WAT DOEN ZE MET KERSTMIS? tn not noemde hem ozel "...EN ZU LRGEN B'j hRCHT IN HET VLED Gaarne maken wij van de gelegen- heid gebruik, die ons geboden wordt, in Groenoord Akkoorden iets te vertellen over de wijze waarop wij met aile bewoners van ons be- jaardentehuis ook dit jaar weer Kerstfeest vieren. In de hal hebben wij reeds van de eerste Adventszondag af een krans hangen waarin elke week een kaars meer ontstoken wordt, totdat na vier Adventsweken aile kaarsen onsto- ken worden. In de grote rekreatiezaal zal om- streeks 25 december een grote kerstboom geplaatst worden, terwijl deze zaal volledig in Kerstsfeer zal worden gebracht door diverse pas- sende versieringen, waaraan reeds op de middag voor Kerst begonnen zal worden en's avonds haar defini- tieve beslag zal krijgen. Voorts zal wat datzelfde betreft ook de nodige aandacht worden be- steed aan de ziekenafdeling, waar bewoners worden verpleegd, die niet op bun kamers verzorgd kun- nen worden of die juist uit het zie- kenhuis ontslagen zijn. Ook de conversatiekamer voor het intern wonende personeel krijgt haar aandeel in het geheel. Wat de eerste Kerstdag betreft, die voor onze bewoners het hoogtepunt zal worden kunnen wij u zeggen, dat deze zal aanvangen met een korte liturgie, tijdens welke de direktrice het Kerstevangelie zal lezen en de bewoners enige geliefde Kerstliede- ren zullen zingen. Tegen het einde van deze liturgie is dan het kerst- ontbijt gepland, waarna de liturgie wordt afgesloten en elke bewoner namens het bestuur en de direktrice een kerstgroet krijgt uitgereikt als- mede een attentie. De meesten zullen dan ongetwijfeld naar de kerk gaan, om hierna ge- zamenlijk koffie te drinken. Om ca. 2 uur n.m. is het de bedoe- ling dat aile bewoners aanzitten aan het Kerstdiner, dat met veel plezier door onze koks is samengesteld en met nog meer plezier is bereid. Het zal een feest zijn om de in gereed- heid gebrachte tafels te aanschou- wen, als zij ondermeer zijn uitge- rust met een uitgebreid bestek, een keurig uitgevoerd menukaartje, schitterend tafellinnen en een heer- lijk glas wijn of jus d'orange, voor diegenen die geen sterke drank mo- gen of will en drinken. Na dit uitgebreide diner, dat om ca 4 uur zal zijn verorberd, krijgt het personeel de gelegenheid om de be- nen te strekken en ook te dineren en zal het in ons huis rustig zijn tot 7 uur, want op dat moment wordt weer iedereen in de grote rekreatie zaal verwacht om door middel van zang, deklamatie en muziek, terwijl tussendoor de koffie niet vergeten wordt, deze drukke maar bovenal sfeervolle dag te besluiten. Weiiswaar niet geheel in het kader van het opschrift boven dit stukje, maar toch wel aansluitend op het Kerstgebeuren, leek het ons leuk te vermelden dat een groot deel van onze bewoners met elkaar het Oudejaar weer zullen gaan uitzitten. Onder leiding van onze direktrice zullen onze mensen een programma voorgeschoteld krijgen, dat afgewis- seld zal worden met het kijken naar een hopenlijk in kleur uitgevoerd, goed televisieprogramma. Zoals u waarschijnlijk zult weten hebben wij uit de opbrengst van een gehouden bazar in de maand okto- ber een kleurentelevisie aange- schaft, waarnaar nu naar hartelust gekeken kan worden, terwijl er bo- Met arigst zag zij de kerstdagen tege- moet. Voor haar was kerstmis niet wat 't voor anderen was. Alhoewel 't voor velen een feest van eten, drinken en plezier is geworden, voelen velen met kerstmis toch graag de warmte, begrip en gezelligheid, die 't leven inhoud geven. Zo ook verlangde zij naar dat alles; maar zij bezat alleen de angst voor de een- zaamheid op die dagen. Bang was ze, voor 't verdriet dat haar te machtig zou worden. De week voor kerstmis was ze bang om uit haar werk naar huis te lopen; overal zag ze gezellig verlichte en versierde kamers, moeders die voor het raam op man of kinderen wachtten. Zodra ze dan in haar huis kwam, voelde ze een kil ontvangst. Ook zij had een boom ge- kocht om toch vooral maar die gezellige kerstsfeer te krijgen, maar 't was surro- gaat bij anderen vergeleken. Door haar panische angst dat de sfeer nog zou Op tweede Kerstdag wordt er in ons tehuis niets bijzonders georga- niseerd, zodat de kinderen van onze bewoners dan over hun ouders kun nen beschikken. vendien op deze avond een door onze voorzitter de heer A. Vijfwinkel gemaakte film, over allerlei activi- teiten die in ons huis hebben plaats- gevonden, zal worden vertoond. Op Nieuwjaarsdag krijgen de bewo ners tijdens een receptie de gele genheid elkaar aile goeds voor het jaar 1969 toe te wensen. Het is reeds een goede gewoonte gewor den, dat het bestuur op deze dag zo voltallig mogelijk acte de presen ce geeft. Wij hopen, u door middel van dit beknopte stukje een idee te hebben gegeven van de wijze waarop wij in Spaland deze jaarlkijs terugko- mende hoogtijdagen met elkaar be- leven. Mogen wij ook u goede Kerstdagen en een voorspoedig Nieuwjaar toe- wensen? We vroegen een aantal Groenoorders hoe ze de Kerstdagen denken door te brengen, Hieronder vindt u in het kort hun piannen. ontbreken, versierde ze de hele wand met takken en kaarsjes. Maar 't hielp niet, zodat ze de eerste kerstavond al- door piekerde en zich steeds eenzamer ging voelen. Tenslotte ging ze in radeloosheid toch weer de straat op. Tranen rolden over haar gezicht, maar ze bemerkte 't niet. Ze wist dat ze alleen, heel alleen was en begreep niet waarom. Plotseling hoorde ze iemand huilen. In de portiek vond ze een grote hond he- lemaal in een hoekje weggekropen. Hij zag er net zo eenzaam en verdrietig uit als zij. Hij gromde angstig toen ze hem in haar armen nam en zijn ogen keken haar gevoelig aan. Zo gingen ze samen naar haar huis. Ze lachte gelukkig toen 't beest haar likte als dank voor haar zorg. Al haar eenzaamheid en verdriet was ze vergeten, door haar liefde aan deze een- zame hond te geven. Ze was gelukkig, de hond bracht haar vreugde. Net zoals lang geleden een kindje van Jozef en Maria de mensen vreugde gaf. Deze hond was haar red- middel geweest, zou haar levensdoel worden en terwijl het beest ontspannen sliep, doopte zij hem Jozef; H. G. Bakker. Dhr. K. Vlug, voorzitter der Wijkver. gaat de 1e Kerstdag eerst eens lekker uit- slapen, want de grote drukte in zijn bak- kerij heeft hem op Kerstavond tot heel laat nog in beslag genomen. Daarna gaat dhr. Vlug op familiebezoek. Tweede kerstdag heeft de familie Vlug samen met goede vrienden een gezellig dinertje thuis bij de stemmig versierde kerstboom. Tosca Balm, Balietdanseres. Maakt nooit zo lang van te voren pian nen. Wel staat vast dat de gehele familie na de Nachtmis op Kerstavond weer traditiegetrouw een grote middernachte- lijke kerst broodmaaltijd zal gebruiken. Op 2e kerstdag gaat Tosca Balm, alweer met haar naaste familie, een gezellig etentje houden ergens in de stad. Van te vor eneen tafel reserveren doet men niet; men ziet wel waar plaats is en waar het gezellig is. Dhr. P. v. d. Boom, Directeur van de Schiedamse Gemeenschap. Stelt zivch veel voor van de sfeer tijdens de Kerstdagen die hij gezellig thuis door brengt met vrouw en kinderen. Men maakt veel werk van de boom en tijdens familiebezoek op Kerstmis is er in de familie v. d. Boom een soort onderlinge strijd wie de mooste boom voor het min- ste geld heeft. Want men houdt van een eenvoudige, doch sfeervolle kerstboom. Dhr. v. d. Boom laat de lijn met de kerst dagen voor wat hij is en eet zijn kippetje en drinkt zijn glaasje wijn. De schade aan het buikje wordt dan na de feest- dagen wel weer weggewerkt. Dhr. H. W. Metaal, Raadslid van de KVP. Heeft nog geen vastomlijnde piannen voor de kerstdagen. Hij heeft een kerst boom en kerststai als centraal punt van de kerstviering thuis. Na de kerkdienst op 1e kerstdag zal de familie Metaal waarschijnlijk op familiebezoek gaan. En als het heel mooi weer is, zal men op 2e kerstdag gaan wandelen in Beatrix- park of in Hoek v. Holland. Dhr. M. Jongste, Wijkagent. Hoopt de kerstdagen thuis te kunnen zijn, doch de kans bestaat dat hij beide dagen dienst zal hebben. Als het toch vrije dagen worden, maakt hij het met vrouw en kinderen thuis gezellig. Een kerstboom neemt men niet omdat de kin deren al ouder zijn, doch men versiert het huis met takken. Plaatjes draaien is een geleifde bezigheid in huize Jongste. Een kerstdienst in de Dorpskerk van Kethel zal dhr. Jongste dienst of geen dienst zeker bijwonenl Dhr. L. H. J. v. Kasteren, Art.-Director. Gaat met zijn hele gezin de kerstweek doorbrengen in een huisje dat hij ge- huurd heeft in Drente. In makkelijke kle- ren gaat hij fijne wandelingerv maken, spelen met de kinderen en zich eens heerlijk ontspannen na een lange periode van hard werken. Er wordt gezellig ge- kokkereld in het bungalowtje, waar de kachel de winterkou buiten de deur zal houden! Dhr. A. Brokling, Huismeester. Gaat waarschijnlijk de kerstdagen naar zijn schoonouders in Groot-Ammers. Een zwager viert daar dan zijn verloving. Als verwoed visser is dhr. B. van plan in het rijke viswater bij Groot-Ammers zijn hen- gel uit te gooien. Hij houdt niet van wild, dus het wordt voor hem misschien een Kerstvisje aan tafel. Uw redakteur tenslotte blijft de kerstda gen ook lekker thuis. Hij verheugt zich op de sfeervolle kerstboom en de extra aandacht die altijd aan het eten wordt besteed. En al het werk aan Groenoord- akkoorden wordt eens helemaal terzijde gelegd. De kinderen moeten nu weer eens aile aandacht hebben, want dat is er vaak bij ingeschoten de laatste tijd.

Groenoord Akkoorden | 1968 | | pagina 3