L IRIS bloemen en planten n Jnkej* Agenda. Toneel Schoonheidsspecialiste Pedicure KLOKSIMULTAAN VAN S.V. „GR0EN00RD" WERD EEN SP0RTIEF SUCCES Schaakmat BRIDGE KAARTERS TIJDELIJK Z0NDER RUIMTE! IriS Bloemen Schiedam AKTIVITEITEN IN HERFSTVAKANTIE GESLAAGD! JEUGD- POSTZEGELNIEUWS POSTZEGELNIEUWS VERMEULEN SPELGR0EP flGR0ET0N" (vervolg van voorpagina) ledere maandagavond 20 uur in keet Lagendijk, Obrechtstraat. Kaarten ledere maandagavond 20 uur In keet Elementum, Bachpleln. Foto-Film ledere dlnsdagavond 20 uur in keet Lagendijk, Obrechtstraat. Schaken ledere dlnsdagavond 20 uur in keet Lagendijk, Obrechtstraat. Kindercreche ledere woensdagochtend van 8.45 - 12.15 uur in keet Lagendijk, Obrecht straat. Indoortraining Dames ledere donderdagavond van 21.30- 22.30 uur In gymn.-zaal P. v. Anrooy- laan. Indoortraining Heren ledere vr[Jdagavond van 21.15-22.30 uur in gymn.-zaal, P. v. Anrooylaan. Jeugd Postzegel-club ledere 1e zaterdag van de maand van 1012 uur in keet Lagendijk, Obrecht straat. Hobby-club Avond wordt spoedig vastgesteld. Ook manicuren, epileren, peeling. Behandeling uiisluitend volgens afspraak (event, 's avonds). Mevr. D. Vlak, Willem Landreplein 50 Groenoord, Telefoon 15 64 30. Lid Anbos Op 5 november J.I. organiseerde de S.V. Groenoord" een kloksimultaan tegen de oud-schaakkampioen van Schiedam de heer P. Roozenbeek. Het werd een spannende strijd, waarbij de heer Roozenbeek aantoonde, dat onze schakers nog veel te leren hadden. Hij won nl. alle partijen. Zijn spel was een aansporing voor onze speiers om zich meer te verdiepen in de theorie van het schaakspel. Om bij de volgende gelegenheid beter beslagen ten ijs te komen bood de si- multaanspeler aan om enige schaakles- sen op de clubavond te komen geven, welk voorstel gaarne werd aangenomen. In de maand december zal de S.V. Groenoord" wederom een simultaan organiseren. ledere belangstellende huis- schaker van Groenoord en omstreken kan zich hiervoor opgeven bij de secre- taris de heer W. Harms, Toon Verhey- straat 125, Groenoord, tel. 352147. Dinsdag 5 november in trefcentrum van Martinuskerk. Uiterste concentratie bij 12 schakers van onze schaakvereniging tijdens de kloksimultaan tegen de heer P. Roozenbeek oud-kampioen van Schie dam. De tafels staan in carrevorm op- gesteld; dhr. Roozenbeek gaat zachtjes van bord naar bord. Doodse stilte: slechts het doordringen- de tikken van de schaakklokken in een bijna gelijk ritme verhoogt de spanning, die zich bij de schakers manifesteert in kleine nerveuse gebaren, hoofden die diep in de handen geborgen worden, pijpen en sigaretten die steeds maar worden aangestoken. Op de achtergrond zingt een dameskoor bij pianomuziek gewijde gezangen. Het deert de schakers nietze zijn met hun gedachten voiledig bij het spel, elke zet van hun gezamenlijke tegenstander zet hen aan tot uiterste krachtsinspanning. De stemming lijkt op die van een exa- menzaal, waar jarenlang vergaarde ken- nis een uitweg vindt in een geconcen- treerd proefwerk. Pater Staaienhoef van de Martinuskerk, zelf schaker, schuifelt zachtjes achter de borden en kijkt over schouders mee. Zijn gelaatsuitdrukking weerspiegelt de situatie op elk bord. Als uw redacteur na een half uur zacht jes en ongemerkt de zaal verlaat en nog onder invloed van de stilte op zijn tenen naar huis toe loopt, zijn de eerste be- slissingen aan sommige borden al onaf- wendbaar, doch de schaakvreugde blijft nog gedurende de gehele avond als een positieve sluier binnen de muren van Sint Martinus hangen. DE KAMPIOENEN VAN DE MAAND OKTOBER Wij hebben ons niet vergist toen we de vorige keer de waarschuwing plaatsten dat de ereleden van de maand Septem ber zich krachtig zouden moeten inspan- nen om hun ,,ereplaatsen" waar te maken. Het echtpaar Elderhorst, Bachplein 354 veroverde de eretitel van ,,Kampioens- paar van de maand oktober" met 56.24 procent. Het koppel W. Seip, Sweelinck- singel 12 en F. J. F. Vledder, Diepen- brockstraat 59 verhuisde dit keer naar de 2e plaats (55.72 terwijl als nieu- we ster aan het firmament zich vestigde het echtpaar de Bruin, Bachplein 80 (53.79 Dit is toch verheugendl Er wordt tegen- stand geboden en wel zo krachtig dat er verschuivingen in de ranglijst plaats hebben. Fijn mensen, ga zo door I I Wij kunnen nog meer bridgers (en kla- verjassers) gebruiken. Doet u eens een avondje mee en u wordt (weer) gevan- gen door de bekoring van het spel en de prettige sfeer die de leden creeren. Wij zullen u met open armen ontvangen! De bouwkeet van de fa. Elementum aan het Bachplein is door het gereed komen van de flats aldaar overbodig geworden en zal worden overgeplaatst naar Vlaar- dingen. We danken de fa. Elementum nog hartelijk voor het gebruik van de keet gedurende zo lange tijd. Ze heeft er onze wijkvereniging een grote dienst mee bewezen. De klaverjas- en bridgeclub is nu echter haar speelruimte kwijt en heeft de speel- avond van 11 november al moeten an- nuleren. Naarstig is uitgezien naar een nieuwe ruimte. Deze is gevonden in de kleine zaal van de St. Martinuskerk, Willem Andriessenlaan 65, waar wij dus alle le den maandag 18 november a.s. hopen te ontmoeten. Elke zaferdag verkoop in het oude dorp Kethel naast de Textlelhoek! volop keus, goedkoper dan U denkf. De herfstvakantie zit er weer op. Voor de kinderen spijtig; voor de moeders van die kinderen een opluchting want het gebrek aan speelmogelijkheden in onze wijk wreekt zich in zo'n vakantie- week weer eens extra! Steeds maar bellen aan de deur: „Mam we vervelen ons zo, er is niets te doen". Gelukkig werden er op 3 dagen door mensen die onze kinderen graag bezig zien activiteiten ontplooid die een groot sukses werden. Hieronder volgt een verslag van die ac tiviteiten in de herfstvakantie, opgete- kend door een der leerkrachten van de Mgr. Bekkersschool. In onze wijk Groenoord werden in de herfstvakantie enige aktiviteiten voor de jeugd georganiseerd, zoals een teken- wedstrijd op maandag 28 oktober in de Mgr. Bekkersschool, een instuif op woensdag in het trefcentrum bij de St. Martinuskerk en een filmvoorstelling op vrijdag, eveneens in het trefcentrum. Alle lagere scholen in Groenoord en tevens de St. Martinusschool in Tuin- dorp-Kethel werden d.m.v. affiches hier- van op de hoogte gesteld. Bij de ver- schillende aktiviteiten werden de drie lagere klassen gescheiden gehouden van de drie hogere. Over het algemeen kan de week als geslaagd genoemd worden. Aan de tekenwedstrijd deden in totaal 123 kinderen mee. Ze streden om 13 prijzen: een voor de kleuterschool en 12 voor de lagere school (voor elke klas 2 prijzen). Jammergenoeg kwamen de meeste deelnemende kinderen van de Mgr. Bekkersschool en was het aantal voor de andere scholen in verhouding zeer gering (met uitzondering van de St. Martinusschool), zodat de meeste prij zen, begrijpelijkerwijs, naar eerstge- noemde school gingen. De opkomst voor de instuif stelde voor- al bij de hogere klassen teleur, waar- schijnlijk door het mooie weer. Overi- gens hebben de kleintjes zich die mor- gen kostelijk geamuseerd en dat is ten- slotte het belangrijkste. De filmvoorstelling was een groot suc- ces, mede te danken aan het slechte weer. In de morgenuren viel het aantal van ongeveer 150 voor de hogere klas sen ons al bijzonder mee, maar dat was nog niets vergeleken met de 250 kinde ren, die we 's middags in de overigens niet kleine zaal een plaatsje moesten geven. Maar ja, dat vinden de kinderen niet zo erg, vooral niet als er een teken- film verschijnt of een komische film met kinderen die tussen allerlei dwaze ge- beurtenissen door een speelgoedvlieg- tuig uit een oude toren proberen te halen. Dan zit het zeker snor I Wat ons betreft: voor herhaling vatbaar! UITSLAG TEKENWEDSTRIJD. Kleuterschool: 1e prijs: Wilco v. d. Most (Dr. Sauer- Kleuterschool). Lagere scholen: klas 1: 1e prijs: Marjolein Adams (Mgr. Bekkersschool); 2e prijs: Jolanda Korver (Mgr. Bekkersschool); klas 2: 1e prijs: Paul v. d. Heiden (St. Martinusschool); 2e prijs: Loesje Hellwig (Mgr. Bekkersschool); klas 3: 1e prijs: Robbie Maagdenberg (St. Martinusschool); 2e prijs: Rob Cornelissen (Mgr. Bekkersschool); klas 4: 1e prijs: Theo Boogert (Mgr. Bekkersschool); 2e prijs: Frits Kloppers (Mgr. Bekkersschool); klas 5: 1e prijs: Annet v. Winden (St. Martinusschool); 2e prijs: Sylvia de Pater (Mgr. Bekkersschool); klas 6: 1e prijs: Carla Frederiks (Mgr. Bekkersschool); 2e prijs: Irna Prein (St. Martinusschool). Gefeliciteerd R. A. Poels, Mgr. Bekkersschool. Op zaterdag 1 november vond de twee- de ruilochtend plaats, waarop we weer vijf nieuwe postzegelverzamelaars wel- kom mochten heten. Onder deze vijf nieuwe leden waren drie meisjes, waar- mee ik wil zeggen dat postzegelverza- melen beslist neen hobby alleen voor jongens is. Na het met elkaar ruilen, het drinken van een glas limonade vond de verlo- ting plaats. Het geheel was weer een geanimeerde ochtend, waarop de jon- gelui ook op de manier van verzamelen gewezen werd. De volgende postzegelclub voor de jeugd vindt plaats op zaterdag 7 dec. om 10 uur in de houten keet van LA GENDIJK op de hoek van de Obrecht straat en de Joh. Wagenaarstraat en ook dan hopen wij weer nieuwe leden wel- kom te kunnen heten. De kontributie bedraagt voor leden van de Wijkvereniging Groenoord e.o. f 0,35 per maand en voor niet-leden f 0,60. Jongelui, vertel het jullie vriendinnen en, vrienden en misschien bedenkt ook St. Nikolaas jullie wel met een album, post- zegels of een loupe! Tot op zaterdag 7 december en de nieu we leden kunnen zich opgeven bij: Jac. de Graaf, Diepenbrockstraat 90, tel. 260399. Op 12 november j.l. zijn de nieuwe Kin- derpostzegels 1968 verschenen, waarvan de netto opbrengst van de bijslag is be- stemd voor steun aan de arbeid ten be- hoeve van het beschermings- en hulp- behoevende kind. De voorstellingen zijn ontleend aan sprookjesfiguren en zijn ontworpen door de kunstenaar R. D. E. Oxenaar te Den Haag. De serie bestaande uit vijf waarden kost f 1,75. NAAIMACHINEBEDRIJF Fransenstraat 9 t. o. Gerrr^bibliotheek Waalstraat 38, tel. 340075 - Vlaardingen ZIG-ZAG machines in koffer v.a 248,- In modern bergmeubel v a 325,— STERNA a HFT IAKEN VOOR DltNSTBTTOON EN BtTROLIWBAA»D«® VAN DE ERKENOC NAAtMACM*4t- B1DRUVEN IN NEDERLAND. STERNA SERVICEBEDRIJF Hoe u aan kaarten kunt komen? Wij maken het u erg gemakkelijk. De onder- staande strook kunt u invullen en be- zorgen op een der volgende adressen: L. K. Prins, Toon Verheystraat 15, telefoon 159280 B. H. Bongaards, Jozef Oreliosingel 79, telefoon 158057 J. v. d. Slot, Dirk Schaferplein 90 Mevr. M. Meyer-Wijman, Sem Dresden- plein 70, telefoon 353956 Mevr. L. Tertoolen-Donker, Joh. Strauss- plein 337, telefoon 351368 Aan Spelgroep ,,GROETON" Wilt U voor mij reserveren: kaarten a f 1,75 voor de toneelvoorstelling op vrijdag, 22 november aanstaande in de Rank van ,,Struisvogeleieren". Naam: Adres: A. van Mansum, Bart Verhallenplein 177, telefoon 352458 A. Hogenkamp, Bart Verhallenplein 30. U kunt de kaarten ook telefonisch be- stellen, maar dan graag na 6 uur. De toegangsprijs is gesteld op f 1,75 pp. Als u tijdig bestelt krijgt u de kaarten thuisbezorgd, maar wacht u s.v.p. niet te lang I U kunt ook kaarten bestellen, bij de- genen die aangesloten zijn bij een onder- afdeling - bij uw betreffende secretaris of bestuurslid.

Groenoord Akkoorden | 1968 | | pagina 7