Op de koffie bij tante trees Warung Keliling 'n Garantie auto! Reakties van ezers mudvol GROENTJE :'..als nr 73 z'n koFPie op heePk.mag ik. binnen...." schaftiijd ook in de bouw midden in Groenoord .Op BROOD van VLUG komt men TERUG." Vlug's Bakkerijen tl ruble erij ..DE DAG1VEET" prive-post bestellen? 26 86 66 bellen! Nooteboom Autobanden n.v. Voor goede schoenreparatie Van Hees Schoenservice Geslaagde vliegerwedstrijd Burg. Verveenschool Onze nylonkousen reclame wordt geprolongeerd 2e paar 1 /2 prijs in iedere prijsklasse „DE TEXTIELHOEK PAUL J. J. VERSPEEK Hier kunt uw keus uit iloen inruil en garuntie Automobielbedrijf WEST Als u zich af vraagt wie Tante Trees is, moet u dit maar eens vragen aan uw bakker, uw melkman, groenteman, vuil- nisman, verzekeringsman, tuinman, uw verhuizer of stoffeerder, kortom aan ieder die in Groenoord zijn dagelijks werk heeft. Want voor hen is de naam Tante Trees een bekend begrip en ver- bonden aan het kleine koffietentje op de hoek van de Schiedamseweg, tegen- over de Schietbaanstraat. In dat minuscule en onopvallende houten huisje serveert Tante Trees v. d. Boor samen met haar man (ome Willem) n.l. aan al die mensen die op en langs de Groenoordse straten hun brood verdie- nen een voortreffelijke beker koffie voor de belachelijk lage prijs van f 0,25 (bin- nenkort wordt dit f 0,30). Een exact aantal kan Tante Trees niet noemen, doch ze schat dat er per dag toch wel zo'n 100 man even op verhaal komen bij zo'n lekkere beker koffie, ter- wijl ze hun brood opeten. Ze kopen er ook een gevulde koek of een pakje shag en in de zomer een ijsje. U vraagt zich nu natuurlijk af hoe al die mensen in dat kleine tentje een plaats kunnen vinden. Nu dat snapt eigenlijk niemand, want als er 10 man tegelijk binnen zijn, is het er mudvol. Men schikt echter wat op en zet zonodig een stoel of omgekeerde kist bui^en in het gras als het lekker weer is. Maar 's winters en in de herfst kan dit natuurliik niet en dan doet de behoefte aan een grotere ruimte zich sterk voelen. Doch dhr. v. d. Boor heeft al ettelijke keren geprobeerd vergunning te krijgen voor een uitbreiding van zijn koffietent. Doch tot nu toe strandden zijn pogingen omdat (volgens dhr. v. d. B.) de Ge- meente van mening is dat een koffie tent ontsierend is voor de omgeving. Nu is dat wel enigszins lachwekkend als men de wrakke huisjes ziet die in de tegenover liggende volkstuinen staan, vooral omdat dhr. v. d. Boor zijn toe- komstige tent geheel volgens de huidige eisen wil maken. En dat de behoefte aan een gelegenheid waar men zijn brood kan opeten en wat op verhaal kan komen in Groenoord groot is, staat als een paal boven water. Behoudens in Kethel is er in de wijde omtrek nergens een plaats van samen- komst voor ieder die langs de straat werkt. En dat zijn er zeer veien vooral omdat voor de meesten de schafttijd te kort is om helemaal naar huis te gaan. Uit sociaal oogpunt ook is zo'n koffie tent zeer belangrijk: men ontmoet er col- lega's en doet er zelfs zaken! We hopen dan ook dat dhr. v. d. Boor toch spoe- dig de vereiste vergunning zal krijgen, want dat een koffietent op die plaats iemand zou storen is bijna lachwekkend. Naast de koffie in de koffietent, zorgt de fam. v. d. Boor ook voor al diegenen die in de Groenoordse bouw en bij de aanleg van de rijksweg (Rijkswaterstaat) werkzaam zijn. Dhr. v. d. Boor rijdt daar- toe 2 x per dag met een auto met koffie, koek etc. naar de verschillende projec ted En dat dit op prijs wordt gesteld, hebben we met eigen ogen kunnen zien. De klanten zouden echter meer willen dan alleen koffie. Ze willen ook een uit- smijter, een balletje gehakt of 'n brood- je. En dat kan en mag nu eenmaal niet in de huidige situatie! Talrijk zijn ook de aanvragen van arbeiders die tijdelijk bijv. bij de wegenbouw zijn ingeschakeld en die tussen de middag een warme maaltijd zouden willen hebben. Het beste zou eigenlijk zijn als Tante Trees en haar man midden in Groen oord zouden zitten want bijna alle klan ten moeten van daaruit komen. Ze zou den dan ook naar het toilet kunnen, want waar moeten de mensen van de straat dat anders doen? En het aantal kinderen uit Groenoord dat 's zomers een ijsje of een rolletje drop en snoep bij Tante Trees komt halen is ook zeer aanzienlijk! Broersvest 45 - Telefoon 26 06 25 Bezorglng door de gehele stad. Als dit vreemde opschrift U intrigeert, vermelden we hierbij gelijk wat het in- houdt. Het is het Maleise woord voor RIJDENDE WINKEL. We waren er in ons overzichtje van 3 ok- tober n.l. nog een vergeten en wel die van dhr. B. Dienaar. Al lange tijd, doch tot nu toe voor ons (en waarschijnlijk nog voor vele anderen) onopgemerkt is dhr. Dienaar n.l. met een auto met Indische- en Chinese levens- middelen in onze wijk te vinden. Op 2 dagen in de week t.w. donderdag en vrijdag vat hij post op een tweetal punten in Groenoord om vooral de vele Indone- sische gezinnen van al le ingredienten voor de rijsttafel te voorzien. U kunt het zo gek niet verzinnen, of dhr. D. heeft het in zijn wagen of zorgt ervoor dat hij het een volgende keer bij zich heeft. We noemen: al le soorten kroepoek, krui- den, tauge, rijst, bakbananen etc. Voor de Indonesische dames is de auto van Dienaar een wekelijks ontmoetings- punt, waar naast inkopen de nieuwtjes en voorvallen uit de gezinnen worden uitgewisseld. Ook echter voor de Nederlandse gezin nen die van een goede rijsttafel houden is Warung Keliling" een uitkomst. Dhr. D. kondigt zijn komst niet met toeter of bel aan, noch heeft hij een opvallende wagen. Als U echter donderdags van 1.30-2.30 uur op het J. Straussplein en vrijdags van 11-12 uur op het H. Bos- manplein op een grijze Citroen bestel- ling" let, kunt U hem niet missen! m S.V. „GROENOORD" ORGANISEERT KLOK-S1MULTAAN Op dinsdag 5 november a.s. or- ganiseert onze nieuwe schaak- vereniging „Groenoord" voor haar leden een klok-simultaan seance tegen een bekende schaak-crack. Deze seance zal worden gehou- den in het ,,Trefcentrum" van de R.K. Kerk aan de W. Andriessen- laan, aanvang 20.00 uur. Een mooie gelegenheid voor nog niet georganiseerde schakers uit onze wijk om eens kennis met deze actieve vereniging te komen maken. Kerkiaan 17 Kefhel Tel. 26 00 69 Alle merken autobanden Nieuw, Cover en Gebruikt Speciale Prijzen Zaterdags tof 13.00 uur geopend. Aleidastraat 50 - Schiedam Telefoon 15 70 61 U BELT WIJ KOMEN. Geachte Redaktie, Zonder verwondering heb ik in het blad ,,Goenoord Akkoorden" geiezen, dat u zo weinig reakties krijgt. Ik kan uit eigen ervaring hierover meepraten. Mijn man en ik hebben in het bestuur van een vereniging gezeten en weten hoe moeilijk het is om de mensen ,,mee te krijgen". Ik heb eerst zelf ook passief toegezien op de ontwikkelingen. Ik ben steeds enthousiaster geworden over alles wat men van plan is te doen en wil dan ook graag nu aktief deelnemen. De informaties die in het blad .Groen oord Akkoorden" worden gegeven zijn erg piezierig en ik hoop dan ook dat spoedig meerdere gezinnen lid zullen worden, hetgeen ik zelf bij deze dan ook gaarne doe in de hoop dat velen dit voorbeeld zullen voigen. Tevens heb ik belangstelling voor de cursus bloemschikken en medewerking wijkvereniging. Hopende spoedig iets van u te mogen horen, verblijf ik inmiddels, hoogachtend, E. M. S. S. Beste Redaktie Ik heb in het blad Groenoord-Akkoorden geiezen dat je in Groenoord een patat- kraam krijgt als er genoeg mensen zijn die dat willen. Mijn zussen en ik willen graag een patatkraam. Omdat er toch al zo weinig winkels zijn! Sylvia de Pater 10 jaar. Zaterdag 19 oktober 1968 is de vlieger wedstrijd van de Burgemeester Verveen school gehouden. Begunstigd door stra- lend weer vertrokken omstreeks 9 uur de ruim 100 deelnemers aan de wed- strijd met hun vliegers, voorafgegaan door St. Radboud, vanaf het Bachplein voor een optocht door de wijk. Omstreeks 10 uur werd begonnen met het opiaten van de vliegers op het DHS- terrein. Hier bleek dat nog niet alle vlie gers technisch volmaakt waren, maar toch kwamen de meesten wel de lucht in. Enkele dagen tevoren had de jury, be- staande uit mevrouw G. D. de Graaff (wethouder), de heer K. Giel en de heer P. J. Mulder de vliegers reeds op hun esthetische merites beoordeeld. Met de puntentelling bij het opiaten werd de uitslag als volgt: le klas: 1e prijs: Astrid v. d. Velden 24 pt 2e prijs: Henk Dijkgraaf 23 pt troostprijzen: Eveline Paulussen, Jenny de Ruyter en Tinka Bos. 2e klas: 1e prijs: Robert Vreugdenhil 231/2 pt 2e prijs: Michel Vreugdenhil 23 pt troostprijzen: Eric Sinke, Robert Slaven- burg en Diana Schell. 3e klas: 1e prijs: Rens Steenbergen 24 pt 2e prijs: Erik Reinders 23 pt troostprijzen: Maurice Smits, Berend v. Straten en Peter v. d. Roer. 4e klas: 1e prijs: Peter Olivier 24'/2 pt 2e prijs: Rene Jansen 241/2 pt troostprijzen: Pirn Giel, Jessica v. Wijn- gaarden en Jacq. Vroegop. 5e klas: 1e prijs: Annet v. Gent 25 pt 2e prijs: Arti Westenberg 21 pt 6e klas: 1e prijs: Fred Brouwer 25 pt 2e prijs: Nic. v. Straten 24 pt Extra prijs voor 't origineelste telegram dat de vlieger heeft bereikt: Arti Westenberg. Na afloop reikte de heer P. J. Mulder met enkele hartelijke, originele woorden de prijzen uit. De Burgemeester Ver veenschool kan terugzien op een zeer geslaagde manifestatie. Schiedamseweg 1, Schiedam - Telefoon 26 74 78 Opel Commandore 4-drs. type 1968 Opel Rekord Coup6 type 1965 Opel Rekord 1700 type 1964 Opel Rekord 1700 type. 1962 Peugeot 400 type1964 Ford Taunus20M TS 4-drs. wit 1966 FordTaun. 20MTS 4-drs. rood 1966 fc-Ford Taunus 17M S 1967 Renault R8 de luxe1965 West-frankelandsestraat 121, Schiedam - Telefoon: financiering zonder aanbetaling Renault 4L de luxe 1964 Mercedes 220S type. 1963 Scaldia 408 type 1966 Fiat 1100 D type 1963 Peugeot 403 type 1963 Daffodil 33 type 1964 DAF 600 type 1961 f 350,- VW De Luxe 1961 010-26 41 95

Groenoord Akkoorden | 1968 | | pagina 3