereniging in de wijk Groenoord gelegenheid geven tot het houden van bijeenkomsten. Om dit mogelijk te ma ken zullen er in de Boerderij veel voor- zieningen nodig zijn om diverse aktivi- teiten gelijktijdig te doen plaats vinden. In bijgaande schets ziet u hoe de be- staande ruimte zal worden getransfor- meerd in een uniek wijkcentrum, waar het hele culturele en rekreatieve leven van de wijk Groenoord zich zal kunnen afspelen. In een volgend nummer zullen we de indeling van de boerderij wat meer in details behandelenl KEUKEN 5TRL KRMER KEllKEM oooo-.s KINbtR- CReCHE GARDE ROBE WERK- RUIMTE GHNG ONTSPHNn RUIMTE 0NT5PHNN. RUIMTE Schiedamseweg 33 Kethel Tel. 26 83 28 Aral Benzinestation geopend van 7 uur TOT 21.30 uur Zaterdags van 8 uur - 15 uur Bij het tanken heeft U recht op een: grammofoonplaal tegen betoling van 95 cent Momenteel keuze uit 2 kindersprookjes in hoorspelvorm (Hani en Grietje, en Roodkapje) en 2 platen met kinderliedjes Kerklaan 17 - Kethel - Tel. 26 00 69 Alle merken autobanden Nieuw, Cover en Gebruikt Speciale Prijzen Zaterdags tot 13.00 uur geopend. De kerstvakantie staat binnenkort weer voor de deur en zal voor vele ouders weer een zorg meer zijn om hun kinderen in die tijd enige vorm van ontspanning en recreatie te bieden. Het plan van Hein de Koster om in die tijd de jeugd een gezonde ontspanning te bieden heeft dan ook bij de meesten weerklank gevonden. Het ligt in de bedoeling om op zaterdag 26 oktober de jeugd uit alle wijken en wijkverenigingen van Schiedam op een plaats bij elkaar te krijgen, om zodoende de jeugd een dag volledig bezig te houden. Hieraan zijn al verschillende besprekin- gen vooraf gegaan en op 15 oktober zal er een vergadering worden gehouden in de St. Jorisdoelen om 21.00 uur, waarbij alle wijk- en buurtverenigingen zullen worden uitgenodigd. Op diezelfde avond van 19.00 tot 21.00 uur zullen de bewoners van Schiedam in de gelegenheid worden gesteld vragen te stellen en hun mening kenbaar te maken. Op deze avond zullen dan ook suggesties alsmede vrijwillige medewer- kers en medewerksters onder de aan- dacht worden gebracht van de later op die avond aanwezige bestuursleden van voornoemde organisaties om zodoende tot een definitieve opzet en taakverde- ling te komen. De weersomstandigheden zullen geen bezwaar kunnen vormen daar bij droog weer deze jeugdmanifestatie grotendeels buiten zal plaatsvinden en bij regen een grote tent ter beschikking zal komen alsmede een gedeelte van de Ned. Her- vormde Kerk in Nieuwland. Betreffende de jeugdfestiviteiten kunnen wij u nog mededelen dat er plannen zijn om het Poppentheater KADOR voorstel- lingen te laten geven. De jeugd zal ook worden bezig gehouden met allerlei soor- ten van kinderspelen. Gedurende de ge- hele dag zal er een beloningssysteem gelden. Er zullen speelcertificaten worden uit- gereikt en aan het slot van deze dag zal er een Speelprins en -Prinses wor den gekozen. De besprekingen zijn echter nog niet helemaal rond en men hoopt dan ook op 15 oktober deze zaak verder uit te werken. Spaarbank Gezlnsrekeningen Alle bankzaken Zwaluwlaan 101, felef. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, tel. 15 8183 Ook voor de ouderen zal in de avond- uren heel wat gedaan kunnen worden. Er zijn al plannen gemaakt om een ama teur-cabaret op te laten treden alsmede een of meer beat-bands. Het geheel zal wederom kunnen bewijzen dat de Schie- damse Wijk- en Buurtverenigingen als het moet in groot verband prettig zullen kunnen samenwerken en dit is alleen maar toe te juichen. n Rotterdam zijn er reeds twee van deze speeldagen geweest en er zijn er meer- dere in voorbereiding. Deze zijn even- eens door de KUBO, de stichting waar- over Hein de Koster de scepter zwaait georganiseerd en er is door de respec- tievelijke verenigingen volledige mede- werking verleend. Wat in Rotterdam mogelijk is moet hier ook kunnen. Wij hopen dan ook dat een ieder de verantwoordelijkheid kan op- brengen om tenminste naar de informa- tieve avond te komen in de St. Joris doelen in Schiedam. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Redaktie van dit blad. Voor kwalifeif B. Leeflang Vlaardingseweg 4 - Kethel Voor een lekkere maaltijd met vlees Noordeinde 3 (Dorp) tel. 268140 lepenlaan 74 (Tuindorp) tel. 26 7039 Kethel Vlug's Bakkerijen Broersvest 45 - Telefoon 26 06 25 Bezorging door de gehele stad. Jan Steensfraat 3 Schiedam Telefoon 26 7215, na 18.00 uur 16 73 28

Groenoord Akkoorden | 1968 | | pagina 1