akkoorden Recente kriiiek op Groenoord rechtvaardig r WALDO n .vdg SCHIEDAM xo'W L Jaarlijkse leden- vergadering l C.cn bespanng van tientallen guldens! SCHIEDAMSE JALOEZIEENFABRIEK Positieve benadering Snel bouwen Ontwikkeling VAN WIJKVER. GROENOORD NIEUW BESTUUR Wijkvereniging wil contacfbijeenkomst met gemeentebestuur Boerenleertbank Schiedam/Kethel .V. Van Selin's slagerijen Im) rijbeivijs „JASMIN Het is de juisfe tijd voor een aluminium jaloezie. le Jaargang no. 18 9 januari 1969 Er is de laatste tijd in kranten heel wat over Groenoord geschreven. Niet zo erg positief moeten we zeggen! Kopregels als „Schiedam in Groenoord op de ver- keerde weg" en „Groenoord wanprodukt van stadsontwikkeling" liegen er niet om. Al deze aandacht kreeg onze wijk tijdens de behandeling van de gemeenter- begroting die een complete marathonvergadering werd. De vaak scherpe kritiek van enkele raadsleden vond weerklank in de plaatselijke dag- en nieuwsbladen. Vooral Wethouder v. Kinderen stond in deze roerige dagen in het middelpunt van de belangstelling als wethouder van de Woningdienst en technische bedrijven. der zich nog eens van dit zeer accep- tabele wooncomfort kunnen overtuigen. Gevraagd naar zijn mening omtrent een eventueel te houden contact-bijeenkomst voor Groenoord-bewoners zei Mr. van Kinderen tenslotte dat hij aan zo'n bij- eenkomst met alle plezier zal mee- werken. Is deze kritiek op Groenoord nu ge- rechtvaardigd? We zouden zeggen ja en nee! Uit onze artikelen in dit blad en we weten dat we daarmede vaak ais ,,aangever" fungeren weet u dat we nog zeer veel wensen hebben betreffen- de de leefbaarheid van onze wijk. Doch we geloven dat met een te negatieve benadering van de problemen niemand gebaat is! We hebben het idee dat in het vuur van die marathonvergadering wel eens te zwaar over te kleine dingen is doorgepraat. En kennen de raads leden en de journalisten de situatie in Groenoord wel volledig We krijgen wel eens de indruk van niet! Hoe vindt nu wethouder v. Kinderen deze aanvallen op ,,zijn" Groenoord? Zoals u uit de kranten hebt kunnen lezen, heeft hij op ..emotionele" wijze de vragenstellers van repliek gediend. Kort na die roerige vergaderingen had- den we een gesprek met hem in zijn rustige kantoor in de Tuinlaan. We merkten en hoorden dat ook van Mr. v. Kinderen dat hij ons blad altijd met grote aandacht leest en dat de wijk Groenoord al zijn belangstelling had en heeft. Mr. v. Kinderen liet duidelijk blijken dat hij niets liever wii dan Groenoord zo snel mogelijk een optimale leefbaarheid te geven. Dat hij graag bereid is de nog levende wensen en kritieken op posi tieve wijze te benaderen, stelde hij zeer nadrukkelijk vast. Daarom is Mr. van Kinderen ook direct na de begrotings- vergadering samen met Burgemeester Roelfsema en nog enkele hoofden van diensten nog eens in Groenoord wezen kijken in hoeverre de geleverde kritiek nu gerechtvaardigd was. Bezoeken aan woningen en gesprekken met bewoners verdiepten de inzichten van de burge meester en de wethouder inzake Groen oord. Binnenkort zal men van dit bezoek aan Groenoord wel verslag doen! De Wethouder stelt dat de kritiek op de woningbouw in Groenoord voor een groot deel onrechtvaardig is. Toen de wijk geplanned werd, wasi de woning- nood groot en het was zaak met de be- schikbare financiele middelen en die waren beslist niet aan de ruime kant zo snel mogelijk de wijk te realiseren. Dat in zo'n situatie niet altijd aan de maximum eisen van stedebouw en woon comfort tegemoet kan worden gekomen is duidelijk. Doch Wethouder v. Kinde ren kan met de hand op het hart ver- klaren dat gestreefd is er in Groen oord het beste van te maken. Dat nu na zoveel jaren en met het einde van de woningnood in zicht, aan de nog te bouwen wijken Spaland en Woudhoek weer geheel andere eisen gesteld mo- gen en moeten worden, onderstreept hij volkomen. Vandaar ook zijn belofte aan de raad dat men zich nog eens zal be- raden over Spaland en Woudhoek en meer nog dan vroeger de raadscommis- sies bij deze projecten zal betrekken. Volgens Wethouder v. Kinderen is de kern van leefbaarheid in Groenoord aan- wezig, doch het zal nog jaren duren voor de wijk tot voile wasdom is gekomen. Ook Nieuwland heeft eenzelfde ontwik keling meegemaakt. Nu zal in Groen oord deze ontwikkeling wel langer duren denken we omdat zowel een represen- tatieve winkelstand als centra van cul- tureel of sociaal contact nog lang op zich zullen laten wachten. Daarbij is de geisoleerde ligging van Groenoord na- tuurlijk belemmerend: Nieuwland is met vele banden aan de oude stadskern van Schiedam verbonden. Wat de woningen in Groenoord betreft vindt Mr. v. Kinderen dat ze gezien de gegeven omstandigheden zeer goed zijn. Ze hebben meer woonwaarde dan vele eerder gebouwde woningen van een zelfde categorie. Tijdens zijn recente be zoek aan Groenoord heeft de wethou- Op vrijdag 24 januari a.s. om 8 uur zal in ,,De Rank" de ledenvergadering van de Wijkvereniging Groenoord e.o. wor den gehouden. Als eerste punt staat op de agenda het verslag door de secretaris over het eer ste levensjaar van de wijkvereniging. Ook de penningmeester zal middels de kascommissie verantwoording af- leggen over het financiele wel en wee der vereniging. Daarna zal aan de leden middels een rondvraag de gelegenheid worden ge geven om alle brandende vragen welke op de harten liggen te stellen. Het huidige bestuur dat volgens de sta- tuten maar voor 1 jaar is aangesteld (zie art. 37) zal in zijn geheel aftreden. Een nieuw bestuur zal dus moeten wor den gekozen. Een ieder die zich geroe- pen voelt om een bestuursfunctie of taak op zich te nemen, kan dit zowel schrifte- lijk als mondeling aan een der huidige bestuursleden kenbaar maken. Na verkiezing van het nieuwe bestuur zal opnieuw een rondvraag worden ge houden. We rekenen op een massale opkomst van leden! Namens het bestuur, K. Vlug. Verschijnt iedere veertien, dagen Orgaan van de wijkver. Groenoord e. o,. verspreiding huis aan huis Secretariaat Bart Verhallenplein 26, tel. 15 7103 Redaktie B D. Roza, J. Oreliosingel 91, tel. 15 82 47 Uitgave D< ukkerij - Uitgeverij .De Magneet", Rctterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Ad ertentie-redaktie J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 .Op BROOD van VLUG komt men TERUG." Vlug's Bakkerijen Broersvest 45 - Telefoon 26 06 25 Bezorging door de gehele stad. Gezien de stemming in onze wijk en de recente kritiek van enkele raadsleden en kranten op Groenoord, wil het bestuur van de Wijkvereniging aan Burgemeester en Wethouders voorstellen op korte ter- mijn een contactbijeenkomst te houden waarop alle bewoners aanwezig kunnen zijn en vragen kunnen stellen. Een ver- zoek voor het houden van deze bijeen- komst is dezer dagen aan B. W. ver- zonden. Zie vervolg op pagine 3 Spaarbank Gezinsrekeningen Alle bankzaken Zwaluwlaan 101, telef. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, fel. 15 8183 A TELEFOON 15 36 55 - 2624 30 Voor een lekkere maaltijd met vlees Noordeinde 3 (Dorp) tel. 268140 lepenlaan 74 (Tuindorp) tel. 26 70 39 Kethel don naar AUTORIJSCHOOL V.A.M.O R. en N.B.A.jge- dipl. en erkend. Lest met Flat 850 en Fiat 850 Abarth Bachplein 114, Tel. 353291 Schiedam b.g.g. 262385 ot 159373 Jan Steenstraat 3 Schiedam Telefoon 26 7215, na 18.00 uur 16 73 28

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 1