DE BEJAARDEN VAN GROENOORD RET fi Reakties van lezers UIT DE SCHOOL GEKLAPT.... NIEUWE HOBBYCLUB? GRDEN Contactbijeenkomst met gemeentebestuur? 'n Garantie auto! WEST NIEUWS IN HET KORT Willem Gehrelschool f(vervolg van voorpagina) Andere inzichten Vragen op papier "GROEhiTJE" "..mij rtiek in de kreukeis..." Wensen Hier leunt u utv leeus uit doen inriul en garantie Automobielbedrijf voormalige grote componisten, dirigen- ten en solisten, waant men zich in een omgeving, die aan muziekliefhebbers de mogelijkheid biedt near een concertge- Geachte redaktie, bouw te gaan, teneinde van de werken Wederom zou ik gaarne middels Uw van deze onvergankelijke componisten, blad het volgende onder de aandacht door hedendaagse dirigenten, solisten van de ,,Groenoorders" willlen brengen: en/of koren uit te voeren, te genieten. Nu wij iedere dag zo van onze centrale Helaas zal voor zo'n apart gebouw in verwarming genieten, moet mij even hetGroenoord geen plaats meer aanwezig volgende van het hart, zijn, maar nog niet getreurd, want in- Het staaat zo mooi beschreven in het j dien goed ge'informeerd zijnde, zijn er bericht, dat wij bij het betrekken van I plannen voor een nieuw kerkgebouw en onze nieuwe woning van de Gemeente- dit zou juist de gelegenheid bieden hier- lijke Woningdienst Schiedam mochten mede in hun plan rekening te houden, ontvangen en waarin vermeld staat, dat opdat deze tempel een dubbele beteke- wij de sleutels af konden halen, als- j nis krijgt. mede een specificatie van de huur. i Vergeten wij niet, dat Goenoord ont- Onder het bedrag „totale huur" staat worpen en gebouwd is voor een verre n.l. „Het onder b. genoemde bedrag toekomst en ondanks de minder vleien- betreft de geschatte kosten van het j de woorden, die hierover gesproken en warmteverbruik. Dit warmteverbruik geschreven zijn, zal dit oord en wat er wordt gemeten en na afloop van het j nog zal bijkomen, aan menige generatie stookseizoen vindt verrekening plaats." I voldoening geven en zo mogelijk zullen Nu kan ik mij voorstellen, dat een ieder zij waardering hebben voor de ruime in- nieuwsgierig is naar de werkelijke kos- zichten van de ontwerpers, die hen in ten, die hij/zij in een bepaald stooksei- staat hebben gesteld aan een leefbaar zoen heeft gemaakt. Zij zullen zich on- Groenoord inhoud te geven. getwijfeld afvragen of zij het vorige j Moge dit artikel ertoe bijdragen om aan stookseizoen te veel hebben verstookt i het verlangen van vele muziek- en zang- of te weinig, dan wel hoelang een stook- liefhebbers meer gestalte te geven door seizoen mag duren. in dit centrum eens een gebouw te be- Wat de verrekening betreft kan alleen j zitten, waar de mens van nu en in de gezegd worden, dat midden juni 1968 toekomst niet alleen RUST kan vinden, de Clorius meters zijn vervangen door maar ook kan LUISTEREN naar de grote andere exemplaren. Hierover zijn wij ge- gaven van componisten en uitvoerenden. informeerd middels een mooi blauw for- Indachtig de woorden ,,Was muziek en muliertje van de Technische Handelmij. zang er niet, het leven had geen waar- SPREEKUUR SOCIAAL RAADSMAN Het spreekuur van de Sociaal Raadsman dhr. P. J. Drenth, dat als proef iedere eerste maandag van de maand gehou- den werd in de Politiepost aan de Schie- damseweg, zal voorlopig niet meer wor den gehouden. Dit houdt verband met een beslissing die het Gemeentebestuur nog moet nemen inzake het continueren van de spreekuren in de verschillende delen van de stad. Hebt u echter vragen waar u geen raad mee weet, dan kunt u dhr Drenth ten alien tijde opbellen op het Gemeentehuis. Hij zal uw vraag dan met plezier behandelen of u verder helpen. Het telefoonnummer is 26 90 51. Warmtemeter. Op dit formuliertje enige kolommen onder de kop Schaal en Stand met de nodige cijfers daaronder. Ik kan mij indenken, dat velen van onze medebewoners hier niets van begrijpen. Ik geloof, dat ik mede namens vele an dere Groenoorders spreek, wanneer een en ander eens uit de doeken werd ge- daan, zodat een ieder weet, waar hij/zij aan toe is en of er te veel juist of te weinig „warmte" is verbruikt. N.B. Vindt u die mooie tankwagen, die nu vaak achter onze mooie oplegger staat in de E. v. B.laan ook ons uitzicht nog meer verfraaienDAN LIEVER EEN PATAT-FRITES KRAAMIII Hoogachtend, P. Berends. Noot van de redaktie: We hebben eens geinformeerd hoe het nu staat met de verrekening van de warmtekosten en kregen het antwoord dat in de eerste week van januari be- gonnen zal worden met het uitwerken van de verzamelde gegevens. Door al- lerlei omstandigheden heeft dit langer geduurd dan aanvankelijk voorzien was. U moet dus nog even geduld hebbenl TOEKOMSTMUZIEK In Groenoord, waar de pleinen, lanen en straten de namen hebben gekregen van de" wens ik u en vooral de jeugd veel geluk en voorspoed in het nieuwe jaar in de hoop, dat deze toekomstmuziek waar gemaakt kan worden. 1. W. B. Half januari worden twee contactavonden gehouden, waarop de ouders met de onderwijzers kunnen spreken over de prestaties van hun kinderen in de afge- lopen maanden. Voor de eerste en twee- de klas is deze contactavond op donder- dag 16 januari. Voor de andere klassen zijn er twee avonden: maandag 13 en donderdag 16 januari. De kinderen krij- gen bericht mee op welke tijd iedereen precies verwacht word. Ook op 16 januari komt de oud papier container bij de school. De vorige oud papieractie had veel succes; er konden zelfs twee containers gevuld worden. Iedereen die nog stapels oude kranten in zijn kelder heeft liggen, kan deze dus nu kwijt raken: breng ze op 16 januari naar de W. Gehrelsschoollili Als er voldoende belangstelling is wil dhr C. J. H. v. d. Heijden, die de rubriek ,,GROEN HET ZELF" verzorgt, zich be- lasten met de leiding van een nieuw te vormen hobbyclub. Deze club zal dan in afwachting van het gereed komen van boerderij ,,Landvreugd" met werk- accomodatie voorlopig een wekelijkse bijeenkomst beleggen om over allerlei Doe het zelf- en hobbykarweitjes van gedachten te wisselen. Als de boerderij dan gereed is heeft men een aanloop- periode achter de rug en weet men welke behoefte er onder de hobbyisten leeft. Daarbij zou men bij de verbouwing en inrichting van de boerderij wellicht al een werkzaam aandeel kunnen hebbenl Meldt u voor deze Hobbyclub" aan bij dhr. v. d. Heijden, Corn. v. Zantenplein 79 of bij de redaktie van G.A. Reeds 2 maal eerder werd in ,,De Rank" een contactavond gehouden voor Groen- oordbewoners, doch hiervoor werden door het Gemeentebestuur alleen de nieuwe bewoners uitgenodigd. Een groot deel van de oudere bewoners heeft nog nooit direct contact gehad met het Ge meentebestuur. Daarbij hebben mensen die al geruime tijd in de wijk wonen na- tuurlijk gehee landere inzichten in de wijkproblematiek dan die mensen, die vervuld van hun nieuwe huis zich nog nauwelijks over de wijk waarin ze wonen hebben georienteerd. Omdat Burgemeester en Wethouders graag zo volledig mogelijk op de te stel- len vragen zullen willen antwoorden, lijkt het ons nuttig als er voordat de bijeen komst begint, al een zeker inzicht is in de soort van vragen die gesteld zullen worden. We vragen u daarom uw vraag alvast schriftelijk bij de redactie van Groenoord Akkoorden in te dienen. Het bestuur van de Wijkvereniging zal dan de belangrijkste vragen vast ter bestu- dering aan het Gemeentebestuur door- geven, opdat een zo volledig mogelijk antwoord gegeven kan worden. Beperkt u uw vragen s.v.p. wel tot die punten die het algemeen beiang van de gehele wijk raken, of die het woongenot van een grote groep bewoners betreffen. Op de avond zelf zal het natuurlijk ook nog mogelijk zijn mondeling vragen te stellen, of de reeds schriftelijk gestelde vragen mondeling toe te lichten. Om het u gemakkelijk te maken hebben wij een antwoordcoupon in dit blad op- genomen. Wij zullen u spoedig laten weten of de contact-bijeenkomst inderdaad zal door- gaan en zo ja, op welke datum die dan gehouden zal worden. In een van onze vorige artikelen werd reeds de aandacht gevestigd op het ge- vaar van onjuist gebruik van gereed- schap. Ook indien men scherpe gereedschap- pen niet goed opbergt, kan dit ernstige verwondingen veroorzaken. Men heeft ons in Groenoord slechts wei nig bergruimte toebedeeld in onze ,,kel- ders". Bovendien brengt het on-verlicht zijn van de ruimten extra gevaren met zich indien men moet ,,graaien" om het vereist stuk gereedschap te kunnen be- machtigen. Het goed opbergen van uw gereedschap- pen is derhalve van groot nut en zeker aan te bevelen. Het resultaat: veilig; overzichtelijk; het noodt u tot goed onderhoud; voorkomt zoekraken; voorkomt ,,bot" worden; bevordert gebruik van het ,,juiste" stuk; ook huisgenoten kunnen het vinden. Zoals uit de aanhef blijkt, is het ons echter in hoofdzaak om de „veiligheid" begonnen. Indien u het gereedschap ophangt tegen een wandbord, zorg dan, dat het steek- en snijgereedschap altijd met de scherpe kant in een houten ,,gootje" verzinkt. Het gereedschap moet stevig zijn op- gehangen. Het mag door tegenstoten niet afvallen. In diverse maten verkrijgbaar metalen gereedschapsklemmen zijn ideaal. Indien u het silhouet van het gereed schap op het bord aftekent, en daarna schildert, komt alles weer makkelijk op z'n plaats, na gebruik. Indien u het gereedschap ..liggend" opbergt, bijv. in lade of kist, be- scherm dan in elk geval de snij-vlak- ken door middel van houten blokjes of plastic hoedjes. Om de tanden van uw zagen te be- schermen, kunt u gebruik maken van een stukje plastic elektriciteitsleiding- buis, ter lengte van het zaagblad. Zaag dit buisje in de lengte aan een zijde open, met de ,,fijnste" zaag die u bezit. Dan kunt u dit buisje over de zaag-tanden schuiven. Het buisje valt er niet af, omdat, zoals u weet, de tanden zijn ,,gezet", en derhalve ,,wij- der" zijn dan de dikte van het zaag blad. Voor inlichtingen: C. v. d. Heijden, tel. 35 10 87 Ter gelegenheid van Kerstmis heeft de Wijkvereniging Groenoord aan haar leden boven de 65 jaar een kleine attentie aangeboden in de vorm van een Kerstpakketje. Verschillende ontvangers van zo'n pak- ketje zonden ons een dankbetuiging waarin ze schreven dit sympathieke ge- baar bijzonder op prijs te stellen. Ze lie- ten hun dankbetuiging vergezeld gaan van goede wensen voor het jaar 1969. Het bestuur van de Wijkvereniging re- tourneert gaarne die wensen en spreekt de hoop uit dat enkele acties speciaal voor onze bejaarden, die nu in voorbe- reiding zijn, dit jaar kunnen door gaan. Spoedig hopen we daarover meer te vertellen. Mochten er onder de bejaarden nog wensen of verlangens leven, dan zullen wij daarvan graag op de hoogte gebracht worden, opdat we kunnen zien wat we hier aan kunnen doen. COUPON Ondergetekende Naam Adres Telefoon Zou op een te houden contactbijeenkomst met het Gemeentebestuur gaarne de onderstaande vraag behandeld willen zien. (Eventueel nader toelichten in een brief als bovenstaande ruimte niet toereikend is!) Handtekening Opel Rekord Coupe type 1965 Opel Rekord 1700 type. 1964 Peugeot 403 type1963 Ford Taunus 20M TS4-drs. wit 1966 Ford Taunus 17M S 1967 Scaldia 408 type1966 Peugeot 403 type Daffodil 33 type Fiat 125 FordTaunus 17 M 1963 1964 1968 1965 Ford Taunus 17m coupe. 1968 Fiat 850 sport coupe 1968 Opel Rekord 1700, 4-deurs 1966 West-frankelandsestraat 121, Schiedam - Telefoon: 010-26 41 95 financiering zonder aanbetaling

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 3