I NIC NICOMA Ton Roest Bijeenkomst schoolhoofden in De Rank Kindercreche succes Jeugd - postzegelclub van start Olympische postzegels Ouderavond W. Gehrelsschool Signaleringsdienst Klaverjassen - Bridge Straalvliegtuigen boven Groenoord Thee-elixer Agenda. Foto Studio Rijles Herenkapsalon „HAACK" Toneel ledere maandagavond 20 uur in keet Lagendijk, Obrechtstraat. Kaarien ledere maandagavond 20 uur in keet Elementum, Bachplein. Foto-Film ledere dinsdagavond 20 uur in keet Lagendijk, Obrechtstraat. Schaken ledere dinsdagavond 20 uur in keet Lagendijk, Obrechtstraat. Kindercreche ledere woensdagochtend van 8.45 - 12.15 uur in keet Lagendijk, Obrecht straat. Indoortraining Dames ledere donderdagavond van 21.30- 22.30 uur in gymn.-zaal P. v. Anrooy- laan. Indoortraining jHeren ledere vrijdagavond van 21.15-22.30 uur in gymn.-zaal, P. v. Anrooylaan. Jeugd Postzegel-club ledere zaterdag van de maand van 1012 uur in keet Lagendijk, Obrecht straat. Hobby-club Avond wordt spoedig vastgesteld. Op maandag 23 sept. j.l. werd in de Rank een 2e bijeenkomst gehouden tus- sen het bestuur van de wijkvereniging en de hoofden van de scholen uit Groenoord. Dit was een vervolg op het eerste inleidende gesprek op 23 augus- tus. Hoewel helaas verschillende school hoofden door drukke werkzaamheden niet aanwezig konden zijn, ontspon zich tdch een geanimeerd gesprek over een aantal aspecten betreffende de begelei- ding van de schooljeugd vobr en na schooltijd. Namens de kleuterleidsters kwam mej. C. A. Corbeau met een voor- stel dat uit 3 punten bestond: 1 e: Een cursus voor de moeder om hen te leren hoe het de kleuters op regen- achtige middagen, wanneer niet buiten gespeeld kan worden, thuis naar de zin te maken, 2e: verschillende mogelijk- heden om in een lokaliteit allerlei acti- viteiten te ontplooien, 3e: de spelmoge- lijkheden buitenshuis. Wat de cursus voor de moeders betreft, wordt gedacht aan een samenwerking met het K O Voorlichtingscentrum in Rotterdam, terwijl wat betreft het spelen binnen en buiten gedacht wordt aan een samenwerking met onze hobbyclub. De Burg. Knappertlaan 211, Schiedam Tel. 26 55 74 en 26 34 93 hobbyclub zou bijv. allerlei spelattribu- ten zoals speelwinkel, marktkraampjes, poppenkast of muziekinstrumenten kun- nen maken. Alle activiteiten kunnen ech ter pas volledig worden ontplooid als de boerderij Landvreugd gereed is! Dhr. Poels van de Mgr. Bekkersschool opperde het plan om te komen tot een instuif voor de jeugd op de woensdag- middag. Op die instuif zouden wisselen- de activiteiten kunnen plaats vinden af- hankelijk van de Interesse van de jeugd op een bepaald moment. Tevens zouden uit die instuifmiddagen wellicht enkele nieuwe clubs geformeerd kunnen wor den. We denken aan bijv. tafeltennis- club, verzamelclubs, etc. Ook kwam dhr. P. met het idee een puzzlerit op de fiets te houden. Al deze voorstellen zullen door het bestuur van de verschillende commissies nader worden bekeken. Zodra er iets definitiefs bekend is hoort u er meer vanl Het gaat goed met de kindercreche Waren er op de eerste dag slechts 2 kinderen, de 2e dag (25 sept.) troffen we 8 kinderen gezellig spelend aan in de keet van de fa. Lagendijk in de Obrechtstraat. De leidsters van de creche mevr. de Graaf en mevr. Klee vens, bijgestaan door mevr. Luykx waren met dit resultaat bijzonder tevreden. Die moeder die op woensdagochtend een afspraak met dokter, tandarts, kapper o.i.d. moeten maken, behoeven dus echt niet bang te zijn dat hun kleuters zich in de creche vervelen: er is speelgoed in overvloed en de leiding bestaat uit dames die hun sporen hebben verdiend in de omgang met kinderen. Ook de kosten behoeven geen bezwaar te zijn: u betaalt als lid van de wijkvereniging f 2,per kind voor een ochtend (van 8.4512.15 uur). Niet-leden betalen f 2,50. Mocht u dus regelmatig op woensdagochtend weg moeten en bent u geen lid, dan is uw lidmaatschap 1,50 per maand) al in 3 ochtenden terugverdiend. En uw kleuter krijgt in de creche ook nog een beker chocolade- melk of melk, liga, lange vinger en fruit! Vooral voor kinderen die thuis altijd al- leen moeten spelen en nog te klein zijn voor de kleuterschool, is zo'n ochtend samen met leeftijdgenootjes van grote waarde. Volledigheidshalve vermelden we hier- onder nog even de adressen waar u uw kind, liefst even van te voren, kunt aan- melden voor de creche. Mevr. J. de Graaf, Diepenbrockstraat 90, tel. 26 03 99. Mevr. A. Kleevens, Willem Landreplein 36, tel. 15 99 59. Aleldastraat THEORIELOKAAL Job. Straussplein 318 Aleldastraat 24b-Schiedam Tel. 2610 60 Onze oproep inzake een op te richten postzegelclub voor de jeugd heeft zoveel liefhebbers opgeleverd dat al op zater dag 5 oktober a.s. de eerste bijeenkomst zal worden gehouden. Plaats van samen- komst is de keet van de fa. Lagendijk in de Obrechtstraat, aanvang om 10 uur. De bedoeling is om onder leiding van dhr. J. de Graaf en dhr. F. Perdaems tot ca. 12 uur bijeen te blijven. De voor- lopige kosten zijn beraamd op f 0,35 per week. Voor dit bedrag zal dan ook nog een verfrissing worden aangeboden. Voorlopig wordt de postzegelclub elke 1e zaterdag van de maand gehouden, doch als de animo groot genoeg is, kan worden overgegaan tot 2 x per maand. Zij die zich nog niet aanmelden kunnen dit alsnog doen op de eerste bijeen komst. Geeft u uw kinderen wel de lid- maatschapskaart van de wijkvereniging mee, want ook bij deze activiteit is het lid zijn van de wijkvereniging nood- zakelijkl Op 12 okt. a.s. beginnen in Mexico de Olympische Spelen. Vooruitlopend op dit belangwekkende evenement heeft de Erven de Weduwe J. van Nelle n.v. de volgende aktie van start doen gaan. Bij elk pakje Afternoon, Assam of Golden- Cup thee ontvangt de consument twee veelkleurige postzegels, die de Olym pische Spelen als motief hebben. Op maandag 7 oktober zal in de grote zaal van gebouw ,,De Rank" een ouder avond van de Willem Gehrelsschool wor den gehouden. De aanvangstijd van deze avond is 8 uur. Voor de pauze zullen het jaarverslag van secretaris en penningmeester, het ver- slag van de kascontrole commissie en de verkiezing van de oudercommissie aan de orde komen. Na de pauze zal een le- zing worden gehouden door mevrouw Bongers, hoofd van de openbare jeugd- bibliotheek over het onderwerp KINDE REN LEZEN, KINDEREN LAZEN". Onderweren van deze lezing: Wat lezen onze kinderen? Hoe kunnen we het le zen van goede boeken aanmoedigen? Welke boeken kunnen we het beste geven? Er zal tevens een tentoonstelling inge- richt worden van moderne goede kinder- boeken en er zullen werkstukjes, teke- ningen en opstellen te zien zijn die de kinderen op school gemaakt hebben naar aanleiding van gelezen boeken of voorgelezen verhalen. in een wijk als Groenoord gebeuren weinig sghokkende of misdadige voor- vallen waarvoor de politie moet uitruk- ken. Toch worden er regelmatig dingen vernieuwd, worden er brandjes gesticht en zijn er nog tal van gevallen waarin de politie of gemeentediensten moeten cptreden. Daar noch de politie, noch de gemeente overal tegelijk kunnen zijn en veel van die gevallen, wanneer ze tijdig gemeld zouden worden nog in goede banen kunnen worden geleid, opperen we het plan of het niet mogelijk zou zijn te komen tot 'n SIGNALERINGSDIENST. Wijkbewoners, die altijd of veel thuis zijn, over verantwoordelijkheidsgevoel en telefoon beschikken, zouden dan een mooie sociale taak kunnen vervullen door in voorkomende gevallen politie of een der gemeentediensten te waarschu- wen. We zien in deze mensen geen po- litiemensen in burger, doch zuiver sig- nalerend optredenden, die apathie of nonchalance van anderen die te lui zijn om ergens werk van te maken, onder- vangen. Ze behoeven ook niet met name bekend te zijn buiten de diensten waar- mede ze contact hebben, zodat angst voor repressailles ongegrond is. Mogen we eens reakties van u ontvan- gen? Indien er voldoende belangstelling is, dan zal de Wijkvereniging zorg dra- gen voor een lijst met namen en tele- foonnummers van mensen en instellingen die gewaarschuwd kunnen worden! Het is bijna niet te geloven I En toch hebben we het met eigen ogen aan- schouwd en gretig geteld Maandag avond 23 September waren in de keet van de fa. Elementum op het Bachplein 20 bridgers aanwezig, die de beste re- sultaten trachten te behalen in de kort- geleden gestarte competitie. En dan al die klaverjassers goed geteld 27 I Het is nu al mooi, maar we zijn ervan overtuigd dat nog meer wijkbewoners of de nabij-wonenden naar een verstrooi- ingsavond verlangen. De ruimte wordt haast te klein om al die mensen te ber- gen. Met moed, beleid en trouw kunnen wij echter nog meer actieve leden ont- vangen! Onze hoop is geheel gericht op boerderij Landvreugd! Het bestuur v. d. Bridge- en klaverjas- vereniging Groenoord" e.o. GEVAARLIJK OF ALLEEN MAAR HINDERLIJK? Naar aanleiding van verschillende klach- ten betreffende de geluidshinder boven Schiedam, Vlaardingen en omstreken heeft het Schiedamse Gemeenteraads- lid en inwoner van Groenoord de heer J. Dijkstra het college enkele vragen gesteld. OEFENVLUCHTEN Hierin kwam hoofdzakelijk tot uitdruk- king de ontoelaatbaarheid van oefen- vluchten van K.L.M.-vliegtuigen uit oog- punt van veiligheid en de geluidshinder welke geenszins meewerkt ter bevorde- ring van het wooncomfort. Wij geloven echter dat, indien de oefen- vluchten zullen worden gestaakt, hier- mede het probleem is of zal worden opgelost. Vorig jaar en ook dit jaar wer- den er gedurende de seizoendrukte enorm veel passagiers door de lucht vervoerd en werd Zestienhoven over- stroomd met vliegtuigen van vele natio- naliteiten. Dagelijks landden er zeer veel een-, twee- en viermotorige vracht- en passagiersvliegtuigen! Zeer binnenkort zal bijv. een regelma- tige dienst van D-C 9 toestellen van een Zwitserse Luchtvaart Mij haar intrede doen. PROBLEMATIEK Wij geloven dat het economisch belang van de Luchthaven Zestienhoven niet te onderschatten is en willen wij iets hier- tegen ondernemen, dit Zestienhoven reeds in een zo ver gevorderd stadium is gekomen, dat teruggang praktisch niet meer mogelijk is. Amsterdam heeft met Schiphol dezelfde problematiek gehad en ondanks de zware druk van de be- volking is men er niet in geslaagd een volledige oplossing voor dit probleem te vinden. Wij geloven echter dat wat de geluids hinder betreft, wij dit zullen moeten voorleggen aan architecten en stede- bouwkundigen. Deze zullen de noodzaak ervan in moeten zien om in deze agglo merate waar vliegtuigen een geluids hinder veroorzaken, dit door middel van dubbele ramen, geluidsabsorberende wanden etc. te verwezenlijken. Het laatste woord is hierover nog niet gesproken. Het is echter nog steeds ge- makkelijker een bestaande situatie af te breken door kritiek dan een wel over- wogen alternatief voor te stellen. Enkele anekdotes over thee! Van de grote staatsman Gladstone wordt gezegd dat hij naar de avondzit- tingen van het parlement steeds enkele heetwaterkruiken met thee meenam om: zijn voeten te warmen, zijn dorst te les sen, zijn geest te verfrissen en zijn stem weer kracht te geven. Een oude schilder van 80 jaar vertelde in een interview: ,,lk wordt 's morgens om 7 uur gewekt met een sterke kop thee en het ochtendblad. Terwijl ik de thee drink, lees ik de kolommen over- lijdensberichten. Wanneer ik daaronder mijn naam niet zie staan, spring ik uit bed, kleed me aan en begeef me dan opgewekt naar mijn atelier". Voor een Modern Model en Moderne behandelingen. Maak daarom met ons een afspraak het voorkomt lang wachten. P.J. Troelstralaan 59 - Schiedam Telefoon 26 30 56

Groenoord Akkoorden | 1968 | | pagina 7