\6&h<04>> akkoorden Ideale speelgelegenheid I In Delftse wijk „Voorhof £cn besparinq van Hentallen quldens! SCHIEDAMSE JALOEZIEENFAB RI E K Grootsteeds Boomspeelplaats Speelmogelijkheden Sportveldjes Kethels groente- en fruithuis Kinderfantasie Ook Schiedam Extra aandacht! .Op BROOD van VLUG komf men TERUG." Van Selin's slagerijen Boerenleenbank Schiedam/Kethel N, Het is de juiste tiji een -±> i aluminium jaloezie Y J v le Jaargang no. 12 17 oktober 1968 In aansluiting op ons artikel „Hoe maken we Groenoord leefbaar voor de jeugd" besloten we eens een bezoek te brengen aan de gloednieuwe wijk „Voorhof" in Delft om te zien wat men daar voor de jeugd gedaan heeft en nog doet. De wijk „Voorhof" ligt zo dicht bij „Groenoord", dat de hoge torenflats ervan vanuit onze gehele wijk te zien zijn! Als mettertijd „Woudhoek" en „Spaland" gereed zijn, blijft er tussen Schiedam en haar buurstad Delft nog maar een strook van ca. 3 kilometer open, dus we kunnen echt wel van naaste buren sprekenl Een unieke speelgelegenheid is ook de bomenspeelplaats, waarvan U op bij- gaande foto een beeld ziet. Oude bo- men, die bij de stadsuitbreiding beschik- baar kwamen tijdens de afbraak van oude boerderijen, werden hier door de Delftse plantsoenendienst op zeer speel- se en zelfs artistieke wijze geheel of gedeeltelijk bruikbaar gemaakt voor klim- en fantasiespelletjes. De bomen en takken werden stevig in de grond ge- graven en het gehele terrein werd afge- rasterd en ook weer van banken en zandbakken voorzien. Toen wij er op be zoek waren, was het er door het slechte weer erg stil, doch bij goed weer ver- maakt de jeugd zich hier uitstekend en leeft zich geheel uit. Bij een eerste vergelijking tussen Groenoord" en ,,Voorhof" valt op dat Delft het gezocht heeft in reusachtig hoge torenflats. Varierend van 12 tot 20 etages met slechts weinig laagbouw, doet ,,Voorhof" grootsteedser aan, doch het isolement van de bewoners lijkt ons er nog groter te zijn dan in Groenoord". Wij geven toch de voorkeur aan het wat vriendelijker aandoende Groenoord", al is de grootsteedse opzet van ,,Voorhof" ook terug te vinden in machtige winkel- centra en daar mankeert bij ons nog wel wat aan! I Onze belangstelling gold evenwel niet het stedebouwkundig aspect van „Voor- hof", doch zoals al in de inleiding ge- zegd, de voorzieningen die men er voor de jeugd getroffen heeft. En we moeten direkt bekennen dat we werkelijk ver- steld stonden wat hier bereikt is. Tussen alle flatblokken, zowel in de hoven als op grote open ruimten troffen we een scaia van speelmogelijkheden aan. Leuke fel gekleurde speelplastieken van polyester, afgewisseld of in combinatie met de wat klassiekere klimrekken in allerlei vormen en variaties vindt men overal. Betonnen buizen met grote gaten, betonnen blokken van verschillende hoogte, geven de kinderen alle gelegen- heid naar hartelust te klimmen, te krui- pen en te springen. Zandbakken met banken erom heen completeren deze speelplaatsen, die ongehinderd door ver- keer kunnen worden bereikt. Dan zijn er nog legio sportveldjes, waar zowel voetbal als volleybal kunnen wor den gespeeld. Doelpalen compleet met netten en volleybalnetten zijn voorhan- den en worden door het bureau J.O.S. (Jeugd, Onderwijs, Sport-zaken) beheerd in samenwerking met mensen uit de wijk. Voor kwaliteit B. Leeflang Vlaardingseweg 4 - Kethel Nog waren we niet uitgekeken, want we troffen in de ,,Voorhof" ook nog een 2-tal kinderspeelplaatsen aan, die nog meer dan de bestaande speelwerktuigen, de fantasie van de kinderen de vrije teu- gel laat. Binnen een veilige afrastering van houten paaltjes bevinden zich op deze speelplaatsen een ongekend aantal spelmogelijkheden. Ook weer van hou ten paaltjes en planken zijn allerlei bouw- werken gemaakt, die door de kinderen voor een zeer groot aantal spelletjes en oefeningen kunnen worden gebruikt. Wigwams, totempalen, loopbruggen, hui- zen, schepen, klimnetten, allerlei dingen om onderdoor of in te kruipen, gecom- pleteerd weer met houten banken, tafels en het zo onmisbare zand. Toen we dit zagen wensten we weer kind te zijn, hoewel we ons vroeger echt niet verveeld hebben! We moeten hier ook even vermelden dat ook onze stad Schiedam de laatste tijd aandacht is gaan schenken aan dit soort speelplaatsen. U vindt er een aan de Vlaardingerdijk en in het Volkstuin- complex Vijfsluizen. Ook heeft men hier en daar een boomstam neergelegd om als klim- en klauterattribuut dienst te doen. Dit is verheugend, doch de kin deren in Groenoord hebben daar niets aan en om hen gaat het toch! We vragen ons af waar de prachtige bomen van de Boerderij Groenoord" destijds zijn gebleven. Al konden ze dan niet blijven staan, ze hadden een mooi begin kunnen zijn van een bomenspeel plaats. Maar we hopen dat ons Gemeente- bestuur de jeugd van Groenoord nog eens extra aandacht wil geven in het kader van spel- en rekreatiemogelijk- heden. De huidige voorzieningen (een handvol klimrekken en zandbakken in het oudste deel van Groenoord) zijn beslist onvoldoende voor een wijk met zoveel duizenden kinderen! Ons bezoek aan buurman Delft heeft ons nu laten zien wat er allemaal voor mo- gelijkheden zijn en U kent het spreek- woord: ,,Wie zich aan een ander spie- gelt, spiegelt zich goed". Verschijnt iedere veertien dagen Orgaan van de wijkver. Groenoord e.o verspreiding huis aan huis Secretariaat Bart Verhallenplein 26, tel. 15 7103 Redaktie B. D. Roza, J. Oreliosingel 91, tel. 15 82 47 Uitgave Drukkerij - Uitgeverij „De Magneet", Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66-26 66 70 Advertentie-redaktie J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Grillige bomen en takken in de „Voorhof". De kinderen kunnen hier naar har telust klimmen en klauteren. En het staat nog decoratief ook tussen de flats I Vlug's Bakkerijen Broersvesf 45 - Telefoon 26 06 25 Bezorging door de gehele stad. Voor een lekkere maaltijd mef vlees Noordeinde 3 (Dorp) tel. 268140 lepenlaan 74 (Tuindorp) fel. 26 70 39 Kefhel Wordt lid van onze Wijlevereniging Spaarbank Gezinsrekeningen Alle bankzaken Zwaluwlaan 101, telef. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, tel. 15 8183 i Jan Steenstraat 3 Schiedam Telefoon 26 7215, na 18.00 uur 16 73 28

Groenoord Akkoorden | 1968 | | pagina 1