akkoorden make-up van Groenoord WALDO n SCHIEDAM £\\,toW M bad* I £en besparing van tientallen guldens! SCHIED AMSE J ALOEZ IEENF AB RI E K A Waar blijft uw contribute .V. Boerenleenbank Schiedam/Kef hel I an Seltn's slttf/erijen ..JASMIN" Het is de juiste tijd voor een alumini jaioezie le Jaargang no. 20 6 februari 1969 U hebt in uw dagblad waarschijnlijk het verslag van de laatste gemeenteraads- vergadering van 27 januari wel gelezen. Daaruit bleek dat verschillende raadsleden zo langzamerhand gaan wanhopen aan de uitvoering van vele door de raad genomen besluiten. Geldgebrek is de oorzaak van die vertraging. Momenteel worden 16 raadsbesluiten waarin kredieten worden verleend voor belangrijke projecten nog door Gedeputeerde Staten in portefeuille gehouden. De kreet van een der raads leden: „Wat heeft het nog voor zin om besluiten te nemen als ze tbch niet uit- gevoerd kunnen worden", spreekt boekdelen! antwoord is echter nadien nimmer meer iets vernomen. Een voor alle bewoners acceptabele plaats van zo'n kraam moet toch gevonden kunnen worden. Bezwa- ren tegen veel rommel op straat en/of stank kunnen in overleg met de kraam houder worden weggenomen. Een aan- tal papierbakken in de wijk zou trou- wens ook geen overbodige luxe zijn en zouden het werk van de gemeentereini ging aanzienlijk verlichten. WINKELS Een gevolg van de slechte financiele situatie van de Gemeente zal ongetwij- feld zijn dat de afwerking van Groen oord nog weer langer zal duren. En er moet nog zoveel gebeuren voordat onze wijk echt helemaal af is. Het aantal winkels is nog steeds veel te klein; dat geven de stadsbestuurders nu zelf toe. Het grote winkelcentrum aan de Zwaluwlaan begint op een visioen te lijken en of het kleine winkelcentrum aan de Borodinlaan eind 1969 al gereed zal zijn, zoals geplanned, lijkt ons bijna niet mogelijk. Uit de reakties van lezers de laatste tijd blijkt wel dat dit winkeltekort bij veel mensen wrevel wekt. SPEELGELEGENHEID Naast winkels zijn er nog talloze andere facetten die de aankleding van onze wijk betreffen. We zouden Groenoord willen vergelijken met een vrouw die, 's och- tends opgestaan, eerst voor de spiegel gaat zitten om met lippenstift, poeder, mascara en een vleugje parfum, zich zo aantrekkelijk mogelijk te maken voor haar omgeving. Wat banken voor vermoeide wandelaars en moeders met kinderen; zandbakken en veel meer speelgelegenheden voor die kinderen op zoveel mogelijk plaat- sen. Vooral bij die speelplaatsen moet het ook voor de moeders aantrekkelijk zijn om de allerkleinsten in de gaten te houden. PATATKRAAM Voor een of meer urinoirs voor die men- sen die langs de straat hun brood moe- ten verdienen hebben we al vaker ge- pleit; zo'n voorziening is toch in een zo grote wijk uit hygienisch oogpunt be- slist noodzakelijk. Een patatkraam, waar men 's avonds vooral een hartig hapje kan halen is eveneens al eens in ons blad behandeld. De Gemeente heeft de wijkvereniging om advies gevraagd inzake de noodzaak van zo'n patatkraam. Op ons positief bakken, urnen etc. zullem dan worden besproken. De KNMTP heeft voorts plannen tot het organiseren van tuin- en balconkeuringen. Een en ander zal ge- schieden in samenwerking met de ge meente, wijkverenigingen en de afd. Schiedam van de KNMTP. Aan deze keuringen zullen fraaie en nuttige prijzen verbonden zijn. Zodra we over deze keuringen meer weten zullen we u daar- van direct in kennis stellen. Verschijnt iedere veertien dagen Orgaan van de wijkver. Groenoord e. o.t verspreiding huis aan huis Secretariaat Bart Verhallenplein 26, tel. 15 7103 Redaktie B. D. Roza, J. Oreliosingel 91, tel. 15 82 47 Uitgave .De Magneet" v.o.t., Drukkers - Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, 5el. 26 86 66 - 26 66 70 /^dvertentie-redaktie J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26S666. na 18.00 uur 156967 J PLASTIEKEN EN AFFICHES Het is ook jammer dat er in Groenoord nauwelijks iets van beeldhouwwerken of muurplastieken te vinden is. Zegge en schrijve een klein beeldje en een muur- plastiek, beide in Groenoord Zuid, heb ben we gevonden. Wat zou het niet leuk zijn als overal in de wijk, maar vooral bij de speelplaatsen der scholen, kleu- rige- of speelplastieken stonden en als zijkanten van flatgebouwen wat waren versierd met eenvoudige, doch de een- tonigheid doorbrekende muurplastieken. Zelfs een aanplakzuil zou een fleurige noot in de wijk kunnen zijn, vooral nu veel affiches aan redelijke artistieke nor- men voldoen. We zijn er ons van be- wust dat we dingen vragen die in de hui- dige situatie utopieen zijn, doch de make-up van mevrouw Groenoord gaat ons net zo ter harte als van onze eigen vrouw. BALKONBEPLANTING Er is echter nog een deel van de make up die we zelf kunnen aanbrengen en dat is het verfraaien van onze balcons door middel van planten en bloemen. Vele Groenoorders hebben de afgelopen zomer al laten zien dat met die balcon- beplanting leuke resultaten bereikt kun nen worden. We willen in dit verband alvast melding maken van een lezing die de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde afd. Schiedam op dinsdag 25 maart in de Rank zal houden. De be- kende tuinarchitect dhr. K. de Wit uit Rotterdam zal dan o.a. laten zien hoe u ook zonder tuin kunt tuinieren. Balcon- Van enkele leden bereikte ons de vraag wat er nu eigenlijk gedaan wordt met de f 1,50 contribute die ieder lid van de wijkvereniging per maand betaalt, als vaste bijdrage buiten de contributies van de verschillende onderafdelingen, zoals het indoortrainen, de kaart-, schaak-, toneelclub en de kindercreche. BATIG SALDO Diegenen die op de ledenvergadering aanwezig waren, hebben het volledige financiele verslag over 1968 kunnen ho- ren en zien. Ze zagen dat aan contri- buties een bedrag van f 3533,werd ontvangen in 1968. Met nog andere op- brengsten, zoals provisie van adverten- ties etc. werd totaal een bedrag van j f 4926,42 ontvangen. Aan uitgaven werd een bedrag van f 2942,27 geboekt. Hierin zijn begrepen, vergaderkosten, kantoor- behoeften, drukwerk, salaris van de trainer (indoortraining), zaalhuur, redactie Groenoord Akkoorden, onkosten voet- baltournooi, kerstpakketten, kindercreche etc. Zoals u ziet levert dit dus een batig saldo op van f 1984,15. BOERDERIJ EN REDAKTIE Dit batig saldo zal in reserve worden ge houden en verder worden aangevuld om j straks als de boerderij Landvreugd be- schikbaar komt de aanloopkosten waar elke onderafdeling voor zal komen te staan, te kunnen betalen. Verder zullen de kosten verbonden aan ons blad Groenoord Akkoorden" (aan porti, cliche's, bezorgloon, etc. wordt circa f 1300,per jaar uitgegeven) uit de maandelijkse contributie van de leden betaald moeten worden. Zonder onszetf op de borst te slaan kunnen we uit de zeer talrijke reacties de laatste tijd wel zeggen dat dit blad een onmisbare schakel tussen het bestuur van de wijk vereniging, de onderafdelingen en de leden is geworden. We hopen de vragen- stellers met dit korte overzicht tevreden te hebben gesteld, zodat ze de weten- schap hebben dat hun contributiegeld zo effectief mogelijk ten dienste van de wijkvereniging wordt aangewend. .Op BROOD van VLUG komt men TERUG." Vlug's Bakkerijen Broersvest 45 - Telefoon 26 06 25 Bezorging door de gehele stad. A TELEFOON 15 36 55 - 262430 Spaarbank Gezinsrekeningen Alle bankzaken Zwaluwlaan 101, telef. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, tel. 15 8183 Voor een lekkere maaltijd met vlees Noordeinde 3 (Dorpl tel. 268140 lepenlaan 74 (Tuindorp) tel. 26 70 39 Kethel f if rijb, u ij.s dan naar AUfORIJSCHOOH V A.M.O R. en N.B.A. ge- dipl. en erkend. Lest met Fiat 850 en Fiat 850 Abarth Bachplein 114, Tel. 353291 Schiedam b.g.g. 26 23 85 of 15 93 73 Jan Steenstraat 3 Schiedam Telefoon 26 7215, na 18.00 uur 16 73 28

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 1