Calcine Kerst-kaariavond overweldigend I succes Bridge akkoordjes Dat was pas kaarten.... K0PIJ Van het schaakfront Attentie Kindercreche Toneelgroep Groeton Inl Fijne steer 4 x remise (Rl'TP Vo(°J De lang verwachtte Kerst-kaartavond op 23 december is een groot succes gewor- den. Het reusachtige aantal van 120 kaarters vulde die avond de grote zaal van het Trefcentrum in de Martinuskerk en had er een feestelijke tijdspassering in een spannende wedstrijd om de mooi- ste prijzen. Hieronder vindt u het verslag, geschreven door een der organisatoren van de avond. ONZE VOORZITTER MOEST NA AFLOOP HEEL WAT HANDEN SCHUDDEN Hebt u wel eens iets mee helpen organi- seren? Vroeg u zich toen ook af of alles zo zou verlopen als gepland was? Klopte uw hart ook vlugger toen het eindelijk zover was? Als u dit alles kunt beamen, dan voelen wij ons geen ,,uit- zonderlijken". Hulp in materiele zin, onvermijdelijk bij een gebeurtenis als deze, was ruim- schoots aanwezig. De medewerking kwam van diverse kanten: nagenoeg alle aangezochte winkeliers, zowel in Groen- oord-dorp Kethel, als in Nieuwland, stel- den gratis prijzen ter beschikking, die naarstig door velen onzer (speciaal mag onze secretaris dhr. J. J. Levens Jr. ge- noemd worden) werden vergaard. Een aantal leden kwam met presentjes aan- dragen die wij uiteraard met graagte accepteren en het bestuur van de Wijk- vereniging liet zich evenmin onbetuigd. Allen recht hartelijk dankl Mede door hen werd het op 23 december een ge- slaagde avond. Met het schrijven van dit stukje is gewacht totdat alle indrukken waren bezonkenl Om kwart voor acht begon eigenlijk de grote toeloop van de bridge- en klaver- jasspelers en speelsters. Er moest even flink aangepakt worden om te controleren of wij met reeds aangemelden te doen hadden of met hen, die zomaar kwamen aanlopen om een ,,altijd-prijs-brengend" kaartje te leggen. Niemand werd teleur- gesteldil Wie kwam, kon meedoen! Toen er tenslotte begonnen kon worden, telden wij 120 deelnemers. Als u weet, dat we op ongeveer 90 personen hadden gerekend, dan begrijpt u dat onze ver- wachtingen aangenaam werden overtrof- fen. Het gevolg ervan was wel, dat wij wat later konden beginnen als gepland was en dat we derhalve ook later eindig- den, doch dat deed geen afbreuk aan de sfeer. En wij verzekeren u dat er sfeer was Wie we na afloop ook spraken, een ieder gaf op zijn eigen wijze te kennen dat het een fijne avond was geweest. Die woorden staken een hart onder de riem en gaven ons een feestelijke injectie om met vol vertrouwen en met minder hartkloppingen een volgende drive-in- concours uit te schrijven, Wat dacht u van een eierwedstrijd v66r Pasen? We zullen u tijdig laten weten welke maandagavond daarvoor zal wor den gekozen. En de handenschudders zullen van onze voorzitter in zijn eigen trant, niet ontbloot van humor, zijn dank hebben vernomen. Namens het bestuur, F. V. 1 „DE KAMPIOEN VAN DE MAAND DECEMBER" De vorige maand hebben wij de vraag gesteld wie de namen van de eerste en tweede piaatsen zouden gaan verdringen. Nou ze hebben het gepresteerd; al- thans wat betreft de naam Elderhorst. Deze komt dit keer niet op de ,,ererol" voor. Dit stoute staaltje leverden de he- j ren J. D. Seip en zijn partner J. L. van Gulick. Proficiat heren!!! Zij bezetten met een gemiddeide van 55,2% de tweede plaats. Nog een stapje verder en ook de namen W. Seip en F. J. F. Vledder, zullen wor den geelimineerd. Deze heren zijn de j kampioenen van deze maand met het mooie gemiddeide van 58,96%. Dan introduceren wij bij u weer twee nieuwe namen, n.i. die van de heren K. Janisch en J. M. v. d. Kraan Jr. Het zal ons niet verwonderen als wij deze twee namen meermalen zullen moeten noteren. Hun gemiddeide was 52,47%. Heren, onze felicitatiesil! Het jaar 1968 ligt achter ons. Wij menen wel te mogen zeggen, dat het zeker voor de kaarvereniging van de Wijkvereniging Groenoord e.o. een bijzonder goed jaar is geweest. Wij spreken de wens uit, dat de groei van onze reeds dierbaar gewor- den vereniging de stijgende lijn zal blij- ven vervolgen in dit nieuwe, pas begon- j nen jaar. 1 Het bestuur van de klaverjas- en bridge- verenigfing hoopt voor al haar leden, dat in het jaar 1969 alle uitgesproken of on- uitgesproken wensen in vervulling zullen gaan. W. Seip (voorzitter) F. J. F. Vledder (vice-voorz. en wedstrijdl. afd. bridge) J. J. Levens Jr (secretaris) J. L. Ligthart (penningm.) T. Holler (wedstrijdleider afd. klaverjassen) Tarief f 2,50 voor de eerste vijf regels, f 0,60 voor ie- dere regel meer. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Akkoordjes kunnen schriftelijk en telefonisch wor den opgegeven bij de redaktie, t.a.v. Hr. Rosa. Dr. L. FOLDESY Belastingconsulent Voor al uw belastingzaken en boek- houdingen. Bart Verhallenpleln 56, tel. 1574 71. KOOPJES Scandalli Accordeon, Sell- mer Dwarsfluit en een Pianica. Bart Verhallenplein 21. Komt u ook eens langs voor een PROEFLESJE piano of accordeonl PEDICURE-MANICURE SCHOON- HEIDSSPECIALISTE. Mej. M. Maliepaard Bachplein 444, Schiedam-Groenoord. Telefoon: 35 2410. Wanneer u dit ieest is het nieuwe jaar alweer begonnen, en lijkt het of Kerst- mis 1968 ai heel ver achter ons ligt. Toch wil ik nog iets vertellen over de 23ste december, de avond, waarop de kaarters zich verheugd hadden. Alles stond in het ieken van een groots Kerst- Bridgedrive en Klaverjasconcours. Be- halve de eigen leden waren ook deel nemers van buitenaf uitgenodigd. De opkomst overtrof ieders verwachting naar ik hoorde circa 120 bridgers en klaverjassersl De grote zaal van het Trefcentrum kon zoveel mensen amper bergen. Er heers- te een gezellige feestelijke sfeer. De wedstrijd verliep vlot en iedereen wist van te voren, dat het laat zou worden. Bij de bridgers werd een tijdslimiet ge steld van 20 minuten per ronde, dat is drie handen spelen. Er waren interes- sante spellen bij, waarover ik nu niet verder wii uitwijden. Zoals de voorzitter zei in z'n openings- toespraak, zou ik nu willen zeggen: „Kom regelmatig terug als u nog geen lid bent van een andere club". Deze club in Groenoord, die sinds juni 1968 draait, heeft enthousiaste leden en een vakkundig bestuur. Daardoor werd de avond op 23 december zo'n succes. Ik geloof dat ik namens al de leden spreek als ik zeg: Heren, graag voor herhaling vatbaar." Ook dank aan de middenstand, die zo fantastisch heeft meegeholpen, het waren mooie prijzen. Voor elke deelnemer was er een prijs, keuze in volgorde van de geleverde kaartprestaties. Toen kwam de grootste verrassing nog achteraan: voor elk lid van de club een heerlijke kerstkrans. Mag ik besluiten met het bestuur veel succes toe te wensen in dit nieuwe jaar en alle leden: een gelukkig 1969. G. P. de B.-M. voor het volgende nummer, dat op 23 januari verschljnt, moet UITERLIJK 16 januari in het bezlt zijn van de redaktie, J. Oreliosingel 91 Na het zo succesvol verlopen snel- schaakkampioenschap, waarover wij reeds in het vorige nummer van dit blad schreven, organiseerde de S.V. Groen oord op 17 december jl. een open simul- taan, waarvoor als simultaanspeler de bekende top-schaker P. Roozenbeek was uitgenodigd. Voor de niet-clubleden was dit een ple- zierige gelegenheid ook eens tegen een gerenommeerde speler uit te komen. De leden van de S.V. Groenoord hadden reeds enkele weken eerdermet de klasse van de heer Roozenbeek kennisgemaakt tijdens een klok-seance welke voor de clubleden geen punten had opgeleverd. Met een tiental niet georganiseerde scha- kers traden onze leden blakend van strijdlust en vervuld van revanche- gedachten in het strijdperk. Met enig succes, zo mogen wij met trots vaststel- len. Vier leden, t.w. de heren Harms, van Evert, Zwart en Schoonderwoerd wisten een remise af te dwingen, terwijl, zo gaf de heer Roozenbeek sportief toe, hij ook aan andere borden fel om de winst had moeten strljden. Een overwinning kon (nog) niet worden geboekt, doch wij zijn ervan overtuigd dat dit een volgende maal zeker moge- lijk zal zijn. In elk geval was het voor ons plezierig vast te kunnen stellen, dat een aantal niet georganiseerde ,,Groenoorders" de moed had mede de strijd aan te binden. Voor hen, en voor de tientallen andere huischakers in onze wijk (en die zijn er zeker) zouden wij nog eens willen her- halen wat onze voorzitter in zijn ope- ningswoord naar voren bracht: Meldt u aan als lid van onze vereniging. De con tribute is voor u zeker te betalen en wij zullen u graag als lid begroeten. Er wordt elke dinsdagavond in Trefcentrum ge- speeld, aanvang 20.00 uur. Kom gerust eens binnenstappen. U bent van harte welkom. Leden van de Wijkvereniging Groenoord, In verband met de soepele ver- werking van de contributiegelden, zijn er met ingang van 1 januari 1969 enige wijzigingen in de wijze van betalen gekomen. We onderscheiden hierbij 4 groe- pen en wel de volgende. A. Betalers per giro en geen lid van een der onderafdelingen wor den verzocht te betalen voor een periode van 3 mnd., 1/2 jaar of 1 jaar. De betaling dient te ge- schieden in de maand vbor de aanvang van gekozen periode. Na storting ontvangt men dan een betalingsbewijs, tevens lidmaat- schapskaart. B. Betalers per giro en wel lid van ben (of meer) onderafde lingen) voldoen hun contributie van de wijkvereniging als ge- noemd onder A, en de verschul- digde bijdrage(n) van de onder- afdeling(en) aan de penningmees- ter(s) van deze laatste(n). C. Bij die leden, welke niet per giro betalen en geen lid zijn van een der onderafdelingen, wordt de contributie aan huis afgehaald en de lidmaatschapskaart over de betaalde periode afgetekend. D. Leden welke niet per giro be talen en lid zijn van een der onderafdelingen worden verzocht, zowel de contributie van de wijk vereniging, als de contributie van de betreffende onderafdeling aan de penningmeester van deze laat- ste te voldoen. Bedoelde penning meester verstrekt de lidmaat- schapskaarten en tekent hierop de betaalde periode af. Hierbij dient te worden opge- merkt, dat leden, welke bij meer dan een onderafdeling zijn aan- gesloten, hun contributie van de wijkvereniging steeds bij een en dezelfde penningmeester voldoen. Girobetalers: Storten op postrek. no. 267585 t.n.v. penningmeester Wijkvereniging Groenoord e.o.". We hopen op aller medewerking. „CENTEN-KWESTIE" Als deze aflevering van Groenoord Ak- koorden in de bus glijdt, hebben we onze eerste stappen in het nieuwe jaar weer gezet. Er valt niets meer te feesten, de scholen zijn weer begonnen en ook de creche heeft haar poort weer geopend. ledere woensdag staan de dames klaar om uw kleuter enige uren onder hun hoede ten men. Alles gaat dus op de oude voet verder, alles behalve uw creche-bijdrage. Neen dames geen prijs- stijging in verband met de B.T.W., maar een prijsverlaging voor onze leden, zodat geen sprake meer kan zijn van drempel- vrees of financiele redenen. Was uw bijdrage voorheen dan te hoog? Zeer zeker niet, maar het Hoofdbestuur vindt het alleszins redelijk onze wekelijk- se vaste kosten uit de algemene inkom- sten van de wijkvereniging te dekken. Hoera voor het Hoofdbestuuren dit zijn dan de nieuwe bijdragen: Voor leden: f 1,50 voor het 1e kind f 1,voor het 2e kind f 0,50 voor het 3e kind Voor niet-ieden: f 2,50 voor het 1e kind f 1,75 voor het 2e kind f 1,25 voor het 3e kind Tot ziens in de crbche! Na onze geslaagde uitvoering van ,,Struisvogeleieren" op vrijdag 22 no- vember, mag ik tfians opnieuw de aan- dacht van onze leden vragen voor onze eigen toneelgroep. Het bestuur vond het jammer dat op die vrijdagavond niet nog meer mensen de weg naar het Wijkcentrum ,,De Rank" hadden gevonden, maar hoopt dat het aantal bezoekers voor een volgende uit voering zal groeien. Gebleken is n.i. dat bij een bezoek van ca. 250 - 300 bezoekers een sluitende exploitatie mogelijk is, hetgeen voor een wijk als Groenoord toch beslist als een minimum moet worden gezien. Nogmaals doet het bestuur een dringend beroep op die wijkbewoners die wat voor het amateurtoneel voelen, zich op te ge- ven als lid van de toneelvereniging. Ook zou het bestuur gaarne een beroep doen op jongeren van bijv. 14-18 jaar, om te komen tot een eigen" jeugdwerk- groep. Laten zij, die hiervoor voelen schriftelijk of telefonische contact opne- men met een onzer bestuursleden t.w. de heer K. Prins, T. Verheystraat 15, tel. 15 80 57, of de heer B. H. Bongaards, J. Oreliosingel 79, tel. 15 80 57. Na de vorige uitvoering werd besloten voor het onderling contact tussen de le den, een Jnstuif" te organiseren op 13 december j.l. De vrouwelijke leden van de toneelvereniging hadden echter besloten dat het ,,Home" van de vereni ging, de directiekeet aan de Obrecht- straat eerst een grondige schoonmaak- beurt moest ondergaan. Hiervoor werd besloten op 12 december de zaak eens grondig aan te pakken en zo togen de dames die avond opgewekt en gewapend met stoffers, stofdoeken en stofzuiger, aan het werk. Het resultaat mocht er zijn, want op 13 december glom en blonk de ruimte je tegen. Namens het bestuur nog een har telijk dankwoord voor die medewerking! Het was een wat verlate St. Nicolaas- bijeenkomst van de toneelgroep, bedoeld om de onderlinge band tussen de leden te verstevigen. Dat die avond aan het gestelde doel heeft beantwoord, moge blijken uit het feit dat de bijeenkomst pas na 12 uur werd gesloten met een afspraak dat de repetities op 6 januari '69 weer zullen worden hervat met een nieuw stuk, dat in april '69 opgevoerd zal worden. Hierover hoop ik in een vol gende editie van Groenoord Akkoorden nadere mededelingen te doen. B. H. B. Smokings - Shawl - Kraag Standaards, muisgrijs, blauw (serge matfing) Ook grote en buikmaten Iepenlaan 51 - Telefoon 26 50 83 Kethel bij de Rank

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 5