L Houd uw snelheid intoom! IRIS bloemen en planten KOPIE Agenda. FOTO-FILM SAMENWERKING MET ORANJE-VERENIGING IriS Bloemen Schiedam GRDEN VERMEULEN K0NTAKTAV0ND KLEUTERSCH00L REDAKTI0NELE MEDEWERKERS GEYRAA6D F0T0-WEDSTRIJD VOOR IEDERE GR0EN00RDER SCHAAKVER. GROENOORD LID VAN DE R.S.B. Schoonheidsspecialiste Pedicure Toneel ledere maandagavond 20 uur in keet Lagendijk, Obrechtstraat. Kaarten ledere maandagavond 20 uur In keet Elementum, Bachplein. Foto-Film ledere dinsdagavond 20 uur in keet Lagendijk, Obrechtstraat. Schaken ledere dinsdagavond 20 uur In keet Lagendijk, Obrechtstraat. Kindercreche ledere woensdagochtend van 8.45 - 12.15 uur in keet Lagendijk, Obrecht straat. Indoortraining Dames ledere donderdagavond van 21.30- 22.30 uur In gymn.-zaal P. v. Anrooy- laan. Indoortraining Heren ledere vrijdagavond van 21.15-22.30 uur in gymn.-zaal, P. v. Anrooylaan. Jeugd Postzegel-club ledere 1e zaterdag van de maand van 1012 uur in keet Lagendijk, Obrecht straat. Hobby-club Avond wordt spoedig vastgesteld. De Bridgers hebben ditmaal geen nieuws; in het volgende nummer zullen ze weer de Kampioen van de Maand bekend maken. De spanning zit er dus nog goed in momenteel. De Klaverjassers zitten ook middenin een spannende competitie. Het bijhou- den van de punten is een nauwkeurig werkje dat wel de nodige tijd vergt, doch onderstaand vindt u de ranglijst zoals die was na de speelavond van 21 oktober. Voortaan zullen we in ons blad ook iedere maand deze puntenlijst op- nemen! C. Tombrink 32986 C. A. Gerritsen 32894 W. P. H. v. d. Heiden 32489 S. de Graaf 31923 M. 't Gilde 31880 J. E. v. d. Kooy 31478 J. Jonge 31363 B. Molendijk 31324 L. Kleinjan 30700 Mevr. Mardveld 30391 Mevr. Overdijk 30387 A. Haring 30015 D. de Jager 29720 Hr. Ooykaas 28823 Mevr. de Jager 28344 C. A. Vrauwdeunt 28216 W. Pynacker 27750 S. J. Molendijk 27467 Joh. v. Zwieten 26967 T. Holler 26251 M. Reith 26218 V. H. F. Reith 26031 R. B. Hartog 24831 Hr. v. d. Wateren 23757 J. J. Levens 20625 L. Levens-Hipken 16720 F. M. Perdaems 9851 Hr. Franken 4563 Hoewel er in totaal ca. 25 leden staan ingeschreven bij de Foto-Filmclub, is de opkomst iedere week bedroevend. Als er in totaal 8 fotografen en filmers zijn op een avond is men al zeer blij. Som- mige leden hebben zich vanaf de op- richting helemaal nooit laten zien! Hier- in moet toch verandering komen, want een foto-filmclub moet in een zo grote wijk als Groenoord toch een bloeiend bestaan kunnen leiden! Er zijn zoveel amateurs die met zelfwerkzaamheid en deskundige leiding tot nog betere resul- taten kunnen komen. Laten dus diege- nen die zich in eerste instantie als lid aanmeldden nu de volgende keer eens komen en laten al diegenen die twijfelen ook eens in de keet in de Obrechtstraat gaan kijken op een dinsdagavond. Het is maar een tijdelijk onderkomen met zeer beperkte outillage, doch zodra Landvreugd gereed is wordt dat anders en aileen al het ontmoeten van mensen met eenzelfde hobby kan verfrissend werken. Vermelden we tenslotte nog dat de con- tributie f 4,per maand bedraagt en dat u alle inlichtingen kunt krijgen bij dhr. Lourens, H. Bosmanplein 66 en dhr. Bandel, W. Pijperstraat 51. Op donderdag 24 okt. werd in ,,De Rank" een informatieve bijeenkomst ge- houden tussen het bestuur der Oranje Ver. Kon. Wilhelmina uit Kethel en een tweetal vertegenwoordigers van de Wijk- ver. Groenoord. Op deze avond, die werd geleid door dhr. J. v. d. Griend van de V.N.F.G. (Ver. Nationale Feest- en Gedenkdagen) werd besloten dat de Wijkver. Groenoord en ,,Kon. Wilhelmi na" voorlopig gezamenlijk de acties voor komende festiviteiten zullen voorberei- den, in nauwe samenwerking met de VNFG. Een tweetal representanten van de Wijkvereniging zullen daartoe regel- matig in contact staan met ,,Kon. Wil helmina". Een afgevaardigde van het be stuur van de wijkvereniging zal tevens worden opgenomen in het bestuur van de V.N.F.G. Een eerste werkvergade- ring van de V.N.F.G. zal op 8 november a.s. om 8 uur worden gehouden in het gebouw Chr. Sociale belabgen aan de Lange Haven. We hopen dat een vruchtbare samen werking met ,,Kon. Wilhelmina" en de V.N.F.G. tot stand zal komen. Middels ons blad zult u op de hoogte worden gehouden. Bike zaterdag verkoop in hei oude dorp Kethel naast de Textielhoekl volop keus, goedkoper dan U denkt. Ook in Groenoord leven we in de tijd der doe het zelvers. We worden overspoeld door lektuur hieromtrent. Veel hiervan is echter slechts van belang voor een beperkte groep. Velen hebben niet de beschik- king over het vereiste gereedschap en de nodige werkruimte. Daarom menen wij te moeten trachten in deze rubriek in de toekomst regelmatig eenvoudige tips te geven die voor elk van ons nut- tig kunnen zijn. Het streven is om zoveel mogelijk on- derwerpen te behandelen die betrekking hebben op onze flatwoningen in Groen oord; tips over onderhoud, verfraaiing en handigheidjes. Tips van u, lezer, zijn van harte welkom. Ook kunt u, indien u een of ander on- derwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dit opgeven aan onderstaand cor- respondentie-adres: Dhr. C. J. H. v. d. Heijden, Corn. v. Zantenplein 79, tel. 3510 87. "3 NAAIMACHINEBEDRIJF Fransenstraat 9 t. o. Gem. bibliotheek Waalstraat 38, tel. 340075 - Vlaardingen ZIG-ZAG machines in koffer v.a. 248,- *ln modern bergmeubel v.a. 325,— STERNA B NET BAKEN VOOR DIENSTBETOON EN BETROUWBAARNOB VAN DE ERKENDE NAAIMACHtNS. BEDRUVEN tt NEDERLAND. STERNA SERVICEBEDRIJF Op dinsdag 22 oktober werd 's avonds van 8-9.30 uur in de kleuterschool aan de P. v. Anrooylaan (die overigens nog steeds geen naam heeft!) een kontakt- avond gehouden die door een zeer groot aantal ouders werd bezocht. Meer dan 150 mensen werden er totaal geteld. SOCIAAL KONTAKT Gesprekken tussen ouders en leidsters maar ook tussen ouders onderling over de werkstukken en resultaten van hun kinderen gaven een gezellige sfeer in de school. Het is opvallend dat zelfs zo'n gewone kontaktavond van een kleu terschool in onze van avondlijke activi- teiten verstoken wijk een bron van sociaal kontakt vormt voor de ouders. We hoorden er de opmerking; ,,Wat jammer dat de soos in de boerderij er nog niet is om daar bij een glas nog wat door te praten" die duidelijk aan geeft hoe men naar gezelligheid ver- langt en daarvoor de magische t.v. buis wel wil verlaten. Vandaar de grote po- sitieve waarde van zo'n kontaktavond, los van het kunnen zien van de vaak prachtige staaltjes handenarbeid van onze allerkleinsten. De redaktie van dit blad zal gaarne in kontakt komen met diegenen die bereidt zijn af en toe een redaktionele bijdrage aan Groenoord Akkoorden te leveren. We denken vooral aan hen die uit hoof- de van hun beroep of hobby veel kon takt hebben met het algemeen gebeuren in de wijk, (onderwijskrachten, mensen van kerkelijke- of culturele instellingen, clubs e.d.j. Liefst hebben wij natuurlijk onderwerpen die betrekking hebben op Groenoord, doch ook algemene artikelen willen wij graag voor plaatsing in aanmerking laten komen. Ook voor dit op allerlei gebied, houden wij ons van harte aan- bevolen. In een wijk waar nu al meer dan 10.000 mensen wonen moeten ook zoveel ama- teurfotografen wonen, dat een foto- wedstrijd met als onderwerp „GROEN- OORD" in de ruimste zin van het woord toch een groot sukses zou kunnen wor den. We zouden de binnengekomen foto's dan willen laten jureren door de leden van de foto-filmclub, eventueel aangevuld met een of meer bestuursleden van de Wijkvereniging. Gedacht wordt de foto's te verdeien in 2 categorieen, t.w.: 1. de origineelste foto 2. de fraaiste en technische beste com- positie. Als voorwaarde stellen we dat de foto betrekking moet hebben op Groenoord! U kunt inzenden zwart-wit en kleuren- foto's, liefst op formaat 18 x 24 cm doch ook negatieven worden geaccepteerd. Deze kunnen dan door de leden van de fotoclub worden afgedrukt. Er zullen enige leuke prijzen aan deze wedstrijd verbonden worden, terwijl ook in ons blad Groenoord-Akkoorden de beste foto(s) van iedere categorie zullen worden afgedrukt. Alle foto's tenslotte zullen in een foto- galerij te zien zijn voor aile bewoners. Gaat u dus aan de slag en zend uw foto(s) in bij de contactadressen van de Foto-Filmclub: Dhr. Lourens, H. Bosmanplein 66; Dhr. Bandel, W. Pijperstraat 51. De S.V. Groenoord" is inmiddels uit- gegroeid tot een club van enthousiaste schakers. Op de laatste vergadering werd daarom besloten om als lid toe te treden van de R.S.B. De schakers krij gen hierdoor meer mogelijkheden zich verder te ontplooien. Een voordeel daar- bij is, dat men maandelijks ,,Schakend Nederland" zal ontvangen, een uitgave van de K.N.S B., waarin men belangrijke schaakpartijen, waar ter wereld ook ge- speeld, terugvindt. Voorts worden de leden op de hoogte gebracht van de diverse tournooien, welke in Nederland worden gehouden. Ook is er deze maand gestart met een zgn. handicapcompetitie. Relatief zwak- kere spelers kunnen daarbij enig mate- riaalvoordeel krijgen tegen sterkere spelers. Een fijne geiegenheid voor de huisschaker om eens in competitiever- band te spelen. De stand in de huishoudelijke competitie is thans: v. Evert 33 Schoonderwoerd 22 Eenhuizen 32 Zwart 211/2 Renskers 311/2 Harms - 21 v. Troost 21 v. d. Spek 31 Wassink 31 Koningstein 10 Meeder 20 v. Dommelen 20 Ook manicuren, epileren, peeling. Behandeling uitsluitend volgens afspraak (event, 's avonds). Mevr. D. Vlak, Willem Landreplein 50 Groenoord, Telefoon 15 64 30. Lid Anbos Om de werkzaamheden aan en de verschijning van Groenoord- Akkoorden zo soepel mogelijk te laten verlopen, moeten we de copy voor het volgend nummer, dat op 14 november verschijnt, UITERLIJK 7 november in ons be- zit hebben. Deze copy - bij voor- keur getypt - kunt u zenden aan het redaktie-adres Jozef Orelio- singel 91.

Groenoord Akkoorden | 1968 | | pagina 7