h wt VAN DE REDAKTIE S.V. GR0EN00RD K0PIJ 00K MET KERSTMIS (a A 'n Garantie auto! Agenda. KERKDIENSTEN MET KERSTMIS WEST GRDEN f^>§ Foto-Film Medewerking Eresaluui itier leunt u utv keus uit doen inruil en garantie Automobielbedrijf J. F. Schoonderwoerd snelschaakkampioen van Groenoord Autorijschool „de Volkswagen" Lest met VW's 1300 Theorie gratis NIEUWS IN HET KORT Vo( J w Toneel ledere maandagavond 20 uur In kaat Lagendijk, Obrechtstraat. Kaarten ledere maandagavond 20 uur In zaal Martinuskerk. ledere dlnsdagavond 20 uur In keet Lagendijk, Obrechtstraat. Schaken ledere dlnsdagavond 20 uur In zaal Martinuskerk. Kindercreche ledere woensdagochtend van 8.45 - 12.15 uur in keet Lagendijk, Obrecht straat. Ballet Kinderen ledere woensdagmiddag van 14.00-19.00 uur in Trefcentrum, Martinuskerk gege- ven door balletstudio Tosca Balm. Ballet Dames ledere woensdagavond van 19.30-20.30 uur in Trefcentrum, Martinuskerk gege- ven door balletstudio Tosca Balm. Indoortraining Dames ledere donderdagavond van 21.30- 22.30 uur In gymn.-zaal P. v. Anrooy- laan. Indoortraining Heren ledere vrljdagavond van 21.15-22.30 uur In gymn.-zaal, P. v. Anrooylaan. Jeugd Postzegel-club ledere 1e zaterdag van de maand van 1012 uur In keet Lagendijk, Obrecht straat. Het rummer dat voor u ligt, is het laatste van het jaar. We hebben er een speciaal Kersttintje aan gegeven omdat we von- den dat in deze tijd van terugblikken en vooruit zien, een zo groot mogelijk aantal mensen die zich met het wel en wee in onze wijk bezig houden, eens aan het woord moeten komen. Zelf zijn we terugblikkend op 17 num- mers ,,Groenoord-Akkoorden" een beetje trots op het feit dat ons blad zowel bij de bewoners als bij dag- en nieuwsbla- den en gemeentelijke instanties een goed onthaal heeft gevonden. Regelmatig krij- gen we daarvan de bewijzen in de vorm van recenties en enthousiaste brieven. We hopen volgend jaar het blad op een zelfde peil te kunnen houden, doch zijn in dit opzicht sterk afhankelijk van het ontvangen van nieuws, meningen en vol- ledige medewerking van bewoners, clubs, instanties etc. Graag zien we ook de redaktie nog uitgebreid met enkele enthousiaste mensen, die hun vrije tijd ROOMS KATHOLIEKE KERK 24 december, nachtmis in St. Mar tinuskerk, verzorgd door groot ge- mengd koor, aanvang 20.00 uur. 25 december, idem, aanvang 00.00 uur. 25 december, mis verzorgd door het jeugdkoor, aanvang 07.30 uur. 26 december, Kerstconcert door het R.K. gemengd koor ,,Bel Canto" en de R.K. Muziekver. „St. Radboud", aanvang 15.30 uur. 31 december, Oecumenische dienst uitgaande van de Rooms- Katholieke Kerk en de Hervorm- de Gemeente in de St. Martinus kerk, aanvang 19.30 uur. HERVORMDE GEMEENTE 24 december, Oecumenische Nacht-Kerstdienst, uitgaande van de Herv. en Geref. Kerk in Kethel-Groenoord in de Dorps- kerk, Noordeinde, Kethel, Predi- kant ds. W. Vons, aanvang 22.30 uur. 25 december, kerstdienst in St. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, aanvang 9.30 uur. Predikant ds. E. Verwaal. 25 december, kerstdienst in de Dorpskerk, Noordeinde, Kethel, aanvang 10.00 uur. Predikant ds. W. Vons. 26 december, zondagsschool Kerstfeest in de Dorpskerk, Noordeinde, Kethel, aanvang 16.00 uur. Predikant ds. W. Vons. GEREFORMEERDE KERK 25 december, kerstdienst in ,,De Ark", Zwaluwstraat, aanvang 10.00 uur. Predikant ds. J. N. Nam- mensma. 25 december, kinderdienst in ,,De Ark", Zwaluwstraat, aanvang 17.00 uur. Predikant ds. C. v. Zuylen. beschikbaar willen stellen om mee te werken de wijkvereniging tot zo groot mogelijke bloei te brengen. Want een wijkvereniging die diep wortelt in alle bewoners, kan de leefbaarheid van Groenoord sterk verbeteren. En een op- timale leefbaarheid in de wijk is toch ieders wens! Alle mensen die ons het afgelopen jaar hielpen dankend, willen we toch vooral de huismeesters in onze wijk een ere- saluut brengen. Want zij waren direct bereid om ons met de bezorging van ons blad geheel belangeloos te assisteren. Alles in hun vrije tijd natuurlijk. De kas van de wijkvereniging stond nl. hoge bezorgkosten beslist nog niet toel De huismeesters tonen met hun bezorg- werk een voorbeeld van daadwerkelijke medewerking aan onze wijkvereniging die navolging verdient. En we hebben nog vele handen voor allerlei activiteiten nodig! Hebt u dus tijd en bent u capabel voor wat voor activi- teit dan ook, schroomt u dan niet con tact met ons op te nemen. We willen dit artikeltje besluiten met al onze lezers een zeer fijn Kerstfeest en een gelukkig en voorspoedig Nieuwjaar toe te wensen! Opel Rekord Coup6 type 1965 Scaldia 408 type 1966 Peugeot 403 type 1963 Opel Rekord 1700 type 1964 Daffodil 33 type 1964 Peugeot 403 type1963 Fiat 125 1968 FordTaunus20MTS4-drs. wit 1966 FordTaunus 17 M 1965 Ford Taunus 17M S 1967 Ford Taunus 17m coup6 1968 Wesf-frankelandsestraat 121, Schiedam - Telefoon: 010-26 41 95 financiering zonder aanbetaling De S.V. .Groenoord" organiseerde op 10 december een snelschaaktournooi voor haar leden met als inzet het offi- cieuse kampioenschap van onze wijk. Helaas bleek op deze avond het Tref centrum niet beschikbaar te zijn, zodat voor deze avond naar een andere zaal- ruimte moest worden uitgezien. Gelukkig bood Sporthuis Centrum in Hoogvliet gastvrijheid, met als gevolg dat de vereniging voor een avond naar de andere zijde van de Beneluxtunnel verhuisde. Snelschaken is een bijzonder soort scha ken. De tijd speelt een belangrijke rol. Spelers die denken een partij al gewon- nen te hebben, komen soms ineens tot de ontdekking dat ze mat worden gezet. Aan het begin werden twee gelijkwaar- dige poules gevormd. In groep edn werd J. F. Schoonderwoerd eerste met 41/2 p, gevolgd door J. Zwart met 4 p. In de tweede groep werd A. v. d. Spek eerste met 5 p. W. Harms werd tweede met 4 punten. De finale tussen de beide poule-wln- naars viel kwalitatief wat tegen doordat A. v. d Spek in een openingsvalletje trapte. Zijn tegenstander maakte daar uiteraard een dankbaar gebruik van. De eindstand van dit zeer geslaagde tournooi luidt dan ook: 1. J. F. Schoonderwoerd 2. A. v. d. Spek 3. J. Zwart 4. W. Harms Tot slot nog een woord van dank aan diverse winkeliers, die d.m.v. prijzen meehielpen om dit eerste snelschaak tournooi in Groenoord tot een succes te maken. Drogisterij Slots Slijterij Otto en Jansen A. Simons, groente en fruit Janse N.V., distilleerderij. A. M. Oste Kievitslaan 60 - Kethel - Tel. 261328 Doordat het nummer van 27 de cember is verschoven naar 20 de cember, zal onze volgende uit- gave pas uitkomen over 3 weken, dus op 9 januari 1969. Copij voor dat nummer moet UITERLIJK 2 januari 1969 bij de redaktie bin- nen zijn. Bent U ook al lid van onze wij kverenigin g We signaleerden dat Plantsoenendienst nu op de grasvlakte aan de Jacob Bijs- terstraat bezig is met het aanleggen van een jeugdspeelplaats bestaande uit gril- lige figuren, gemaakt van ingegraven boomstammen en takken. De definitieve vorm van het geheel konden we nog niet zien, omdat men pas 1 dag bezig was met werk toen we langs kwamen, doch zo te zien wordt het een fors ge heel, dat zeker op alle aandacht van de jeugd kan rekenen. We hopen wel dat er nog ruimte zal overblijven om een balletje te trappen, want er werden al hele wedstrijden gehouden aan de Bijs- terstraat, zowel door kinderen als vol- wassenen. Ook met ons ,,doe-het-zelf"-artikel trach- ten wij in de Kerst-sfeer te blijven. Wij, doe-het-zelvers, zijn natuurlijk al druk doende geweest, met het maken van kerst-groepen, kerststukjes, sterren, kan- delaars enz. Het maken van dergelijke voorwerpen is zo sterk persoonlijk, dat dit niet streng dient te worden ,,voorgekauwd". De ,,zelf-ontdekking" bij het gebruik van de materialen en vormen schenkt de meeste voldoening. Voor degenen echter, die hun .start" nog moeten vinden, zullen we enkele al- gemene aanwijzingen geven. Misschien brengt het u op een idee, om iets te maken van materialen, die u voorhan- den hebt. Voor het maken van tafelstukjes kunt u o.a. gebruik maken van: boetseerklei, gips, alabastine, verfrommeld gaas, of de originele, hiervoor bestemde materialen, die u kunt halen bij bloemist of doe-het- zelf-zaak. Ook kunt u gebruik maken van een blokje hout. Voor het opprikken van de kaarsen slaat u de nodige spijkers door een stukje triplex of hardboard, welk u daarna ,,op z'n kop" op het blokje hout bevestigt. Bekleed vooraf het blokje met bijv. zilverpapier of gekleurd papier. Want het is moeilijk, om het blokje ge heel aan het oog te onttrekken met bloemen en groen. Houd de stukjes goed vochtig, dan hebt u er bij de jaarwisseling ook nog ple- zier van. (Boetseerklei neemt goed vocht op. Gebruikt u echter gips of alabastine, dan dient u voorzieningen te treffen, voor het opnemen van water, bijv. door gecombineerd met gaas of een versle- ten spons te werken.) Denkt u er om, dat de kaarsen door het branden korter worden. Daarom dient u de kaarsen rondom vrij te houden van takjes, bloemen enz. Ook kunt u flessen van verschillende grootte en vorm beschilderen, bekleden of beplakken. Indien u deze, met kaarsen er op, groepeert, kan dit bijzonder deko- ratief zijn. Hebt u het geluk, bloeiende hyacinthen te bezitten, dan kunt u rondom deze bloem een mooi tafelstukje ,,bouwen". Denkt u er om, dat heet kaarsvet lelijke vlekken op uw houten tafelblad kan ver- oorzakenl Voor het maken van een houten tafel- kandelaar, voor meerdere kaarsen, welke verstelbaar is in diverse vormen, kunt u de werktekening vinden in het december- nummer van de hobbygids Vrije Tijd". Eveneens vindt u in dit nummer een zeer dekoratief ,,Kerst-schilderij", met verwis- selbare figuren. Het is als het ware een kerstgroep op een prikbord. Eenvoudig zelf te maken. Ook door kinderen. C. v. d. Heijden, C. v. Zantenptlein 79, tel. 351087. Smokings - Shawl - Kraag Standaards, muisgrijs, blauw (serge matfing) Ook grote en buikmaten lopenlaan 51 Telefoon 26 50 83 Kethel bij de Rank

Groenoord Akkoorden | 1968 | | pagina 9