V.N.K.V. V.N.F.G. 3ouw bejaardentehuis vordert snel "GROENTJE"H "Ae gereFormeerde kerk voor hek Bach- plein....kan er nog wel b'j Gereformeerd Groenoord-Kethel wil nieuwe kerk Afgevaardigde GRDEN 'n Garantie auto! WEST Nog geen naam Noodkerk le klein Succesvofle actie Afgevaardigde Tochtwering Vele oplossingen Hier kunt u me kens uit doen inruil en t/arantie Automobielbedrijf Aan de uiterste rand van Groenoord, bij de Zwaluwlaan begint het Gereformeerd bejaardentehuis, uitgaande van de Stich- ting Gereformeerd Rusthuis Schiedam, zich al duidelijk af te tekenen. De laag- bouw, bestaande uit 12 bejaardenflats is al op hoogte en het hoofdgebouw dat 9 verdiepingen gaat tellen, is nu op de helft gekomen. Gestreefd wordt het ge- bouw in december van dit jaar gereed te krijgen. Het nieuwe bejaardentehuis, dat overi- gens nog steeds geen naam heeft (daar wordt wel naarstig naar gezocht) gaat het bestaande tehuis aan de Nieuwe Ha ven 153 vervangen. Van de 30 bewoners in dit tehuis zal het gros mee verhuizen naar Groenoord. In Groenoord zal plaats zijn voor in totaal 87 personen, verdeeld over 71 eenpersoonskamers en 8 twee- persoonskamers. In het hoofdgebouw komen verder op de begane grand de recreatiezaal en de "nodige dienstruimten, terwijl op de ver- schillende etages nog de nodige zieken- kemers en personeelsvertrekken zijn - ondergebracht. De al genoemde 12 bejaardenflats die naast 't hoofdgebouw worden gebouwd, zijn bestemd voor bejaarden (voorname- lijk echtparen) die nog geheel zelfstan- dig hun huishouden kunnen doen. Veelal zijn dit mensen die thans te groot wo- nen en aan de gemakken van een mo- derne flat de voorkeur geven. Het is niet de bedoeling dat deze bejaarden be- halve in incidentele noodgevallen van- uit het tehuis verzorgd zuillen worden. Naar we vernamen was de belangstelling voor het nieuwe bejaardentehuis zo groot, dat er direct al een wachtlijst moest worden aangelegd. Dit bewijst weer eens dat deze modern opgezette bejaardentehuizen nog steeds in een enorme behoefte voorzien. Enkele weken geleden is onder de leden van de Gereformeerde Kerk in Schiedam een financiele actie gehouden om te ko men tot twee zeer zakelijke projecten: het vestigen van een 5e predikantsplaats voor de wijk Groenoord-Kethel en de bouw van een Kerkelijk Centrum in deze snel groeiende wijk. Vergeleken met andere kerken waren de Gereformeerden wel achterop geraakt. De Rooms-Katholieken beschikken daar reeds over de eenvoudige maar fraaie St. Martinuskerk en de Hervormden over de Dorpskerk, welker restauratie bijzon- der geslaagd is te noemen. Daarbij steekt de Gereformeerde noodkerk „De Ark'1 aan de Zwaluwlaan wel zeer po- ver af. Want hoewel dit gebouw de laatste acht jaar intensief is gebruikt en zeer goede diensten heeft bewezen, is het voor de huidige wijk, die op 1 januari 1969 reeds 324 adressen telde, te klein geworden. Bovendien is er geen plaats voor kinder- oppasdienst, is het voor catechisaties ongeschikt en heeft het Gemeentebe- stuur aan de grand een andere bestem- ming gegeven. Omdat in de toekomst het aantal gereformeerde adressen (plan Woudhoek!) nog met honderden zal stij- gen, is een modern, centraal gelegen kerkelijk centrum dus wel dringend ge worden. Bovendien zal men zo spoedig mogelijk moeten komen tot het stichten van een predikantsplaats voor deze wijk. Schiedam heeft tot dusver 4 gerefor meerde predikanten, die ieder een eigen wijk (Oost, Zuid, West en Nieuwland) hebben te bewerken. In oktober van het vorig jaar besloot de kerkeraad hen ook naar Groenoord/ Kethel te dirigeren en verzocht de raad hen dringend daar alle adressen te gaan bezoeken. Wat intussen gebeurd is. Vandaar de financiele actie, die begin dit jaar onder de leden van de Gerefor meerde Kerk in Schiedam is gehouden. En toen is de opbrengst hartverwarmend geweest. Aan extra toezeggingen is n.l. een be- drag van pirn, f 75.000,per jaar ont- vangen, zodat we mogen zeggen dat de leden in Groenoord/Kethel gemiddeld jaarlijks een weekloon opzij leggen om beide projecten mogelijk te maken. Bovendien werd binnen enkele maanden reeds f 25.000,in het Bouwfonds ge- stort. Nu zijn voor de bouw van kerken in Kethel slechts enkele plaatsen be- schikbaar, zodat spoedig een keuze moet worden gedaan, wil men een gun- stige ligging verkrijgen. Vandaar dat de Kerkeraad aan ons Gemeentebestuur een stuk grand heeft gevraagd. Indien enigszins mogelijk omgeving Bachplein. U weet wel: dat plein waar die scholen komen I I 1 Maar dit alles is nog in een voorberei- dend stadium. Als de Redactie van ,,Groenoord-Akkoorden" ons weer ruim- te geeft, hoort u er in de nabije toe komst zeker meer van! Ds. K. H. Schuring, Nassaulaan 40 In ons ste-ds qroeiend bedrijf bieden wij aan 'n goede KANDZETTER een prettige werkkring met zeer goed loon, prima sociale voorzieninaen en nog veel meer Tevens is er plnats voor een J0NGSTE BEDIENDE (mill.) 16 jaar e een HULPVAKARBEIDER 16 jaar Sollicitaties aan DE MAGNEET v.o.t Drukkers-Uitgevers, Rotterdamsedijk 279-281Schiedam, tel. 268666, nal8u1 56967-266178 Zoals we u reeds eerder melden zal de wijkvereniging samen met de Oranje- vereniging Wilhelmina uit Kethel de orga- satie voorbereiden van de komende feestelijkheden voor de jeugd op Konin- ginnedag. Op de recent gehouden ledenvergadering van de wijkvereniging werd daartoe dhr. Gusman als afgevaardigde van de wijk vereniging gekozen. Dhr. Gusman zal in samenwerking, eventueel met de leden van de sportcommissie de te houden activiteiten samen met de mensen van Wilhelmina" bespreken, voorbereiden en begeleiden. Zodra er over deze activiteiten meer bijzonderheden te melden zijn, zullen we u die beslist niet onthouden. Een specifiek Groenoordse Vereniging is ongetwijfeld de afdeling Groenoord van de Vereniging van Ned. Kath. Vrou- wen, kortweg genaamd V.N.K.V. Zij heeft als doelstelling een tweeledige taak: a. het geven van voorlichting op veler- lei gebied; b. de gelegenheid scheppen voor de le den tot aangename ontspanning na volbrachte dagtaak. Wat de voorlichting betreft kan uit het afgelopen jaar genoemd worden: een naai-, kook-, make-up- en bloemschik- cursus; demonstraties van Philips, Torna do, Friese Vlag en het Productschap van groenten en fruit. Daarnaast kwamen dan nog verschillende excursies, o.a. naar de K.R.O.-studio en Bakkerij Vlug. Voor dit jaar zijn er nog een aantal in voorbereiding. Het komt ons voor, dat het voor de ka- tholieke vrouwen uit Groenoord de moeite waard is om eens met deze ac- tieve vereniging kennis te maken. Daarvoor wordt een unieke gelegenheid geboden op: dinsdag 11 februari a.s. om 20.00 uur in het Trefcentrum van de St. Martinus kerk. Op deze bijeenkomst zal een inleiding gehouden worden over bejaardentehui zen, -zorg en -revalidatie door mevrouw Hurford Dijsselbloem uit Rotterdam. Overigens zal er voor de dames vol- doende gelegenheid zijn om, onder het genot van een kopje koffie, nader kennis te maken. Wij vertrouwen, dat velen hiervan gebruik zullen maken. Het bestuur van de V.N.K.V. is als volgt samengesteld: mevr. M. van de Water-Corveleyn, voor- zitster; mevr. C. Aalsma-van Winden, penningmeesteresse; mevr. J. S. L. van Gerven-Kamp, secretaresse. Het secretariaat is gevestigd: Obrecht- straat 21, Groenoord, tel. 26 31 76. NIEUWS IN HET KORT CORRECTIE TIJD BEJAARDENGYMNASTIEK In het vorige nummer stond een artikel over bejaardengymnastiek, georganiseerd door het Groene Kruis, afd. Kethel. Hier- in is echter buiten onze schuld een fout geslopen. De tijd waarop die gym- nastiek n.l. in het Trefcentrum gehouden wordt, is VRIJDAG van 2-3 uur en niet van 2.30-3.30 uur, zoals stond vermeld. De naam van de cursusleider werd door het zetfoutenduiveltje ook enigszins ver- minkt. Dit moet zijn dhr. K. J. Koerts. CORRECTIE NAAM WERKGROEP In ons laatste hoofdartikel werd in de kop abusievelijk gesproken over de Werkgroep „WOONCOMFORT". Dit moest echter zijn Werkgroep ,,WOON- OMGEVING". Een klein, doch essen- tieel verschil, waarvoor onze excuses aan de auteur dhr. E. J. v. d. Horst. Op de laatstgehouden ledenvergadering werd door een der aanwezige leden op- gemerkt, dat het onder vele ramen van onze woonkamers erg tocht. Tevens stel- de hij voor, dit euvel in onze „Groen het zelf'-hoek te behandelen. Met zeer veel genoegen, daar bedoeld lid de primeur geniet, wat betreft „vragen en ideeen" voor deze rubriek. De oorzaak van de tocht is de slechte aansluiting tussen kozijn en muurven- sterbank. De enige oplossing is dan ook, de gaping" dicht te stoppen. Hiervoor zijn diverse materialen in de handel. Het stopmateriaal is echter ge heel afhankelijk van de ,,wijdte" van de gleuf. Is de wijdte nog geen milimeter, dan zal men kunnen volstaan met pla- muur. Wordt het echter een grotere ga ping, dan zal men een meer elastisch materiaal moeten kiezen. Indien de gaping echter meerdere mm's betreft, dan doet men er beter aan, de woningdienst in te schakelen, daar het in zo'n geval een beslist onvoldoende aansluiting betreft. Ook kan men de gaping verbergen door het aanbrengen van een bredere ven- sterbank, over de bestaande. Indien u dit wenst te doen, zult u aan het ,,fineren" moeten. Hoe dit fineren moet gebeuren, kunt u uitgebreid vinden in het januari-nummer van ,,Doe het zelf". Indien iemand te kennen geeft, het ma ken van een vensterbank nader toege- licht te willen zien, dan kan dit in een volgend artikel worden behandeld. Wat betreft de tocht onder het raam zij echter opgemerkt, dat u slechts dan maatregelen moet nemen, indien de tocht hirderlijk is. Zo niet, dan is dit een welkome ven- tilatie, waardoor o.a. minder ,,beslaan" van de ruiten. Indien u deuren tochtvrij wil maken, kunt u zich beter laten voorlichten in een ruim gesorteerde gereedschappenwinkel. Er zijn diverse systemen in de handel. Het meest duurzaam zijn in het alge- meen de rubber/aluminium-strippen, die met houtschroeven worden bevestigd. De geplakte strippen willen nogal eens verweren en loslaten. Het januari-nummer van ,,Vrije Tijd" biedt u o.a. een schommetlwieg van antiek model. Ook oplossingen voor diverse verbouwingsproblemen, en het bouwen van een volwaardige zeil- boot, alsmede het afranden van ta- felbladen enz. Het januari-nummer van ,,Doe het Zelf" laat u zelf een complete CV aanleggen. De les in fineren werd reeds genoemd. Bovendien laat het u van triplex speelgoed-bouw-elemen- ten maken, en toont het u een grate hoeveelheid nieuwe materialen. Met nog zelf tegels zetten en een mooi en praktisch ,,hoofd-einde" aan uw bed, groeit dit nummer tot 66 pa- gina's kennis. C. J. H. van der Heijden, telefoon 351087. Opel Rekord Coupe type 1965 Opel Rekord 1700 type 1964 Peugeot 403 type1963 Ford Taunus20M TS4-drs. wit 1966 Ford Taunus 17M S 1967 Scaldia 408 type1966 Peugeot 403 type1963 Daffodil 33 type1964 Fiat 125 1968 Ford Taunus 17 M1965 Ford Taunus 17m coupd 1968 Fiat 850 sport coupd 1968 Opel Rekord 1700, 4-deurs 1966 West-frankelandsestraat 121, Schiedam - Telefoon: 010-26 41 95 financiering zonder aanbetaling

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 3