akkoorden Terugblik 1968 Mijmeringen 1969 WALDO n 0itoW SCHIEDAM ■V. £en besparing van iicntallen guldens! SCHIEDAMSE J ALOEZIEENFAB RI E K Onderafdelingen Boerderij Nieuwe plannen OtttK* Boerenleenbank Schiedam/Kethel Van Seltn's siayerijen f it* rijbetvijs ..JASMIN" Hel is de juisle tijd voor een aluminium jaloezie. Voor de laatste maal in 1968 gleed „Groenoord Akkoorden" in uw brievenbus. Nu alweer bijna een jaar lang verschijnt het orgaan van onze wijkvereniging iedere 14 dagen. We mogen wel zeggen, dat een ieder in Groenoord dit blad met veel interesse leest en dat het elke keer weer voorziet in een behoefte. Er zijn vele, nogal kritiekvolle artikelen geschreven, er is ook zomaar wat gezellige voor- lichting gegeven en verder werden allerlei wetenswaardigheden en mededelingen de wijkvereniging betreffende aan u alien ter kennis gebracht. Wat mij betreft alle hulde aan de re- daktie die toch elke keer weer kans ge- zien heeft ons blad het goede peil te laten behouden. Wat is er zoal gebeurd in het jaar 1968 met onze wijkvereniging? We kunnen ge- lukkig constateren, dat in het eerste le- vensjaar de grondslagen zijn gelegd om onze wijkvereniging een goede toekomst te geven. Er is veel ondernomen, er is veel tot stand gebracht met veel succes, maar ook zijn er vele zaken die nog niet tot hun recht zijn gekomen. De kaartvereniging is een bloeiende en bijzonder aktieve afdeling, die het jaar gaat besluiten met een groots opgezette bridgedrive en klaverjasconcours die voor iedereen, die niet leden, toeganke- lijk zijn. De schaakvereniging heeft elke week haar bijzonder gezellige bijeenkomst waar je de rustige sfeer, de schakers zo eigen, gewoonweg proeft. Ook zij hebben twee bijzonder succesrijke si- multanen achter de rug. Na een zeer moeilijke start heeft de kin- dercreche nu elke woensdagmorgen een aantal kleuters op bezoek, zodat het lawaai er niet van de lucht is. De toneelvereniging die dit jaar reeds een buitengewoon goed geslaagde uit- voering heeft gegeven, is weer druk in de weer met een nieuw stuk en dat niet alleen, zij kijken ook verder. Een cursus wordt gegeven om jonge krachten (en zij kunnen er nog velen bij hebben) op te leiden tot goede amateur toneelspe- lers. Ook daar heerst zo'n fijne ontspan- nen sfeer van kameraadschap. Iedere donderdag- en vrijdagavond staan de dames of heren klaar voor hun we- kelijkse portie sportiviteit. De indoor- trainingsavonden zijn reeds volgeboekt maar er worden pogingen ondernomen om op meer avonden in de week een Gymnastiekzaal ter beschikking te krij- gen, zodat nog meer sportievelingen hieraan kunnen deelnemen. Ook de Postzegelruilbeurs voor jongens en meis- jes is een trefpunt van verwoede ver- zamelaars geworden. Verder is een groot succes geweest het schoolvoetbal- tournooi waar de jeugd zich eens heer- lijk heeft kunnen uitleven. Minder succesrijk waren de hobby- en foto-film club. Zij zijn bijzonder gehan- dicapt geweest door het ontbreken van een goede ruimte waar zij hun liefheb- berijen moesten uitoefenen. Een enthou- siast begin is min of meer verzand door de moeilijke omstandigheden. Ook de Societeits-commissie was door het ontbreken van een geschikte ruimte gedoemd tot niets doen. Maar de leden van de commissie staan te trappelen om te beginnen. Verder konden nog vele ideeen van het bestuur en de afdelingen niet uitgewerkt worden, omdat er welis- waar veel belangstelling voor was maar geen mensen die zich willen inzetten om gestalte te geven aan die ideeen. Ik noem bloemschikken, discussie-avonden voor de jeugd, bejaardenzorg-soos. Maar een nieuw jaar staat voor de deur en naar ik hoop zal in 1969 de boerderij ,,Landvreugd" ter beschikking komen. Hoe staat het nu met die boerderij zult u zich afvragen. Daar wordt nu al een jaar lang over gepraat maar er wat van ,,zien", ho maar. Inderdaad, u heeft nog niet veel zien gebeuren, maar toch is er door de be- heerscommissie en alle gemeentelijke instanties die er mee te maken hebben, hard aan gewerkt. Alles liep echter niet zo vlot van stapel als wij, ,,optimisten" gedacht hadden. De plannen zijn klaar en de financien zijn aanwezig en behoe- ven alleen nog maar uitgevoerd en ge- bruikt te worden. Dank zij de medewerking van het ge- meentebestuur zijn er f 25.000,ter be schikking van de beheerscommissie ge komen. Het wachten is nu alleen nog op het officieel aanstellen van de be heerscommissie die weliswaar reeds be- staat, maar nog geen juridische vorm heeft, zodat zij nog geen opdracht kan geven tot het verbouwen en inrichten van de boerderij. Maar ook hier wordt hard aan gewerkt door de gemeentelijke instanties. We mogen dus constateren dat 't eerste jaar van onze jonge vereniging bepaald niet passief is verlopen en dat wij de toekomst met veel vertrouwen tegemoet kunnen zien. Wat gaat 1969 brengen; althans wat zijn de plannen? Allereerst zal er in januari een leden- vergadering worden gehouden waar het bestuur verantwoording zal afleggen over het door haar gevoerde beleid in 1968. Ook zullen er een aantal kandida- ten voor bestuursfuncties naar voren moeten komen ter vervanging van enige huidige bestuursleden die wegens ver- huizing of drukkere werkzaamheden hun functie zullen moeten neerleggen. Verder zal de wijkvereniging het komen- de jaar de jaarlijkse feesten zoals Ko- ninginnedag gaan organiseren. Daarnaast leven er bij het bestuur nog vele wensen ten aanzien van nieuwe ak- tiviteiten, die wij het volgend jaar, met uw aller medewerking uiteraard, hopen te realiseren. Het zou te ver voeren daar nu reeds uitgebreid op in te gaan. Ook de reeds bestaande afdelingen moeten uitgebouwd en verbeterd wor den. Maar zoals ik reeds opmerkte, daar zijn mensen voor nodig die, tesamen met het bestuur, dit alles moeten gaan uit- voeren en daar ontbreekt het nogal eens aan! Ik zou dan ook deze terugblik over 1968 en deze mijmering over 1969 willen be sluiten met u alien zeer prettige feest- dagen en een voorspoedig 1969 toe te wensen en de hoop uit te spreken dat ik u in 1969 mag ontmoeten als actief medewerker aan onze wijkvereniging, want zonder uw aller medewerking kun nen wij als bestuur ook niet veel doen. K. Vlug. TELEFOON 15 36 55 - 26 24 30 le Jaargang no. 17 20 december 1968 Verschijnt iedere veeriien dagen Orgaan van de wijkver. Groenoord e. o,. verspreidlng huis aan huis Secretariaaf Barf Verhallenplein 26, tel. 15 7103 Redaktie B D. Roza, J. Oreliosingel 91, tel. 15 82 47 'itgave Drukkerij - Ultgeverij .De Magneet", Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, t.'. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie J. J. Levens Jr., Joh. Straussplein 332, \^Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 .Op BROOD van VLUG komt men TERUG." Vlug's Bakkerijen Broersvest 45 - Telefoon 26 06 25 Bezorging door de gehele stad. Spaarbank Gezinsrekeningen Alle bankzaken Zwaluwlaan 101, telei. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, fal. 15 8183 Voor een lekkere maalfijd mef vlees Noordeinde 3 (Dorp) fel. 268140 lepenlaan 74 (Tuindorp) fel. 26 70 39 Kethel naar AUTORIJSCHOOL V A.M.O R. en N.B.A. ge- dlpl. en erkend. Lest met Fiot 850 on Fiet 850 Abarth Bachploln 114, Tel. 353291 Schiedam b.g.g. 262385 of 1593 73 Jan Steenstraat 3 Schiedam Telefoon 26 7215, na 18 00 uur 16 73 28

Groenoord Akkoorden | 1968 | | pagina 1