Hervormd Groenoord Realities van lezers fn Garantie auto! Buitenboordmotor voor het openbaar onderwijs Yeel activiteiten UIT DE SCHOOL GEKLAPT.... Veel activiieil Burgemeester Afspraak Prijsvraag tMier kunt u mid keus uit doen inru.il en (farantie Automobielbedrijf WEST De kerkeraad van de Hervormde Gemeente van Groenoord maakt gaarne van de gelegenheid gebruik haar door de redaktie van „Groenoordakkoorden" geboden om in dit blad dat in haar korte bestaan reeds een grote lezersdichtheid heeft de Groenoorders op de hoogte te stellen van wat er op kerkelijk gebied in onze wijk zoal te doen is. De Hervormde gemeente in Groenoord vormt met de wijk- gemeente Kethel-dorp (omvattende het oude dorp, Tuindorp, Vogelwijk en Bijdorp) een zelfstandige kerkelijke gemeente. In onze wijk bevindt zich slechts ben kerkgebouw en wel de RK. St. Martinus- kerk aan de W. Andriessenlaan. in deze kerk vindt iedere zondagmorgen 6ok de Hervormde kerkdienst plaats. In prettige samenwerking met het RK parochiebe- stuur is men tot deze in onze om- geving nog niet alledaagse oplossing gekomen. De Hervormde kerkdienst vangt aan om 9.30 uur. Tijdens de kerk dienst is er een oppasdienst voor kin- deren, zodat daardoor de ouders geza- menlijk de dienst kunnen bijwonen. Voor degenen die bejaard of slecht ter been zijn, functioneert een autodienst voor het vervoer naar en van de kerk. Tijdens de kerkdienst wordt er boven- dien zondagsschool gehouden in enige lokaliteiten van de houten scholen aan de Eduard van Beinumlaan. Voor de jeugd van 1216 jaar wordt iedere veertien dagen een speciale jon- gerendienst gehouden in het Schepp- huis achter de oude Dorpskerk. Aan- vang 10.00 uur. De data van deze diens- W. GEHRELSSCHOOL Op de Willem Gehrelsschool werd het Sint-Nicolaasfeest op de gebruikelijke wijze gevierd. Sint-Nicolaas verscheen in eigen persoon bij de kinderen van de 1ste, 2de en 3de klas, die verzameld waren in het gymnastieklokaal. In de 3 hoogste klassen hadden de kin deren pakjes voor elkaar gemaakt en daar waren soms heel originele surprises bij. Ook werden voor de oudere kinde ren enige filmpjes vertoond. Om twaalf uur kwam het personeel met de con cierge en de werkster bijeen om ook ge- zamenlijk het St. Nicolaasfeest te vie- ren. Het bleek dat onder de onderwijzers goede dichters en dichteressen schuilen. December is voor het personeel van de Willem Gehrelsschool ook verder een feestmaand. Twee leerkrachten treden met elkaar in het huwelijk: op 20 dec. trouwen mej. Bakker en de heer Kranen- borg. Tien dagen later op 30 december stapt een andere onderwijzeres, mej. Meulenkamp, in de huwelijksboot. Haar hart ging echter uit naar iemand buiten het onderwijs. MGR. BEKKERSSCHOOL Klasse-avonden Voor de ouders van de kinderen uit de beide eerste klassen worden op maan- dag 16 december (klas 1A) en dinsdag 17 december (klas 1B) klasse-avonden over het eerste leerjaar gehouden. De avonden vinden plaats in de school en beginnen om 20.00 uur. Met behulp van de diverse materialen zullen de leerkrachten u laten zien hoe uw kinderen in de eerste klas spelend leren en lerend spelen, waarbij een ge- dachtenwisseling over methodiek en ma- teriaal zeker verhelderend zal werken. ten zijn: 15 december, 29 december enz. De Hervormde Vrouwen Dienst (H.V.D.) onderhoudt het contact met de bejaar- den, eenzamen, zieken, kraamvrouwen enz., terwijl de dames van deze vrou- wendienst 66k waar nodig hand- en spandiensten verlenen. De catechisaties vinden iedere maandag- avond plaats in de Rank o.l.v. de wijk- predikant ds. Verwaal. Van 19.3020.15 uur voor jongens en meisjes en van 20.1521.00 uur belijdeniscatechisatie. Eveneens op maandagavond maar dan om de veertien dagen wordt door ds. Verwaal een cursus over het Christelijk geloof gegeven. Aanvang 21.00 uur. Gebouw de „Rank". Verder zijn er oecumenische gespreks- groepen, een enthousiast kerkkoor, een handenarbeidgroep, terwijl de vorming van een jeugdkoor in voorbereiding is. Voor alle nadere inlichtingen kunt u te alien tijde terecht bij: de wijkpredikant ds. E. Verwaal, Zwa- luwlaan 50, tel. 156517 of bij de scriba, de heer P. van Veelen, Willem Andries senlaan 33, tel. 351658. ST. NICOLAAS-TONEELAVOND BURG. VERVEENSCHOOL GROOT SUCCES Op 4 december 1968 werd, des avonds in ,,De Rank" het Sint Nicolaasfeest van de 4e, 5e en 6e klas van de Burgemees- ter Verveenschool gevierd. De avond werd bijgewoond door alle leerlingen uit deze klassen en hun ouders. ,,De Rank" was dan ook tot de laatste plaats bezet. Het programma werd geheel verzorgd door de schoolkinderen zelf. De avond werd geopend met het geza- menlijk zingen van Sint-Nicolaas liede- ren. Hierbij was St. Nicolaas vergezeld van 2 zwarte pieten aanwezig. Na het optreden van een blokfluit-duo werden een 2-tal sketches opgevoerd. Beide programmapunten vielen bijzon- der in de smaak. Het hoogtepunt van de avond was de opvoering van het toneelstuk „Dokter Alwetend". Dit stuk werd met zeer grote overgave door de kinderen gespeeld. Het was ver- bazingwekkend te zien wat deze kinde ren onder leiding van enkele ouders en enkele leden van het onderwijzend per soneel na enkele maanden hard werken presteerden. Ook de decors en costuums waren met zeer veel zorg uitgevoerd. Het geheel werd dan ook door schoolkinderen en ouders bijzonder gewaardeerd, hetgeen bleek uit de grote aandacht waarmee het stuk werd gevolgd en het overwel- digende applaus aan het eind. Na afloop werden alien die op enigerlei wijze tot dit succes hebben bijgedragen (in de eerste plaats de medespelende kinderen) letterlijk en figuurlijk in de bloemetjes gezet. De Burgemeester Verveenschool kan terugzien op een zeer geslaagde Sint Nicolaasviering en hopenlijk zal het niet bij deze eerste keer blijven. Geachte redaktie Uw stukje gelezen hebbende in Groen oord Akkoorden van j.l. 28 nov., bent u mijns inziens niet goed ingelicht omtrent bioembakken in de flats. De bloembak- ken die bij ons in de Mozartlaan ge- plaats zijn, hebben de bewoners zelf betaald. Er zijn bij ons bewoners van de flat met een intekenlijst gekomen, waar wij een bedrag op hebben inge- vuld. Dus niet zoals u heeft vermeld dat zij geschonken zijn door de huisbewaar- ders. Hopende dat u er goede notitie van neemt en bovendien een rectificatie in uw blad wilt plaatsen. Een nieuwe bewoner van Groenoord, blok 30. NASCHRIFT VAN DE REDAKTIE Anonieme briefschrijver: U verwijt ons niet goed ingelicht te zijn, doch u hebt zelf niet verder gekeken dan uw eigen flat. Want alleen in UW blok hebben de bewoners de bioembak ken zelf betaald. Toen een der bewo ners uit uw flat n.l. aan de huismeester vroeg of er in blok 30 ook bioembak ken zouden komen (elders stonden de Sinds het begin, drie jaar geleden, is het ledental ruim verdubbeld, maar er zijn nog veel meer mensen die zich erbij zouden willen aansluiten als ze het maar wisten. Er was van begin af aan veel te doen. Vooral in Groenoord. Velen daar herin- neren zich nog de lange, lange optocht met muziek voorop bij de opening van de Willem Gehrelsschool. Er is gepleit met succes bij de gemeente om looppaden langs de toen nog zo lege maar drukke, donkere wegen. Er is een tentoonstelling gehouden van foto's waarop vele van de schoolkinderen op school te zien waren. Een diashow met geluid is gehouden en er is aandacht besteed aan de voorlichting. Zo werd er dit jaar een boeiende avond gehouden over sexuele voorlichting met toelichting over de praktijk ervan en de woordkeus op lagere scholen. De burgemeester van Schiedam heeft deze avond van Volksonderwijs, waarop voor het eerst in Kethel en Groenoord dit onderwerp hard en duidelijk werd aangesneden, bijgewoond. Daarna is een vergadering belegd tus- sen allerlei mensen die of als ouders of als leerkrachten, bij het onderwijs in Kethel en Groenoord zijn betrokken. Er is gesproken over het nut van de Ver- eniging, die thans V.O.O. (Vereniging Openbaar Onderwijs) heet. Men was het erover eens dat de vereniging, die zo- veel voor het openbaar onderwijs kan doen, doordat ze totaal vrij staat van overheid en onderwijsorganisaties, door moest gaan. Niet apart in Kethel en apart in Groenoord, maar samen. bakken toen al), zei deze dat dit nog even moest wachten i.v.m. geld en tijd. Daarop is door deze bewoners een in- zameling gehouden waardoor de bioem bakken gelijk gemaakt en gevuld konden worden. Maar verder zijn dus alle bak ken door de huismeesters verzorgd en van hen is ook het initiatief uitgegaan. Wel hebben, in een der andere flats, be woners nadat de bioembakken er al ston den, geld opgehaald om de onkosten van de huismeester wat te vergoeden. Beide initiatieven zijn echter lofwaardig, want onze huismeesters hebben alleen door de vrije tijd die ze aan het maken der bakken besteed hebben al onze grootste sympathie verdiendl Smokings - Shawl - Kraag Sfandaards, muisgrijs, blauw (serge matting) Ook grofe en bulkmatan l«penlaan 51 Telafoon 26 50 83 Kethel bij da Rank Er is afgesproken dat alle scholen, lage re en kleuterscholen, steeds een paar mensen in het bestuur van V.O.O. zullen plaatsen, zodat alle delen van de wijk gelijk vertegenwoordigd zullen zijn. Onlangs is er een enquete onder een kwart van de leden gehouden. En daar bleek uit: 1. 80 procent sprak zich voor gezamen- lijke avonden uit, van goed gehalte, met voorlichting. 2. 91 procent zei: neen, niet ophouden met verenigingsavonden, ze zijn niet overbodig. 3. 77 procent zou graag die diaverto- ningen met geluid over de kinderen weer willen zien. Bij de Verveenschool in Kethel is het begonnen. Groenoord heeft ja gezegd. V.O.O. hoopt dat meer mensen in Groen oord die ze nog niet heeft kunnen be- reiken zich via de bon bij dit artikel als lid zullen opgeven. Tot slot een vraag: Wilt u meedenken met het bestuur van V.O.O. over een nieuwe naam voor de afdeling? Kethel- Groenoord klinkt al niet mooi, maar straks met de verdere uitbreidingen zou het nog veel erger zijn. Schiedam-Noord is een suggestie die het bestuur niet fraai vindt, er is ook gedacht aan Spa- land. Hebt u suggesties die ons hele stads- deel eer aandoen meldt u ze dan met uw naam aan V.O.O., Nachtegaallaan 8. V.O.O. heeft voor een goede naam een goed boek over. Opel Rekord Coupe type 1965 Opel Rekord 1700 type. 1964 Peugeot 403 type1963 Ford Taunus20M TS4-drs. wit 1966 Ford Taunus 17M S 1967 Scaldla 408 type1966 Peugeot 403 type1963 Dattodil 33 type1964 Fiat 125 1968 FordTaunus 17 M1965 Wesf-frankelandsestraat 121, Schiedam - Telefoon: 010-2641 95 financiering zonder aanbetaling Van het allereerste, prille begin af is een groep mensen werkzaam geweest als buitenboordmotor van het schuitje van het openbaar onderwijs. Het waren de leden en het bestuur van de afdeling Kethel van de Vereniging Volksonderwijs. Nu, met een Groenoord dat Kethel ver boven het hoofd is gegroeid en met uit- zicht op een wijk die totaal een halve stad wordt met meer dan 40.000 inwoners, is gebleken dat men die vereniging Volksonderwijs graag wil houden en laten bloeien. BON aankruisen gaarne wat u wilt SCHRIJF MIJ S.V.P. IN ALS LID van GEEF MIJ S.V.P. INLICHTINGEN over VERENIGING OPENBAAR ONDERWIJS afdeling Kethel en Groenoord NAAM STRAAT NUMMER KIND(EREN) OP DE SCHOOL Gaarne opsturen in envelop of op briefkaart aan secretariaat V.O.O., Nachtegaallaan 8.

Groenoord Akkoorden | 1968 | | pagina 3