akkoorden t/iA. Kerstbridgedrive en klaverjasconcours WALDO n SCHIEDAM Qixo'W £en besvaving van tientallen guldens! SCHIEDAMSE JALOEZIEENFABRIEK Moeders van groenoord opgelet I Enthousiasme Tijdig aanmelden Firma Bijl krijgi noodwinkel bij Job. Straussplein Spoedig opbouw Supermarkt S.V. .Groenoord" organiseert wederom een schaaksimultaan .V. .Op BROOD van VLUG komt men TERUG." Vlug's Bakkerijen Boerenleenbank Schiedam/Kethel Fan Selm's slayerijen Uw r ijbetvijs .JASMIN et is de juiste tijd voor en aluminium jaloezie. le Jaargang no. 16 13 december 1968 Zoals u al in de vorige editie hebt kunnen lezen, organiseert onze enthousiaste Bridge- en Klaverjasvereniging op maandag 23 december een Kerst-bridgedrive en -klaverjasconcours. Aan dit evenement, dat gehouden zal worden in de grote zaal van de St. Martinuskerk aan de W. Andriessenlaan kunnen zowel leden van de Bridge- en Klaverjasvereniging „Groenoord" e.o. als niet-leden (dus ook niet- Groenoorders) deel nemen. We kunnen niet anders zeggen dan dat onze kaarters een bijzonder enthousiaste groep in de wijkvereniging vormen. Vooral nu men in de grote zaal van de St. Martinuskerk de wekelijkse speel- avond heeft, lijkt men met nog meer plezier de kaarten te schudden dan voorheen in de bekrompen ruimte van de bouwkeet aan het Bachplein. Men kan er koffie, bier en frisdranken kopen en het is er behaaglijk warm. Toen wij er eens binnen liepen, waren er maar liefst 52 mensen aanwezigl Het komende Kerstconcours houdt de gemoederen van de kaarters geducht bezig. Ze hopen van harte dat er veel niet-leden op die dag eens kennis zullen komen maken. De bridgers moeten zich uiteraard per paar opgeven, doch de klaverjassers kunnen ook individueel meedoen omdat er op die avond niet met een vaste maat wordt gespeeld. Men heeft al vele prijzen, zodat de kans groot is dat iedere deelnemer met een prijsje naar huis gaat. Het inschrijfgeld voor niet-leden bedraagt f 2,50. Dit dient bij de aanmelding te worden voldaan. De inschrijftermijn sluit op zaterdag 14 dec.! U kunt u aanmelden bij de volgende a(j T. Holler, J. Urlusplein 40, tel. 151683 J. J. Levens, J. Strausspl. 332, tel. 156967 J. L. Ligthart, Bachplein 75 W. Seip, Sweelincksingel 12, tel. 262784 F. J. F. Vledder, Diepenbrockstraat 59, tel. 152624. Om geen vertraging te veroorzaken, ver- zoekt het bestuur van de kaartvereni- ging u tijdig aan te melden en op de speelavond vooral tijdig aanwezig te zijn, zodat precies om 8 uur met spelen kan worden begonnen. Bij het ter perse gaan van dit nummer vernamen we dat aan het levensmiddelen- bedrijf A. Bijl van het Noordeinde in Kethel vergunning is verleend voor het plaatsen van een noodwinkel in de directe omgeving van het J. Straussplein. De be- doeling is deze noodwinkel al in de 2e helft van januari 1969 te openen. De zeer actieve heer Bijl wist deze nood winkel, die 200 m2 groot is, te kopen in Nieuwerkerk, waar door het gereed ko men van een nieuwe supermarkt, dit hou- ten noodgebouw overbodig werd. Zo spoedig mogelijk zal nu met de afbraak in Nieuwerkerk en de opbouw in Schie dam worden begonnen. Een groot deel van de inventaris wordt mede overgeno- men door dhr. Bijl. Dhr. Bijl zal in de noodwinkel een vol- ledig levensmiddelenassortiment, zuivel- produkten, voorverpakt vers vlees, aard- appelen, groenten en fruit en brood- produkten (dagelijks vers) gaan ver- kopen. Tegelijk met het verkrijgen van de ver gunning voor een noodwinkel ontving dhr Bijl ook bericht dat hij is aangewezen voor de grote supermarkt (ca 540 m2) die wordt opgenomen in het aan de Borodin te realiseren winkelcentrum. Dit winkel centrum zal waarschijnlijk eind 1969 ge reed komen, zodat de noodwinkel onge veer een jaar dienst zal doen. Dhr. Bijl heeft het al zo geregeld dat zijn noodwinkel tot op de dag voor de ope ning van de nieuwe supermarkt kan door draaien. Men zal dus geen dag zonder levensmiddelen behoeven te zitten. Dat dit veel organisatietalent vereist, is dui delijk, want de zaak in het oude dorp Kethel blijft ook normaal voort bestaan. Wij zullen spoedig nog nader op deze voor Groenoord zo belangrijke nieuwe vestiging terugkomen, doch vonden het prettig U alvast in het kort op de hoogte te kunnen stellen van de komende activi- teiten van dhr. Bijl! Voor de tweede maal in haar bestaan wordt door de S.V. Groenoord een schaaksimultaan-seance gehouden. Voor niet-georganiseerde schakers be- staat nu ook de gelegenheid om de strijd aan te gaan met de heer P. Roozebeek, oud-kampioen van Schiedam. Het evenement vindt plaats op dinsdag 17 december a.s. in het Trefcentrum van de R.K. kerk aan de W. Andriessenlaan. Voor enthousiaste huisschakers in onze wijk is dit tevens een goede gelegen heid om kennis te maken met de S.V. Groenoord. Belangstellenden kunnen zich nog op geven bij de heer W. Harms, Toon Ver- heystraat 125, tel. 352147. De feestelijke kerstdagen komen snel naderbij, met daaraan onontkoombaar verbonden de extra drukte voor de huis- vrouw. De afdeling kindercreche van de wijkvereniging komt u te hulp met een EXTRA CRECHE-MORGEN OP MAAN DAG 23 DECEMBER A.S. U trekt rustig uw nummertje bij de groenteman; u zit voor uw laatste water- golfje voor de feestdagen bij de kapper; u draaft naar de stad voor het ,,exclu- sieve blikje en wat u nog meer van node heeft voor een feestmenu. U doet dit een ochtend rustig, want uw kleuter wordt in de creche verzorgd! De dames van de creche hebben deze hap uit hun eigen tijd van voorbereiding voor de Kerst graag voor u over. Aan u de daad! Voor wie het niet meer weet: de creche is gevestigd in de houten keet, hoek Obrechtstraat-Johan Wagenaarstr. U kunt terecht vanaf 8.45 uur 's mor- gens en wij verwachten u uiterlijk 12.15 uur weer terug. Voor leden van de wijkvereniging be- dragen de kosten f 2,Ook peuters van niet-leden zijn hartelijk welkom. U betaalt dan f 2,50. Tijdens de herfstvakantie is gebleken dat de opkomst in onze creche dan mi- nimaal is. Dit is begrijpelijk, immers gro- tere kleuters en lagere scholieren zijn ook thuis. U zult zich kunnen plaatsen dat de creche gesloten wordt tot na de kerstvakantie om daarna, op woensdag 8 jan. 1969, haar deur weer te openen. Wij wensen u prettige feesttdagen toe. A TELEFOON 15 36 55 - 26 24 30 Verschijnt iedere veertien dagen Orgaan van de wijkver. Groenoord e. o,. verspreidlng huis aan huis Secretariaaf Bart Verhailenplein 26, tel. 15 7103 Redaktie B. D. Roza, J. Oreliosingel 91, tel. 15 82 47 Uitgave Drukkerij - Uitgeverij .De Magneet", Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66-26 66 70 Advertentie-redaktie J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Broersvest 45 - Telefoon 26 06 25 Bezorging door de gehele stad. Spaarbank Gezinsrekeningen Alle bankzaken Zwaluwlaan 101, telef. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, fel. 15 8183 Voor een lekkere maaltijd met vlees Noordeinde 3 (Dorp) tel. 268140 lepenlaan 74 (Tuindorp) fel. 26 7039 Kethel dan naar: AUT ORIJSCHOOL' V.A.M.O.R. en N.B.A. ge- dlpl. en erkend. Lest met Fiat 850 en Fiat 850 Abarth Bachplein 114, - Tel. 353291 Schiedam b.g.g. 26 23 85 of 15 93 73 Jan Steenstraat 3 Schiedam Teletoon 26 72 15, no 18.00 uur 16 73 28

Groenoord Akkoorden | 1968 | | pagina 1